Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив профільним міністерствам та відомствам пришвидшити темпи реалізації загальнонаціональної програми «Питна вода України». Про це Глава Уряду заявив на засіданні Кабінету Міністрів.
За його словами, в Україні залишається невирішеним ряд питань щодо забруднення поверхневих вод, які є джерелами питного водопостачання; високої вартості води для населення в маловодних регіонах; зношеності основних фондів водопровідного господарства та водовідведення.
Внаслідок цього, підкреслює Глава Уряду, знижується якість води, яку люди отримують, або не забезпечується цілодобове водопостачання.
«Ці проблеми відомі вже достатньо давно. Більш того, давно сформовані комплексні підходи до їх вирішення», - наголосив Микола Азаров. При цьому він нагадав, що ще у 2004 році за ініціативою Уряду Віктора Януковича була розроблена загальнонаціональна програма «Питна вода України». Однак аж до 2007 року вона була заморожена. «У подальшому ситуація повторювалася: у 2008-2009 роках на заходи програми не було виділено жодної копійки, і фінансування ми поновили тільки з 2010 року», - зазначив Прем’єр-міністр.
Зараз, сказав Микола Азаров, Уряд кардинально змінює цю ситуацію. Так, за останні два роки уже реконструйовано 125 насосних станцій і 119 водонапірних башт, побудовано і реконструйовано 403 водозабірних і 115 очисних споруд, збудовано і оновлено 731 кілометр водопровідних мереж і водогонів, відремонтовано і дооснащено спеціальним устаткуванням близько 200 сертифікованих лабораторій контролю якості води і стічних вод, введено 701 установку доочистки питної води тощо.
Уряд послідовно вирішує проблеми, які так турбують людей, зазначив Микола Азаров. Наприклад, в містах Петровське Луганської області і Комсомольське Донецької області побудовано нові водопровідні очисні споруди. У Хмельницькій області розпочато будівництво нового магістрального 20-кілометрового водогону і вже прокладено майже 7 кілометрів. На Дніпропетровщині реконструйовано 24 швидких безнапірних фільтрів комунального підприємства «Аульський водовід».
«Це дало можливість покращити якість питної води для більш як двох мільйонів жителів області. І такі роботи проводяться по всій країні», - заявив Прем’єр-міністр.
Разом з тим, очевидно, що темпи та ефективність реалізації програми «Питна вода» потрібно збільшувати, сказав Глава Уряду.
У першу чергу, на думку Миколи Азарова, необхідно забезпечити постійне централізоване постачання води високої якості у всі без винятку населенні пункти України. Крім того, в державі не повинно залишитися жодного населеного пункту, де люди отримують воду за графіком: «Графік може бути тільки один: 24 години на добу 7 днів на тиждень - у будь-якій точці країни. І повірте – це можливо».
Разом з цим, необхідно посилити контроль за якістю та безпечністю питної води, за екологічним станом водойм, за дотриманням вимог до стічних вод. «Це завдання Мінприроди, Мінрегіону, Держсанепідслужби та Держводагенства», - наголосив Прем’єр-міністр.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
|