21 лютого 2013, 14:43

Олександр Вілкул: «У Стратегіях розвитку областей України має бути використаний кращий європейський досвід управління регіональною економікою»

 

Сьогодні у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула відбулося засідання Колегії Мінрегіону. Колегія розглянула підсумки роботи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у 2012 році та основні завдання на 2013 рік. Зокрема, було детально проаналізовано стан справ у будівельній галузі та житлово-комунальному господарстві.

Ключовим питанням виходу комунальної галузі із кризи є залучення інвестицій.

«Особливу увагу звертаю на необхідність залучення інвестицій у галузь. Уряд тримає на жорсткому контролі роботу Мінрегіону, керівників територій та місцевих органів влади щодо покращення якості комунальних послуг та модернізації галузі. Для подальшого розвитку необхідно впроваджувати сучасні європейські принципи управління. Це стосується створення можливостей для появи ефективного власника житла та програмно-цільового підходу до використання коштів», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

У галузі вже відбулися певні позитивні зрушення. У 2012 році Мінрегіон відпрацьовував нову форму підтримки комунальної інфраструктури та будинків ОСББ – дешеві бюджетні кредити (під 3% річних на 10 років).

Зокрема, за рахунок цих коштів було профінансовано 11 проектів з утеплення житлових будинків ОСББ та модернізації системи опалення будівлі зі встановленням індивідуального теплового пункту з автоматичним регулюванням подачі теплоносія залежно від погодних умов. 9 із зазначених реалізуються Луцьку, 2 - в Донецькій області в містах Кіровське і Макіївка.

«Це перший прецедент зворотного бюджетного фінансування в історії житлово-комунального господарства України. Такий метод успішно застосували багато країн. Саме такий підхід забезпечував інвестиційну потребу галузі доти, доки сфера систем життєзабезпечення не зацікавить банки, і в ній не почнуть діяти повноцінні ринкові та фінансові механізми», – відзначив Олександр Вілкул.

«Ці проекти реалізовані у будинках, де створені та діють ОСББ», – підкреслив Олександр Вілкул.

Крім того Мінрегіон України активно співпрацює з міжнародними фінансовими установами та залучає їхні кошти під інвестиційні проекти. Найбільш масштабним з них є проект Світового банку «Розвиток міської інфраструктури». Обсяг інвестицій становить 140 млн. дол. США. До участі залучені 14 комунальних водоканалів з 12 областей України.

«Активна фаза реалізації ще триває, але вже зараз є вагомі результати. Зокрема, зменшено енергоспоживання у середньому на 30%, що зменшує навантаження на навколишнє середовище, суттєво підвищено якість послуг з водопостачання та водовідведення. До кінця 2013 року в рамках проекту передбачено завершити всі роботи», – повідомив Олександр Вілкул.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, вже готуються нові інвестиційні проекти, передбачені Стратегією співробітництва Світового банку з Україною на 2014 рік. Окрім водопостачання та водовідведення, їхня дія пошириться також на сфери поводження з твердими побутовими відходами та централізованого теплопостачання.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник відзначив, що зроблено чимало, але попереду ще велика нормотворча робота із вирішення завдань з реалізації пріоритетних напрямів діяльності Мінрегіону.

«Для будівництва це завершення до 1 травня поточного року актуалізації генеральних планів населених пунктів», – сказав Геннадій Темник.

За його словами потребує уваги подальша імплементація на місцях положень Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», яка передбачає приведення власних нормативних актів у відповідність до його вимог, передусім стосовно затвердження порядку відрахувань на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури. За напрямком модернізації житлово-комунального господарства необхідно забезпечити дієвий контроль місцевих органів виконавчої влади за здійсненням розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії. Активізувати роботу з організаційної підтримки процесу створення та діяльності ОСББ, а також системно впроваджувати інноваційно-інвестиційні проекти з модернізації і розвитку підприємств житлово-комунального господарства, спрямовані на ресурсо- та енергозбереження.

На колегії Олександр Вілкул поставив завдання керівництву Мінрегіону та місцевих органів влади активізувати робу з проведення ремонтів дорожнього покриття в містах. Мінрегіон має надавати до Уряду щоденну інформацію про стан доріг та виконаний обсяг робіт.

Також Віце-прем’єр-міністр України поставив завдання Мінрегіону проаналізувати стан регіональних Стратегій розвитку та надати пропозиції щодо використання кращого європейського досвіду управління регіональною економікою.



Прес-служба Мінрегіону