ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 17 грудня 2012 року № 1838
Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2012 році та основні завдання на 2013 рік
На виконання ст. 7 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», відповідно до обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2013 роки «Луганське літо», враховуючи рішення обласної Координаційної ради з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді від 17.10.2012:
1. Взяти до відома звіт управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2012 році» (додається).
2. Визначити переможцями обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і молоді:
2.1. Серед виконкомів міських рад міст обласного значення, райдержадміністрацій:
- виконком Краснодонської міської ради;
- виконком Свердловської міської ради;
- виконком Луганської міської ради;
- Станично-Луганську райдержадміністрацію;
- Білокуракинську райдержадміністрацію;
- Слов`яносербську райдержадміністрацію.
2.2. Серед дитячих закладів оздоровлення та відпочинку:
- позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Гірник» Перевальської районної ради;
- позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» Попаснянської райради;
- дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені Ю.О. Гагаріна, м. Алчевськ;
- табір з денним перебуванням «Сталкер» Новопсковського будинку дитячої та юнацької творчості;
- табір з денним перебуванням «Бригантина» Білолуцької гімназії (Новопсковський р-н);
- табір відпочинку з денним перебуванням «Єврошка - 2012» Рубіжанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;
- табір з денним перебуванням «Літні пригоди їжачків» ЗОШ № 4, м. Антрацит;
- табір праці та відпочинку «Еколог» Рубіжанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 8;
- табір денного перебування «Пірати Карибського моря» Краснодонської міської гімназії Краснодонської міської ради;
- табір з денним перебуванням «Шалун» Рубіжанського комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради;
- табір з денним перебуванням «Радість» Хорошенської ЗОШ I-III ступенів Слов`яносербської райдержадміністрації;
- табір з денним перебуванням «Дружные ребята» Краснолуцької ЗОШ № 11 Краснолуцької міської ради;
- табір з денним перебуванням «Капітошки» Первомайської ЗОШ I-III ступенів № 30 Первомайської міської ради;
- табір з денним перебування «Лідер» Ровеньківського Будинку творчості та юнацтва Ровеньківської міської ради;
- табір з денним перебуванням Орджонікідзе ЗОШ I-III степенів Краснодонської райдержадміністрації;
- табір з денним перебуванням «Ерудит» Свердловської гімназії № 1 Свердловської міської ради;
- табір з денним перебуванням «Веселка» навчально - виховного комплексу «Новоайдарська школа - гімназія» Новоайдарської райдержадміністрації;
- табір з денним перебуванням «Радуга» комунального закладу «Лисичанська середня школа» I-III ступенів № 7 Лисичанської міської ради.
2.3. Серед профспілкових організацій:
- Краснодонську територіальну організацію профспілок працівників вугільної промисловості;
- профспілкову організацію Луганскої філії ПАТ «Укртелеком»;
- обком профспілки працівників громадського обслуговування.
3. Рекомендувати виконкомам міських рад міст обласного значення, зобов’язати голів райдержадміністрацій у 2013 році:
забезпечити охоплення оздоровчими послугами максимальної кількості дітей шкільного віку;
забезпечити проведення необхідних ремонтних і підготовчих робіт у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку;
розглянути можливість відновлення роботи непрацюючих дитячих позаміських закладів оздоровлення та відпочинку;
інформувати обласну Координаційну раду з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді про хід виконання заходів до 01 квітня 2013 року.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Івченка А.Г.
Голова В.М.ПРИСТЮК
Додаток
до розпорядження голови
облдержадміністрації
« 17 » грудня 2012 р. № 1838
Звіт
управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації
«Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2012 році»
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», доручення Президента України від 23.05.2012 № 1-1/1289, згідно з обласною програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2013 роки «Луганське літо» органами влади, профспілковими органами всіх рівнів, керівниками підприємств, обласною, міськими та районними координаційними радами з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді у 2012 році було проведено відповідну роботу.
Прийняті розпорядження голови облдержадміністрації: від 11.01.2012 № 13 «Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2011 році та основні завдання на 2012 рік» та від 18.05.2012 № 545 «Про затвердження Плану заходів щодо організаційного і фінансового забезпечення відпочинку і оздоровлення дітей влітку 2012 року». Видані: наказ Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації від 10.05.2012 № 323 «Про організацію медичного забезпечення відпочинку і оздоровлення дітей в літній період 2012 року», постанови головного санітарного лікаря Луганської області від 09.04.2012 № 3 «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя під час оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків в 2012 році» та № 4 «Про заходи щодо запобігання епідемічним ускладненням в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та в закладах оздоровлення та відпочинку дітей».
Проведено засідання Колегії управління у справах сім'ї, молоді і спорту, співбесіди з головами міських і районних координаційних рад з питань оздоровлення дітей. Для забезпечення методичної допомоги організаторам літньої оздоровчої кампанії проведені навчальні семінари для директорів дитячих таборів, медичних працівників, комірників і працівників харчоблоків.
Питання підготовки до літнього сезону обговорювались на апаратній нараді у голови облдержадміністрації в травні поточного року.
Для поширення інформації про дитячу оздоровчу базу області та підвищення рівня наповнюваності закладів управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації (далі – управління) виготовлено та розповсюджено буклети «Луганське літо».
З метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до літнього сезону центрами зайнятості вживалися заходи щодо направлення безробітних громадян на громадські роботи до цих закладів, з роботодавцями міст і районів області були укладені договори про організацію та проведення ремонтних робіт і благоустрою оздоровчих таборів.
Для своєчасного реагування на перебіг оздоровчої кампанії, забезпечення дотримання умов безпечного перебування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку в області працювали обласна координаційна рада з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді під головуванням заступника голови облдержадміністрації та оперативний штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей.
З метою контролю та своєчасного корегування перебігу літньої оздоровчої кампанії щомісяця сектором оздоровлення та відпочинку дітей і молоді управління проводились співбесіди з начальниками структурних підрозділів у справах сім`ї, молоді та спорту міст і районів області.
За підсумками літньої оздоровчої кампанії 2012 року з бюджетів різних рівнів було профінансовано:
з обласного – 8919,892 тис. грн (на оздоровлення 956 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – вихованців шкіл-інтернатів обласного підпорядкування; 28 дітей, хворих на цукровий діабет, та 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, хворих на церебральний параліч);
з місцевих – 12092,8 тис. грн, в тому числі 10460 тис. грн – на придбання путівок у заклади відпочинку та оздоровлення.
Суттєво збільшили фінансування в поточному році у порівнянні з минулим роком міста: Луганськ (на 402 тис. грн), Краснодон (на 124 тис. грн), Красний Луч (на 121 тис. грн), Алчевськ (на 91 тис. грн), Стаханов (на 75 тис. грн), Сєвєродонецьк (на 60 тис. грн), Ровеньки (на 42 тис. грн); Слов`яносербський (на 188 тис. грн), Лутугинський (на 136 тис. грн), Антрацитівський (на 79 тис. грн), Станично-Луганський (на 39 тис. грн) райони.
При цьому на 184 тис. грн скоротилося фінансування у місті Первомайську.
Влітку п. р. на організацію оздоровлення та відпочинку дітей також було залучено понад 147 млн грн позабюджетних коштів (влітку 2011 року – 133 млн грн).
Виконавчою дирекцією Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності профінансовано 14 839 тис. грн на часткову компенсацію 14 084 путівок.
За даними Головного управління статистики у Луганській області, станом на 01.01.2012 в області мешкають 171983 дитини оздоровчого віку (7-16 років.)
Із загальної кількості дітей всього охоплено оздоровленням та відпочинком 151 тис. дітей, або 88 % від загальної кількості дітей оздоровчого віку (влітку 2011року – 146 тис. дітей, або 83 % відповідно).
З них:
- оздоровленням охоплено 59 тис. дітей, або 34,5 % від загальної кількості дітей шкільного віку (влітку 2011 року – 57 тис. дітей, або 32,3 % );
- відпочинком охоплено 92 тис. дітей, або 53,8 % від загальної кількості дітей шкільного віку (влітку 2011 року – 89 тис. дітей, або 50,8 %).
Основним завданням організації літньої оздоровчої кампанії кожного року є поступове збільшення кількості дітей, охоплених якісними оздоровчими послугами. За останні роки спостерігається тенденція до зростання цього показника. Так, у 2011 році оздоровчими послугами було охоплено 32 %, у 2010 році – 28 % дітей шкільного віку.
Разом з тим, за рахунок коштів місцевих бюджетів придбано лише 3035 путівок до дитячих оздоровчих закладів, або для 1,77 % дітей оздоровчого віку. Найбільше путівок придбано у містах: Луганську – 562, Краснодоні – 325, Ровеньках – 160, Свердловську – 119; районах: Станично-Луганському – 164, Лутугинському – 162, Сватівському – 126, Старобільському – 123, Перевальському – 101.
Менше 1 % оздоровлених за рахунок коштів місцевого бюджету дітей у містах: Брянці, Антрациті, Кіровську, Лисичанську, Первомайську, Сєвєродонецьку, Стаханові.
Особлива увага під час проведення оздоровчої кампанії традиційно приділялася дітям пільгових категорій. Усього в області проживають понад 100 тис. дітей, які належать до пільгових категорій згідно із Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Протягом звітного періоду за рахунок асигнувань бюджетів різних рівнів, а також залучених коштів в області оздоровлено та охоплено відпочинковими послугами:
- 3432 дитини-сироти і дитини, позбавлені батьківської опіки, або 100 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 2288 дітей-інвалідів, або 74 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 967 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, або 84,6 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 10299 дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, або 91 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 149 дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов'язків, в результаті нещасних випадків на виробництві, або 83 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 12598 талановитих і обдарованих дітей, або 86 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 25741 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку, або 50,5 % від загальної кількості дітей даної категорії;
- 5372 дитини працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, або 88 % від загальної кількості дітей даної категорії.
У поточному році за рахунок коштів державного бюджету Луганській області було надано 953 путівки до МДЦ «Артек» та 445 – до УДЦ «Молода гвардія» для дітей пільгових категорій.
Влітку 2012 року мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області складали 764 заклади:
38 – позаміські дитячі оздоровчі заклади;
714 – заклади відпочинку з денним перебуванням;
12 – заклади праці та відпочинку.
На виконання доручення голови облдержадміністрації у 2012 році було складено реєстр всіх позаміських дитячих оздоровчих закладів регіону. За даними реєстру, всього в області станом на 1991 рік працювало 77 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку. На сьогоднішній день залишилось 38. Із 39 непрацюючих закладів розглядається питання відновлення роботи власниками лише 8 оздоровчих закладів. Серед них: ДЗОВ «Троянда», «Донецькі гірки» (ТОВ «Зелений хуторок»); «Сонячний» (Слов`яносербська селищна рада); імені Тюленіна (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка; «Юність» (управління освіти і науки облдержадміністрації); «Дружба» (ДВАТ шахта «Білоріченська»), «Золотий колос» (Антрацитівська районна рада); «Ювілейний» (Краснолуцька міська лікарня «Княгининська»).
Взагалі не розглядається питання щодо роботи 10 оздоровчих закладів, які ще підлягають відновленню, а саме: ДЗОВ «Кримське» (ПАТ «Стахановський вагонобудівний завод»); «Чайка» (ТОВ «Сервіс Апікс»), «Лісова казка» (ВАТ «Сєвєродонецькхімбуд»), «Дружба» (ПП Снєгірьов); «Зірковий»» (ЛФ ПАТ «Укртелеком»), «Весна» (ПП Аюпов); «Орльонок» (ПП Снаговський); «Фантазія» (ПП «Український бізнес - банк»); «Орльонок» (комбінат хлібобулочних виробів «Луганськхліб»); «Супутник» (Луганська телефонна компанія).
Разом з тим, у 38 діючих дитячих оздоровчих закладах при максимальній завантаженості упродовж трьох літніх змін може бути оздоровлено 28884 дитини (17 % від загальної кількості дітей шкільного віку.)
Фактично задовільнити потребу в оздоровленні на власній базі 30 % від загальної кількості дітей шкільного віку при максимальній завантаженості мають лише міста: Краснодон, Брянка; Попаснянський, Старобільський, Біловодський, Антрацитівський, Кремінський райони. Інші території не мають навіть такого ресурсу. Найгіршою є ситуація в місті Кіровську, Краснодонському, Білокуракинському, Лутугинському, Міловському, Новоайдарському, Слов`яносербському, Станично-Луганському, Троїцькому районах, де роками не вирішується питання щодо створення власної оздоровчої бази.
Однак, незважаючи труднощі, керівництво міста Брянки та ДП «Луганськвугілля» виконали свої зобов`язання щодо відновлення роботи позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Супутник». Заклад відпрацював лише 1 зміну, але наступного року є перспектива передачі його у комунальну власність міста та більш потужного використання.
Слід також зауважити, що завантаженість закладів влітку п. р. склала 60 %. Лише 11 дитячих оздоровчих закладів: «Супутник», імені Гагаріна (м. Алчевськ); «Солов`їний гай» (м. Антрацит); «Казка», «Юність» (м. Луганськ); «Лісові зорі», «Блискавка» (м. Ровеньки); «Альянс» (м. Сєвєродонецьк); «Лісова галявина» (Марківський р-н); «Гірник» (Перевальський р-н); «Гончарівський» (Сватівський р-н) працювали на 90-100 %. На 50 % менше від своєї потужності працювали заклади: «Лісові простори» (м. Антрацит); «Супутник» (м. Брянка); «Молода гвардія» (м. Краснодон); «Луганські зорі», «Юний ленінець» (м. Луганськ), «Зоря» (Біловодський р-н); «Мрія» (Кремінський р-н); «Сосновий» (Старобільський р-н); «Берізка», «Сонячний» (Станично-Луганський р-н).
Не може не впливати на рівень завантаженості і вартість оздоровчої путівки. Так, цього року середня вартість путівки складала 2400 грн. Найвищою вона була у ДОК «Южний» – 3881 грн, найнижчою – у ДЗОВ імені Гагаріна (ВАТ «Алчевський металургійний комбінат») – 1814 грн.
Тривалість зміни менше 21 дня мали дитячі оздоровчі заклади: «Юність» (Луганська міська рада); «Енергетик» (ВАТ «Луганські енергетичні лінії); імені О.Кошового (ДП «Первомайськвугілля».)
29 оздоровчих закладів працювали у 3 зміни, 5 – у 2 зміни: «Енергетик» «Лучистий», «Ялинка» «Привілля», «Юний ленінець», «Дзержинець»; одну зміну – «Зоря» (Біловодська райдержадміністрація); «Супутник» (ДП «Луганськвугілля» шахта «Вергелівська»); у 5 змін – «Юність» (Луганська міська рада); «Южний» (Луганська обласна рада). Оздоровчий заклад санаторного типу «Незабудка» працював цілий рік.
В області влітку п. р. продовжилась державна атестація дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, упродовж звітного періоду атестовано 10 закладів. З них три: «Дзержинець» ГУМВС України у Луганській області, «Королівські скелі» ПАТ «Свердловантрацит» та імені Ю.Гагаріна ПАТ «Сєвєродонецьке об`єднання Азот» за результатами атестації отримали вищу категорію, п`ять: «Восход» ЗАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», «Альянс» Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність», імені Ю.Гагаріна ЗАТ «Алчевський металургійний комбінат», «Луганські зорі» ВАТ ХК «Луганськтепловоз», «Сосновий гай» дистанції цивільних споруд-3 Донецької залізниці – першу категорію; два заклади отримали другу категорію: «Привілля» ВАТ «Лисичанськвугілля», «Солов'їний гай» виконкому Антрацитівської міської ради.
Традиційно влітку діяла обласна робоча група з питань перевірки дотримання умов перебування дітей в дитячих закладах оздоровлення, до складу якої увійшли представники обласної санітарно-епідеміологічної станції, Федерації профспілок області, управлінь облдержадміністрації: у справах сім'ї, молоді та спорту, освіти і науки, Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області; головних управлінь: охорони здоров'я облдержадміністрації, Держтехногенбезпеки в Луганській області. Особлива увага під час перевірок приділялася дотриманню санітарно-епідеміологічних умов, правил протипожежної безпеки, виховній роботі в дитячих таборах. Всі заклади оздоровлення та відпочинку працювали на підставі відповідних актів відкриття. Всього перевірено роботу 20 дитячих оздоровчих закладів регіону.
Аналогічні групи працювали в містах і районах області, ними перевірялися дитячі заклади оздоровлення і відпочинку всіх типів кожну зміну. Крім того, контролюючими органами проводились відомчі перевірки згідно з компетенцією і за окремими графіками.
За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, особлива увага протягом оздоровчої кампанії приділялась перевірці постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини. Постачання продуктів харчування до дитячих оздоровчих закладів здійснювалось відповідно до укладених договорів. З метою забезпечення відомчого контролю якості харчування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку перелік постачальників, графіки постачання продуктів були узгоджені з місцевими санепідстанціями. Харчування дітей в оздоровчих закладах здійснювалось за узгодженими санепідслужбами меню, враховуючи норми заміни продуктів за енергоцінністю, норми харчування виконувались. В усіх позаміських закладах здійснювалось п`ятиразове, в закладах санаторного типу – шестиразове харчування. Вартість харчування складала від 37 грн (у більшості закладів) до 51 грн (ДЗОВ імені Ю.Гагаріна ПАТ «Сєвєродонецьке об`єднання Азот») на добу.
У порівнянні з минулим роком норми харчування в дитячих оздоровчих закладах стали виконуватися краще. Норми харчування в дитячих оздоровчих закладах імені Кошового ДП «Первомайськвугілля», «Привілля» ВАТ «Лисичанськвугілля», «Солов`їний гай» Антрацитівської міської ради та інших виконувались на 100 %. Однак в більшості із закладів відзначався дефіцит молочнокислих продуктів, свіжих овочів, риби. Так, у закладах денного перебування м. Лисичанська при вартості харчування 20 грн норми харчування були виконані: картопля – 143 %, овочі – 37 %, фрукти – 447 %, масло вершкове – 109 %, молочнокислий сир – 65 %, м`ясо – 194 %, риба – 87 %.
За незадовільний відомчий контроль за роботою харчоблоків закладів із денним перебуванням в частині забезпечення норм харчування було накладено штраф на директора Луганського комунального підприємства «Покоління».
Всього упродовж літнього періоду за порушення норм санітарного законодавства було накладено 169 штрафів, відсторонено тимчасово від роботи 62 особи, накладено 1 фінансову санкцію, винесено: 2 постанови про вилучення з реалізації харчових продуктів, 7 постанов про тимчасове припинення експлуатації закладів відпочинку та окремих споруд, 3 постанови про обмеження асортименту. Епідускладнень улітку 2012 року в закладах оздоровлення та відпочинку зареєстровано не було.
За інформацією Головного управління Держтехногенбезпеки у Луганській області, в цілому рівень протипожежного захисту більшості таборів задовільний, їх керівниками вживались заходи щодо приведення оздоровчих закладів у належний протипожежний стан. У поточному році узгоджена експлуатація всіх позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.
У той же час в окремих місцях відпочинку області роботи по виконанню протипожежних заходів були організовані повільно. У першу чергу це стосується закладів: «Зоря» ДП ХЗ «Південний» та «Супутник» (ДП «Луганськвугілля» шахта «Вергелівська»). З метою недопущення виникнення можливих пожеж Головним управлінням Держтехногенбезпеки у Луганській області вжито заходи реагування, заборонено експлуатацію 13 будівель і споруд, притягнуто до адміністративної відповідальності 30 посадових осіб.
За інформацією Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області, основними порушеннями під час перевірок дитячих оздоровчих закладів були відсутність необхідної, доступної, своєчасної та достовірної інформації про товари, які використовуються для приготування страв, а також документів, що підтверджують якість та безпеку товарів. Такі порушення встановлені в оздоровчому закладі «Ялинка» (ш. «Міусинська» ДП «Донбасантрацит»), «Сосновий гай» (Донецька залізниця, дистанція цивільних споруд-3), «Зоря» (ДП ХЗ «Південний»), «Солов`їний гай» (виконком Антрацитівської міської ради), «Луганські зорі» (ВАТ ХК «Луганськтепловоз»).
Для забезпечення змістовного дозвілля дітей під час канікул за місцем проживання та навчання було організовано пришкільні майданчики, туристичні походи та поїздки, експедиції, відвідання музеїв, басейнів, бібліотек тощо.
За даними управління культури і туризму облдержадміністрації, починаючи з травня п. р., обласними закладами культури було складено графіки з проведення культурного обслуговування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Обслуговування цих закладів здійснювалось в межах міста Луганська та області Луганською обласною філармонією, Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром, Луганським академічним обласним театром ляльок, Луганським академічним обласним російським драматичним театром, обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О.М.Горького, краєзнавчим та художнім музеями, Луганським обласним центром навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, Луганським обласним Палацом культури. З метою патріотичного виховання дітей та молоді до 70-річчя утворення молодіжної підпільної організації «Молода гвардія» складена та представлена дітям програма «Арт-потяг. Подвиг молодогвардійців в образотворчому мистецтві Луганщини».
Крім того, Луганською обласною службою зайнятості в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку проводилась профорієнтаційна робота з дітьми. Всього було проведено більше 110 заходів, спрямованих на поширення інформованості дітей про світ професій за допомогою ігрового моделювання. Так, для дітей проведені цікаві гра-конкурс «Професії казкових героїв», конкурси «Подорож у світі професій», проводились засідання «Клубу знавців професій «Що? Де? Коли?» і таке інше.
За інформацією ГУМВС України у Луганській області, з метою недопущення виникнення порушень громадського порядку органами внутрішніх справ у кожному дитячому оздоровчому закладі залучались співробітники ОВС для забезпечення цілодобового чергування з охорони громадського порядку.
Для забезпечення безпеки перевезення організованих груп дітей підрозділами УДАІ ГУМВС України в Луганській області організовано супроводження груп до місць відпочинку та оздоровлення.
Фактів порушень правил перевезення організованих груп дітей та громадського правопорядку в дитячих оздоровчих закладах не виявлено.
Питання підготовки, організації і забезпечення літньої оздоровчої кампанії 2012 року постійно висвітлювалися в місцевих та обласних засобах масової інформації. Переможцями обласного конкурсу серед засобів масової інформації визнано міську районну комунальну газету «Антрацитовский вестник»; районну комунальну газету «Життя Білокуракинщини»; міську комунальну газету «Труд горняка», м. Брянка.
Заступник голови – керівник апарату О.С.ОСТАПЕНКО
|