28 березня 2013, 15:02

В Україні створено зразок сучасного енергозберігаючого теплового обладнання

 

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів у Харкові виїзну нараду щодо впровадження новітніх технологій у системи комунального теплопостачання та модернізації котелень. Нарада пройшла на базі котельні комунального підприємства «Харківські теплові мережі», де встановлено перший експериментальний енергоефективний котел вітчизняного виробництва.

«Урядом розроблена Програма активізації економіки на 2013-2014 роки. В її основі – підтримка вітчизняного виробника та акцент на імпортозаміщення, впровадження сучасних енергозберігаючих технологій та новітнього енергоефективного обладнання. Адже, наприклад, питомі витрати енергоресурсів підприємствами ЖКГ України в 2,5 рази більші, ніж в країнах Європи. Позитивним прикладом запровадження енергозберігаючих технологій є проект з розробки, виготовлення та встановлення сучасного теплового обладнання на котельні в Київському районі Харкова, яка забезпечує якісним і стабільним теплопостачанням понад 1,3 тисячі мешканців», - сказав Олександр Вілкул.

Котел встановлено в рамках реалізації спільного проекту комунального підприємства «Харківські теплові мережі» та Інституту технічної теплофізики НАН України з реконструкції газової водогрійної котельні Київського району Харкова. Виробник котла - Броварський завод комунального обладнання.

Як доповів головний інженер КП «Харківські теплові мережі» Євген Зінченко, експериментальний водогрійний котел у комплекті з газовим пальником працює на природному газі низького тиску і оснащений обладнанням, яке дозволяє використовувати теплову енергію відхідних газів, перетворюючи її в електричну. Цим забезпечується автономність роботи енергосистеми котла.

Теплова потужність котла становить 1,25 МВт (1,075 Гкал/год.), а коефіцієнт корисної дії (ККД) досягає 98% за рахунок більш повного використання теплотворного потенціалу палива. Завдяки впровадженню нового сучасного теплового обладнання буде знижено викиди шкідливих газів в атмосферу на 50% (тобто вдвічі). Фактична економія споживання природного газу на котельні складає 40%.

Термін окупності проекту – близько трьох років. У порівнянні з котлами зарубіжного виробництва український зразок дешевший на 30-50%. Дослідна модель коштує близько 250 тис. грн., а при умові запуску серійного виробництва його вартість буде ще нижчою.



Прес-служба Віце-прем'єр-міністра