В Луганській області діє регіональна Програма енергоефективності на 2011 - 2015 роки, яка затверджена рішенням Луганської обласної ради № 39/7 від 22.10.2010.
Головною метою Програми насамперед є зниження енергоємності виробництва одиниці продукції, зменшення невиробничих втрат паливно-енергетичних ресурсів, оптимізація паливно-енергетичного балансу та скорочення бюджетних видатків на фінансування енергоносіїв для бюджетних установ області.
Для досягнення мети Програми передбачена реалізація енергоефективних та енергозберігаючих заходів протягом 2011 - 2015 років.
Так за 2014 рік по регіональній Програмі енергоефективності по галузі «Житлово-комунальне господарство» на впровадження енергозберігаючих заходів та енергоефективних технологій в регіоні використано 6,45 млн. грн.
Фінансування заходів здійснено за рахунок коштів державного бюджету (0,21 млн. грн), місцевих бюджетів (0,57 млн. грн.), власних коштів підприємств (5,66 млн. грн).
В результаті впровадження цих заходів зекономлено паливно-енергетичних ресурсів 4,5 тис. тон умовного палива, у тому числі природного газу 2,8 млн. м3, електроенергії 0,56 млн. кВт. годин, 6,2 тис. Гкал.
Розрахунковий економічний ефект склав - 8,3 млн. грн.
Містами і районами області виконано коригування Програми та розроблено додаткові заходи на 2015 рік, на загальну суму 26,6 млн. грн., у тому числі:
- модернізація і реконструкція об’єктів теплопостачання з впровадженням сучасних енергоефективних технологій на суму 9,9 млн. грн.;
- встановлення когенераційної установки в котельні №8 КП "Сватове-тепло" на суму 7,9 млн. грн.;
- встановлення теплових насосів в котельні №8 КП "Сватове-тепло" на суму 3,3 млн. грн.;
- заміщення природного газу альтернативними видами палива на об’єктах теплопостачання міст Рубіжне, Старобільськ, смт Біловодськ, Марківка на суму 4,6 млн. грн.;
- модернізація і реконструкція систем водопостачання та водовідведення міст і районів на суму 0,5 млн. грн.;
- модернізація мереж зовнішнього освітлення, на суму 0,4 млн. грн.
Фінансування зазначених заходів планується за рахунок коштів:
- державного бюджету – 17,0 млн. грн.,
- місцевих бюджетів – 0,3 млн. грн.,
- власних коштів – 9,1 млн. грн.,
- кредитів та ін. коштів – 0,2 млн. грн.
Очікуваний економічний ефект – 8,9 млн. грн. або 3,6 тис. тон умовного палива, у т.ч. природного газу 2,3 млн. м3, електроенергії 0,8 млн. кВт. годин, теплової енергії 4,2 тис. Гкал.
|