Текст документа:

Про затвердження Положення про УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, посадових інструкцій Начальника цього управління та його заступників


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24 грудня 2012 року № 1913

(Документ втратив чинність)


Про затвердження Положення про УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, посадових інструкцій Начальника цього управління та його заступників


 

Відповідно до статей 5, 11, пункту 3 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 13.09.2011     № 11:

 

1. Затвердити Положення про УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, що додається.

 

2. Затвердити посадові інструкції начальника, заступника начальника – начальника відділу охорони культурної спадщини та заступника начальника – начальника відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, що додаються.

 

3. Установити, що Положення й посадові інструкції, затверджені цим розпорядженням, набирають чинності з 01.01.2013, і, водночас, вважати такими, що втратили чинність:

Положення про управління культури і туризму облдержадміністрації, затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.03.2010          № 208;

         Положення про відділ у справах національностей та релігій облдержадміністрації, затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації від 26.09.2008 № 1306;

         посадові інструкції начальника і заступника начальника управління - начальника відділу туризму та охорони культурної спадщини управління культури і туризму облдержадміністрації, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.10.2011 № 1315;

         посадові інструкції начальника, заступника начальника відділу у справах  національностей та релігій облдержадміністрації, затверджені розпорядженнями голови облдержадміністрації від 26.09.2008 № 1306 та від 31.07.2008 № 995 відповідно. 

 

 

Заступник голови,

виконуючий обов’язки голови                                                 А.В.РЕПИЦЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                  ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 24 » грудня 2012 р. № 1913

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

1. УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ є структурним підрозділом облдержадміністрації, утворюється головою облдержадміністрації у зв’язку з перейменуванням юридичної особи – УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02227044, в УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі – Управління).

 

2. Управління підпорядковане голові облдержадміністрації, а також підзвітне і підконтрольне Міністерству культури України.

 

3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури України, розпорядженнями голови облдержадміністрації та цим Положенням.

 

4. У межах своїх повноважень Управління організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства культури України, інших центральних органів виконавчої влади, актів законодавства у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання, а також державної мовної політики та здійснює контроль за їх реалізацією, забезпечує виконання покладених на Управління завдань.

 

5. Основними завданнями Управління є: 

реалізація державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, сприяння консолідації й розвитку української нації, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання, а також державної мовної політики;

забезпечення:

вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;

доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

сприяння:

відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;

захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю;

загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного культурного продукту;

гармонізації міжнаціональних  та міжконфесійних відносин, збереженню і розвитку етнічної самобутності національних меншин, а також задоволенню національно-культурних потреб українців, які проживають за межами України, зміцненню їх зв'язків з Україною;

участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм розвитку культури, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, а також у сфері міжнаціональних відносин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

здійснення заходів щодо розселення та облаштування на території області осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися в Україну, сприяння їх адаптації та інтеграції в українське суспільство;

забезпечення дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання.

 

6. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

створює умови для розвитку:

усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, а також для організації культурного дозвілля населення, здобуття освіти у сфері культури і мистецтва;

соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури та охорони культурної спадщини, підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення такої інфраструктури;

сприяє:

формуванню репертуару театрів, кінотеатрів, кіно- і відеоустановок, концертних організацій і мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, картинних галерей, бібліотек, організації виставок, розповсюдженню кращих зразків національного кіномистецтва, відродженню та розвитку народних художніх промислів, збереженню культурної спадщини;

централізованому комплектуванню та використанню бібліотечних фондів;

захисту прав споживачів культурного продукту;

збереженню і відтворенню традиційного характеру середовища та історичних ареалів населених місць, відродженню осередків традиційної народної творчості, народних художніх промислів і ремесел;

збереженню та розвитку культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;

здійсненню контролю за вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей;

проведенню роботи з фіксації зразків національної нематеріальної культурної спадщини;

діяльності творчих спілок, національно-культурних товариств, громадських організацій, що функціонують у сфері культури;

соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини;

збереженню та розвитку етнічної, культурної, релігійної самобутності корінних народів і національних меншин, задоволенню їх національно-культурних потреб, а також потреб у літературі, мистецтві, освіті, засобах масової інформації;

діяльності національно-культурних об’єднань та інших громадських організацій національних меншин, підтримує розвиток національно-культурних традицій;

проведенню благодійних акцій, інших заходів, спрямованих на розвиток етнічної самобутності національних меншин;

доступу населення до надбань культури, писемності, традицій і звичаїв корінних народів та національних меншин;

забезпеченню культурно-мовних, освітніх, інформаційних потреб українців, які проживають за межами України, налагодженню співпраці з державними установами, громадськими, культурними, національними центрами іноземних держав з питань, що належать до його компетенції;

налагодженню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішенню спірних міжцерковних питань, проведенню богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, а також паломництву віруючих;

участі релігійних організацій (на їх прохання) у міжнародних релігійних форумах, налагодженню їх зв’язків із зарубіжними релігійними організаціями;

будівництву, ремонту та реставрації культових будівель, створенню релігійними організаціями своєї матеріальної бази для релігійної, добродійної та іншої передбаченої статутом діяльності;

роботі комісії у справах альтернативної (невійськової) служби;

забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

аналізує стан та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, сприяння консолідації й розвитку української нації, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання, а також державної мовної політики;

бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку Луганської області в межах наданих повноважень та вживає заходів стосовно усунення недоліків;

проводить аналіз потреби у працівниках у сфері культури та охорони культурної спадщини;

подає Міністерству культури України пропозиції щодо:

формування державної політики у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики, зокрема стосовно вдосконалення нормативно-правового регулювання у зазначених сферах;

надання творчим колективам статусу академічного;

визнання осередків народних художніх промислів, що потребують особливої охорони, заповідними територіями народних художніх промислів;

відзначення працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини державними нагородами і відомчими відзнаками, застосовує інші форми заохочення;

занесення:

об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення змін до нього;

відповідної території до Списку історичних населених місць України;

музейних предметів Музейного фонду України до Державного реєстру національного культурного надбання;

бере участь у:

розробленні проектів програм соціально-економічного розвитку, державних цільових і регіональних програм;

реалізації міжнародних проектів у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій,  охорони культурної спадщини;

організації та проведенні вітчизняних і міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних і науково-практичних семінарів, конференцій тощо;

надає організаційно-методичну допомогу підприємствам, установам та організаціям у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини;

здійснює:

координацію діяльності підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, що перебувають у сфері управління облдержадміністрації, суб’єктів кінематографії, незалежно від форми власності;

функції замовника, укладає із цією метою договори про виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об’єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;

заходи щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини;

забезпечує:

доступ юридичних і фізичних осіб до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також надає інформацію щодо програм та проектів змін у зонах охорони пам’яток культурної спадщини та в історичних ареалах населених місць;

захист об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;

підготовку та передачу Міністерству культури України наукової документації з описами і фіксацією об’єктів культурної спадщини, а в разі надання дозволу на їх переміщення (перенесення) - демонтаж елементів, які становлять культурну цінність, з метою їх збереження;

виготовлення, встановлення та утримання охоронних дошок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам’ятках культурної спадщини або в межах їх територій;

функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя;

збирання та оброблення статистичних даних у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини і контроль за їх достовірністю;

визначає межі територій пам’яток культурної спадщини місцевого значення та затверджує зони їх охорони;

установлює режим використання пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх територій, зон охорони;

інформує Міністерство культури України про:

музеї, утворені у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів державної і комунальної форм власності, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України;

пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам’яток культурної спадщини;

організовує:

проведення фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень;

надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань культури, міжнаціональних відносин, охорони культурної спадщини, держвної мовної політики;

погоджує:

програми та проекти містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, виконання яких може позначитися на стані пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх територій, зон охорони, та виконує інші повноваження у сфері охорони культурної спадщини, делеговані йому Міністерством культури України відповідно до закону;

проекти землеустрою щодо відведення та надання земельних ділянок, зокрема для сільськогосподарських потреб, зміну землевласника, землекористувача в межах делегованих йому Міністерством культури України повноважень;

розміщення реклами на пам’ятках культурної спадщини місцевого значення, в межах зон їх охорони;

відчуження або передачу пам’яток культурної спадщини місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;

видає дозволи на:

проведення робіт на пам’ятках культурної спадщини місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони;

відновлення земляних робіт;

здійснює контроль за збереженням і переміщенням культурних цінностей, включених до Державного реєстру національного культурного надбання, Музейного фонду і Національного архівного фонду;

реєструє дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок;

видає розпорядження та приписи щодо охорони пам’яток культурної спадщини місцевого значення, припинення робіт на пам’ятках культурної спадщини, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України „Про охорону культурної спадщини” дозволів або з відхиленням від них;

укладає охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини;

застосовує фінансові санкції за порушення вимог Закону України „Про охорону культурної спадщини”;

вживає заходів щодо зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків;

видає свідоцтва про проведення гастрольних заходів і подає Міністерству культури України відомості про проведення таких заходів для формування Єдиного банку даних гастрольних заходів, що проводяться в Україні;

веде облік музеїв, утворених у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів;

сприяє закордонним українцям у задоволенні їх мовних і культурних потреб;

роз’яснює через засоби масової інформації зміст державної політики у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини та державної мовної політики;

подає інформацію для внесення до бази даних Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів;

вивчає та аналізує тенденції етнонаціонального та етнокультурного розвитку області, розробляє поточні та довгострокові прогнози розвитку міжнаціональних та міжконфесійних відносин;

координує взаємодію районних держадміністрацій, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів з питань міжнаціональних та міжконфесійних відносин;

контролює дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання та про релігійні організації, узагальнює практику його застосування;

вивчає релігійну ситуацію та процеси, що відбуваються у релігійному середовищі, готує і подає відповідні інформаційні матеріали на розгляд голови обласної держадміністрації, Міністерства культури України та Держкомнацрелігій;

вживає у межах своєї компетенції заходів щодо запобігання проявам розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі  та виникненню міжетнічних та міжконфесійних конфликтів в області;

надає методичну допомогу фахівцям районних держадміністрацій, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів з питань застосування законодавства щодо забезпечення прав національних меншин, міжнаціональних відносин, свободи світогляду і віросповідання та про релігійні організації;

вживає відповідно до своєї компетенції заходів щодо запобігання виникненню міжетнічних та міжконфесійних конфліктів;

здійснює у межах своєї компетенції заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, координує діяльність, пов’язану з виконанням вимог її положень, подає голові обласної держадміністрації та Держкомнацрелігій відповідну інформацію;

вживає в межах своєї компетенції заходів стосовно вирішення питань розселення й облаштування осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулись в Україну, готує та подає голові обласної держадміністрації та Держкомнацрелігій свої пропозиції із зазначених питань, у тому числі щодо залучення інвестицій;

здійснює попередній розгляд поданих на реєстрацію статутів (положень) релігійних організацій, а також змін і доповнень до них, перевіряє їх відповідність законодавству та подає пропозиції голові обласної держадміністрації;

веде облік релігійних організацій, що діють в області, та культових будівель і приміщень, пристосованих під молитовні, що належать релігійним організаціям та/або використовуються ними;

розглядає в установленому законодавством порядку звернення фізичних і юридичних осіб з питань, що належать до його компетенції;

проводить у встановленому порядку роботу, пов’язану з організацією професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Управління;

надає адміністративні послуги за відповідними напрямками діяльності;

вносить пропозиції голові облдержадміністрації щодо проекту обласного бюджету;

бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;

бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділі облдержадміністрації;

забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

розробляє проекти розпоряджень голови обласної державної адміністрації, у визначених законом випадках - проекти нормативно-правових актів, з питань культури,  міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини, державної мовної політики;

вносить пропозиції щодо проекту обласного бюджету;

бере участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

бере участь у підготовці звітів голови обласної державної адміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали з питань культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини та державної мовної політики для подання голові обласної державної адміністрації;

забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

готує, бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої воно є;

постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

забезпечує у межах своїх повноважень захист інформації з обмеженим доступом;

бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

забезпечує захист персональних даних;

здійснює відповідно до законодавства інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.

 

7. Управління має право:

одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об'єднань (за згодою);

укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв'язки з управліннями, навчальними закладами і науковими установами, зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;

          вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної державної адміністрації у сфері культури, міжнаціональних відносин та релігій, охорони культурної спадщини та державної мовної політики; вносити до Міністерства культури України пропозиції з питань удосконалення законодавства у відповідних сферах;

користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами; організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру;

скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

представляти в установленому порядку інтереси Управління в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до його компетенції.

 

8. Управління в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами та апаратом обласної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

 

9. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної державної адміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством культури України в установленому законодавством порядку.

         Начальник повинен мати вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління; стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.

 

10. Начальник Управління:

здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;

подає на затвердження голові обласної державної адміністрації положення про Управління, його структуру, затверджує положення про його структурні підрозділи;

затверджує посадові інструкції працівників Управління та розподіляє обов'язки між ними;

планує роботу Управління, вносить пропозиції щодо формування планів роботи обласної державної адміністрації;

вживає заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Управління;

звітує перед головою обласної державної адміністрації про виконання покладених на Управління завдань та затверджених планів роботи; відповідає за виконання покладених на Управління завдань з реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин та релігій, державної мовної політики;

може за дорученням входити до складу колегій обласної державної адміністрації, Міністерства культури України;

вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Управління, та розробляє проекти відповідних рішень;

може за дорученням брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

представляє інтереси Управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації;

спрямовує і координує діяльність управлінь (відділів) культури районних державних адміністрацій;

видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;

подає на затвердження голови обласної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису Управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпоряджається коштами у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису Управління;

здійснює добір кадрів;

організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Управління;

погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників відділів (управлінь) культури райдержадміністрацій та підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління;

проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Управління;

забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

забезпечує в межах своїх повноважень збереження в Управлінні інформації з обмеженим доступом;

здійснює інші повноваження, визначені законодавством.

 

11. Накази начальника Управління, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою обласної державної адміністрації, Міністерством культури України, іншим центральним органом виконавчої влади або керівником відповідного структурного підрозділу обласної державної адміністрації вищого рівня.

 

12. Начальник Управління може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації за поданням начальника Управління.

 

13. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції Управління, утворюється колегія у складі начальника (голова колегії), заступників начальника, інших відповідальних працівників Управління, керівників місцевих органів управління культурою. До складу колегії можуть входити керівники інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління обласної державної адміністрації, а також науковці та висококваліфіковані спеціалісти.

Склад колегії затверджується головою обласної державної адміністрації за поданням начальника Управління.

Рішення колегії затверджуються наказами начальника Управління.

 

14. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Управління визначає голова обласної державної адміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

 

15. Штатний розпис та кошторис Управління затверджує голова облдержадміністрації за пропозиціями начальника Управління відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.

 

16. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

 

Заступник голови - керівник апарату                                    О.С.ОСТАПЕНКО                     

 

 

 

 

                            ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови
облдержадміністрації
” 24 ” грудня 2012 р. № 1913

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
начальника управління культури, національностей та релігій                Луганської обласної державної адміністрації

 

 

1. Загальна частина

 

Посада начальника управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації (далі – управління) згідно зі статтею 25 Закону України „Про державну службу” віднесена до IV категорії посад державних службовців.

Призначення на посаду начальника управління та звільнення з посади здійснюються головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством культури України.

Начальник управління безпосередньо підпорядковується голові облдержадміністрації, є підзвітним і підконтрольним з питань галузевої спрямованості заступнику голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов’язків, а з інших питань, що стосуються діяльності облдержадміністрації, - іншим заступникам.

Начальнику управління безпосередньо підпорядковані всі працівники управління.

У своїй діяльності начальник управління керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України та Кабінету Міністрів України;

наказами Міністерства культури України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації та рішеннями обласної ради;

Положенням про управління;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Управління.

У разі відсутності начальника управління його заміщує заступник начальника управління - начальник відділу охорони культурної спадщини управління. У разі відсутності начальника управління та за відсутності заступника начальника управління - начальника відділу охорони культурної спадщини управління його заміщує заступник начальника управління - начальник відділу у справах національностей та релігій управління.

 

 

2. Завдання, обов'язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями начальника управління є:

 

здійснення керівництва діяльністю управління;

планування роботи управління;

забезпечення виконання покладених на управління завдань щодо реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики; вільного розвитку культурно-мистецьких процесів та доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин; захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю; загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору; захисту та просуванню високоякісного різноманітного культурного продукту;

сприяння гармонізації міжнаціональних і міжконфесійних відносин;

здійснення заходів щодо розселення та облаштування на території області осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися в Україну, сприяння їх адаптації та інтеграції в українське суспільство;

забезпечення дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання;

здійснення аналізу стану і тенденції розвитку у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики, ходу виконання державних та регіональних програм, діяльності управління;

координація діяльності підприємств, установ та організацій у сфері культури, охорони культурної спадщини, що перебувають у сфері управління облдержадміністрації, суб'єктів кінематографії незалежно від форм власності;

подання у порядку, передбаченому чинним законодавством, пропозицій щодо призначення на посади заступників начальника управління;

погодження призначення на посади та звільнення з посад керівників відділів культури райдержадміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління облдержадміністрації;

затвердження положень про структурні підрозділи управління та посадових інструкцій його працівників;

подання на затвердження голові обласної держадміністрації Положення про управління, кошторисів доходів і видатків та штатного розпису управління в межах граничної чисельності, встановленої головою облдержадміністрації, та фонду оплати праці його працівників;

визначення ступеня відповідальності заступників начальника Управління та інших працівників управління;

 

 

розподіл обов'язків між працівниками управління та здійснення контролю за їх роботою;

забезпечення захисту державної таємниці у напрямах діяльності управління;

забезпечення збереження в управлінні інформації з обмеженим доступом;

забезпечення роботи з ведення діловодства в управлінні;

організація виконання актів законодавства у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики;

організація розробки у межах своєї компетенції проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради;

призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників управління, застосування до них заохочень і дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

забезпечення дотримання працівниками управління законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;

створення належних виробничих умов, забезпечення контролю за станом  трудової та виконавської дисципліни, додержанням працівниками Управління правил охорони праці та протипожежного захисту;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються діяльності управління, та вжиття заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг;

співпраця з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації,  органами місцевого самоврядування, органами державного нагляду та контролю, правоохоронними органами, а також з підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян;

розпорядження коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління;

організація виконання обласних програм у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики;

здійснення інших повноважень, що випливають з покладених на управління завдань.

 

Начальник управління повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики;

 

 

акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Управління;

практику застосування чинного законодавства у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила і норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов’язків та повноважень начальник управління має право:

видавати у межах своєї компетенції накази, організовувати контроль за їх виконанням;

одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також від підприємств, установ та організацій інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на управління завдань;

вносити до Міністерства культури України пропозиції щодо формування державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики, зокрема стосовно вдосконалення нормативно-правового регулювання у зазначеній сфері;

за дорученням голови облдержадміністрації утворювати експертні та консультативні ради, робочі групи, координаційні комісії тощо з питань, що належать до компетенції управління;

залучати працівників інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції управління;

представляти в установленому порядку інтереси управління в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до компетенції управління;

готувати у межах своїх повноважень бюджетні запити під час складання обласного бюджету;

організовувати і проводити в установленому порядку конференції, семінари, наради тощо з питань, що належать до компетенції управління;

входити до складу колегії обласної державної адміністрації.

 

4. Відповідальність

 

Начальник управління несе відповідальність за:

виконання покладених на управління завдань з реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання а також державної мовної політики;

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця - дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України „Про державну службу”;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Діяльність начальника управління підлягає щорічній оцінці. Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Кваліфікаційні вимоги

 

На посаду начальника управління призначається особа, яка має:

         вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління;

стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років.

        

6. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

         Начальник управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами облдержадміністрації та її апарату, райдержадміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян.

 

Заступник голови – керівник апарату                                      О.С.ОСТАПЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови
облдержадміністрації
 „ 24 ” грудня 2012 р. № 1913

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
заступника начальника управління - начальника відділу у справах національностей та релігій  управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації

 

1. Загальна частина

 

Посада заступника начальника управління - начальника відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації начальника управління - начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації (далі - управління) згідно зі статтею 25 Закону України „Про державну службу” віднесена до V категорії посад державних службовців.  

Заступник начальника управління - начальник відділу у справах національностей та релігій управління (далі - заступник начальника управління – начальник відділу) призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації за поданням начальника управління і погодженням з Міністерством культури України.

Заступник начальника управління – начальник відділу безпосередньо підпорядковується начальнику управління.

Підзвітним і підконтрольним заступнику начальника управління – начальнику відділу є відділ у справах національностей та релігій управління.

У своїй роботі заступник начальника управління – начальник відділу  керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України і Кабінету Міністрів України;

наказами Міністерства культури України та Держкомнацрелігій;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради та  наказами начальника управління;

Положенням про управління;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями управління.

У разі відсутності заступника начальника управління – начальника відділу його заміщує заступник начальника управління - начальник відділу охорони культурної спадщини управління.

 

2. Завдання, обов'язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника начальника

 

 

управління – начальника відділу є:

здійснення керівництва діяльністю управління в межах наданих йому повноважень, виконання обов’язків начальника управління у разі його відсутності та відсутності заступника начальника управління – начальника відділу охорони культурної спадщини;

здійснення керівництва діяльністю відділу у справах національностей та релігій;

         забезпечення ефективного виконання закріплених за ним напрямів роботи управління, відділу у справах національностей та релігій щодо реалізації державної політики у сфері культури, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

         сприяння гармонізації міжнаціональних і міжконфесійних відносин;

         здійснення заходів щодо розселення та облаштування на території області осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися в Україну, сприяння їх адаптації та інтеграції в українське суспільство;

         розробка поточних і довгострокових прогнозів розвитку міжнаціональних та міжконфесійних відносин на території області;

         контроль за дотриманням законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання;

         підготовка інформаційних матеріалів стосовно стану релігійної ситуації та процесів, що відбуваються у релігійному середовищі;

         вжиття у межах своєї компетенції заходів щодо запобігання проявам розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі в області;

         сприяння діяльності національно-культурних об’єднань та інших громадських організацій національних меншин, забезпеченню культурно-мовних, освітніх, інформаційних потреб українців, які проживають за межами України;

         сприяння налагодженню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішенню спірних міжцерковних питань, проведенню богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, а також паломництву віруючих;

         сприяння будівництву, ремонту та реставрації культових будівель, створенню релігійними організаціями своєї матеріальної бази для релігійної, добродійної та іншої передбаченої статутом діяльності;

організація роботи працівників управління, відділу у справах національностей та релігій щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів начальника управління, обласних програм, планів роботи управління, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції управління;

взяття участі за дорученням начальника управління та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

 

вжиття за дорученням начальника управління необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління, відділу у справах національностей та релігій;

          подання начальнику управління пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання з метою підвищення ефективності реалізації на обласному рівні державної політики в зазначеній сфері;

організація роботи з розгляду працівниками управління, відділу у справах національностей та релігій звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування та прийняття за ними відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків, та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

вжиття необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи управління, відділу у справах національностей та релігій;

подання пропозицій начальнику управління про призначення на посади, звільнення з посад і переміщення працівників відділу у справах національностей та релігій, застосування до них заохочень, дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

забезпечення ефективної взаємодії управління з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації та органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, об’єднаннями громадян в межах функціональних обов’язків з питань, що стосуються діяльності управління;

здійснення аналізу результатів роботи відділу у справах національностей та релігій, підготовка на розгляд начальника управління відповідних ґрунтовних висновків і пропозицій;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на управління.

 

Заступник начальника управління – начальник відділу повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери культури, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, управління;

         практику застосування чинного законодавства у сфері культури, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

 

 

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила і норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

2. Завдання та обов’язки

2.1.             Завданнями  заступника начальника управління - начальника відділу є:

             забезпечення реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

             сприяння гармонізації міжнаціональних і міжконфесійних відносин;

             здійснення заходів щодо розселення та облаштування на території області осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися в Україну, сприяння їх адаптації та інтеграції в українське суспільство;

             забезпечення дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання;

             забезпечення виконання інших завдань, покладених на відділ, управління.

 

2.2.             На заступника начальника управління – начальника відділу покладено обов’язки щодо:

             розробки поточних і довгострокових прогнозів розвитку міжнаціональних та міжконфесійних відносин на території області;

             контролю за дотриманням законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання;

             підготовки інформаційних матеріалів на розгляд голови обласної держадміністрації та Держкомнацрелігій стосовно стану релігійної ситуації та процесів, що відбуваються у релігійному середовищі;

             вжиття у межах своєї компетенції заходів із запобігання проявам розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі в області;

             надання методичної допомоги фахівцям районних держадміністрацій, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів з питань застосування законодавства щодо забезпечення прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання;

             сприяння діяльності національно-культурних об’єднань та інших громадських організацій національних меншин, забезпеченню культурно-мовних, освітніх, інформаційних потреб українців, які проживають за межами України;

             сприяння налагодженню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішенню спірних міжцерковних питань, проведенню богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, а також паломництву віруючих;

             сприяння будівництву, ремонту та реставрації культових будівель, створенню релігійними організаціями своєї матеріальної бази для релігійної, добродійної та іншої передбаченої статутом діяльності.

            

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків заступник начальника управління – начальник відділу має право:

готувати проекти запитів та отримувати у встановленому порядку від державних органів влади й органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні статистичні й оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності управління та належать до його компетенції;

вносити пропозиції начальнику управління щодо вдосконалення роботи управління, облдержадміністрації;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції;

одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій документи, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати фахівців інших структурних підрозділів органу виконавчої влади, підвідомчих підприємств та організацій за згодою їх керівників для розгляду питань, що належать до його повноважень.

 

4. Відповідальність

 

Заступник начальника управління - начальник відділу несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України „Про державну службу”;

правопорушення, скоєні у процесі виконання посадових обов’язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

Діяльність заступника начальника управління - начальника відділу підлягає щорічній оцінці. Показниками оцінки його роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

 

 

 

5. Кваліфікаційні вимоги

 

На посаду заступника начальника - начальника відділу у справах національностей та релігій призначається особа, яка має:

вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

 

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління;

стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше   3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років.

 

6. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

         Заступник начальника управління – начальник відділу у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами облдержадміністрації та її апарату, райдержадміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                       О.С.ОСТАПЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови
облдержадміністрації
 „ 24 ” грудня 2012 р. № 1913

 

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
заступника начальника управління – начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації

 

1. Загальна частина

 

Посада заступника начальника управління - начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації (далі - управління) згідно зі статтею 25 Закону України „Про державну службу” віднесена до V категорії посад державних службовців.         

Заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини управління (далі - заступник начальника управління – начальник відділу) призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації за поданням начальника управління і погодженням з Міністерством культури України.

Заступник начальника управління – начальник відділу безпосередньо підпорядковується начальнику управління.

Підзвітним і підконтрольним заступнику начальника управління – начальнику відділу є відділ охорони культурної спадщини управління.

У своїй роботі заступник начальника управління – начальник відділу  керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України і Кабінету Міністрів України;

наказами Міністерства культури України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради та  наказами начальника управління;

Положенням про управління;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями управління.

У разі відсутності заступника начальника управління – начальника відділу його заміщує заступник начальника управління - начальник відділу у справах національностей та релігій управління.

 

 

 

 

2. Завдання, обов'язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника начальника управління – начальника відділу є:

здійснення керівництва діяльністю управління в межах наданих йому повноважень, виконання обов’язків начальника управління у разі його відсутності;

здійснення керівництва діяльністю відділу охорони культурної спадщини управління;

забезпечення ефективного виконання закріплених за ним напрямів роботи управління, відділу охорони культурної спадщини щодо реалізації державної політики у сфері національної музейної політики та охорони культурної спадщини;

надання організаційно-методичної допомоги підприємствам, установам та організаціям у сфері культури та охорони культурної спадщини;

створення умов для організації культурного дозвілля населення, сприяння формуванню, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, картинних галерей, організації виставок;

сприяння розвитку мережі та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури;

сприяння збереженню та відтворенню історичного середовища міст і сіл, відродженню осередків традиційної народної творчості, художніх промислів і ремесел;

вжиття заходів для зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв'язків відповідно до законодавства;

організація роботи працівників управління, відділу охорони культурної спадщини щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів начальника управління, обласних програм, планів роботи управління, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції управління;

взяття участі за дорученням начальника управління та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

вжиття за дорученням начальника управління необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління, відділу охорони культурної спадщини;

подання начальнику управління пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері національної музейної політики та охорони культурної спадщини з метою підвищення ефективності реалізації на обласному рівні державної політики в зазначеній сфері;

організація роботи з розгляду працівниками управління, відділу охорони культурної спадщини  звернень  громадян,  підприємств,  установ та організацій,

 

 

органів місцевого самоврядування та прийняття за ними відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків, та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

вжиття необхідних заходів із удосконалення організації роботи управління, відділу охорони культурної спадщини;

подання пропозицій начальнику управління про призначення   на    посади,

звільнення з посад і переміщення працівників відділу охорони культурної спадщини, застосування до них заохочень, дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

забезпечення ефективної взаємодії управління з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації та органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, об’єднаннями громадян в межах функціональних обов’язків з питань, що стосуються діяльності управління;

здійснення аналізу результатів роботи відділу охорони культурної спадщини, підготовка на розгляд начальника управління відповідних ґрунтовних висновків і пропозицій;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на управління.

 

Заступник начальника управління – начальник відділу повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери культури та охорони культурної спадщини;

акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, управління;

практику застосування чинного законодавства у сфері культури та охорони культурної спадщини;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила і норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків заступник начальника управління – начальник відділу має право:

 

готувати проекти запитів та отримувати у встановленому порядку від державних органів влади й органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій (громадських об’єднань) необхідні статистичні й оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності управління та належать до його компетенції;

вносити пропозиції начальнику управління щодо вдосконалення роботи управління, облдержадміністрації;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції;

одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій документи, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати фахівців інших структурних підрозділів органу виконавчої влади, підвідомчих підприємств та організацій за згодою їх керівників для розгляду питань, що належать до його повноважень;

за дорученням вищого керівництва представляти обласну державну адміністрацію в інших управлінських структурах з питань, що належать до його повноважень.

 

4. Відповідальність

 

Заступник начальника управління - начальник відділу охорони культурної спадщини несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця - дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України „Про державну службу”;

правопорушення, скоєні у процесі виконання посадових обов’язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

Діяльність заступника начальника управління - начальника відділу підлягає щорічній оцінці. Показниками оцінки його роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

 

5. Кваліфікаційні вимоги

 

На посаду заступника начальника управління - начальника відділу охорони культурної спадщини призначається особа, яка має:

вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

 

 

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління;

стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше    3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років.

 

6. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

         Заступник начальника управління – начальник відділу у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами облдержадміністрації та її апарату, райдержадміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян.

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                    О.С.ОСТАПЕНКО