Текст документа:

Про внесення змін до структури та чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23 серпня 2013 року № 1191


Про внесення змін до структури та чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації


Відповідно до статей 5, 6, пункту 41 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про державну службу», статті 109 Цивільного кодексу України, пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, постанов Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», від 12.03.2005 № 179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», від 18.04.2012 № 606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій»:

 

1. Реорганізувати з 01.11.2013 юридичну особу - ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, шляхом виділення з нього УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі – Управління) з наданням йому статусу юридичної особи.

 

2. Перейменувати з 01.11.2013 юридичну особу - ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, в ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі – Департамент).

 

3. Затвердити (додаються):

3.1. Штатні розписи Управління та Департаменту на 2013 рік, запровадивши їх з 01.11.2013; 

3.2. Положення про УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ;

3.3. Положення про ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ;

3.4. Посадові інструкції начальника Управління, заступника начальника – начальника відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи Управління, директора Департаменту, заступника директора Департаменту, заступника директора – начальника відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту.

 

4. Установити, що Положення й посадові інструкції, затверджені цим розпорядженням, набирають чинності з 01.11.2013, і, водночас, вважати такими, що втратили чинність, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.11.2012 № 1683:

Положення про Департамент освіти і науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації;

посадові інструкції директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації та його заступників.

 

5. Директору Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації Цимбал І.І. здійснити організаційно-правові заходи, пов’язані з реорганізацією та перейменуванням.

 

6. Відділу фінансового забезпечення апарату облдержадміністрації (Красюк С.В.) в установленому порядку подати на затвердження зміни до фонду оплати праці працівників і видатків на утримання управлінь, відділів та інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації на 2013 рік, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.02.2013    № 132.

 

7. Попередити про наступне звільнення з посади за пунктом 1 статті          40 Кодексу законів про працю України Яриша В.Я., заступника директора – начальника управління молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації.

8. Відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації          (Полященко С.В.) вжити необхідних організаційних заходів щодо попередження про наступне звільнення з посади за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України працівника, зазначеного у пункті 7 цього розпорядження.

9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Івченка А.Г. та заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Тихоновського С.Г. згідно з розподілом обов’язків.

 

 

Голова                                                                                              В.М.ПРИСТЮК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

« 23 » серпня 2013 р. № 1191

штат у кількості 38 штатних одиниць із місячним фондом заробітної плати за посадовими окладами 50308,00 (п’ятдесят тисяч триста вісім) грн

 

 

ШТАТНИЙ РОЗПИС

Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації на 2013 рік

 

№ з/п

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість штатних одиниць

Посадовий оклад, грн

Фонд заробітної плати на місяць, грн

1

2

3

4

5

1

Директор Департаменту

1

2793,00

2793,00

2

Заступник директора Департаменту

1

2709,00

2709,00

3

Заступник директора Департаменту – начальник відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи

1

2597,00

2597,00

Сектор фінансового забезпечення

4

Завідуючий сектором – головний бухгалтер

1

1151,00

1151,00

5

Головний спеціаліст

2

1147,00

2294,00

Всього по відділу

3

-

3445,00

Відділ ліцензування, атестації та роботи з  персоналом

6

Начальник відділу

1

1515,00

1515,00

7

Головний спеціаліст

4

1147,00

4588,00

8

Головний спеціаліст- юрисконсульт

1

1147,00

1147,00

Всього по відділу

6

-

7250,00

Відділ дошкільної та загальної середньої освіти

9

Начальник відділу

1

1515,00

1515,00

10

Заступник начальника відділу

1

1441,00

1441,00

11

Головний спеціаліст

5

1147,00

5735,00

Всього по відділу

7

-

8691,00

Відділ професійної освіти та науки

12

Начальник відділу

1

1515,00

1515,00

13

Заступник начальника відділу

1

1441,00

1441,00

1

2

3

4

5

14

Головний спеціаліст

5

1147,00

5735,00

Всього по відділу

7

-

8691,00

Відділ інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи

15

Головний спеціаліст

6

1147,00

6882,00

Всього по відділу

6

-

6882,00

Планово-економічний відділ

16

Начальник відділу

1

1515,00

1515,00

17

Головний спеціаліст

5

1147,00

5735,00

Всього по відділу

6

-

7250,00

РАЗОМ

38

-

50308,00

           

 

 

 

 

Директор Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту облдержадміністрації                                        І.І.Цимбал

 

Начальник відділу – головний бухгалтер

Департаменту освіти і науки

облдержадміністрації                                                                     К.А.Безкішкіна

 

 

 

ПОГОДЖЕНО

Директор Департаменту фінансів

облдержадміністрації                                                                     Ю.І.Балковий

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                                С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

« 23 » серпня 2013 р. № 1191

штат у кількості 16 штатних одиниць із місячним фондом заробітної плати за посадовими окладами 21436,00 (двадцять одна тисяча чотириста тридцять шість) грн

 

ШТАТНИЙ РОЗПИС

управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації на 2013 рік

№ з/п

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість штатних одиниць

Посадовий оклад, грн

Фонд заробітної плати на місяць, грн

1

2

3

4

5

1

Начальник управління

1

2560,00

2560,00

Відділ молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи

2

Заступник начальника управління - начальник відділу

1

2450,00

2450,00

3

Головний спеціаліст

5

1147,00

5735,00

Всього по відділу

6

-

8185,00

Відділ фізичної культури та спорту

4

Начальник відділу

1

1515,00

1515,00

5

Головний спеціаліст

5

1147,00

5735,00

Всього по відділу

6

-

7250,00

Сектор бухгалтерського обліку

6

Завідувач сектору – головний бухгалтер

1

1147,00

1147,00

7

Головний спеціаліст

2

1147,00

2294,00

Всього по сектору

3

-

3441,00

РАЗОМ

16

-

21436,00

 

Директор Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту облдержадміністрації                                                   І.І.Цимбал

 

Начальник відділу фінансового забезпечення

Департаменту освіти і науки, молоді та спорту

облдержадміністрації                                                                        К.А.Безкішкіна

 

ПОГОДЖЕНО

Начальник Департаменту фінансів

облдержадміністрації                                                                          Ю.І.Балковий

 

Заступник голови – керівник апарату                               С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

 

                            ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

 ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

1. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ утворюється головою облдержадміністрації у зв’язку з реорганізацією юридичної особи - ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, шляхом виділення з нього УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ з наданням йому статусу юридичної особи та перейменуванням юридичної особи - ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, в ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі – Департамент), входить до складу облдержадміністрації і забезпечує виконання покладених на нього завдань.

 

2. Департамент підпорядкований голові облдержадміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству освіти і науки України.

 

3. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями голови облдержадміністрації та цим Положенням.

 

4. У межах своїх повноважень Департамент організовує виконання актів законодавства у сфері освіти і науки, інновацій, інтелектуальної власності,  здійснює контроль за їх реалізацією.

 

5. Основними завданнями Департаменту є: 

участь у забезпеченні реалізації на території області державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності;

забезпечення розвитку системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості;

визначення потреб, розроблення пропозицій щодо розвитку та удосконалення мережі навчальних закладів;

створення в межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, студентської молоді, педагогічних, наукових, інших працівників закладів та установ освіти і науки;

створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей, реалізації їх права відповідно до законів України на здобуття вищої освіти;

забезпечення розвитку освітнього, творчого (інтелектуального), наукового та науково-технічного потенціалу з урахуванням національно-культурних, соціально-економічних, екологічних, демографічних та інших особливостей області;

здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з питань освіти і науки, виконанням навчальними закладами усіх форм власності державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної освіти, а також за дотриманням актів законодавства у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

координація діяльності навчальних закладів та наукових установ, що належать до сфери управління облдержадміністрації, організація роботи з їх  кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення;

забезпечення моніторингу у сфері освіти, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в області, захисту інтелектуальної власності;

формування регіональної наукової та науково-технічної політики, впровадження інноваційних заходів, здійснення трансферу технологій, спрямованих на соціально-економічний розвиток області;

сприяння інтеграції вітчизняної освіти і науки у світову систему зі збереженням і захистом національних інтересів;

забезпечення у межах своїх повноважень розвитку різних форм позашкільної освіти, в тому числі за місцем проживання дітей, формування програм розвитку позашкільної освіти, спрямованих на творчий розвиток особистості, виявлення та підтримку обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань;

організація відпочинку і дозвілля дітей;

участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку області.

 

6. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:

здійснює керівництво і контролює діяльність управлінь (відділів) освіти  районних державних адміністрацій;

координує роботу підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань навчання й виховання дітей дошкільного та шкільного віку, студентської молоді;

здійснює керівництво, контролює діяльність і координує роботу відділів (управлінь) освіти виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення у межах делегованих повноважень;

аналізує стан освіти і науки, інтелектуальної власності, дітей в області, розробляє регіональні програми їх розвитку, а також науково-технічної та інноваційної діяльності, організовує і контролює виконання цих програм;

прогнозує потребу області у фахівцях різних спеціальностей для системи освіти і науки, формує регіональне замовлення на їх підготовку, координує роботу з укладення між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами, установами, організаціями договорів про підготовку кадрів;

організовує і контролює роботу державних і комунальних вищих навчальних закладів відповідно до делегованих Міністерством освіти і науки України повноважень, а також закладів післядипломної освіти, що перебувають у його підпорядкуванні, здійснює керівництво в установленому порядку  роботою з організації підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних працівників, а також фахівців з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

сприяє розвитку мережі навчальних закладів в області, утворює в межах своїх повноважень навчальні заклади або вносить в установленому порядку пропозиції щодо їх утворення, реорганізації та ліквідації, створення освітніх округів тощо;

вносить Міністерству освіти і науки України пропозиції щодо впорядкування мережі навчальних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації;

організовує роботу з ліцензування та державної атестації навчальних закладів, розміщених на території області, їх державного інспектування, проведення атестації педагогічних працівників і керівних кадрів навчальних закладів усіх форм власності, ведення обліку і складання звітів з цих питань у межах своєї компетенції;

співпрацює з керівниками науково-дослідних установ та науково-дослідних підрозділів вищих навчальних закладів, готує у межах своїх повноважень пропозиції щодо призначення їх на посади та звільнення з посад;

бере в установленому порядку участь в укладанні та припиненні дії контрактів з керівниками навчальних закладів, що перебувають у підпорядкуванні місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, в проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад керівників вищих навчальних закладів І-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України і перебувають у державній власності, і подає Міністерству освіти і науки України відповідні матеріали;

аналізує стан виконання керівниками вищих навчальних закладів
І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України, умов контрактів і вносить пропозиції щодо встановлення (скорочення, продовження) терміну дії або розірвання (припинення дії) укладених контрактів;

вживає заходів із забезпечення навчальними закладами належного рівня дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти, організовує їх навчально-методичне й інформаційне забезпечення, сприяє підвищенню кваліфікації та розвитку творчості педагогічних працівників;

забезпечує в межах своїх повноважень виконання актів законодавства щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної та мов національних меншин, створення належних умов для розвитку національної освіти та освіти національних меншин; впроваджує в практику освітні та наукові програми відродження та розвитку національної культури, національних традицій українського народу і національних меншин України;

впроваджує в практику рекомендовані Міністерством освіти і науки  України нові освітні програми та інші педагогічні розробки, визначає регіональний компонент у змісті освіти;

вносить на розгляд Міністерства освіти і науки України пропозиції щодо запровадження експериментальних навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, нових освітніх програм, педагогічних новацій і технологій та надання навчальним закладам статусу експериментальних;

формує замовлення на навчально-методичну літературу, бланки звітності та документи про освіту;

організовує доставку підручників для забезпечення ними учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів;

залучає до реалізації освітніх програм творчі спілки, національно-культурні товариства, громадські організації (зокрема дитячі і молодіжні), що зареєстровані у порядку, визначеному законодавством;

проводить роботу, спрямовану на виявлення, підтримку і розвиток обдарованих дітей, організовує проведення серед учнів таких заходів, як олімпіади, змагання, конкурси, турніри, виставки, фестивалі творчості, конференції, форуми, інші заходи, спрямовані на підвищення культурно-освітнього та загального фізичного рівня дітей;

сприяє відповідним підрозділам органів внутрішніх справ та соціальним службам у запобіганні дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх;

організовує діяльність психологічної служби та педагогічного патронажу в системі освіти;

розробляє пропозиції щодо встановлення нормативів бюджетних асигнувань на утримання навчальних і наукових закладів комунальної форми власності та соціальний захист учасників навчально-виховного і наукового процесу;

контролює використання капітальних вкладень і сприяє раціональному розміщенню нового будівництва об'єктів освіти, погоджує проекти будівництва навчальних закладів та наукових установ;

сприяє активізації творчості та винахідницької діяльності, забезпечує в межах своїх повноважень виконання актів законодавства з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, створює належні умови для впровадження в практику нових технологій та їх складових частин, виходячи з потреб області, вживає заходів для забезпечення захисту прав інтелектуальної власності, а також інтересів держави і суспільства;   

сприяє розвитку діючих та створенню нових форм науково-технічної, науково-технологічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій - науково-технологічних парків, інноваційних центрів, бізнес-інкубаторів тощо;

бере участь за дорученням Міністерства освіти і науки України у проведенні експертизи інноваційних пропозицій для включення їх до державних цільових та регіональних програм, а також у науково-технічній експертизі технологій та їх складових частин з метою включення до державного реєстру технологій;

бере участь у визначенні доцільності виконання і фінансування інноваційних проектів у складі регіональних наукових і науково-технічних програм, а також регіональних та місцевих програм технологічного переоснащення підприємств і трансферу технологій відповідно до потреб області;

контролює роботу з усунення недоліків у науковій (науково-технічній) діяльності науково-дослідних установ області, які повністю або частково фінансуються за рахунок державного бюджету, виявлених під час комплексних перевірок, проведених відповідними органами державної влади;

вживає у межах своєї компетенції заходів щодо поліпшення матеріальних та житлових умов студентів, працівників освіти і науки, організації їх медичного та побутового обслуговування;

розглядає питання та вносить Міністерству освіти і науки України в установленому порядку пропозиції щодо відзначення працівників освіти, сфери наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності державними нагородами, запроваджує інші форми морального і матеріального стимулювання їх праці;

забезпечує в установленому порядку розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, у разі потреби вживає заходів щодо усунення причин, що зумовили їх появу;

готує та в установленому порядку подає статистичну звітність про стан і розвиток освіти і науки, інноваційної діяльності, стан реалізації інноваційних проектів, виконання програм технологічного переоснащення підприємств, а також щодо трансферу технологій та забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в області, що належать до його компетенції;

подає пропозиції щодо налагодження міжнародного наукового і технологічного співробітництва, залучення іноземних інвестицій для технологічного переоснащення підприємств регіону;

забезпечує в установленому порядку поширення інформації про технологічні потреби регіону з метою залучення інвестицій;

бере участь у межах своїх повноважень в організації на відповідній території виставково-ярмаркових заходів;

координує роботу вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та наукових установ незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань, спрямованих на реалізацію державної політики в галузі освіти та науки в області;

готує пропозиції до проектів державних цільових, галузевих та  регіональних програм поліпшення становища освіти, науки, дітей, відпочинку та дозвілля дітей, забезпечує їх виконання;

розробляє і подає на розгляд облдержадміністрації пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища освіти, науки, дітей;

готує пропозиції стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції, і вносить їх в установленому порядку на розгляд облдержадміністрації та Міністерству освіти і науки України;

сприяє в межах своїх повноважень виконанню програм (проектів),   розроблених молодіжними, дитячими та іншими громадськими організаціями;

координує в межах своїх повноважень здійснення заходів, спрямованих на організацію відпочинку та дозвілля дітей, самостійно виконує  відповідні програми, сприяє збереженню та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів;

здійснює разом з органами охорони здоров'я  загальний контроль за охороною здоров'я дітей і проведенням оздоровчих заходів, створює безпечні умови для навчання і праці учасників навчально-виховного процесу, вживає заходів щодо утвердження здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищі, проводить інформаційно-просвітницьку роботу щодо протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей;

вивчає, узагальнює та поширює передовий досвід роботи з питань освіти, науки, проводить методичні і науково-практичні семінари, конференції та інші заходи;

проводить серед населення інформаційну, роз'яснювальну та пропагандистську роботу, зокрема через друковані та аудіовізуальні засоби  масової інформації, з питань, що належать до його компетенції, провадить в установленому порядку рекламну та видавничу діяльність;
забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію державної політики  стосовно державної таємниці, здійснення контролю за її збереженням в Департаменті; 

надає адміністративні послуги у сфері ліцензування діяльності із дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти;

вносить пропозиції щодо проекту обласного бюджету;

забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

розробляє проекти розпоряджень голови облдержадміністрації, у визначених законом випадках - проекти нормативно-правових актів, з питань освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності;

бере участь у межах компетенції у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

у межах компетенції бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови облдержадміністрації та проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи облдержадміністрації;

бере участь у підготовці звітів голови облдержадміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали з питань освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності для подання голові облдержадміністрації;

забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

готує, бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад;

забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;

інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

забезпечує захист персональних даних;

здійснює в межах своїх повноважень спеціальну перевірку відомостей про освіту, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

здійснює інші передбачені законом повноваження.

 

7. Департамент має право:

одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об'єднань (за згодою);

укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв'язки з управліннями, навчальними закладами і науковими установами, зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;

          вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи облдержадміністрації у сфері освіти і науки, інновацій, інтелектуальної власності; вносити Міністерству освіти і науки України пропозиції з питань удосконалення законодавства та змісту освіти, організації навчально-виховного процесу, поліпшення навчально-методичного забезпечення навчальних закладів;

користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами; організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру;

скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

утворювати за дорученням голови обласної державної адміністрації  координаційні комісії, експертні та робочі групи для науково-організаційного супроводу виконання державних цільових програм і проектів, залучати (з укладенням контрактів, договорів) спеціалістів до роботи в цих комісіях (групах), а також для надання консультацій, проведення аналізу стану і складання прогнозів розвитку освітнього, наукового і науково-технічного, інноваційного та творчого (інтелектуального) потенціалу області;

створювати авторські колективи для підготовки регіональних посібників і за погодженням з Міністерством освіти і науки України впроваджувати їх у практику;

представляти в установленому порядку інтереси Департаменту в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до його компетенції.

 

8. Департамент в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами та апаратом обласної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

 

9. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної державної адміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством освіти і науки України в установленому законодавством порядку.

Директор повинен мати повну вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 5 років.

 

10. Директор Департаменту:

1) здійснює керівництво Департаментом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Департаменті;

2) подає на затвердження голові облдержадміністрації положення про Департамент, його структуру, затверджує положення про його структурні підрозділи;

3) затверджує посадові інструкції працівників Департаменту та розподіляє обов'язки між ними;

4) планує роботу Департаменту, вносить пропозиції щодо формування планів роботи облдержадміністрації;

5) вживає заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;

6) звітує перед головою облдержадміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи; відповідає за виконання покладених на Департамент завдань з реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності, сім'ї, дітей, молоді та жінок, фізичної культури та спорту;

7) може входити до складу колегій облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки України;

8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Департаменту, та розробляє проекти відповідних рішень;

9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

10) представляє інтереси Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови облдержадміністрації;

11) спрямовує і координує діяльність управлінь (відділів) освіти районних державних адміністрацій;

12) видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в територіальних органах Мін’юсту;

13) подає на затвердження голови облдержадміністрації проекти кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

14) розпоряджається коштами у межах затвердженого головою облдержадміністрації кошторису Департаменту;

15) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством, працівників Департаменту, здійснює їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

16) здійснює добір кадрів;

17) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;

18) погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників органів управління освіти райдержадміністрацій, Інституту післядипломної педагогічної освіти, навчальних закладів та інших структурних підрозділів;

19) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту;

20) забезпечує дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

21) забезпечує в межах своїх повноважень збереження в Департаменті інформації з обмеженим доступом;

22) здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

11. Накази директора Департаменту, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою облдержадміністрації, Міністерством освіти і науки України.

 

12. Директор Департаменту може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту в установленому законодавством порядку.

 

13. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту, утворюється колегія у складі директора (голова колегії), заступників директора, інших відповідальних працівників Департаменту, керівників місцевих органів управління освітою, Інституту післядипломної педагогічної освіти, навчальних закладів.

До складу колегії можуть входити керівники інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління облдержадміністрації, а також науковці.

Склад колегії затверджується головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту.

Рішення колегії затверджуються наказами директора Департаменту.

 

14. Виходячи з потреб забезпечення належного функціонування закладів та установ освіти і науки при Департаменті можуть утворюватися підрозділи (групи, творчі лабораторії, видавничі центри, інші підрозділи, які функціонують у тому числі на госпрозрахунковій основі).

 

15. Для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій щодо визначення реалізації основних напрямів діяльності Департаменту, обговорення найважливіших програм і вирішення інших питань при Департаменті можуть утворюватися громадські, наукові ради та комісії у складі вчених і висококваліфікованих спеціалістів.

Склад рад і комісій, положення про них затверджує голова облдержадміністрації за поданням директора Департаменту.

 

16. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Департаменту визначає голова облдержадміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

 

17. Штатний розпис та кошторис Департаменту затверджує голова облдержадміністрації за пропозиціями директора Департаменту відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.

 

18. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                               С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

 

                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
директора Департаменту освіти і науки

Луганської обласної державної адміністрації

1. Загальна частина

Посада директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації (далі - Департамент) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Директор Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством освіти і науки України в установленому законодавством порядку.

Директор Департаменту безпосередньо підпорядковується голові облдержадміністрації є підзвітним і підконтрольним з питань галузевої спрямованості заступнику голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов’язків, а з інших питань, що стосуються діяльності облдержадміністрації, також іншим заступникам.

Директору безпосередньо підпорядковані всі працівники Департаменту.

На посаду директора Департаменту призначається особа, яка має:

вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше   5 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

У своїй діяльності директор Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства освіти і науки України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації та рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності директора Департаменту його заміщує один із заступників – за розпорядженням голови облдержадміністрації.

2. Завдання, обов’язки та повноваження

Завданнями, обов’язками та повноваженнями директора Департаменту є:

виконання покладених на Департамент завдань з реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності, дітей;

забезпечення розвитку системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості;

створення у межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту;

здійснення керівництва Департаментом, сприяння створенню належних умов праці у Департаменті;

подання на затвердження голові облдержадміністрації положення про Департамент, його структуру, затвердження положення про його структурні підрозділи;

затвердження посадових інструкцій працівників Департаменту та розподіл обов'язків між ними;

планування роботи Департаменту, внесення пропозицій щодо формування планів роботи облдержадміністрації;

вжиття заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;

надання звіту голові облдержадміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи;

участь у складі колегій обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України;

внесення пропозицій щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Департаменту, та розроблення проектів відповідних рішень;

взяття участі у засіданнях органів місцевого самоврядування;

представлення інтересів Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації;

видання у межах своїх повноважень наказів, організація контролю за їх виконанням;

подання на затвердження голови облдержадміністрації проектів кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпорядження коштами у межах затвердженого головою облдержадміністрації кошторису Департаменту;

здійснення добору кадрів;

організація роботи з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;

призначення на посади та звільнення з посад у порядку, передбаченому законодавством, працівників Департаменту, здійснення їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

проведення особистого прийому громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту;

забезпечення дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

забезпечення в межах своїх повноважень збереження в Департаменті інформації з обмеженим доступом;

погодження призначення на посади та звільнення з посад керівників органів управління освіти райдержадміністрацій, Інституту післядипломної педагогічної освіти, навчальних закладів та інших структурних підрозділів;

спрямування і координація діяльності управлінь (відділів) освіти районних державних адміністрацій;

забезпечення захисту державної таємниці у напрямах діяльності Департаменту;

забезпечення дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;

забезпечення роботи з ведення діловодства в Департаменті;

створення належних виробничих умов за додержанням працівниками Департаменту правил охорони праці та протипожежного захисту;

забезпечення в межах своїх повноважень збереження в Департаменті інформації з обмеженим доступом;

організація роботи з ліцензування та атестації навчальних закладів;

здійснення інших повноважень, визначених законом.

 

Директор Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери освіти і науки;

практику застосування чинного законодавства у сфері освіти і науки;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків директор Департаменту має право:

одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також від підприємств, установ та організацій інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;

вносити до Міністерства освіти і науки України пропозиції з питань удосконалення законодавства з питань освіти і науки;

за дорученням голови облдержадміністрації утворювати координаційні комісії, експертні та робочі групи для науково-організаційного супроводу виконання державних цільових програм і проектів, залучати спеціалістів до роботи в цих комісіях (групах), а також для надання консультацій, проведення аналізу стану і складання прогнозів розвитку освітнього, наукового і науково-технічного, інноваційного та творчого (інтелектуального) потенціалу області;

створювати авторські колективи для підготовки регіональних посібників і за погодженням з Міністерством освіти і науки України впроваджувати їх у практику;

організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру;

залучати працівників інших структурних підрозділів обласної держадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Департаменту;

укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв’язки з навчальними закладами і науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;

представляти в установленому порядку інтереси облдержадміністрації в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до компетенції Департаменту;

готувати у межах своїх повноважень пропозиції щодо визначення видатків під час формування обласного бюджету;

організовувати і проводити в установленому порядку конференції, семінари, наради тощо з питань, що належать до компетенції Департаменту.

4. Відповідальність

Директор Департаменту несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Оцінка діяльності директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань.

Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Директор Департаменту у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами облдержадміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                              С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

                            ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
        заступника директора Департаменту освіти і науки

Луганської обласної державної адміністрації

 

1. Загальна частина

Посада заступника директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації (далі - Департамент) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 № 143-р  «Про віднесення деяких посад працівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій до відповідних категорій посад державних службовців» віднесена до V категорії посад державних службовців.

Заступник директора Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за поданням директора Департаменту в установленому законодавством порядку.

Заступник директора Департаменту безпосередньо підпорядковується директору Департаменту.

На посаду заступника директора призначається особа, яка має:

вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше   3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах у сфері освіти не менше      4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Підзвітними і підконтрольними заступнику директора Департаменту є відділи:

дошкільної та загальної середньої освіти;

професійної освіти та науки.

У своїй діяльності заступник директора Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства освіти і науки України;

наказами директора Департаменту;

розпорядженнями голови облдержадміністрації;

рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності заступника директора Департаменту його заміщує заступник директора Департаменту - начальник відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи.

2. Завдання, обов’язки та повноваження

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника директора Департаменту є:

здійснення у межах наданих повноважень керівництва діяльністю  відділами: дошкільної та загальної середньої освіти; професійної освіти та науки;

виконання обов’язків директора Департаменту у разі його відсутності;

організація виконання актів законодавства України про дошкільну, загальну середню, професійну освіту та  науку;

участь у забезпеченні реалізації на території області державної політики у сфері дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності;

визначення потреб, розроблення пропозицій щодо розвитку та удосконалення мережі навчальних закладів дошкільної, загальної середньої, професійної освіти та науки;

створення в межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, студентської молоді, педагогічних, наукових, інших працівників закладів та установ освіти і науки;

створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей, реалізації їх права відповідно до законів України на здобуття вищої освіти;

забезпечення розвитку освітнього, творчого (інтелектуального), наукового та науково-технічного потенціалу з урахуванням національно-культурних, соціально-економічних, екологічних, демографічних та інших особливостей області;

здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з питань освіти і науки, виконанням навчальними закладами усіх форм власності державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної освіти, а також за дотриманням актів законодавства у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

координація діяльності навчальних закладів та наукових установ, що належать до сфери управління облдержадміністрації, організація роботи з їх кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення;

забезпечення моніторингу у сфері дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в області, захисту інтелектуальної власності;

формування регіональної наукової та науково-технічної політики, впровадження інноваційних заходів, здійснення трансферу технологій, спрямованих на соціально-економічний розвиток області;

сприяння функціонуванню системи науково-технічної інформації;

сприяння інтеграції вітчизняної освіти і науки у світову систему зі збереженням і захистом національних інтересів;

виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту дітей дошкільного, шкільного віку та студентської молоді;

організація відпочинку і дозвілля дітей дошкільного, шкільного віку та студентської молоді;

сприяння міжнародному співробітництву з питань дітей дошкільного, шкільного віку та студентської молоді;

координація роботи відділів освіти районних держадміністрацій, а також підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань навчання й виховання дітей дошкільного та шкільного віку, студентської молоді;

координація роботи відділів (управлінь) освіти виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення у межах делегованих повноважень;

аналіз стану дошкільної, загальної середньої, професійної освіти і науки, інтелектуальної власності в області, розроблення регіональних програм їх розвитку, а також науково-технічної та інноваційної діяльності, організація і контроль виконання цих програм;

прогнозування потреби області у фахівцях різних спеціальностей для системи освіти і науки, формування регіонального замовлення на їх підготовку, координація роботи з укладення між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами, установами, організаціями договорів про підготовку кадрів;

організація і контроль за роботою державних і комунальних вищих навчальних закладів відповідно до делегованих Міністерством освіти і науки України повноважень, а також закладів післядипломної освіти, що перебувають у його підпорядкуванні, підвищення кваліфікації та перепідготовка педагогічних працівників, а також фахівців з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

підготовка пропозицій щодо впорядкування мережі навчальних закладів для дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації;

організація роботи з ліцензування та державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, їх державного інспектування, проведення атестації педагогічних працівників і керівних кадрів навчальних закладів усіх форм власності;

аналіз стану виконання керівниками вищих навчальних закладів
І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України, умов контрактів;

вжиття заходів із забезпечення навчальними закладами належного рівня дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти, організація їх навчально-методичного й інформаційного забезпечення, сприяння підвищенню кваліфікації та розвитку творчості педагогічних працівників;

забезпечення в межах своїх повноважень виконання актів законодавства щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної та мов національних меншин, створення належних умов для розвитку національної освіти та освіти національних меншин; впровадження в практику освітніх і наукових програм відродження та розвитку національної культури, національних традицій українського народу і національних меншин України;

формування замовлення на навчально-методичну літературу, бланки звітності та документи про освіту;

організація доставки підручників для забезпечення ними учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів;

проведення роботи, спрямованої на виявлення, підтримку і розвиток обдарованих дітей, організація проведення серед учнів таких заходів, як олімпіади, конкурси, турніри, виставки, фестивалі творчості, конференції, форуми, інших заходів, спрямованих на підвищення культурно-освітнього рівня дітей і молоді;

вжиття заходів щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх;

сприяння відповідним підрозділам органів внутрішніх справ та соціальним службам у запобіганні дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх;

розроблення пропозицій щодо встановлення нормативів бюджетних асигнувань на утримання навчальних і наукових закладів комунальної форми власності та соціальний захист учасників навчально-виховного і наукового процесу;

сприяння активізації творчості та винахідницької діяльності, забезпечення в межах своїх повноважень виконання актів законодавства з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, створення належних умов для впровадження в практику нових технологій та їх складових частин, виходячи з потреб області, застосування заходів для забезпечення захисту прав інтелектуальної власності, а також інтересів держави і суспільства;

сприяння розвитку діючих та створення нових форм науково-технічної, науково-технологічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій - науково-технологічних парків, інноваційних центрів;

участь у визначенні доцільності виконання і фінансування інноваційних проектів у складі регіональних наукових і науково-технічних програм, а також регіональних та місцевих програм технологічного переоснащення підприємств і трансферу технологій відповідно до потреб області;

вжиття у межах своєї компетенції заходів щодо поліпшення матеріальних та житлових умов студентів, працівників освіти і науки, організації їх медичного та побутового обслуговування;

підготовка та в установленому порядку подання статистичної звітності про стан і розвиток освіти і науки, стан реалізації інноваційних проектів, виконання програм технологічного переоснащення підприємств, а також щодо трансферу технологій та забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в області, що належать до його компетенції;

подання пропозицій щодо налагодження міжнародного наукового і технологічного співробітництва, залучення іноземних інвестицій для технологічного переоснащення підприємств області;

забезпечення в установленому порядку поширення інформації про технологічні потреби області з метою залучення інвестицій;

координація роботи вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та наукових установ незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань, спрямованих на реалізацію державної політики в галузі освіти та науки в області;

підготовка пропозицій до проектів державних цільових, галузевих та регіональних програм поліпшення становища освіти і науки, забезпечення їх виконання;

підготовка пропозицій стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції, і внесення їх в установленому порядку на розгляд облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки України;

сприяння в межах своїх повноважень виконанню програм (проектів), розроблених молодіжними, дитячими та іншими громадськими організаціями;

вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду роботи з питань освіти і науки, проведення методичних і науково-практичних семінарів, конференцій та інших заходів;

розроблення та подання у встановленому законодавством порядку пропозицій щодо проекту обласного бюджету;

забезпечення здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції в Департаменті;

участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

вжиття, за дорученням директора Департаменту, необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників Департаменту;

організація роботи з розгляду в установленому законодавством порядку працівниками Департаменту звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування;

опрацювання в установленому порядку запитів і звернень народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

участь за дорученням директора Департаменту та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

організація роботи працівників Департаменту  щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

забезпечення у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту в Департаменті та навчальних закладах, контроль за дотриманням вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організація роботи з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів в Департаменті;

забезпечення у межах наданих повноважень реалізації державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом в Департаменті;

забезпечення у встановленому порядку захисту персональних даних в Департаменті;

здійснення аналізу результатів роботи підзвітних та підконтрольних йому структурних підрозділів Департаменту, підготовка на розгляд директора Департаменту відповідних ґрунтовних висновків і пропозицій;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків;

організація роботи з розгляду працівниками Департаменту звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування з питань, що належать до його компетенції, у разі потреби здійснення заходів з усунення причин, що зумовили їх появу;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на Департамент.

 

Заступник директора Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання у сфері загальної середньої, дошкільної та професійної освіти, трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

практику застосування чинного законодавства у сфері дошкільної, загальної середньої та професійної освіти і науки, трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

         основи державного управління, економіки, фінансів, ринку праці, права та політології;

         форми та методи роботи із засобами масової інформації;

         правила ділового етикету;

         правила поведінки державного службовця;

         правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

         основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

         практику застосування чинного законодавства у відповідній сфері.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків заступник директора Департаменту має право:

за дорученням керівництва облдержадміністрації, директора Департаменту представляти облдержадміністрацію, Департамент в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Департаменту та належать до його компетенції;

вносити на розгляд директору Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту, облдержадміністрації;

організовувати і проводити в установленому порядку семінари, наради тощо з питань, що належать до його компетенції.

4. Відповідальність

Заступник директора Департаменту несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Діяльність заступника директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань.

Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Заступник директора Департаменту у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами облдержадміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                           С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
заступника директора
– начальника відділу

інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи  Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації

1. Загальна частина

Посада заступника директора – начальника відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 № 143-р  «Про віднесення деяких посад працівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій до відповідних категорій посад державних службовців» віднесена до V категорії посад державних службовців.

Заступник директора - начальник відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту (далі – заступник директора – начальник відділу) призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за поданням директора Департаменту в установленому законодавством порядку.

Заступник директора – начальник відділу безпосередньо підпорядковується директору Департаменту.

На посаду заступника директора – начальника відділу призначається особа, яка має:

вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше  3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах у сфері освіти не менше  4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Підзвітним і підконтрольним заступнику директора – начальнику відділу є відділ інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи (далі – відділ).

У своїй діяльності заступник директора – начальник відділу керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України;

наказами Міністерства освіти і науки України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

наказами директора Департаменту;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності заступника директора – начальника відділу його заміщує заступник директора Департаменту.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника директора - начальника відділу є:

здійснення в межах наданих повноважень керівництва діяльністю відділу інтернатних закладів, позашкільної освіти та виховної роботи;

виконання обов’язків директора Департаменту у разі його відсутності;

участь у реалізації державної політики у сфері дошкільної, загальної середньої в інтернатних закладах області, позашкільної освіти та виховної роботи в навчальних закладах усіх типів;

забезпечення розвитку дошкільної, загальної середньої в інтернатних закладах, позашкільної освіти в навчальних закладах усіх типів з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості;

визначення потреб, розроблення пропозицій щодо розвитку та удосконалення мережі інтернатних та позашкільних закладів;

створення в межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, педагогічних та інших працівників інтернатних та позашкільних закладів;

створення умов для здобуття учнями і вихованцями інтернатних закладів повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та їх індивідуальних здібностей і можливостей, реалізації їх права відповідно до законів України на здобуття вищої освіти;

здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з питань освіти, виконанням інтернатними закладами області державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, середньої та позашкільної освіти;

         координація діяльності інтернатних та позашкільних закладів, що належать до сфери управління облдержадміністрації, організація роботи з їх кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення;

         виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту дітей в інтернатних та позашкільних закладах;

сприяння міжнародному співробітництву з питань дітей;

підготовка пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку області;

організація відпочинку і дозвілля дітей інтернатних закладів;

аналіз стану дошкільної, загальної середньої освіти в інтернатних закладах, розробка регіональних програм їх розвитку, організація і контроль виконання цих програм;

підготовка пропозицій директору Департаменту щодо впорядкування мережі навчальних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування для подальшого внесення їх Міністерству освіти і науки України;

організація роботи з державної атестації інтернатних та позашкільних закладів, розташованих на території області, їх державного інспектування, проведення атестації педагогічних працівників і керівних кадрів цих закладів;

вжиття заходів із забезпечення інтернатними закладами належного рівня дошкільної, загальної середньої освіти, організація їх навчально-методичного й інформаційного забезпечення, сприяння підвищенню кваліфікації та розвитку творчості педагогічних працівників;

забезпечення в межах своїх повноважень виконання актів законодавства щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної та мов національних меншин, створення належних умов для розвитку національної освіти та освіти національних меншин; впровадження в практику освітніх та наукових програм відродження та розвитку національної культури, національних традицій українського народу і національних меншин України в інтернатних закладах;

формування замовлення на навчально-методичну літературу, бланки звітності та документи про освіту для інтернатних та позашкільних закладів;

співпраця з відповідними підрозділами органів внутрішніх справ та соціальними службами у запобіганні дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх, які перебувають в інтернатних закладах;

розробка пропозицій щодо встановлення нормативів бюджетних асигнувань на утримання інтернатних закладів та соціальний захист учасників навчально-виховного процесу;

вжиття у межах своєї компетенції заходів щодо поліпшення матеріальних та житлових умов працівників освіти інтернатних та позашкільних закладів, організації їх медичного та побутового обслуговування;

розробка та подання в установленому порядку і в межах наданих повноважень пропозицій до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення, виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища освіти, дітей інтернатних закладів;

підготовка пропозицій стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції, для подальшого внесення їх в установленому порядку на розгляд облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки України;

сприяння в межах своїх повноважень виконанню програм (проектів), розроблених дитячими та іншими громадськими організаціями;

здійснення в установленому порядку разом з органами охорони здоров'я загального контролю за охороною здоров'я дітей і проведенням оздоровчих заходів в інтернатних закладах, створенням безпечних умов для навчання і праці учасників навчально-виховного процесу, вжиття заходів щодо утвердження здорового способу життя у дитячому середовищі, проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей інтернатних закладів;

вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду роботи з питань дошкільної, загальної середньої освіти в інтернатних закладах, проведення методичних і науково-практичних семінарів, конференцій та інших заходів;

розроблення та подання у встановленому законодавством порядку пропозицій щодо проекту обласного бюджету;

забезпечення в межах своїх повноважень здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

участь за дорученням директора Департаменту та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

організація роботи працівників відділу щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

організація роботи з розгляду в установленому законодавством порядку працівниками відділу звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування;

забезпечення у межах своїх повноважень реалізації державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом в відділі;

забезпечення захисту персональних даних в відділі;

здійснення аналізу результатів роботи підзвітного та підконтрольного йому відділу, підготовка на розгляд директора Департаменту відповідних ґрунтовних висновків і пропозицій;

вжиття необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи відділу, Департаменту;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на відділ, Департамент.

 

Заступник директора – начальник відділу повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи;

практику застосування чинного законодавства у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи;

акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

         основи державного управління, економіки, фінансів, ринку праці, права та політології;

         форми та методи роботи із засобами масової інформації;

         правила ділового етикету;

         правила поведінки державного службовця;

         правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

         основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

         практику застосування чинного законодавства у відповідній сфері.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків заступник директора - начальник відділу має право:

за дорученням керівництва облдержадміністрації, директора Департаменту представляти облдержадміністрацію, Департамент в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Департаменту та належать до його компетенції;

вносити на розгляд директору Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту, облдержадміністрації;

організовувати і проводити в установленому порядку семінари, наради тощо з питань, що належать до його компетенції.

4. Відповідальність

Заступник директора - начальник відділу несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Оцінка діяльності заступника директора - начальника відділу забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань.

Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Заступник директора – начальник відділу у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, райдержадміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                               С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

 

        ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

 

1. УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі – Управління) утворюється головою облдержадміністрації шляхом виділення його з юридичної особи - ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, з наданням статусу самостійної юридичної особи, входить до складу облдержадміністрації і забезпечує виконання покладених на нього завдань.

 

2. Управління є правонаступником прав, обов’язків, майна ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 02141791, відповідно до розподільчого балансу.

 

3. Управління підпорядковане голові облдержадміністрації, а також підзвітне і підконтрольне Міністерству молоді та спорту України.

 

4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства молоді та спорту України, розпорядженнями голови облдержадміністрації та цим Положенням.

 

5. У межах своїх повноважень Управління організовує виконання актів законодавства у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту, здійснює контроль за їх реалізацією.

 

6. Основними завданнями Управління є: 

участь у забезпеченні реалізації на території області державної політики у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту;

здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з питань молоді та спорту;

виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту  молоді;

організація відпочинку і дозвілля  молоді, розвитку фізичної культури та спорту;

сприяння розвитку видів спорту, визнаних в Україні;

організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичною культурою та спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя;

сприяння розвитку олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського руху;

забезпечення підготовки і проведення в області навчально-тренувальних зборів спортсменів, які беруть участь у спортивних змаганнях різних рівнів;

сприяння міжнародному співробітництву з питань молоді, фізичної культури та спорту;

сприяння громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань молоді, фізичної культури та спорту;

участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку області.

 

7. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

аналізує стан молодіжної сфери, фізичної культури та спорту в області, розробляє регіональні програми їх розвитку, організовує і контролює виконання цих програм;

готує пропозиції до проектів державних цільових, галузевих і  регіональних програм поліпшення становища молоді, її відпочинку та дозвілля, розвитку фізичної культури та спорту, забезпечує їх виконання;

розробляє і подає на розгляд обласній державній адміністрації  пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища молоді, розвиток фізичної культури та спорту;

готує пропозиції стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції, і вносить їх в установленому порядку на розгляд облдержадміністрації та Міністерству молоді та спорту України;

здійснює керівництво і контроль за діяльністю структурних підрозділів молоді та спорту районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення;

сприяє в межах своїх повноважень виконанню програм (проектів),   розроблених молодіжними та іншими громадськими організаціями;

проводить роботу, спрямовану на виявлення, підтримку і розвиток обдарованих дітей, організує такі заходи, як змагання, конкурси, спартакіади, турніри, виставки, конференції, форуми тощо, спрямовані на підвищення загального фізичного рівня дітей і молоді;

координує в межах своїх повноважень здійснення заходів, спрямованих на організацію відпочинку та дозвілля молоді, самостійно виконує  відповідні програми, сприяє збереженню та розвитку мережі оздоровчих закладів;

здійснює разом з органами охорони здоров'я загальний контроль за проведенням оздоровчих заходів, створює безпечні умови для навчання і праці учасників навчально-виховного процесу, вживає заходів щодо утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, проводить інформаційно-просвітницьку роботу щодо протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед молоді;

забезпечує в межах своїх повноважень організацію і сприяє активізації фізкультурно-оздоровчої роботи у навчально-виховній, виробничій та соціально-побутовій сферах, розвитку самодіяльного масового спорту, спорту ветеранів;

здійснює контроль за діяльністю спортивних шкіл;

сприяє збереженню і розвитку мережі фізкультурно-спортивних закладів, вживає заходів щодо їх кадрового комплектування та зміцнення матеріально-технічної бази;

затверджує положення про змагання та проводить обласні змагання і навчально-тренувальні збори у межах коштів, виділених на розвиток фізичної культури та спорту;

комплектує склад збірних команд області за видами спорту, забезпечує організацію підготовки та участі спортсменів у змаганнях усіх рівнів, сприяє розв’язанню житлово-побутових проблем і створенню максимально сприятливих умов для тренувань членам національних збірних команд, кандидатам на участь в Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх і Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту та їх тренерам;

вживає заходів для забезпечення розвитку мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», здійснює контроль за їх діяльністю;

здійснює контроль за дотриманням організаціями фізкультурно-спортивної, молодіжної спрямованості  законодавства з питань соціального захисту, молоді, фізичної культури та спорту, стандартів спортивної класифікації; 

вивчає, узагальнює та поширює передовий досвід роботи з питань  молоді, фізичної культури і спорту, проводить методичні і науково-практичні семінари, конференції та інші заходи;

реєструє в області спортивні рекорди і досягнення, встановлені спортсменами, та вносить у встановленому порядку Міністерству молоді та спорту України подання щодо їх затвердження;

порушує у встановленому порядку клопотання про відзначення спортсменів, тренерів і працівників сфери фізичної культури та спорту державними нагородами, присвоєння їм спортивних звань, а також про призначення стипендій Президента України олімпійським, паралімпійським і дефлімпійським чемпіонам, видатним спортсменам, діячам фізичної культури та спорту, стипендій і премій Кабінету Міністрів України, грантів Президента України обдарованій молоді;

вивчає потребу у фахівцях для організації роботи з питань фізичної культури та спорту, організовує підвищення їх кваліфікації;

надає суб’єктам господарювання консультаційно-методичну допомогу з питань ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;

сприяє залученню коштів підприємств, установ та організацій для соціальної підтримки молоді, розвитку фізичної культури та спорту;

взаємодіє з місцевими осередками громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості згідно з укладеними договорами; 
сприяє комунальному закладу «Луганський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та його структурним підрозділам, громадським організаціям інвалідів фізкультурно-спортивної спрямованості у  розвитку фізкультурно-реабілітаційної і спортивної роботи серед інвалідів, зміцненні їх матеріально-технічної бази, надає їм консультаційно-методичну допомогу; 
вживає в межах своїх повноважень заходів для забезпечення медичного і диспансерного обстеження спортсменів, спортсменів-інвалідів та їх тренерів;
забезпечує в межах своїх повноважень здійснення заходів щодо активізації міжнародного співробітництва з питань, що належать до його компетенції;
здійснює контроль за технічним станом, ефективністю і цільовим  використанням спортивних об'єктів, що належать до сфери його управління, зокрема створенням необхідних умов для вільного  доступу до них інвалідів, за дотриманням правил безпеки під час проведення масових спортивних заходів;
проводить серед населення інформаційну, роз'яснювальну та пропагандистську роботу, зокрема через друковані та аудіовізуальні засоби  масової інформації, з питань, що належать до його компетенції, провадить в установленому порядку рекламну та видавничу діяльність;
забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію державної політики  стосовно державної таємниці, здійснення контролю за її збереженням в Управлінні; 
сприяє збереженню та вдосконаленню мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, центрів олімпійської підготовки, забезпечує та контролює організацію навчально-тренувального процесу, та сприяє створенню нових спортивних шкіл та відділень за видами спорту, планує розвиток пріоритетних видів спорту в області;
сприяє працевлаштуванню та зайнятості молоді, розвитку молодіжної підприємницької діяльності; 
вживає в межах своїх повноважень заходів для утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, проводить інформаційно-просвітницьку роботу щодо протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей і молоді; 
забезпечує формування та затвердження календарних планів проведення спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів відповідно до єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів; організацію та проведення заходів, передбачених календарними планами фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, у межах коштів, виділених на розвиток фізичної культури та спорту;
здійснює в межах своїх повноважень заходи щодо соціального захисту спортсменів, зокрема спортсменів-інвалідів, ветеранів спорту, тренерів, інших фахівців з фізичної культури та спорту;
сприяє впровадженню в практику науково обґрунтованих систем фізичного виховання населення та підготовки спортсменів вищої категорії;
здійснює в межах своїх повноважень контроль за організацією та проведенням заходів з фізичної культури, спорту, молоді в області, за використанням фінансових та матеріальних ресурсів, що виділяються з відповідного бюджету з цією метою;  

вносить пропозиції щодо проекту обласного бюджету;

забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

розробляє проекти розпоряджень голови облдержадміністрації, у визначених законом випадках - проекти нормативно-правових актів, з питань молоді, фізичної культури та спорту;

бере участь у межах компетенції у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

у межах компетенції бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи облдержадміністрації;

бере участь у підготовці звітів голови облдержадміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали з питань молоді, фізичної культури та спорту для подання голові облдержадміністрації;

забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

готує, бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

забезпечує в установленому порядку розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, у разі потреби вживає заходів щодо усунення причин, що зумовили їх появу;

опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад;

забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої воно є;

постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

забезпечує захист персональних даних;

здійснює інші передбачені законом повноваження.

 

8. Управління має право:

одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об'єднань (за згодою);

укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв'язки з управліннями, навчальними закладами і науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;

          вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної державної адміністрації у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту; вносити Міністерству молоді та спорту України пропозиції з питань удосконалення законодавства;

користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами; організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру;

скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

представляти в установленому порядку інтереси Управління в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до його компетенції.

 

9. Управління в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами та апаратом облдержадміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

 

10. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством молоді та спорту України в установленому законодавством порядку.

 

11. Начальник Управління:

здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;

подає на затвердження голові обласної державної адміністрації положення про Управління, його структуру, затверджує положення про його структурні підрозділи;

затверджує посадові інструкції працівників Управління та розподіляє обов'язки між ними;

планує роботу Управління, вносить пропозиції щодо формування планів роботи облдержадміністрації;

вживає заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Управління;

звітує перед головою облдержадміністрації про виконання покладених на Управління завдань та затверджених планів роботи;

може входити до складу колегій облдержадміністрації, Міністерства молоді та спорту України;

вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Управління, та розробляє проекти відповідних рішень;

може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

представляє інтереси Управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови облдержаміністрації;

видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в територіальних органах Мін’юсту;

подає на затвердження голови обласної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису Управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпоряджається коштами у межах затвердженого головою облдержадміністрації кошторису Управління;

здійснює добір кадрів;

призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством, працівників Управління, здійснює їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Управління;

проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Управління;

забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

забезпечує в межах своїх повноважень збереження в Управлінні інформації з обмеженим доступом;

здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

12. Накази начальника Управління, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою облдержадміністрації, Міністерством молоді та спорту України.

 

13. Начальник Управління може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації за поданням начальника Управління в установленому законодавством порядку.

 

14. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції Управління, утворюється колегія у складі начальника (голова колегії), заступників начальника, інших відповідальних працівників Управління, керівників місцевих органів управління молоддю та спорту, керівників комунальної установи «Луганський обласний центр «Спорт для всіх» та комунального закладу «Луганський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

До складу колегії можуть входити керівники інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління обласної державної адміністрації, а також науковці, працівники рад фізкультурно-спортивних товариств, висококваліфіковані спеціалісти.

Склад колегії затверджується головою облдержадміністрації за поданням начальника Управління.

Рішення колегії затверджуються наказами начальника Управління.

 

15. Для розгляду пропозицій щодо визначення реалізації основних напрямів діяльності Управління, обговорення найважливіших програм і вирішення інших питань при Управлінні можуть утворюватися громадські ради та комісії.

Склад рад і комісій та положення про них затверджує голова облдержадміністрації за поданням начальника Управління.

 

16. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Управління визначає голова облдержадміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

 

17. Штатний розпис та кошторис Управління затверджує голова облдержадміністрації за пропозиціями начальника Управління відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.

 

18. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                                С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

 

 

 

         ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
начальника управління молоді та спорту

Луганської обласної державної адміністрації

 

1.     Загальна частина

 

Посада начальника управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації (далі - Управління) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Начальник Управління призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством молоді та спорту України в установленому законодавством порядку.

Начальник Управління безпосередньо підпорядковується голові облдержадміністрації є підзвітним і підконтрольним з питань галузевої спрямованості заступнику голови обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків, а з інших питань, що стосуються діяльності обласної державної адміністрації, також іншим заступникам.

Начальнику безпосередньо підпорядковані всі працівники Управління.

На посаду начальника Управління призначається особа, яка має:

вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста за напрямом підготовки «Педагогічна освіта», «Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини», «Менеджмент і адміністрування», «Право», «Економіка та підприємництво»;

стаж роботи за фахом на державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

У своїй діяльності начальник Управління керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства  молоді та спорту України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації та рішеннями обласної ради;

Положенням про Управління;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Управління.

У разі відсутності начальника Управління його заміщує  заступник начальника Управління – начальник відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями начальника Управління є:

виконання покладених на Управління завдань з реалізації державної політики у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту;

здійснення керівництва Управлінням, сприяння створенню належних умов праці в Управлінні;

подання на затвердження голові облдержадміністрації положення про Управління, його структуру, затвердження положення про його структурні підрозділи;

затвердження посадових інструкцій працівників Управління, розподіл обов'язків між ними;

планування роботи Управління, внесення пропозицій щодо формування планів роботи облдержадміністрації;

вжиття заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Управління;

надання звіту голові облдержадміністрації про виконання покладених на Управління завдань та затверджених планів роботи;

участь за дорученням у складі колегій облдержадміністрації, Міністерства молоді та спорту України;

внесення пропозицій щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Управління, та розроблення проектів відповідних рішень;

взяття участі за дорученням у засіданнях органів місцевого самоврядування;

представлення інтересів Управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації;

видання у межах своїх повноважень наказів, організація контролю за їх виконанням;

подання на затвердження голови облдержадміністрації проектів кошторису та штатного розпису Управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпорядження коштами у межах затвердженого головою облдержадміністрації кошторису Управління;

здійснення добору кадрів;

організація роботи з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Управління;

призначення на посади та звільнення з посад у порядку, передбаченому законодавством, працівників Управління, здійснення їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;

проведення особистого прийому громадян з питань, що належать до повноважень Управління;

забезпечення дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

забезпечення в межах своїх повноважень збереження в Управлінні інформації з обмеженим доступом;

забезпечення захисту державної таємниці у напрямах діяльності Управління;

забезпечення заходів щодо запобігання і протидії корупції та дотримання працівниками Управління законодавства України з питань державної служби;

забезпечення роботи з ведення діловодства в Управлінні;

створення належних виробничих умов за додержанням працівниками Управління правил охорони праці та протипожежного захисту;

здійснення інших повноважень, визначених законом.

 

Начальник Управління повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Управління;

акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери молодіжної політики, фізичної культури та спорту;

практику застосування чинного законодавства у сфері молодіжної політики, фізичної культури та спорту;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила поведінки державного службовця;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків начальник Управління має право:

одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також від підприємств, установ та організацій інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на Управління завдань;

вносити Міністерству молоді та спорту України пропозиції з питань удосконалення законодавства з питань молоді та спорту;

організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру;

залучати працівників інших структурних підрозділів обласної держадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Управління;

укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв’язки з навчальними закладами  і науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;

представляти в установленому порядку інтереси облдержадміністрації в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до компетенції Управління;

готувати у межах своїх повноважень пропозиції щодо визначення видатків під час формування обласного бюджету;

організовувати і проводити в установленому порядку конференції, семінари, наради тощо з питань, що належать до компетенції Управління.

 

4. Відповідальність

 

Начальник Управління несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Оцінка діяльності начальника Управління забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань.

Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

Начальник Управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

Заступник голови - керівник апарату                                С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ

        ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                           Розпорядження голови

                                                         облдержадміністрації

                                                                            « 23 » серпня 2013 р. № 1191

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

заступника начальника – начальника відділу

молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації

 

1. Загальна частина

Посада заступника начальника – начальника відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації (далі – Управління) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до V категорії посад державних службовців.

Заступник начальника – начальник відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи Управління (далі – заступник начальника – начальник відділу) призначається на посаду та звільняється з посади головою облдержадміністрації згідно із законодавством про державну службу за поданням начальника Управління в установленому законодавством порядку.

Заступник начальника – начальник відділу безпосередньо підпорядковується начальнику Управління.

На посаду заступника начальника – начальника відділу призначається особа, яка має:

вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста за напрямом підготовки «Педагогічна освіта», «Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини», «Менеджмент і адміністрування», «Право», «Економіка та підприємництво»;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше  3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах у сфері освіти не менше  4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Підзвітним і підконтрольним заступнику начальника – начальнику відділу є відділ молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи     (далі – відділ).

У своїй діяльності заступник начальника – начальник відділу керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України;

наказами Міністерства молоді та спорту України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради;

Положенням про Управління;

наказами начальника Управління;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Управління.

У разі відсутності заступника начальника – начальника відділу його заміщує начальник відділу фізичної культури та спорту Управління за розпорядженням голови облдержадміністрації.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника начальника - начальника відділу є:

здійснення у межах наданих повноважень керівництва діяльністю відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи;

виконання обов’язків начальника Управління у разі його відсутності;

участь у забезпеченні реалізації на території області державної політики у  молодіжній сфері;

сприяння міжнародному співробітництву з питань молоді;

сприяння молодіжним громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань молоді;

розроблення і подання в установленому порядку на розгляд обласній державній адміністрації  пропозицій до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища молоді;

підготовка пропозицій стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до його компетенції, і внесення їх в установленому порядку на розгляд облдержадміністрації та Міністерства молоді та спорту України;

сприяння в межах своїх повноважень виконанню програм (проектів),   розроблених молодіжними, дитячими та іншими громадськими організаціями;

підготовка пропозицій до проектів державних цільових, галузевих та регіональних програм поліпшення становища молоді, її відпочинку та дозвілля, забезпечення їх виконання;

вжиття заходів щодо утвердження здорового способу життя в молодіжному середовищі, організації змістовного дозвілля молоді, проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо протидії поширенню соціально небезпечних захворювань серед молоді;

сприяння залученню коштів підприємств, установ та організацій для соціальної підтримки молоді;

сприяння працевлаштуванню та зайнятості молоді, розвитку молодіжної підприємницької діяльності;

внесення в установленому порядку пропозицій щодо проекту обласного бюджету; забезпечення в межах наданих повноважень ефективного і цільового використання відповідних бюджетних коштів;

участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

участь у підготовці звітів голови облдержадміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

підготовка самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційних та аналітичних матеріалів для подання їх в установленому порядку голові облдержадміністрації;

забезпечення здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції у відділі, Управлінні;

участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

опрацювання запитів і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

забезпечення у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

організація роботи з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів у відділі, Управлінні;

участь за дорученням начальника Управління та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

організація роботи працівників Управління, відділу щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

організація роботи з розгляду в установленому законодавством порядку працівниками відділу звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування;

забезпечення у межах своїх повноважень реалізації державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом у відділі;

забезпечення захисту персональних даних у відділі;

здійснення аналізу результатів роботи підзвітного та підконтрольного йому відділу, підготовка на розгляд начальника Управління відповідних ґрунтовних висновків і пропозицій;

вжиття необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи відділу, Управління;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на відділ, Управління.

 

Заступник начальника - начальник відділу повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання у сфері реалізації молодіжної політики;

практику застосування чинного законодавства у сфері молодіжної політики;

 акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Управління;

         основи державного управління, економіки, фінансів, ринку праці, права та політології;

         форми та методи роботи із засобами масової інформації;

         правила ділового етикету;

         правила поведінки державного службовця;

         правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

         основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

         практику застосування чинного законодавства у відповідній сфері.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків заступник начальника - начальник відділу має право:

за дорученням керівництва облдержадміністрації, начальника Управління представляти облдержадміністрацію, Управління в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Управління та належать до його компетенції;

вносити на розгляд начальнику Управління пропозиції щодо вдосконалення роботи Управління, облдержадміністрації;

організовувати і проводити в установленому порядку семінари, наради тощо з питань, що належать до його компетенції.

4. Відповідальність

Заступник начальника - начальник відділу несе відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну відповідальність в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Оцінка діяльності заступника начальника – начальника відділу забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань.

Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Заступник начальника – начальник відділу у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                             С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ