Контроль за підготовкою до нового опалювального сезону цього року було суттєво посилено. Цьому питанню облдержадміністрація і Департамент житлово-комунального господарства і будівництва облдержадміністрації надає пріоритетну увагу. Вжито всі необхідні організаційно-технічні заходи з підготовки об'єктів житлово-комунального комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.
Відразу по завершенню попереднього опалювального періоду, 29.04.2013, на апаратній нараді у голови облдержадміністрації розглянуто підсумки опалювального сезону 2012-2013 рр. та визначено завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 рр.
У травні, розпорядженням голови облдержадміністрації, затверджено План організаційних заходів і склад обласного штабу з підготовки житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років та сталого проходження опалювального сезону.
Виконання цього плану жорстко контролюється. Вживаються різні форми контролю за здійсненням підготовчих робіт, а саме: питання розглядається на апаратних нарадах у голови облдержадміністрації та його заступника, проводиться щотижневе засідання обласного штабу і засідання комісії з питань розрахунків за спожиті паливно-енергетичні ресурси та їх ефективного використання підприємствами області, селекторні наради, в яких у режимі відеоконференції беруть участь керівники всіх міст та районів області. При цьому розглядається комплекс питань, пов'язаних з технічною готовністю конкретних об'єктів, розрахунками за спожиті енергоносії, раціональним їх використанням і ряд інших галузевих питань.
Слід зазначити, що готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період становить 99,5%.
В області вже завершено технічну підготовку до опалювального періоду дитячих садочків та шкіл. Загалом підготовлено 655 шкіл та 404 дитячих садків.
Готовність житлового фонду складає 99%. З 16116 житлових будинків, включених до плану підготовки, фактично підготовлено 15955.
Також наразі вже виконано завдання з підготовки до роботи в зимовий час об’єктів водопровідно-каналізаційного та дорожнього господарства.
Але, якщо технічні питання вирішуються, то головним питанням залишається економічний блок – це розрахунки за спожиті енергоносії.
Регіональні підприємства теплокомуненерго станом на 17.09.2013 мають заборгованість за газ перед «Нафтогазом» – 628,8 млн грн.
Департамент житлово-комунального господарства і будівництва облдержадміністрації здійснив ґрунтовний аналіз показників господарської діяльності підприємств теплопостачання, в ході якого вдалося виявити негативні чинники, які не дозволяють отримати позитивний результат з оплати за газ. Керівникам підприємств було неодноразово рекомендовано вжити заходів із погашення заборгованості.
Шляхи вирішення ситуації з боргами за газ на найбільш складних в цьому плані територіях Луганщини розглядали 11 вересня в облдержадміністрації. Голова облдержадміністрації Володимир Пристюк, заступник голови облдержадміністрації Сергій Міхєєв, директор Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва Олександр Голуб особисто відпрацювали проблемні питання з міськими головами Антрациту, Ровеньки, Луганська і Лисичанська. Теплокомуненерго цих міст мають найнижчий рівень проплат за газ.
Володимир Пристюк поставив задачу перед керівниками територій розібратися в ситуації, і щонайшвидше ліквідувати заборгованість. При цьому акцент доручено зробити на роботі з підприємствами.
|