Текст документа: Про інформаційно-аналітичне забезпечення обласної державної адміністрації


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26 лютого 1999 року № 134


Про інформаційно-аналітичне забезпечення обласної державної адміністрації

Відповідно до Закону України "Про інформацію", Указу Президента України від 30.11.94 р. N 709/94 "Про інформаційно-аналітичне забезпечення Президента України" та Розпорядження Президента України від 16.09.98 р. N 492 "Про поліпшення діяльності місцевих органів виконавчої влади з реалізації внутрішньої політики" Луганська обласна державна адміністрація забезпечує постійний взаємозв'язок і систематично інформує Президента України і Кабінет Міністрів України про діяльність місцевих органів державної влади та самоврядування щодо виконання законів України, указів і розпоряджень Президента України, інших функцій державного управління, про економічний і соціальний розвиток і суспільно-політичну ситуацію в області на основі первинної інформації, що надходить з міст і районів, готує аналітико-інформаційні матеріали у формі щоденної експрес-інформації і тематичного повідомлення.

Аналізуючи роботу щодо інформування облдержадміністрації, слід зазначити, що на належному рівні вона поставлена у виконкомах Луганської, Сєвєродонецької, Стахановської міськрад, Біловодській, Сватівській, Перевальській, Старобільській райдержадміністраціях.

Поліпшилася якість інформаційних матеріалів в Рубіжанському, Первомайському міськвиконкомах, Кремінській і Станично-Луганський райдержадміністраціях.

Водночас, у ряді міст і районів організація інформаційної роботи вимагає суттєвого поліпшення, оскільки теперішній її стан не завжди дає можливість своєчасно й об'єктивно знати про стан справ на місцях. Незважаючи на те, що обсяг інформації зріс, зміст її вимагає корінного поліпшення. Часто інформація носить повідомлення про другорядні події, не розкриває їхню суть і причини. Так, із 5160 інформаційних матеріалів, що надійшли з місць у 1998 році, 70,4 відсотка відібрано для інформування голови облдержадміністрації й тільки 24,3 відсотка адресовано Адміністрації Президента, а 266 інформацій не використані зовсім з причини їх недоцільності або незмістовності. На жаль, у січні ц. р. помічено тенденцію до зменшення інформації з міст і районів області. З 340 інформаційних повідомлень, що надійшли до інформаційно-аналітичного відділу, лише 161 інформація надійшла з регіонів області.

Низька питома вага в експрес-інформаціях для Президента України і голови облдержадміністрації інформаційних повідомлень з Антрацита, Лисичанська, Краснодонського, Новопсковського, Попаснянського районів.

Аналогічне становище з постановкою інформаційної роботи в управліннях, комітетах і відділах облдержадміністрації.

Позитивний досвід обробки і надання інформації накопичений тільки в управліннях: паливно-енергетичному Головного управління промислової політики (Гура С. В.), будівництва (Бондаренко О. К.), у справах сім'ї і молоді (Полященко С. В.), житлово-комунального господарства (Гурський І. М.), з питань фізкультури та спорту (Курліщук І. М.).

В більшості ж управлінь облдержадміністрації інформування вимагає системності та своєчасності.

Загальною хибою інформацій, що надходять з міст і районів, управлінь облдержадміністрації, є відсутність у них постановочних питань, інформацій подвійного характеру.

Усім структурним підрозділам облдержадміністрації варто звернути увагу на зміст і своєчасність надання переліку прогнозованих подій суспільно-політичного й економічного життя області, а також план найважливіших заходів на наступний тиждень.

У відповідності зі ст. 119 Конституції України й Указом Президента України від 30.11.94 р. N 709/94 "Про інформаційно-аналітичне забезпечення Президента України" і з метою своєчасного інформування Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Секретаріату Ради національної безпеки, Верховної Ради України, голови обласної державної адміністрації, а також для підвищення оперативності в сприянні стабільності суспільно-політичної і соціально-економічної ситуації в області:

1. Установити, що інформаційно-аналітичні матеріали структурних підрозділів облдержадміністрації, виконкомів міських рад і райдержадміністрацій надаються до інформаційно-аналітичного відділу управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації.

2. Затвердити Положення про порядок подання органами державної виконавчої влади інформаційно-аналітичних матеріалів в облдержадміністрацію (додається).

3. Рекомендувати міським головам та зобов'язати голів райдержадміністрацій, керівників управлінь, комітетів і відділів облдержадміністрації:

3.1. Розробити й організувати порядок збору, узагальнення і систематизації щоденної, щотижневої, щомісячної і тематичної інформації.

3.2. Призначити до 1 березня 1999 року осіб, відповідальних за збір, аналіз і надання інформації в облдержадміністрацію, про що проінформувати інформаційно-аналітичний відділ облдержадміністрації.

4. Встановити персональну відповідальність керівників за достовірність, об'єктивність, точність і своєчасність інформації, наданої до обласної державної адміністрації.

5. Інформаційно-аналітичному відділу управління з питань внутрішньої політики (Зінов'єва З. П.) забезпечувати своєчасну, повну і достовірну підготовку інформаційно-аналітичних матеріалів до Адміністрації Президента України, відділу комп'ютеризації (Дрожевська Л. В.) - їх технічну передачу.

6. Вважати такими, що втратили чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 27.08.94 р. N 49, від 18.07.97 р. N 664, від 15.12.97 р. N 1307.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Надрагу В. І.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 26 лютого 1999 р. N 134 


ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання органами виконавчої влади інформаційно-аналітичних матеріалів облдержадміністрації

Дане Положення розроблене відповідно до Закону України "Про інформацію", Указу Президента України від 30.11.94 р. N 709/94 "Про інформаційно-аналітичне забезпечення Президента України" та Розпорядження Президента України від 16.09.98 р. N 492 "Про поліпшення діяльності місцевих органів виконавчої влади з реалізації внутрішньої політики" і визначає порядок надання інформаційно-аналітичних матеріалів облдержадміністрації.

1. Загальні положення

1.1. Інформаційно-аналітичне забезпечення обласної держадміністрації є однією зі складових частин управління областю.

1.2. Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови, голови райдержадміністрацій відповідають за організацію інформаційно-аналітичної діяльності на підпорядкованих територіях і в структурах, подання облдержадміністрації своєчасної, повної і достовірної інформації.

1.3. Особи, що здійснюють роботу з підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів і їх передачі, зобов'язані виконувати вимоги цього Положення, не допускати порушень, що можуть привести до розголошення відомостей службового характеру або втрати службових інформаційно-аналітичних матеріалів.

2. Основні напрямки інформаційно-аналітичної діяльності в області

2.1. Основними напрямками інформаційно-аналітичної діяльності органів виконавчої влади в області є:

- проведення інформаційно-аналітичних досліджень у сфері діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад, політичних та громадських об'єднань;

- забезпечення стратегії і тактики управління регіоном на основі оперативного інформування облдержадміністрації;

- соціологічні дослідження з соціально-політичних та інших проблем;

- створення системи комп'ютерного зв'язку облдержадміністрації з Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України, виконкомами міських рад і райдержадміністраціями.

3. Інформаційно-аналітичне забезпечення облдержадміністрації

3.1. Інформаційно-аналітичне забезпечення облдержадміністрації здійснюється поданням до інформаційно-аналітичного відділу управління з питань внутрішньої політики поточних (термінових, щоденних, щотижневих) матеріалів, періодичних (місячних, квартальних звітів, доповідей тощо) і матеріалів, що виконуються на його замовлення.

3.2. Щоденна оперативна інформація надається в інформаційно-аналітичний відділ до 9 години або негайно з питань:

- надзвичайні ситуації;

- акції протесту, страйки та ін.;

- порушення чинного законодавства;

- ставлення громадськості, політичних партій, організацій, народних депутатів України до ініціатив і дій Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

- діяльність партій, профспілок та інших громадських організацій;

- криміногенна обстановка.

3.3. Щотижнева інформація подається щочетверга до 16-ї години з питань:

- виконання указів і розпоряджень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, законодавчих актів Верховної Ради і розпоряджень голови обласної державної адміністрації;

- проведення сесій, засідань міськвиконкому, райдержадміністрації (дата, основні питання, хто приймав участь);

- стан і проблеми промисловості, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства;

- робота підприємств вугільної промисловості. Проблеми зайнятості в зв'язку з закриттям шахт;

- реформування економіки. Позитивний досвід, тенденції (приватизація, інвестиції, фермерство тощо);

- соціальні проблеми (виплата заробітної плати, пенсій і соціальної допомоги, надання населенню житлових субсидій, забезпечення населення продуктами харчування, паливом, роздрібні ціни на споживчі товари, робота міського транспорту тощо);

- наука, мистецтво, культура, спорт;

- медицина;

- екологія;

- результати соціологічних досліджень;

- огляд місцевих засобів масової інформації;

- пам'ятні і знаменні дати;

- основні заходи, проведені в місті або районі минулого тижня, а також заплановані на наступний тиждень.

3.4. Плани роботи й інформація про їхнє виконання:

- плани роботи структурних підрозділів облдержадміністрації на наступний тиждень подаються до інформаційно-аналітичного відділу щочетверга до 16 год.;

- інформація про виконання планів роботи управлінь, комітетів і відділів облдержадміністрації за минулий тиждень, про проведені в них наради, семінари та інші заходи подається щотижня в четвер до 16 год.;

- інформація про участь поточного тижня голови облдержадміністрації і його заступників, голови обласної ради, керівників управлінь, комітетів і відділів у роботі сесій, колегій, засідань міськвиконкомів і райдержадміністрацій подається разом з інформацією про виконання планів роботи за минулий тиждень.

4. Вимоги до інформаційно-аналітичних матеріалів

4.1. Інформація повинна бути:

- достовірною, об'єктивною, корисною, повною, точною, максимально стислою, нейтральною у викладі (розмір матеріалу до двох друкованих аркушів);

- базуватися на фактах, що містять реальні пропозиції або вимоги;

- не дублювати зміст інформаційно-аналітичних матеріалів, раніше переданих, а при необхідності робити на них посилання;

- написаною чітко, без використання термінології, що може привести до неясного тлумачення тексту інформацій;

- складеною за такою формою: найменування документа (довідка, огляд, інформація, доповідь, звіт), заголовок документа, виклад документа, підпис і дата упорядкування документа.

4.2. Інформаційно-аналітичні матеріали підписуються першим керівником структурного підрозділу облдержадміністрації, міськвиконкому, райдержадміністрації або, у його відсутність, особою, відповідальною за питання інформування.

4.3. Якщо до інформаційно-аналітичних матеріалів додаються інші матеріали, то на них робиться посилання "Додаток", який повинен підписуватися посадовими особами відповідно до своїх повноважень.

Додатки нумеруються в послідовному порядку відповідно до порядку посилання на них у тексті документа.

4.4. З 1-го січня 1999 року інформації до облдержадміністрації подаються державною мовою.

5. Порядок подання матеріалів

5.1. Матеріали подаються за допомогою телефонного, факсимільного і комп'ютерного зв'язку.

Телефони відділу: 52-02-68

53-82-15

Факс: 53-82-15

Електронний зв'язок: postmaster@uvp.lg.gov.ua

При необхідності письмового повідомлення матеріали надсилати за адресою: 348000, м. Луганськ, пл. Героїв Великої Вітчизняної війни, 3. Інформаційно-аналітичний відділ, кімн. 311, 312.

6. Порядок поширення інформації

6.1. Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, голові облдержадміністрації та іншим державним органам інформація подається відповідно до вимог.

6.2. Інформація, підготовлена інформаційно-аналітичним відділом, направляється на адресу:

- Адміністрації Президента України (1 прим., щодня, електронною поштою);

- голові облдержадміністрації, його заступникам (8 прим., щодня);

- голові обласної ради (1 прим., щодня, через канцелярію обласної ради);

- управлінню з питань внутрішньої політики, організаційному відділу, комітету інформації, прес-службі (4 прим., щодня).

Список одержувачів інформації (14 прим.) є вичерпним.

6.3. Відповідно до номенклатури справ документи, що формуються в інформаційно-аналітичному відділі, передаються до державного архіву разом з матеріалами управління з питань внутрішньої політики.

Інші матеріали, у тому числі чернетки, дискети, зберігаються 2 роки.

7. Відповідальні за надану інформацію

7.1. За своєчасність, якість, об'єктивність і поширення інформаційно-аналітичних матеріалів облдержадміністрації відповідальність несе керівник органу управління.

7.2. Контроль за інформаційно-аналітичною діяльністю підрозділів облдержадміністрації, виконкомів міських рад, райдержадміністрацій здійснює інформаційно-аналітичний відділ управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації.

____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.