03 грудня 2013, 16:13

Cелекторна нарада з питань забезпечення стабільного функціонування систем життєзабезпечення

3 грудня відбулася селекторна нарада під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Вілкула О.Ю. з питань забезпечення стабільного функціонування систем життєзабезпечення.

«За інформацією Гідрометцентру у найближчі три доби очікується погіршення погодних умов – небезпечні пориви вітру 15-20 м/с, зниження температури вночі до 9 морозу, а також мокрий сніг. Як у зв’язку з погіршенням погодних умов, так і у зв’язку зі складною організаційною ситуацією керівники регіонів мають посилити контроль за роботою відповідних служб і забезпечити безперебійну роботу всіх систем життєзабезпечення. Бути професіоналом – це означає виконувати свій обов’язок в будь-яких умовах. Упевнений, що це розуміють всі працівники комунальних та рятувальних служб», – поставив завдання Віце-прем’єр. Про це повідомляє прес-служба Олександра Вілкула.

З 2 грудня робота підприємств теплокомуненерго, водопостачання, газопостачання, електроенергетики, дорожнього господарства та Державної служби з надзвичайних ситуацій переведена на посилений режим з цілодобовою роботою, постійним чергуванням аварійних бригад та рятівників.

Олександр Вілкул зазначив: «У разі потреби Уряд надаватиме регіонам необхідну підтримку». Для координації дій в регіонах та збору оперативної інформації за завданням Віце-прем’єра в Мінрегіоні створено Центральний диспетчерський штаб.

Слід відзначити, що усі об'єкти життєзабезпечення Луганщини функціонують у штатному режимі. Аварійно-ремонтні бригади забезпечені необхідними ресурсами. Диспетчерські служби працюють у цілодобовому режимі.

У роботу включені всі теплогенеруючі установки – 1527од. Теплоносій подається в усі школи (691 од.), дитячі садки (404 од.), лікувальні установи (299 од.), 16116 житлові будинки.

Для оперативного реагування в період снігопадів, ожеледиці, інших несприятливих погодних умов перевірено підготовку 365 одиниць (100%) спеціальної та іншої техніки. Також на випадок надзвичайної ситуації складено базу щодо додаткового залучення 446 одиниць техніки сільськогосподарських та інших підприємств. Прочищено 133,5 км (100%) зливової каналізації, заготовлено необхідний об’єм посипочних матеріалів.

В області продовжується реалізація програми модернізації теплового господарства, яка орієнтована на скорочення споживання природного газу.

За 10 місяців поточного року, в результаті виконання передбачених програмою заходів, споживання газу знижене на 21% або 47,8 млн куб. м. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Питання стану розрахунків за використаний теплопостачальними підприємствами природний газ у поточному році перебуває на постійному контролі в облдержадміністрації.