Під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка у Мінрегіоні України відбулося чергове засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
У четвер, 5 липня, експерти обговорили виконання заходів визначених минулорічним Протоколом засідання Уряду № 92, вдосконалення нормативно-правової бази створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, зосередилися на нещодавно переданому на підпис Президенту України «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо вдосконалення системи управління житловим фондом та вирішення окремих питань у сфері надання послуг)» (Законопроект № 8391 від 14.04.2011 авторства групи народних депутатів) та новий варіант коригування законодавства, який Нацрада розробляє на заміну ветованого Президентом законопроекту № 8474.
«Сьогодні ми повинні знайти консенсус. Вето, яке Президент наклав на законопроект 8474, було неоднозначно сприйняте в суспільстві, багатьма об’єднаннями. Крім того, проблема нікуди не поділася, тому, з урахуванням визначених строків, необхідно доопрацювати зміни і ухвалити потрібний нам, і вам, всьому суспільству закон, і працювати далі», – наголосив Анатолій Близнюк.
Як повідомив у своєму виступі директор Департаменту житлової політики Віталій Шаповаленко, з понад півтора десятка проблемних питань діяльності ОСББ, окреслених у Протоколі № 92, більшість врегульовані остаточно, а останні три – перебувають на фінішному етапі узгодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади. Це, зокрема, врегулювання проблемних питань експлуатації та обслуговування ліфтового господарства, газових мереж у будинках ОСББ, вироблення механізму відшкодування об’єднанням пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг тощо. Разом із тим, є ряд завдань, виконання яких неможливе без запланованого коригування законодавства.
Гостра дискусія розгорілася навколо питання концептуальних підходів до зміни у нормативно-правовій базі утворення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Міністерство та ряд представників об’єднань пропонують проводити глибоку модернізацію, із запровадженням ряду нових правових форм організації діяльності, універсальну та орієнтовану на всіх без винятку співвласників будинків. Більшість же членів Нацради з числа регіональних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків виступала за часткове, але термінове вирішення нагальних проблем діяльності уже існуючих об’єднань.
«За підсумками нашого діалогу, пропоную зосередитися на пошуку згоди між учасниками засідання та внесення конкретних пропозицій, формулювань, проектів змін до розробленого проекту коригування законодавства. Зрештою, краще голосувати за кожну статтю законопроекту, але не перетворювати робочий орган на дискусійний клуб», – запропонував Анатолій Близнюк.
За підсумками засідання Національна Рада схвалила розроблений Типовий Статут ОСББ. Коригування законодавства вирішили провести шляхом внесення змін до профільного закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків». Робоча група доопрацює законопроект та передасть його Мінрегіону для погодження та розгляду відповідно до регламентних вимог. Глибокі концептуальні зміни до дотичних законів, які регулюють питання власності та співвласності у багатоквартирному будинку, земельні питання ОСББ, вирішили відокремити в окремий напрямок, продовживши роботу над їхнім вирішенням у подальшому.
Нагадаємо, що Уряд відповідною постановою 14 березня цього року утворив Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України.
Відповідно до затвердженого посадового складу Ради, до неї увійшли очільник Мінрегіону (голова Ради), його Перший заступник (заступник голови Ради), Перший заступник Міністра юстиції, заступники міністрів економічного розвитку і торгівлі, фінансів, соціальної політики, голови Державної служби України з питань регуляторної політики, Держземагентства та Держархбудінспекції, заступники голів Державної податкової служби та Антимонопольного комітету. Також передбачено, що участь у роботі органу на постійній основі братимуть Директор департаменту Мінрегіону (секретар Ради), представник Секретаріату КМ України та представники місцевих органів виконавчої влади. За згодою участь у роботі Ради братимуть Голови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та НКРЕ, народні депутати та представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань профспілок і роботодавців, суб’єктів господарювання. З персональним складом Нацради, планами та підсумком її діяльності можна ознайомитися тут.
Прес-служба Мінрегіону
|