Текст документа: Про підсумки реалізації Програми соціально-економічного розвитку Луганської області за I півріччя 2003 року і задачі з її реалізації до кінця року


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 19 серпня 2003 року № 486


Про підсумки реалізації Програми соціально-економічного розвитку Луганської області за I півріччя 2003 року і задачі з її реалізації до кінця року

Аналіз підсумків роботи господарського комплексу за I півріччя 2003 року свідчить про збереження з початку року позитивної динаміки зростання більшості показників соціально-економічного розвитку області, виконання завдань Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік.

За I півріччя 2003 року промисловими підприємствами області випущено товарної продукції в діючих цінах на 7443,2 млн. грн., що у порівнянних цінах складає 106,9 відс. до відповідного періоду минулого року.

Зростання випуску товарної продукції забезпечено у вугільній галузі (102,7 відс.), харчовій промисловості та переробці сільгосппродуктів (122,5), виробництві деревини і виробів з неї (126,1), хімічній і нафтохімічній промисловості (145,5), металургії та обробленні металу (114,7), машинобудуванні (117,5), виробництві й розподіленні електроенергії, газу, тепла, води (132,9 відс.).

По регіонах області зростання випуску продукції досягнуто в 10 з 14 міст обласного підпорядкування та 13 із 17 районів. Найбільший приріст отриманий підприємствами міст: Антрацита (55,3 відс.), Сєверодонецька (47,8 відс.), Рубіжного (40,5 відс.) та Міловського (2,9 р. б.), Біловодського (2,2 р. б.), Троїцького (2 р. б.) районів.

Триває тенденція зниження питомої ваги бартерних операцій. У січні - травні п. р. частка продукції, відвантаженої на бартерних умовах, складала 3,5 відс. проти 8,2 відс. у I півріччі минулого року. Питома вага грошових надходжень досягла 83,3 відс. проти 74,5 у січні - травні минулого року.

У сільському господарстві обсяг виробництва валової продукції зріс на 5,4 відс., у т. ч. у сільськогосподарських підприємствах - на 9,6, у господарствах населення - на 3,1 відс.

Забезпечено зростання виробництва основних видів тваринницької продукції проти січня - червня минулого року в усіх категоріях господарств: м'яса вироблено 30,7 тис. т (120,9 відс.), молока - 195,3 тис. т (101,5), яєць - 314,7 млн. шт. (116,7 відс.).

Усіма видами транспорту області перевезено 19,5 млн. т вантажів, що на 9,3 відс. більше, ніж за січень - червень м. р. Вантажообіг склав 1338,3 млн. т. км і збільшився на 10,1 відс.

Обіг зовнішньої торгівлі товарами за січень - травень 2003 року склав 641,1 млн. дол. США і проти січня - травня 2002 р. зменшився на 25,5 відс. При цьому обсяги експорту та імпорту зменшились на 3,9 відс. та 65 відс. відповідно. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами складало 428,3 млн. дол. США проти 252,3 млн. дол. у січні - травні 2002 року.

Загальний обсяг іноземних інвестицій до області станом на 01.07.2003 склав 81,6 млн. дол. США, що на 58 відс. більше, ніж на початок поточного року.

На внутрішньому ринку області обіг роздрібної торгівлі за I півріччя 2003 року становив 1532,5 млн. грн., що на 5,8 відс. більше рівня січня - червня 2002 р. Індекс споживчих цін (індекс інфляції) за I півріччя п. р. становив 104,2 відс. та, як і у попередні періоди, утримується нижчим, ніж в Україні в цілому.

Середньомісячна заробітна плата в січні - червні становила 443,34 грн., що перевищує встановлений прожитковий мінімум для працездатного населення на 21,5 відс. Темп зростання в порівнянні з відповідним періодом 2002 року становив 19,6 відсотка.

Проте, незважаючи на позитивні досягнення в реалізації Програми соціально-економічного розвитку області, не подолані негативні явища як в сфері економіки, так і у соціальній сфері.

Зростання темпів промислового виробництва не забезпечує прибуткову діяльність підприємств. У січні - травні поточного року збитки перевищують отримані прибутки на 281,8 млн. грн. У порівнянні з початком року дебіторська заборгованість збільшилась на 2,9 відс., кредиторська - на 2,5 відс.

Сума заборгованості з виплати заробітної плати на 1 червня 2003 року становила 343,0 млн. грн. та зросла на 5,7 відс. проти показника, що був на цю ж дату у 2002 році. Із загальної суми боргу 74,5 відс. припадає на промислові підприємства, серед яких більше ніж дві третини (70,3 відс.) - на підприємства з видобування кам'яного вугілля.

Доходна частина загального фонду місцевих бюджетів за I півріччя 2003 року виконана на 93,9 відс. до обсягу, затвердженого місцевими радами. Недоотримано 22,1 млн. грн.

Враховуючи вищевикладене і з метою подолання негативних явищ у реальному секторі економіки, соціальній сфері та виконання всіх показників Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік:

1. Схвалити та внести на розгляд чергової сесії обласної ради питання "Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік за I півріччя 2003 року і задачі з її реалізації до кінця року".

2. Доручити начальнику Головного управління економіки облдержадміністрації Косареву С. В. виступити на сесії обласної ради із звітом "Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік за I півріччя 2003 року і задачі з її реалізації до кінця року".

3. Звернути увагу галузевих управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих органів місцевого самоврядування на недостатню роботу щодо участі в соціально-економічному розвитку області; подолання проблем підвищення ефективності роботи підприємств, високого рівня бартерних операцій, значної дебіторської та кредиторської заборгованості, заборгованості із заробітної плати та щодо податків до бюджетів усіх рівнів.

Запропонувати проаналізувати результати їх роботи за напрямками діяльності, встановити причини, передбачити комплекс заходів щодо забезпечення виконання усіх показників Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік у II півріччі 2003 року.

4. Головному управлінню економіки облдержадміністрації (Косарев С. В.) здійснити аналіз причин незадовільних фінансових результатів підприємств за підсумками роботи I півріччя 2003 року та надати відповідні пропозиції.

5. Заступникам голови облдержадміністрації Грищенку В. О., Пілієву С. Г. внести до 1 жовтня 2003 року пропозиції щодо стратегії інноваційного розвитку області.

6. Головному управлінню промислової політики облдержадміністрації (Смірнов М. М.), управлінню будівництва облдержадміністрації (Мухін М. В.) вжити заходів з ліквідації причин, що обумовили скорочення обсягів виробництва підприємствами легкої промисловості, видобування неенергетичних матеріалів, інших неметалевих виробів.

7. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Іванов В. О.), райдержадміністраціям вжити всіх можливих заходів у II півріччі 2003 року з подальшого отримання додаткових обсягів виробництва у тваринництві, організованому проведенні збору врожаю з метою отримання не менш як п'ятивідсоткового зростання валової сільськогосподарської продукції проти аналогічного періоду 2002 року.

8. Заступникам голови облдержадміністрації Махортову Ю. О., Пілієву С. Г. забезпечити виконання заходів щодо подальшої стабілізації цін на ринку основних продовольчих товарів.

9. Управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації (Андрійчук М. Д.) разом з виконавчими органами міських рад міст обласного значення проаналізувати хід підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2003 - 2004 років, вжити своєчасних заходів щодо завершення цієї роботи до 15 жовтня поточного року.

10. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (Білоус В. М.) до 1 листопада поточного року провести суцільну перевірку ходу виконання Програми подолання бідності в Луганській області до 2005 року, підготувати з цього питання доповідну записку з відповідними пропозиціями.

11. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Пілієва С. Г.

 

Голова
обласної держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.