19 травня 2015, 09:27Енергозбереження потребує кожне домогосподарство
|
На цей час енергозбереження перетворюється у насущну необхідність та відноситься до стратегічних завдань держави, як основний метод забезпечення енергетичної безпеки.
Недостатність електричних потужностей та природного газу диктує необхідність кардинальної зміни відношення до ресурсозбереження. В цей процес повинно бути залучено більшість органів влади, усі організації та громадяни.
Кожен громадянин може здійснити ряд заощадливих заходів, у тому числі з енергозбереження, у власному побуті, а саме:
-
Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
-
Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
-
Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
-
Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.
Заощаджуємо гарячу воду
-
Закривати воду, якщо не користуєтеся водою тут і зараз. Немає нічого складного в тому, щоб закрити кран під час гоління, чищення зубів, зняття шкірки з овочів і фруктів. Якщо простіше не думати про це – варто встановити електронний змішувач. Тоді вода литиметься лише тоді, коли хтось підноситимете руки або посуд.
-
Ощадливіше користуватися змішувачем у вигляді ручки, ніж стандартними двома кранами. Можна встановити комфортну температуру, вмикати та вимикати кран одним рухом, а не крутити крани щоразу, марно витрачаючи воду та гаючи час.
-
Необхідно стежити за станом сантехніки та вчасно ремонтувати її. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.
-
Якщо в будинку центральне водопостачання, то варто встановити лічильники на воду, як гарячу, так і холодну. Інакше людина сплачуватиме з власної кишені за кожен прорив на трасі або за сусіда, який не відремонтував свій кран.
-
Приймати душ економніше, ніж ванну. Через насадки, які розпилюють воду, витратиться у кілька разів менше води.
-
Для заощадження води під час миття посуду варто встановити подвійну раковину. Тоді можна мити посуд в одній частині, а полоскати – в іншій.
-
Не рекомендується розморожувати продукти – м’ясо, рибу - під струменем. Це не лише марне витрачання води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.
-
Слід використовувати побутові прилади, які заощаджують працю, час та ресурси. Наприклад, автоматичні пральні машини, посудомийні машини тощо.
-
Необхідно перекривати вентиль для води, якщо приміщення залишають на кілька днів.
Заощаджуємо електроенергію
-
Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
-
Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
-
Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
-
Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
-
Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
-
Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
-
Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
-
Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
-
Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
-
Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
-
Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.
Заощаджуємо тепло і газ
-
Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відслідкувати скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.
-
Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
-
Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
-
Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
-
Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
-
Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.
-
Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
-
Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
-
Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
-
Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
-
Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
-
Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
-
Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.
Зменшення втрат тепла шляхом утеплення
Утеплення огороджувальних конструкцій. Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.
Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.
Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається. Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті.
Інформацію підготовлено з використанням матеріалів Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України, ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання"
05 жовтня 2017, 12:15
Звітували про підготовку до опалювального сезону
Сьогодні, 5 жовтня, за дорученням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза його заступник Вадим Данієлян провів засідання колегії облдержадміністрації. Під час засідання колегії директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай розповів про стан підготовки ЖКГ, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Він поінформував учасників колегії присутнім, що станом на 5 жовтня без врахування щоденних аварійно-відновлювальних робіт, житловий фонд, теплове та водопровідне господарство підготовлено в цілому на 100 %.Зокрема, підготовлено..
докладніше »
03 жовтня 2017, 16:26
Луганщина готова до опалювального сезону, – брифінг
Про підготовку житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років сьогодні, 3 жовтня, на брифінгу для ЗМІ розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай. Він зазначив, що наразі область виконала задачі Уряду з підготовки до опалювального сезону – на 1 жовтня цей показник на Луганщині складає 99,9 %...
докладніше »
02 жовтня 2017, 15:34
Житловий фонд та котельні області на 100 % готові до зими, – Юрій Гарбуз
Про це голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз повідомив під час селекторної наради з питань підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, ЖКГ, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років і забезпечення його стабільного проходження під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. «Житлові будинки, об’єкти соціальної сфери, які опалюються від теплогенеруючих організацій, стовідсотково готові до прийому теплоносія», – повідомив Юрій Гарбуз. На 100 %, за словами очільника Луганщини, до зими готові також котельні області...
докладніше »
26 вересня 2017, 08:50
Підготовка області до опалювального періоду виходить на фінішну пряму
25 вересня, заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян у режимі відео-конференції провів засідання обласного штабу з підготовки житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017–2018 років та сталого проходження опалювального сезону. За словами заступника голови облдержадміністрації, з 3619 об’єктів житлового фонду Луганської області готові 3601 (99,5%), з 369 котелень – 344 (93,5%), відремонтовано 108,98 км з 119,69 км водопровідно-каналізаційної мережі (91,05%), заготовлено 17,80 тис. тонн посипочного матеріалу та реагентів з 25,68 тис. тонн(69,30%)...
докладніше »
21 вересня 2017, 13:20
Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги за програмою «Доступне житло»
Урядом прийнята постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло». Відкоригували порядок, за яким держава надаватиме підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 відсотків для інших категорій населення. Також право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України...
докладніше »
14 вересня 2017, 14:25
Субсидія на індивідуальне опалення призначатиметься з 15 жовтня до 15 квітня, а для централізованого - термін визначатиметься міським головою
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня...
докладніше »
14 вересня 2017, 11:00
В містах та районах області: У Новоайдарському районі 100% об’єктів теплового господарства отримали акти готовності
За інформацією Новоайдарської райдержадміністрації, в Новоайдарському районі завершується підготовка житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року. Багатоквартирний житловий фонд, об’єкти соціально-культурного призначення, бюджетні заклади та установи селища Новоайдар переведені на індивідуальне опалення. Комунальні котельні відсутні. Споживачі міста Щастя теплоносій отримують від Луганської ТЕС. Всього котелень соціальної сфери 33, із них 27 працюють на природному газі ,6 - на твердому паливі. Станом на 11 вересня 2017 року 100% об’єктів теплового господарства отримали акти готовності...
докладніше »
13 вересня 2017, 11:35
В Новопскові будують майданчики для роздільного збору сміття
Новопсковська селищна рада реалізовує суспільно-корисний проект «Запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів, як один з енергоефективних засобів екологічного виховання жителів cмт Новопсков». В ході виконання проекту на території Новопсковської громади будують одинадцять майданчиків для роздільного збору сміття. Роботи виконують працівники комунального підприємства "Новопсковжитло". Кошти на запровадження роздільного збору сміття надійшли з обласного бюджету.
докладніше »
13 вересня 2017, 11:21
В містах та районах області:У Міловському районі триває підготовка до опалювального сезону
У Міловському районі продовжується робота з підготовки житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року та сталого проходження опалювального сезону. Як повідомив заступник голови райдержадміністрації Олександр Альчаков, станом на 12 вересня 2017 року підготовлено 18 котелень з 19-ти – 95%. Майже у всіх загальноосвітніх (9 з 10-ти – 90%), дошкільних та позашкільних (8 з 8-ми – 100%) навчальних закладах району виконані повірки газових приборів, димових і вентиляційних каналів, вимірювання опору розтікання і заземлення магістралей і устаткування, проведені фарбувальні роботи.
докладніше »
12 вересня 2017, 16:22
В містах та районах області: Відбулося засідання районного штабу з підготовки до опалювального сезону
За інформацією Біловодської райдержадміністрації, 11 вересня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Вадима Муратова відбулося засідання районного штабу з підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціального призначення району до сталої роботи у осінньо-зимовий період 2017-2018 років. За результатами доповіді зазначено, що підготовка теплового господарства та об’єктів соціальної сфери району проходить...
докладніше »
12 вересня 2017, 16:13
Підготовка області до опалювального сезону на особистому контролі Юрія Гарбуза
Сьогодні, 12 вересня, заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян під час брифінгу для ЗМІ розповів про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.
На початку брифінгу він зазначив, що...
докладніше »
12 вересня 2017, 12:06
В містах та районах області: У Новопсковському районі завершено всі планові роботи на системах опалення
За інформацією Новопсковської райдержадміністрації, на цей час на об’єктах житлово-комунального господарства та соціальної сфери району завершені всі планові роботи на системах опалення та усунуто всі порушення, виявлені в період підготовки до опалювального сезону. Підготовлено 59 комунальних котелень, що становить 100%....
докладніше »
11 вересня 2017, 15:51
Містам та районам області доручено пришвидшити процес підготовки до опалювального сезону
Сьогодні, 11 вересня, за дорученням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза його заступник Вадим Данієлян провів скайп-нараду обласного штабу з підготовки житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та сталого проходження опалювального сезону. У засіданні штабу взяли участь директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай, представники ТОВ «ЛЕО» та комунальних підприємств області. На початку наради заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян дав доручення...
докладніше »
11 вересня 2017, 11:55
Область завершує підготовку до нового опалювального сезону, – Юрій Гарбуз
«На сьогодні 87 % об’єктів житлово-комунального господарства готові до зими. Але до початку опалювального сезону важливо звернути увагу на питання підготовки енергетичних об’єктів», – наголосив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз...
докладніше »
08 вересня 2017, 18:37
В містах та районах області:Станично-Луганський район інформує про підготовку до опалювального сезону
За інформаціїю Станично-Луганської райдержадміністрації, підготовка об’єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий здійснюється відповідно до Плану організаційних заходів та доведених планових показників з підготовки до опалювального сезону, затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 4 травня 2017 року № 7/9-4756. Для контролю за підготовкою об’єктів району, проводяться засідання районного штабу. Слід зазначити, що одним з пріоритетних напрямків з підготовки є підготовка...
докладніше »
07 вересня 2017, 11:59
Уряд затвердив порядок стимулюючого тарифоутворення для виробників тепла з альтернативних джерел енергії
Уряд затвердив порядок стимулюючого тарифоутворення щодо встановлення тарифів на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії. Про це повідомив на засіданні Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття постанови щодо внесення змін до ЗУ «Про теплопостачання». «Ми підвищуємо конкурентоспроможність виробників тепла, що використовують альтернативні джерела енергії. Механізм встановлення тарифоутворення передбачає зниження вартості теплової енергії, що використовується для опалення житлового фонду та об’єктів бюджетної сфери...
докладніше »
07 вересня 2017, 11:56
Загальний стан підготовки країни до опалювального сезону
Загальний стан підготовки до опалювального сезону 2017/2018– 95,6%. Про це повідомив під час засідання Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Зокрема підготовлено 97,3 % шкіл, 96,7 % дитячих садків, 91,5 % лікарень», — зазначив Геннадій Зубко. Також підготовлено до роботи 85,2 % котелень комунальної теплоенергетики...
докладніше »
06 вересня 2017, 16:51
Витрати місцевого самоврядування на сферу ЖКГ недостатні, — Зубко
124 млрд грн – це доходи бюджетів розвитку місцевого самоврядування за 8 місяців поточного року, це на 28 млрд грн більше, ніж в минулому році. В той же час обсяги фінансування ЖКГ на підготовку до опалювального сезону складають 3,5 млрд гривень. Віце-прем’єр-міністр пояснив, що в зазначену суму входить підготовка теплопостачальних підприємств, водопровідної галузі, житлового фонду тощо. «В 2015 році обсяг фінансування підготовки до опалювального сезону регіонів – 2,1 млрд гривень. Це означає, що лише на 50% місцеве самоврядування збільшило свої видатки на галузь. Порівнюючи з додатковими доходами в мільярди гривень, які отримують місцеві бюджети в результаті фінансової децентралізації, не зрозуміло чому сфера ЖКГ випадає з пріоритетів місцевої влади», — наголосив Геннадій Зубко...
докладніше »
05 вересня 2017, 17:22
Інформація щодо змін до порядку надання субсидії
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 № 609 внесені зміни до порядку призначення житлової субсидії, відповідно до яких змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій-четвертий квартали попереднього року. Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший-другий квартали поточного року. Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян...
докладніше »
19 серпня 2017, 15:25
Луганщина готується до опалювального сезону
Сьогодні, 19 серпня, заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян провів у режимі скайп-наради засідання обласного штабу з підготовки житлово-комунального господарства, об’єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року та сталого проходження опалювального сезону.
Перед початком наради Вадим Данієлян поінформував присутніх, що нещодавно відбулась подібна скайп-конференція під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, де Глава Уряду сказав: "Підготовка до опалювального сезону – надважлива, і тут багато залежить від роботи на місцях. Ключова вимога – підготуватися вчасно, аби люди відчували в оселях затишок, тепло й безперебійне постачання послуг."
У свою чергу Віталій Сурай повідомив присутнім, що..
докладніше »
18 серпня 2017, 16:29
Механізм сплати за ЖКП у будинках з різними типами лічильників
Уряд врегулював механізм розподілу розрахунків за ЖКП у багатоповерхових будинках з різними типами лічильників. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняту Урядом постанову, якою внесені зміни у відповідні Правила і Типовий договір про надання послуг з централізованого постачання ЖКП послуг...
докладніше »
10 серпня 2017, 12:28
Вирішуємо питання оплати за спожиту електричну енергію підприємствами ВКГ
Питання недопущення відключення об’єктів підприємств централізованого водопостачання від системи електрозабезпечення, визначення шляхів оплати поточного споживання електроенергії та погашення заборгованості з неї комунальними підприємствами водопостачання та водовідведення, - були розглянуті 9 серпня на робочій нараді під головуванням заступника голови Луганської облдержадміністрації Вадима Данієляна. Під час наради представники підприємств водопровідно-каналізаційного господарства висловили своє бачення щодо розв’язання критичної ситуації...
докладніше »
08 серпня 2017, 15:45
Мінрегіоні обговорили питання, пов’язані з відшкодуванням пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирними будинками
3 серпня в Мінрегіоні обговорили питання, пов’язані з відшкодуванням пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирними будинками (відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком – в будинках ОСББ). Зокрема, учасниками наради було проаналізовано стан справ з відшкодуванням пільг та житлових субсидій на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також послуг з управління багатоквартирними будинками.
докладніше »
07 серпня 2017, 15:15
Набрав чинності ДСТУ «Колісні транспортні засоби. Засоби транспортні спеціально обладнані для перевезення побутових відходів. Загальні технічні умови»
01 липня 2017 року набрав чинності ДСТУ 8392:2015 «Колісні транспортні засоби. Засоби транспортні спеціально обладнані для перевезення побутових відходів. Загальні технічні умови». Відповідно до статті 35-1 Закону України «Про відходи» збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами...
докладніше »
04 серпня 2017, 10:51
Набрав чинності ДСТУ «Контейнери для побутових відходів. Загальні технічні вимоги»
01 липня 2017 року набрав чинності ДСТУ 8476:2015 «Контейнери для побутових відходів. Загальні технічні вимоги». Відповідно до статті 35-1 Закону України «Про відходи» під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів...
докладніше »
01 серпня 2017, 17:23
Реалізація програми «Питна вода Луганщини» під’єднає віддалені населені пункти до централізованого водопостачання
Директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай розповів про стан водопровідно-каналізаційного господарства області під час брифінгу для ЗМІ...
докладніше »
28 липня 2017, 16:37
Президент підписав Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»
Президент України підписав Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання. Цим Законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси. Запровадження норм цього Закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг...
докладніше »
28 липня 2017, 16:31
Звітували про рівень готовності до опалювального сезону
Сьогодні відбулось засідання обласного штабу з підготовки житлово-комунального господарства, об'єктів соціального призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 року та сталого проходження опалювального сезону у Луганській області в режимі скайп-конференції. На засіданні розглянули..
докладніше »
25 липня 2017, 17:27
Розглянуто питання щодо розрахунків підприємств ВКГ за спожиту електроенергію
Заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян провів нараду з представниками підприємств централізованого водопостачання та водовідведення області щодо розрахунків за електричну енергію. У заході взяли участь директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай та представники ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання». Вадим Данієлян дав низку доручень головам міських рад і райдержадміністрацій, керівникам підприємств централізованого водопостачання та водовідведення. Зокрема, забезпечити стовідсоткову оплату ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» за поточне споживання електроенергії, забезпечити направлення затвердженої заборгованості з різниці у тарифах на погашення заборгованості за спожиту електроенергію, згідно до вимог чинного законодавства, і розробити цільові програми на 2017-2018 роки з відшкодування різниці між фактичною собівартістю послуг та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами місцевого самоврядування...
докладніше »
25 липня 2017, 12:38
Субсидія не призначається на наступний період, якщо є прострочена заборгованість понад два місяці з оплати послуг
З 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри з травня ? на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу...
докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки:
Архів по роках:
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
|