Щиро вітаємо усіх працівників водопровідного та каналізаційного господарства, усіх комунальників із Міжнародним днем води. З нагоди свята від усієї душі бажаємо успіхів і процвітання підприємствам, злагоди та достатку вашим домівкам.
Саме ви робите доступним для кожного громадянина нашої країни унікальне явище – життєдайну чисту воду. Однак кому, як не вам зрозуміла головна мета запровадження цього свята Організацією Об’єднаних Націй. Привернення уваги суспільства до проблем збереження вододжерел, доступності води та збереження її якості – ключові проблеми і нашого житлово-комунального господарства.
У водопостачанні знос мереж досягнув 37%, водозаборів – 40%, резервуарів чистої води та насосних станцій – 42% та 47% відповідно. Та найбільше – на 58% – зношені очисні споруди. При цьому більше чверті – 26% населення, – не мають водопостачання взагалі. Воду неналежної якості, навіть за нашими, досить стриманими нормами, отримує 261 населений пункт, 102 населених пункти отримують воду за графіком. Ще гірша ситуація склалася в водовідведенні. 46,5% населення не мають каналізації, це майже 3% міст, майже 39% селищ та більше 97% сіл.
Навряд чи слід втішатися тим, що у значно більше благополучній від нас Європі кожен шостий житель не має вдома води і каналізації. Також за даними ООН, на території Євросоюзу через неякісну воду кожного дня вмирає 37 дітей. Запасів питної води все меншає, а людина наполегливо псує те, що залишилось. За даними ЮНЕСКО, щороку 200 мільйонів тонн відходів викидається у довкілля без очистки. 90% побутового сміття і 70 - промислових викидів потрапляє безпосередньо у воду.
Ми не можемо миритися із існуючим становищем нашого водопровідно-каналізаційного господарства! Мінрегіон спільно із усіма зацікавленими сторонами в Україні, з міжнародними експертами та фінансовими установами наполегливо шукає шляхів до оздоровлення галузі. Але нам усім вкрай важливо, щоб кожен зрозумів – проблему можна вирішити тільки разом, причому кожен має почати із себе.
Прес-служба Мінрегіону
|