15 липня 2015, 10:49

Скориговано принципи надання громадянам субсидій

       Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» від 26.06.15 № 475, яка суттєво коригує принципи надання громадянам субсидій.

       За інформацією Міністерства соціальної політики України, головна новація полягає в тому, що у новій формі декларації людям вже не потрібно вказувати дані про розмір їхніх доходів. Місцеві органи влади зможуть отримувати дані про доходи людини безпосередньо у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді.

     Від початку дії нової постанови українці вказуватимуть у деклараціях лише вид отримуваного ними доходу і джерело (установу, підприємство чи організацію), з якого отримані кошти.

        Зазначена ініціатива запроваджена через те, що заповнюючи декларації, люди припускаються численних помилок.

        Важливим також є „відмова від штрафних санкцій за допущені громадянами помилки”.

     Згідно із зазначеною постановою, до сукупного доходу громадян не включатимуться окремі види доходів: благодійна допомога, одноразова допомога від держави та органів місцевої влади (виплати інвалідам, ветеранам до 5 травня, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, матерям-героїням, допомога на поховання), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у АТО та деяку інші види доходів.

      Також передбачено можливість призначення субсидії на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці, а пенсіонери отримують змогу отримати субсидію на підставі врахування їхніх даних за останній місяць.

     Слід відзначити, що врегульовано питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям. Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

       Ще одна новація: у разі смерті власника житла субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.

       Нарешті, зазначеною Постановою надано право управлінням соціального захисту, якщо у встановлений 5-денний термін вони не отримали необхідну інформацію від органів влади, призначати субсидію на ту кількість зареєстрованих осіб, яка вказана самим громадянином в декларації.

       До 1 вересня кожна родина повторно отримає через „Укрпошту” бланки заяви і оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів.