Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Олександр Голуб, на брифінгу в облдержадміністрації, спілкувався із журналістам стосовно заходів, які вживаються для поліпшення водопостачання регіону.
«У Луганській області, однієї із самих проблемних в Україні з погляду водопостачання, іде активна реалізація державної програми «Питна вода України» і регіональної – «Питна вода Луганщини. Реалізація державної та регіональної програм дозволить якісно поліпшити постачання жителів області питною водою. Тим більше, що Президент України має принципову позицію і ще у квітні дав доручення українському уряду вжити заходів і забезпечити належне фінансування робіт з поліпшення ситуації з водопостачанням і водовідведенням», − підкреслив Олександр Голуб.
Програма «Питна вода Луганщини» реалізується з 2010 по 2020 роки і має загальну вартість 2,2 млрд. грн. За три роки виконано цілий ряд заходів, які дозволили на сьогодні вдвічі скоротити число аварій у мережах і на третину збільшити число жителів, які мають можливість цілодобово користуватися водопостачанням. До 2020 року планується повністю розв'язати проблему безперебійного водопостачання всіх населених пунктів Луганщини, без графіків і планових відключень.
У рамках реалізації програми впроваджуються заходи з енергозбереження, а саме - проведено оптимізацію схем подачі води та заміну насосного устаткування на сучасне, що дозволило знизити споживання електроенергії на 87 млн. грн. При цьому майже в п'ять разів скоротилося число абонентів, які одержували воду менше 6-ти годин на добу.
Також впроваджено безпечну технологію знезаражування води, організовано зону районно-вимірювальних областей, завдяки чому ведеться щогодинний моніторинг за обсягами води, яка подається на певну територію. Це дозволяє швидко визначити факт витоку води й вчасно ліквідувати аварію. Крім того, придбане устаткування, яке дозволяє визначати місця схованих витоків, без виходу води на поверхню. У такий спосіб вдалося зменшити втрати води з 67% до 45%.
На Єлизаветинському водосховищі виконуються роботи з поліпшення якості питної води: побудована нова фільтрувальна станція потужністю 20 тис. куб.м на добу та ділянка магістрального водоводу. Це дозволить покращити водопостачання містам Антрацит і Красний Луч.
Паралельно на Яновському водосховищі ведеться реконструкція гідротехнічних споруд.
Олександр Голуб повідомив, що ОКП «Луганськвода» розроблено проект поліпшення водопостачання в населених пунктах Луганської області на загальну суму 1 млрд. 237 млн. грн. Який вже погоджено Віце-прем'єр-міністром України Олександром Вилкулом.
Проектом передбачено будівництво 6 заводів по очищенню підземних і шахтних вод у містах Антрацит, Красной Луч, Алчевськ, Брянка, Кіровськ і Зоринськ. Крім того, розроблений бізнес-план проекту по забезпеченню міст Ровеньки і Свердловськ водою з використанням місцевих джерел на суму 262,7 млн. грн. Для цього передбачається використання Каменського водосховища.
Відповідно до державної програми «Питна вода України» область повинна одержати 130 млн. грн. на реконструкцію та ремонт водопровідно-каналізаційних об'єктів. Планується проведення 36 заходів.
«Ми настроєні не латати діри, а кардинальним образом міняти ситуацію. Задумане керівництвом Луганщини реформування цієї сфери дозволить відмовитися від дорогих перекидань води за сотні кілометрів з північних районів області в південні, більш густо населені. А це – зниження витрат на електроенергію і зменшення втрат води, але головне – можливість подавати жителям області воду без графіків і відповідно до санітарних норм», − відзначив директор Департаменту ЖКГ і будівництва облдержадміністрації. За його словами, щоб налагодити стабільну роботу водопровідного господарства області, необхідні величезні ресурси, у тому числі кредитні та підтримка з державного бюджету.
|