Сьогодні відбулася всеукраїнська селекторна нарада під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула, в якій у режимі відеоконференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Анатолій Репицький, директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Олександр Голуб, міські голови, керівники тепло-, газо-, електропостачальних підприємств та служби автомобільних доріг області.
На нараді розглядалося питання готовності регіонів України до початку опалювального сезону.
Станом на 15 жовтня в області у роботу включені всі 1527 котелень. Теплоносій подано на всі 691 школу, 404 дитячих садка, 299 лікувальних установи та житловий фонд із центральним опаленням. Також вирішено питання з НАК ''Нафтогаз України'' щодо подачі та стабілізації в мережах тиску природного газу на котельні. Зараз налагоджуються режими роботи всіх систем теплопостачання для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону.
Усі комунальні підприємства теплоенергетики мають договори на поставку газу в 2013 році.
Потреба області у твердому паливі забезпечена в повному обсязі. З необхідних 25,9 тис. тонн на складах уже запасено 22,9 тис. тонн, або 88 %. Це 4-х місячний запас для стабільної роботи. Відповідно до укладених договорів обсяг необхідного вугілля, що залишився, буде завозитися протягом опалювального сезону.
Також до зими в області в повному обсязі підготовлено необхідну кількість матеріалів для посипання доріг (96,8 тис. тонн) і 561 одиниця дорожньої спецтехніки.
Головним питанням, що перебуває на постійному контролі в облдержадміністрації та Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, є проведення розрахунків теплогенеруючими підприємствами за використаний природний газ.
У 2013 році підприємствами теплоенергетики Луганської області спожито 189,6 млн куб м природного газу на суму 413,3 млн грн. Фактично оплачено порядку 57%. При цьому борг по держсубвенції на покриття тарифної різниці перед підприємствами теплокомуненерго становить 138 млн грн. З урахуванням цих коштів підприємства могли б розрахуватися за спожитий газ на 90%.
В цілому заборгованість області за природний газ становить 874,6 млн грн. У Луганщини існує потенціал погашення цієї заборгованості за рахунок одержання державних субвенцій на покриття тарифної різниці, житлово-комунальних субсидій населенню, і стягнення заборгованості зі споживачів послуг теплопостачання. На сьогодні їх 356,5 млн грн, з яких 298,8 млн грн - борги населення. З початку поточного року в місцеві суди вже спрямовано 3 тис. 386 позовних заяв. У виконавчій службі перебувають судові рішення на суму 94,5 млн грн.
|