Текст документа:

Про затвердження Положення про УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ та посадових інструкцій начальника, заступника начальника цього управління


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30 листопада 2012 року № 1747


Про затвердження Положення про УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ та посадових інструкцій начальника, заступника начальника цього управління


 

 

          Відповідно до статей 5, 11, пункту 3 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, затвердженого наказом Національного агентства України з  питань  державної  служби від 13.09.2011 № 11:

 

1. Затвердити Положення про УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, що додається.

 

2. Затвердити посадові інструкції начальника, заступника начальника управління інформаційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації, що додаються.

 

3. Установити, що Положення й посадові інструкції, затверджені цим розпорядженням, набирають чинності з 28.12.2012, і, водночас, вважати такими, що втратили чинність:

Положення про управління у справах преси та інформації Луганської обласної державної адміністрації, затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації від 21.08.2007 № 1061;

посадові інструкції начальника та заступника начальника управління у справах преси та інформації Луганської обласної державної адміністрації, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.08.2010        № 920.

 

4. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації  (Кушелева А.В.) здійснити заходи щодо державної реєстрації Положення про УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ.

 

5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

 

Голова                                                                                          В.М.ПРИСТЮК


ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«30» листопада 2012 р. № 1747

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

1. УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ створюється головою облдержадміністрації у зв’язку з перейменуванням юридичної особи –УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ ПРЕСИ ТА ІНФОРМАЦІЇ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02477278, в УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ  (далі - управління), яке забезпечує виконання покладених на нього  завдань.

2. Управління підпорядковане голові обласної держадміністрації, а також підзвітне і підконтрольне Державному комітету телебачення та радіомовлення України (далі – Держкомтелерадіо України).

3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Держкомтелерадіо України, розпорядженнями голови обласної держадміністрації, а також цим Положенням.

4. Основними завданнями управління є:

участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації та видавничої справи з метою повнішого задоволення потреб населення області в інформаційній та видавничій продукції;

здійснення заходів щодо розвитку інформаційної інфраструктури на території області;

сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;

поширення інформації про основні аспекти соціально-економічного розвитку області, діяльність обласної держадміністрації та її структурних підрозділів через засоби масової інформації та мережу Інтернет.

5. Управління виконує такі завдання:

організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Держкомтелерадіо України, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;

надає адміністративні послуги із внесення в установленому законодавством порядку суб’єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, забезпечує надання державної підтримки вітчизняному книговиданню;

здійснює моніторинг та контроль дотримання засобами масової інформації та суб’єктами видавничої справи законодавства з питань, що належать до його компетенції;

сприяє впровадженню державних та міждержавних стандартів інформаційної та поліграфічної продукції;

надає пропозиції Держкомтелерадіо України щодо вдосконалення законодавства з питань формування державної політики у сфері інформації та видавничої справи;

збирає, аналізує, обробляє та надає інформацію про діяльність обласної держадміністрації, її керівництва та окремих структурних підрозділів засобам масової інформації, крім випадків, коли вона складає державну таємницю, готує тексти прес-релізів, здійснює випуск і поширення бюлетенів (дайджестів), оперативних повідомлень (факт-релізів);  

забезпечує висвітлення в засобах масової інформації участі керівництва обласної держадміністрації у «гарячих лініях»;

здійснює взаємодію між обласною держадміністрацією та засобами масової інформації шляхом організації та проведення прес-конференцій, брифінгів, «круглих столів», засідань «прес-клубів», інтерв’ю, тематичних зустрічей керівництва обласної держадміністрації, її структурних підрозділів  з працівниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації, використовує інші форми поширення офіційної інформації про діяльність обласної держадміністрації та її структурних підрозділів;

вносить   в   установленому   порядку   пропозиції  щодо удосконалення  системи забезпечення інформаційної відкритості обласної        держадміністрації;

готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали з питань, віднесених до повноважень управління, для подання голові обласної держадміністрації;

проводить акредитацію творчих та технічних працівників засобів масової інформації при обласній держадміністрації;

забезпечує інформаційне наповнення офіційного веб-сайту обласної держадміністрації та оприлюднення в мережі Інтернет інформації про суспільно-політичний, соціально-економічний, культурний, науково-технічний розвиток області;

забезпечує у межах своїх повноважень захист інформації з обмеженим доступом;

організовує інформаційне забезпечення офіційних візитів, зустрічей, переговорів, робочих поїздок, а також інших заходів за участю голови, заступників голови облдержадміністрації в Луганській області та за його межами;

готує, бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

сприяє висвітленню засобами масової інформації діяльності Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади;

готує пропозиції щодо створення теле- та радіопрограм  з інформаційно-аналітичного    висвітлення    діяльності    обласної держадміністрації на загальнодержавних і місцевих телерадіоканалах;

надає місцевим засобам масової інформації, суб'єктам видавничої справи всіх форм власності, іншим структурним підрозділам облдержадміністрації, районним держадміністраціям методичну, організаційну та консультаційну допомогу з питань, що належать до його компетенції;

здійснює   моніторинг  висвітлення  засобами  масової інформації   діяльності    обласної    держадміністрації, організовує  оперативне   реагування  на  критичні  зауваження у ЗМІ, виступи, повідомлення тощо;

забезпечує підготовку короткострокових та довгострокових планів  інформаційної діяльності обласної держадміністрації, розробляє та впроваджує медіа-проекти, спрямовані на висвітлення соціально-економічних перетворень в Луганській області, формування позитивного іміджу облдержадміністрації;

сприяє самоорганізації журналістів;

бере участь у підготовці пропозицій до проектів обласного бюджету і програм соціально-економічного та культурного розвитку області з питань, що належать до його компетенції;

забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів;

розробляє та здійснює заходи, спрямовані на розвиток місцевої інформаційної інфраструктури;

готує проекти розпоряджень голови обласної держадміністрації з питань реалізації державної політики у сфері інформації та видавничої справи;

бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови обласної держадміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;

бере участь у підготовці звітів голови обласної держадміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої воно є;

відповідає за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо  задоволення запитів на інформацію, які надходять до обласної держадміністрації, та надання відповідей на них, а також оприлюднення інформації, передбаченої ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

забезпечує захист персональних даних при їх обробці у базах персональних даних, володільцем яких є управління;

сприяє забезпеченню інформаційного супроводження процесів європейської та євроатлантичної інтеграції;

здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

забезпечує в межах своїх повноважень виконання актів законодавства щодо гармонійного розвитку та функціонування української мови як державної та мов національних меншин у сфері інформації і видавничої справи;

сприяє у межах своїх повноважень створенню системи суспільного телерадіомовлення;

бере участь у розробці та виконанні науково-технічних, інвестиційних програм розвитку сфери інформації та видавничої справи, сприяє впровадженню державних стандартів і технічних умов в інформаційній та видавничій сферах;

бере участь у розробці та реалізації заходів, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази державних і комунальних засобів масової інформації, видавництв, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження;

бере участь в організації міжнародних заходів, пов’язаних з діяльністю у сфері інформації та видавничої справи;

організовує розроблення, виготовлення та розповсюдження інформаційно-презентаційної продукції;

сприяє підвищенню кваліфікації працівників інформаційної сфери;

здійснює інші передбачені законом повноваження.

6. Управління має право:

одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів обласної держадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від їх форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів обласної держадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);

одержувати в установленому законодавством порядку обов'язкові примірники друкованих видань, що видаються або виготовляються видавництвами, видавничими організаціями, поліграфічними підприємствами області;

вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної держадміністрації в інформаційній галузі;

готувати та вносити в установленому порядку пропозиції щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства з питань, що належить до його компетенції;

користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.

7. Управління в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, апаратом обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

8. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної держадміністрації відповідно до законодавства про державну службу за погодженням з Держкомтелерадіо України в установленому законодавством порядку.

Начальник управління має заступника (заступників), яких призначає на посаду та звільняє з посади голова обласної держадміністрації за поданням начальника управління та погодженням з Держкомтелерадіо України в установленому законодавством порядку.

9. Начальник управління:

здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі, вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи управління;

подає на затвердження голові обласної держадміністрації положення про управління;

затверджує положення про структурні підрозділи управління, посадові інструкції працівників та розподіляє обов’язки між ними;

видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;

планує роботу управління, вносить пропозиції щодо формування планів роботи обласної держадміністрації;

звітує перед головою обласної держадміністрації про виконання покладених на управління завдань та затверджених планів роботи;

може за дорученням входити до складу колегії обласної держадміністрації;

вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції управління;

може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

скликає в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;

вносить пропозиції щодо відзначення державними та обласними нагородами України представників інформаційної і видавничої сфери та громадськості;

представляє інтереси управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної держадміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної держадміністрації;

подає на затвердження голови обласної держадміністрації проекти кошторису та штатного розпису управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпоряджається коштами у межах затвердженого головою обласної держадміністрації кошторису управління;

здійснює добір кадрів;

організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців управління;

проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень управління;

забезпечує дотримання працівниками управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

здійснює інші повноваження, визначені законом.

10. Накази начальника управління, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою обласної держадміністрації.

11. Для розгляду наукових рекомендацій, пропозицій щодо напрямів розвитку сфери інформації та видавничої справи в управлінні можуть створюватися дорадчі та консультативні органи.

Склад зазначених органів та положення про них затверджує начальник управління.

12. Управління утримується за рахунок коштів державного бюджету.

Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників та видатки на утримання управління визначає голова обласної держадміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

 13. Штатний розпис та кошторис управління затверджує голова обласної держадміністрації за пропозиціями начальника управління відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.

14. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                  О.С.ОСТАПЕНКОНачало формы


ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«30» листопада 2012 р. № 1747

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

начальника управління інформаційної діяльності

Луганської обласної державної адміністрації

 

 

1. Загальна частина

 

Посада начальника управління інформаційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації (далі - управління) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до IV категорії посад державних службовців.

Начальник управління призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації за погодженням з Державним комітетом телебачення та радіомовлення України.

Начальник управління підпорядковується безпосередньо голові облдержадміністрації.

Начальнику управління безпосередньо підпорядковані всі працівники управління.

На посаду начальника управління призначається особа, яка має:

повну вищу освіту (спеціаліста, магістра) за напрямами підготовки «Філологія», «Журналістика», «Видавнича справа та редагування»;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше    3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.

У своїй діяльності начальник управління керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,  наказами Державного комітету телебачення та радіомовлення України, розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради, Положенням про управління, іншими нормативно-правовими актами, що пов'язані з функціями управління.

У разі відсутності начальника управління його заміщує заступник начальника управління.

 

2. Завдання, обов'язки та повноваження

 

Завданнями, обов'язками та повноваженнями начальника управління є:

здійснення керівництва діяльністю управління та персональна відповідальність за організацію і результати його діяльності, створення належних умов праці у підрозділі;

забезпечення виконання покладених на управління завдань щодо реалізації державної політики в інформаційній та видавничих сферах на території області;

розподіл обов'язків між працівниками управління та здійснення контролю за їх роботою;

призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників управління, застосовування до них заохочень і дисциплінарних стягнень;

забезпечення виконання вимог законодавства з питань проходження державної служби;                                                                                                   

організація розробки у межах своєї компетенції проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради;

подання на затвердження голові обласної держадміністрації положення про управління;

затвердження положень про структурні підрозділи управління та посадових інструкцій його працівників;

забезпечення дотримання працівниками управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни, додержання працівниками управління правил охорони праці та протипожежного захисту;

розпорядження коштами у межах затвердженого головою обласної держадміністрації кошторису управління;

планування роботи управління, внесення пропозицій щодо формування планів роботи обласної держадміністрації;

вжиття заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи управління;

звітування перед головою обласної держадміністрації про виконання покладених на управління завдань та затверджених планів роботи;

участь у складі колегії обласної держадміністрації;

внесення пропозицій щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції управління, та розробка проектів відповідних рішень;

участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

видання у межах своїх повноважень наказів, організація контролю за їх виконанням;

здійснення добору кадрів;

організація роботи з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців управління;

подання голові обласної держадміністрації пропозицій щодо призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, заступника (заступників) начальника управління, присвоєння їм рангів державних службовців, заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

забезпечення розгляду звернень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян та їх об'єднань з питань, що належать до компетенції управління, в порядку, встановленому чинним законодавством України;

організація роботи із захисту державної таємниці відповідно до вимог чинного законодавства;

забезпечення ведення діловодства в управлінні;

здійснення керівництва розробкою проектів обласних програм, аналітичних матеріалів, планових показників, комплексів заходів, пропозицій, прогнозів розвитку з питань підтримки видавничої справи і засобів масової інформації;

подання на затвердження голові обласної держадміністрації проекту кошторису та штатного розпису управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

надання місцевим засобам масової інформації, суб'єктам видавничої справи всіх форм власності, місцевим органам виконавчої влади, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування методичної, організаційної, практичної та консультаційної допомоги з питань, що належать до компетенції управління;

забезпечення у межах своєї компетенції контролю за станом справ у сфері діяльності управління;

проведення особистого прийому громадян з питань, що належать до повноважень управління;

скликання в установленому порядку нарад з питань, що належать до його компетенції;

представлення інтересів управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної держадміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної держадміністрації;

здійснення інших повноважень, що випливають з покладених на управління завдань.

 

Начальник управління повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, управління;

акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що стосуються інформаційної сфери;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основи права, політології та ринку праці;

форми та методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби;

практику застосування чинного законодавства у відповідній сфері.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов'язків та повноважень начальник управління має право:

діяти без довіреності від імені управління, представляти його інтереси в усіх установах, організаціях, підприємствах, органах, в тому числі судових, в межах чинного законодавства укладати правочини (договори, угоди), давати доручення, відкривати в установах банків, в органах Державного казначейства України розрахункові та інші рахунки;

запитувати та отримувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і громадян інформацію, документи та інші матеріали, а від органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на управління завдань;

вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи управління голові облдержадміністрації та його заступникам, Державному комітету телебачення і радіомовлення України;

залучати фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, об'єднань громадян та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції управління;

брати участь у нарадах, що проводяться керівництвом облдержадміністрації, а також у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів облдержадміністрації (комісій, робочих груп тощо) з питань, що належать до компетенції управління.

 

4. Відповідальність

 

Начальник управління несе відповідальність за:

виконання покладених на управління завдань;

неналежне  виконання своїх  посадових  обов'язків,  що  передбачені  цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця - дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов'язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

Діяльність начальника управління підлягає щорічній оцінці. Показниками оцінки його роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обов'язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки з посадою)

 

Начальник управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної держадміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                  О.С.ОСТАПЕНКО


ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«30» листопада 2012 р. № 1747

 

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

заступника начальника управління інформаційної діяльності

Луганської обласної державної адміністрації

 

 

1.  Загальна частина

 

Посада заступника начальника управління інформаційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації (далі – управління) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до V категорії посад державних службовців.

Заступник начальника управління призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації за поданням начальника управління та погодженням з Державним комітетом телебачення та радіомовлення України.

Заступник начальника управління безпосередньо підпорядковується начальнику управління.

На посаду заступника начальника управління призначається особа, яка має:

повну вищу освіту (спеціаліста, магістра) за напрямами підготовки «Філологія», «Журналістика», «Видавнича справа та редагування»;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією;

стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років.

У своїй діяльності заступник начальника управління керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами Державного комітету телебачення та радіомовлення України, розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради, Положенням про управління, наказами, дорученнями начальника управління, іншими нормативно-правовими актами, що пов'язані з функціями управління.

У разі відсутності заступника начальника управління його заміщує начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації управління.

 

2. Завдання, обов'язки та повноваження

 

Завданнями, обов'язками та повноваженнями заступника начальника управління є:

виконання обов'язків прес-секретаря голови обласної держадміністрації;

здійснення керівництва діяльністю управління в межах наданих йому повноважень;

виконання обов'язків начальника управління у разі його відсутності;

організація роботи щодо системного аналізу стану реалізації на території області державної політики у сфері інформації та видавничої справи, підготовка та узагальнення пропозицій стосовно її формування і визначення пріоритетів;

планування, організація та контроль за належним виконанням структурними підрозділами управління завдань і функцій у сфері інформації та видавничої справи в межах наданих йому повноважень;

участь за дорученням начальника управління та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться обласною держадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

організація роботи працівників управління, пов'язана з підготовкою проектів розпоряджень голови обласної держадміністрації, рішень обласної ради, наказів начальника управління, обласних програм, планів роботи управління, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції управління;

вжиття, за дорученням начальника управління, необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління;

забезпечення у межах своїх повноважень збереження в управлінні інформації з обмеженим доступом;

забезпечення захисту персональних даних в управлінні;

організація роботи з розгляду працівниками управління звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування та прийняття за результатами розгляду відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

забезпечення дотримання працівниками управління законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;

подання пропозицій начальнику управління про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників управління, застосування до них заохочень і дисциплінарних стягнень;

забезпечення ефективної взаємодії управління з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, науковими організаціями, провідними експертами з питань, що стосуються діяльності управління;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов'язків, та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

організація роботи з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад в управлінні;

організація роботи атестаційної комісії управління;

здійснення, забезпечення виконання інших завдань, покладених на управління.

 

Заступник начальника управління повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, управління; акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання у сфері інформації та видавничої справи;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основи права, політології та ринку праці;

форми та методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

основні принципи роботи на комп'ютері та відповідні програмні засоби;

практику застосування чинного законодавства у відповідній сфері.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов'язків та повноважень заступник начальника управління має право:

готувати проекти запитів та отримувати у встановленому порядку від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності управління та належать до його компетенції;

вносити пропозиції начальнику управління щодо вдосконалення роботи управління, облдержадміністрації;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції.

 

4. Відповідальність

 

Заступник начальника управління несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця - дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні у процесі виконання посадових обов'язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;     ..

завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

Діяльність заступника начальника управління підлягає щорічній оцінці. Показниками оцінки його роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обов'язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки з посадою)

 

Заступник начальника управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної держадміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

Заступник голови – керівник апарату                                  О.С.ОСТАПЕНКО