«Стимулювання самостійних організаційних форм управління багатоквартирним житловим фондом, таких як житлово-комунальні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, продовжує залишатися одним із провідних принципів політики реформування ЖКГ. Нам необхідні ефективні власники будинків, які б самі замовляли та контролювали якісні послуги» – наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов у Дніпропетровську під час виїзного засідання Колегії Міністерства.
За словами О. Аліпова, люди вже готові брати на себе відповідальність, але стримуючим фактором є певні адміністративні ризики. Зокрема, ризик взаємодії з органами державної влади, державного контролю та монополістами – виробниками комунальних послуг. Також населення побоюється вести складну податкову, статистичну та бухгалтерську звітність.
Аби позбутися цих ризиків Мінрегіон всіляко сприяє координації дій ОСББ. Для цього організовано Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків при Кабінеті Міністрів України.
Нині ми маємо частку лише 23,8% загальної площі житлових будинків, яка обслуговується ОСББ. Загальнодержавною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки на поточний рік передбачено індикатор на рівні 31,4%. Таким чином стан переходу на самостійне управління відстає на 8%. Найменша кількість у Києві та Севастополі. Не поспішає з нововведеннями Київська, Кіровоградська, Житомирська, Черкаська, Чернігівська області та Республіка Крим.
Прес-служба Мінрегіону
|