Балансоутримувач багатоквартирного будинку має передати техдокументацію у тримісячний строк співвласникам такого будинку у разі створення ОСББ. Про це було наголошено під час наради з питань реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирного будинку» визначено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов’язаний передати один примірник технічної документації на будинок ОСББ або особі, уповноваженій співвласниками. У разі якщо ОСББ не створене або уповноважену особу не визначено, примірник такої документації передається управителю, якого буде обрано відповідно до цього Закону.
Також Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що колишній балансоутримувач будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення ОСББ, має у тримісячний строк з дня державної реєстрації об’єднання передати йому примірники технічної документації постійного зберігання. Якщо така документація відсутня, попередній балансоутримувач має протягом півроку з дня державної реєстрації ОСББ відновити її за власний рахунок.
Оскільки Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачає списання будинків з балансу, то відмова в передачі техдокументації з посиланням на процедуру списання з балансу є незаконною.
Довідка
Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», технічна документація постійного зберігання складається з:
— технічного паспорту на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;
— проектно-кошторисної документації зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;
— актів державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;
— паспортів котельного господарства, котлових книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень;
— паспортів ліфтового господарства;
— актів приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача.
За матеріалами прес-служби Мінрегіону
|