11 червня 2012, 09:50

Мінрегіон посилює соціальний діалог

 

Мінрегіон одним із перших з центральних органів виконавчої влади створює Галузеву тристоронню соціально-економічну раду, як того вимагають Закон України «Про соціальний діалог в Україні» та Указ Президента України «Про Національну тристоронню соціально-економічну раду». Спільне рішення підписали Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, керівник Всеукраїнського об‘єднання обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерації роботодавців ЖКГ України» Олег Адамов та голова профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Олексій Романюк у суботу 9 червня. Орган сприятиме захисту соціально-трудових прав та інтересів громадян у галузі житлово-комунального господарства, має врегульовувати соціальні, економічні та трудові відносини, у тому числі попереджати конфлікти у цих сферах.

«Я підписую цей намір з метою активізувати наш діалог. Ви – роботодавці та профспілки, більше бачите реального життя, тому я прошу озвучувати Вашу думку, зокрема і через законодавчу ініціативу. Єдине побажання – щоб ці пропозиції відповідали напрямкам соціально-економічних реформ ініційованих Президентом України та враховували напрямки Національного плану дій щодо їхнього впровадження. Хочу, щоб ми отримали дійсно робочий орган, три наших бачення об’єднувалися в єдиний документ, щоб люди розуміли нашу діяльність», – наголосив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк.

Міністр закликав своїх візаві за потреби обговорювати окремі галузеві питання соціального діалогу, наприклад, охорони праці чи дотримання вимог техніки безпеки на підприємствах галузі, на засіданнях Колегії Міністерства та Комітету з галузевих реформ.

«Положення про Національну тристоронню соціально-економічну раду схвалене всього два місяці тому. Ми з вами йдемо першими, перше Міністерство, яке створює галузеву раду, ще й у такій складній сфері, як ЖКГ. Переконаний, що цей орган повинен дисциплінувати усіх учасників процесу. Раз на два, або на три тижні на засіданнях ради чи робочих груп опрацьовувати всі акти, які стосуються соціального діалогу. А це питання і соціально-трудових відносин, і економічного характеру», – сказав голова «Федерації роботодавців ЖКГ України» Олег Адамов.

Новостворена Рада складатиметься з 15-ти осіб, по 5 представників від кожної сторони. Її співголовами стали Анатолій Близнюк, Олексій Романюк та Олег Адамов. Перші завдання, зафіксовані угодою про створення – сприяти поширенню соціального діалогу у межах галузі на територіальному та локальному рівнях.

«Як член Національної тристоронньої соціально-економічної ради, вважаю, що це надзвичайно корисний орган, який піднімає важливі питання. Тому пропоную почати роботу якомога швидше, зокрема розробити Галузеву угоду у сфері ЖКГ», – сказав голова профільної профспілки Олексій Романюк.

Довідково: Соціальний діалог – співпраця працівників, роботодавців, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, мета якої зблизити позиції, виконати спільні домовленості. Закон України «Про соціальний діалог в Україні», який набув чинності 2011 року, та Указ Президента України «Про Національну тристоронню соціально-економічну раду» від 2011 року дають можливості для більш ефективного ведення соціального діалогу, метою якого є вироблення та реалізація державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві. Законом передбачене створення Національної тристоронньої соціально-економічної ради та територіальних тристоронніх соціально-економічних рад – для ведення соціального діалогу на національному і територіальному рівнях, а також утворення галузевих (міжгалузевих) тристоронніх або двосторонніх соціально-економічних рад – для ведення соціального діалогу на галузевих (міжгалузевих) рівнях.



Прес-служба Мінрегіону