13 червня 2016, 10:04

Ціна на послуги з управління багатоквартирним будинком

   Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем. Про це сказала директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Наталія Хоцянівська під час наради з питань реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

   Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» не передбачено механізму державного регулювання цін на послугу з управління багатоквартирним будинком. Тобто, Порядок формування тарифів Кабінетом Міністрів України не визначається, тарифи органами місцевого самоврядування не встановлюються.

   Також вказаним Законом передбачено, що у  разі якщо до 1 липня 2016 року  співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

  За таких умов ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу. Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

  Ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком має складатися з витрат на утримання багатоквартирного будинку (утримання спільного майна та прибудинкової території, поточного ремонту спільного майна) та  винагороди управителеві. У свою чергу витрати мають розраховуватися виключно з урахуванням переліку послуг, який передбачено у проектах Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку та Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Перелік є мінімально-необхідним і може бути зменшений лише за об’єктивних умов експлуатації будинку. Решта мають в обов’язковому порядку надаватися, оскільки саме вони забезпечують належний технічний, санітарно-гігієнічний, протипожежний стан будинку та прибудинкової території.

   Під час проведення конкурсу передбачено, що конкурсна документація повинна містити перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком та вимоги щодо якості надання послуги, періодичності виконання робіт з посиланням на стандарти, нормативи, норми та правила.

   При цьому було зауважено, що до складу ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком включаються витрати з утримання будинку, його технічного обслуговування, поточного ремонту та витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку.

   Витрати ж на капітальний ремонт, реконструкцію, реставрацію, а також інші витрати, передбачені рішенням співвласників, можуть відшкодовуватися за окремими договорами з співвласниками (у разі прийняття співвласниками відповідних рішень).

 

                                                                                                                                                                                 За матеріалами прес-служби Мінрегіону