23 червня 2017, 10:10

Парламент схвалив закон про запровадження в Україні комерційного обліку води та тепла

22 червня 2017 року на засіданні ВРУ прийнято у повторному другому читанні проект Закону України №4901 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». За прийняття Закону проголосувало 238 народних депутати України.

«Це довгоочікувана подія для українців. Цим законом в країні запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси, а не за нормами. Крім цього, облік дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це сприятиме зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Наголошую, що цей закон - перший головний крок у реформуванні відносин у сфері житлово-комунального господарства, у стимулюванні населення до енергоефективності», - повідомив С.Савчук.

Так, Законом передбачається обов’язковий приладний комерційний облік комунальних послуг (на вході в будівлю), а також розподільний облік (поквартирний).

Граничний термін запровадження комерційного обліку тепла – протягом року з дня набрання чинності Закону, комерційний облік води – протягом двох років, а розподільний облік – протягом трьох років.

Законом визначено:

  • механізм оплати за встановлення, заміну та обслуговування вузлів обліку (визначається для кожного будинку окремо);
  • перелік обов’язкової інформації для формування рахунків за комунальні послуги та доступ до такої інформації;
  • загальний порядок доступу до вузлів обліку;
  • відповідальність за невиконання вимог закону.

Прийняття Закону дозволить знизити на ¾ обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років у середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

Також нагадаємо, що Закон розроблено з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконання взятих Україною зобов’язань перед Європейським Союзом.

 

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ