07 жовтня 2013, 11:15

Питання готовність житлово-комунального господарства області до проходження опалювального сезону розглянуто на апаратній нараді у голови облдержадміністрації

На апаратній нараді у голови облдержадміністрації розглядалося питання про готовність житлово-комунального господарства області до проходження опалювального сезону.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Олександр Голуб повідомив, що технічні заходи щодо підготовки об'єктів життєзабезпечення населення області завершено.

До експлуатації в осінньо-зимовий період підготовлено всі 655 шкіл, 404 дитячих садка й 299 лікарень.

До роботи в повному обсязі готові 1527 котелень, 1056 км теплотрас, 77 теплових пунктів.

На 100% технічно готове до роботи в зимовий період водопровідно-каналізаційне господарство.

Також відремонтовано 958 тис. м2 дорожнього покриття, підготовлено 360 одиниць спеціальної техніки, придбано 2 тис. шт. шанцевого інструменту й завезено 37 тис. тонн посипочного матеріалу.

Підготовлено 16116 будинків, відремонтовано 2199 покрівель, виконаний ремонт 1568 опалювальних і 1838 систем холодного водопостачання.

На підготовчі роботи за рахунок наявних джерел фінансування направлено більш 127 млн грн. «Це мінімальні обсяги, виконання яких дозволить увійти в опалювальний сезон», − відзначив Олександр Голуб.

Але, вжиті заходи не гарантують безаварійну роботу систем тепло-, водопостачання й водовідведення, житлових будинків та інших об'єктів галузі, через значне їх фізичне зношення, яке з кожним роком збільшується. Разова потреба для приведення в технічно справний стан соціальної сфери та інженерної інфраструктури  становить близько 2 млрд грн.

До початку опалювального сезону Департамент рекомендував виконкомам міськрад, райдержадміністраціям завершити підготовчі заходи, провести гідравлічні випробування й пробні пуски до 15 жовтня. Ця робота зараз проводиться. Однак вимоги Кабінету Міністрів і погодні умови внесли корективи.

Уже на 4 жовтня в роботу включено 487 котелень, з 1508 (32%). Теплоносій подається на 44 % шкіл, 56% дитсадків, в 61% лікувальних установ, на 26% житлових будинків із центральним опаленням.

Разом з тим, на пуск теплоносія, негативно впливають наступні фактори:  відсутність на жовтень лімітів на газ у більшості підприємств комунальної теплоенергетики області через заборгованість перед НАК «Нафтогаз України»; не виконання у повному обсязі завдання по облаштування котелень  приладами обліку теплової енергії; низький рівень розрахунків підприємств теплокомуненерго за газ (борг 628 млн. грн.), електроенергію (773 млн. грн) і воду (58 млн.грн); наявність дебіторської заборгованості населення за житлово-комунальні послуги – порядку 757,5 млн. грн.

Підводячи підсумки наради, Володимир Пристюк відзначив, що рівень технічної готовності області дозволяє вчасно ввійти в опалювальний сезон. Його стабільне проходження повинне бути пріоритетним для всіх керівників і служб. До 15 жовтня необхідно усунути всі виявлені недоліки.

Особливу увагу голова облдержадміністрації приділив питанню безпеки і профілактики виникнення НС, пов'язаних із експлуатацією теплового встаткування, у т.ч. населенням. Владимир Пристюк доручив службам МНС разом з комунальниками й соціальними органами провести обстеження всіх будинків з метою виявлення потенційно небезпечних місць: квартир, де проживають люди, що ведуть асоціальний спосіб життя, неблагополучних родин, занедбаних квартир підвалів і горищ і т.д.

Володимир Пристюк доручив організувати відпрацьовування можливих позаштатних ситуацій на підвідомчих об'єктах.

Керівникам міст і районів, а також підприємств комунального господарства голова облдержадміністрації доручив вжити негайних заходів з укладення договорів на поставку газу, збалансувати джерела розрахунків за послуги, та оплаті за енергоносії, виконання зобов'язань перед НАК ''Нафтогаз України'', ТОВ «ЛЕО» і ОКП «Компанія «Луганськвода».