Текст документа: Про підсумки роботи господарського комплексу області за 2003 рік і задачі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з виконання Програми соціально-економічного розвитку на 2004 рік


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 11 лютого 2004 року № 78


Про підсумки роботи господарського комплексу області за 2003 рік і задачі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з виконання Програми соціально-економічного розвитку на 2004 рік

Аналіз роботи господарського комплексу області за 2003 рік свідчить, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування спрямували зусилля на закріплення й розвиток позитивних змін в економіці, досягнутих у минулі роки, соціальний розвиток регіону, підвищення інвестиційної привабливості області.

Збільшені обсяги промислового виробництва порівняно з відповідним періодом минулого року на 11,8 відс. Забезпечено зростання в добувній промисловості на 3,4 відс., обробній - на 13,7 відс., виробництві та розподіленні електроенергії, газу й води - на 14,5 відс.

Досягнуто збільшення обсягів виробництва товарів народного споживання на 12,6 відс., вантажообігу - на 9,9 відс., платних послуг - на 5,2 відс., інвестицій до основного капіталу - на 33,9 відс., роздрібного вантажообігу - на 20,4 відс.

Зросло виробництво промислової продукції в усіх містах і районах області, крім міст Брянки (-11,0 відс.), Стаханова (-4,2 відс.) та Новоайдарського району (-17,2 відс.).

У сільському господарстві за минулий рік реалізовано худоби та птиці на забій (у живій вазі) 64,4 тис. т, що на 14,6 відс. більше, ніж у 2002 році, молока - 383,6 тис. т, що на 1,7 відс. більше, ніж у минулому році, яєць - 576,1 млн. штук, що більше, ніж у минулому році на 9,6 відс.

Відбулись якісні зміни у фінансовому секторі. Забезпечено збільшення надходжень до зведеного бюджету України на 4,1 відс. До загального фонду місцевих бюджетів області (без урахування трансфертів) надійшло 744 млн. грн. податків, зборів (обов'язкових платежів), що складає 104,0 відс. до затверджених річних обсягів. На фінансування видатків загального фонду місцевих бюджетів спрямовано 1062,5 млн. грн. (без урахування субвенції та коштів, переданих із загального фонду до бюджету розвитку), що складає 89,4 відс. до затверджених показників з урахуванням змін на звітний період і 111,4 відс. до відповідного періоду минулого року.

За січень - листопад 2003 року розмір номінальної середньомісячної заробітної плати склав 467,2 грн. Вона збільшилась порівняно з 2002 роком на 20,3 відс. У той же час індекс інфляції на споживчому ринку області склав 106,3 відс., що на 1,9 відсоткових пункта нижче, ніж у цілому по Україні (108,2 відс.).

Набула стабільності ситуація на ринку праці. Рівень офіційного безробіття на 1 січня 2004 року становив 2,9 відс. Тенденції до його збільшення немає.

У 2003 році відбулися позитивні зміни в сфері охорони здоров'я, освіти, культури, фізичної культури та спорту.

Разом з тим у 2003 році низку негативних тенденцій змінити на краще не вдалося. Не забезпечено підвищення ефективності роботи господарського комплексу, внаслідок чого за станом на 1 грудня 2003 р. допущені збитки, які на 354,5 млн. грн. перевищили отримані прибутки.

Допущено спад виробництва проти 2002 року в легкій промисловості, у виробництві інших неметалевих мінеральних виробів тощо. Незадовільними залишаються темпи розширеного відтворення основних фондів, технічна та технологічна недосконалість, яка є основною причиною випуску неконкурентоспроможної продукції.

Порівняно з 1 січня 2003 року зросла дебіторська заборгованість на 41,5 відс., кредиторська - на 25,0 відс.

Не подолані негативні тенденції в сільському господарстві області. Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції зменшився на 4,9 відс. порівняно з 2002 роком. Скоротилось поголів'я великої рогатої худоби на 3,8 відс., свиней - на 7,5 відс. На 1 грудня 2003 року в цілому в господарському комплексі сума заборгованості із заробітної плати склала 338,7 млн. грн. і зросла з початку року на 5,5 відс.

Із загальної суми заборгованості 77,4 відс. припадає на промисловість, 4,6 відс. - на сільське господарство.

Враховуючи зазначені результати й стан соціально-економічного розвитку області:

1. Відмітити невиконання окремих показників Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік (далі - Програма) головними управліннями: промислової політики та сільського господарства і продовольства, управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Зобов'язати керівників цих управлінь здійснити аналіз причин невиконання показників Програми, вжити заходів щодо стабілізації роботи підприємств галузей за напрямками діяльності управлінь.

2. Головному управлінню економіки облдержадміністрації, галузевим управлінням облдержадміністрації разом із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування:

- проаналізувати причини стрімкого зростання імпорту в область окремих груп споживчих товарів, у першу чергу продукції харчової й легкої промисловості, та розробити заходи щодо підтримки місцевих товаровиробників аналогічних груп товарів. Підготувати й затвердити середньострокову Програму розвитку виробництва підприємствами області товарів народного споживання;

- розробити заходи щодо забезпечення прибуткової діяльності, припинення зростання обсягів дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств і представити їх до 1 березня 2004 року;

- створити умови для ефективного функціонування ринку цінних паперів на території області, захисту прав емітентів та інвесторів.

3. Заступникам голови облдержадміністрації Пристюку В. М., Стоянову М. П. за участю представників роботодавців і професійних спілок підготувати на розгляд колегії облдержадміністрації в лютому 2004 року питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати, попередньо проаналізувавши причини її невиплати по кожному підприємству-боржнику, та затвердити заходи щодо ліквідації заборгованості протягом 2004 року. Зобов'язати райдержадміністрації провести аналогічні колегії не пізніше 15 березня 2004 року. Рекомендувати виконкомам міських рад розглянути на засіданнях виконкомів аналогічні питання.

4. Зобов'язати головні управління: промислової політики та економіки облдержадміністрації, райдержадміністрації й рекомендувати виконкомам міських рад протягом 2004 року здійснити заходи з фінансового оздоровлення підприємств державної власності та спільної власності територіальних громад області й районів.

5. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації разом із місцевими органами виконавчої влади й виконавчими органами місцевого самоврядування підвищити рівень організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, зокрема, за професіями, які мають попит на ринку праці та дають змогу займатися підприємницькою діяльністю.

6. Головному управлінню сільського господарства облдержадміністрації здійснити заходи щодо закупівлі суб'єктами господарської діяльності в регіональні ресурси не менш 250 тис. т продовольчого зерна.

7. Керівникам головних управлінь, управлінь облдержадміністрації забезпечити налагодження системної роботи з надання практичної та методичної допомоги місцевим органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування з розв'язання проблем, що стримують розвиток в окремих галузях господарського комплексу області.

8. Головному управлінню економіки облдержадміністрації встановити контроль за ходом реалізації Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2004 рік та систематично виносити питання щодо стану її виконання на засідання колегій облдержадміністрації. Керівникам головних управлінь і управлінь облдержадміністрації щоквартально, до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця, інформувати Головне управління економіки облдержадміністрації про хід виконання завдань Програми.

9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Стоянова М. П.

 

Голова
обласної держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.