Текст документа: Про Регіональну програму підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 06 квітня 1999 року № 237


Про Регіональну програму підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки

З метою формування та реалізації державної політики у сфері розвитку і підтримки малого підприємництва, ефективного використання його можливостей в розвитку економіки регіону і виконання Указу Президента України від 12.05.98 N 456/98 "Про державну підтримку малого підприємництва" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.98 N 468 "Про внесення змін до Програми розвитку малого підприємництва в Україні на 1997 - 1998 роки":

1. Затвердити Регіональну програму підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки  (додається). 

2. Головному управлінню економіки та власності облдержадміністрації протягом 1999 року вносити пропозиції щодо фінансування окремих заходів даної програми за рахунок загальнообласних витрат. 

3. Запропонувати місцевим радам передбачити у 1999 році видатки з місцевих бюджетів на фінансування заходів щодо підтримки малого підприємництва.

4. Зобов'язати райдержадміністрації, рекомендувати міськвиконкомам розробити та погодити з Головним управлінням економіки та власності облдержадміністрації програми підтримки малого підприємництва на 1999 - 2000 роки строком до 5 квітня 1999 року. 

Про результати реалізації програм щоквартально, до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом, інформувати Головне управління економіки та власності облдержадміністрації.

5. Взяти до відома, що заходи, передбачені програмою, погоджені з виконавцями, які не підпорядковані облдержадміністрації. Відповідальним виконавцям заходів програми забезпечити їх реалізацію в повному обсязі та у встановлені строки. Про хід виконання заходів інформувати Головне управління економіки та власності облдержадміністрації до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

6. Управлінню підтримки і розвитку підприємництва, інвестиційної політики та власності Головного управління економіки та власності облдержадміністрації щоквартально інформувати голову облдержадміністрації, Міністерство економіки України та Державний комітет України з питань розвитку підприємництва про хід реалізації заходів Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Попова М. І.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 6 квітня 1999 р. N 237


Регіональна програма підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки

ЗМІСТ

1. 

Паспорт Програми 

2. 

Стан та перспективи розвитку малого підприємництва в Луганській області. Основна мета та завдання Програми 

3. 

Основні розділи Програми 

  

Розділ 1. Нормативно-правове забезпечення 

  

Розділ 2. Фінансово-кредитна та матеріально-технічна підтримка 

  

Розділ 3. Інформаційна підтримка 

  

Розділ 4. Інфраструктурне забезпечення 

  

Розділ 5. Підготовка кадрів 

  

Розділ 6. Виставкова діяльність та міжнародне співробітництво

  

Розділ 7. Пілотні програми і підпрограми 

4. 

Додатки до Програми 

  

Додаток N 1. Динаміка розвитку діючих малих підприємств, кооперативів і селянських (фермерських) господарств Луганської області 

  

Додаток N 2. Наявність підприємств за організаційно-правовими формами та їх кількість 

5. 

Управління реалізацією Програми 


ПАСПОРТ
Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки

Назва Програми 

Регіональна програма підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки 

Підстави для розробки Програми 

Концепція державної політики розвитку малого підприємництва, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.96 N 404, постанова Кабінету Міністрів України від 07.04.98 N 468 "Про внесення змін до Програми розвитку малого підприємництва в Україні на 1997 - 1998 роки", Указ Президента України від 12.05.98 N 456/98 "Про державну підтримку малого підприємництва", програма дій Уряду України, розпорядження голови облдержадміністрації від 22.07.98 N 689. 

Замовник Програми 

Луганська обласна державна адміністрація 

Розробники Програми 

Головне управління економіки та власності, інші структурні підрозділи облдержадміністрації

Робоча група по розробці Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки, затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 22.07.98 N 689 

Регіональна комісія з розвитку підприємництва та малого бізнесу, затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.07.98 N 673

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області

Регіональний інститут менеджменту

Луганська обласна організація підтримки та розвитку підприємництва "Бізнес-інкубатор"

Міжрегіональний фонд "Бізнес-центр" 

Мета Програми 

Створення сприятливого інвестиційно-фінансового клімату і організаційно-правових умов для подальшого забезпечення стабільності та динамічного розвитку малого підприємництва на регіональному рівні пріоритетними напрямками, що відповідають завданням структурної перебудови та економічного росту 

Завдання Програми 

Правове забезпечення умов для стійкої діяльності малих підприємств

Освоєння нових кредитно-інвестиційних механізмів, що полегшують доступ суб'єктів малого підприємництва до матеріальних та фінансових ресурсів

Підвищення ефективності діючих і створення нових елементів інфраструктури підтримки малого підприємництва на регіональному рівні шляхом організації інвестиційних конкурсів, підготовки кадрів, консалтингу, маркетингу, мікрокредитування

Повсюдне доступне інформаційне забезпечення малих підприємств

Зміцнення соціального статусу і підвищення престижу малого підприємництва

Поліпшення умов праці для працюючих на малих підприємствах 

Терміни реалізації Програми 

1999 - 2000 роки 

Основні розділи Програми 

1. Нормативно-правове забезпечення

2. Фінансово-кредитна та матеріально-технічна підтримка

3. Інформаційна підтримка

4. Інфраструктурне забезпечення

5. Підготовка кадрів

6. Виставкова діяльність і міжнародне співробітництво

7. Пілотні програми і підпрограми 

Джерела фінансування Програми 

Кошти обласного і місцевих бюджетів, Регіонального фонду підтримки підприємництва в Луганській області, державного фонду зайнятості в Луганській області, інші джерела 

Очікувані результати реалізації Програми 

Реалізація заходів Програми в цілому на початок 2001 року дозволить збільшити:

- кількість діючих малих підприємств - до 6500 одиниць, нових робочих місць - до 6000;

- чисельність зайнятих у малому підприємництві до 13 відсотків;

- питому вагу малого підприємництва в обсязі виробленої продукції (робіт, послуг) регіону до 10 відсотків;

- надходження до бюджетів усіх рівнів за рахунок малого підприємництва до 14 відсотків.

Крім того, виконання Програми сприятиме підвищенню рівня конкуренції вітчизняних товаровиробників; дасть змогу створити сприятливі умови для реалізації внутрішнього потенціалу малого підприємництва, удосконалити нормативно-правову базу, пов'язану з підприємницькою діяльністю, яка регулює питання створення, розвитку та діяльності суб'єктів підприємництва, провести навчання основам підприємницької діяльності та перепідготовку незайнятого населення. 


СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Пріоритетним напрямком в діяльності Луганської обласної державної адміністрації є сприяння розвитку малого та середнього підприємництва.

З метою концентрації зусиль державних установ регіону на виконання даного завдання прийнята Цільова регіональна програма підтримки малого підприємництва у Луганській області на 1997 - 1998 роки, практична реалізація заходів якої дала змогу збільшити кількість діючих малих підприємств, підвищити частку продукції, яка виробляється малими господарськими формуваннями, активізувати процес формування прошарку власників як соціальної основи стабільного розвитку суспільства.

Мале підприємництво регіону представлене малими підприємствами і кооперативами (6,0 тис. одиниць), фермерськими господарствами (1,4 тис. одиниць) та підприємцями - фізичними особами (33,8 тис. чоловік).

Відносно до 1996 р. чисельність діючих малих підприємств та кооперативів в 1997 році зросла в 1,5 раза і склала 5946 одиниць. 

У наступні два роки буде спостерігатись подальше збільшення кількості діючих підприємств на 1,03 відсотка щорічно.

Найбільша кількість діючих малих підприємств в містах Луганську - 37,9 відс. до загальної кількості працюючих малих підприємств області, Сєвєродонецьку - 12,5 відс., Алчевську - 9,2 відс.

У розрахунку на 10 тис. населення області припадає 22 малих підприємства (по Україні - 26).

За формами власності структура малих підприємств та кооперативів в 1997 році була представлена так: колективна - 60,6 відс., приватна - 38,2 відс., державна - 1,2 відс.

У малому підприємництві задіяно 12,2 відсотка від загальної кількості зайнятих в економіці області, а в малих підприємствах - 5,5 відсотка (по Україні - 5,2 відс.).

Питома вага малих підприємств в обсязі виробленої продукції (робіт, послуг) регіону становить 8,3 відс.

29,4 відсотка малих підприємств області зайнято у виробничій сфері (промисловість, сільське господарство, будівництво, тощо), по Україні - 26 відс.

Малими підприємствами області вироблено продукції у розрахунку на одного працюючого на суму 10,4 тис. грн. (по Україні - 12 тис. грн.).

Балансовий прибуток малих підприємств у розрахунку на одного працюючого склав 1,5 тис. грн. (по Україні - 1,2 тис. грн.).

Питома вага малих підприємницьких структур у формуванні доходної частини бюджету області становить 13,8 відс. (по Україні - 12 відс.).

Динаміка розвитку підприємств малого бізнесу області свідчить про те, що питома вага промислових підприємств у загальній кількості діючих невпинно скорочується (в 1991 р. - 23,4 відс., 1997 р. - 15,8 відс.), а торговельних - зростає (в 1991 р. - 4,5 відс., в 1997 р. - 55,4 відс., в 12,3 раза). 

За минулий рік на 40 одиниць збільшилась кількість фермерських господарств області. На початку жовтня поточного року їх нараховувалось 1423, площа наданих їм сільськогосподарських угідь склала 66,8 тис. га, в тому числі 58,6 тис. га ріллі. Середній розмір фермерського господарства становить 47 га сільгоспугідь (по Україні - 28 га).

В області зареєстровано 41,1 тис. підприємців (фізичних осіб). Платниками прибуткового податку є 33,8 тис. чоловік або 82,2 відс. від зареєстрованих.

Набирає сили активізація роботи громадських організацій підприємців. В області зареєстровано 59 об'єднань, спілок, асоціацій підприємців, які захищають економічні та соціальні інтереси підприємницьких структур, представляють їх на всіх рівнях влади.

Розпорядженням голови облдержадміністрації створена і діє регіональна комісія з розвитку підприємництва та малого бізнесу, основною метою якої є надання експертної та консультаційної допомоги у процесі здійснення державної політики в сфері розвитку підприємництва та формування ринкової інфраструктури в умовах проведення економічних реформ. Аналогічні комісії створені в міськвиконкомах та райдержадміністраціях області.

Суттєвим соціально-економічним наслідком виконання Цільової регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1997 - 1998 роки є створення атмосфери взаємної довіри між підприємцями і органами державної влади, переходу від стихійних неконтрольованих ринкових перетворень до планомірних спільних дій. Створення Регіонального фонду підтримки підприємництва в Луганській області, засновниками якого виступили облдержадміністрація, Український фонд підтримки підприємництва та Міжрегіональний фонд "Бізнес-центр", активізація роботи громадських організацій підприємців - вказують на початок співпраці, ефективність виконання завдань Регіональної програми підтримки малого підприємництва на 1999 - 2000 роки.

У той же час суб'єкти малого підприємництва продовжують стикатися з певними труднощами:

- невдосконаленість законодавчої бази, яка регулює питання створення, розвитку та діяльності суб'єктів підприємництва, й нестабільність;

- існуюча система оподаткування;

- недостатність власних засобів;

- труднощі в отриманні кредитів;

- нерозвиненість ринку лізингових послуг.

Пріоритетні напрямки розвитку малого підприємництва в Луганській області

Основними напрямками підприємницької діяльності, які мають пріоритетне значення для області в 1999 - 2000 рр., визначаються такі:

- виробництво, переробка, транспортування, зберігання та реалізація сільськогосподарської продукції;

- виробництво товарів народного споживання, продуктів харчування та надання комунально-побутових послуг населенню;

- виробництво будівельних матеріалів, будівництво (реконструкція) об'єктів господарського і цивільного призначення;

- діяльність, направлена на вирішення екологічних проблем області, міста, району окремого підприємства, в тому числі переробка відходів виробництва.

Основна мета та завдання програми

Основною метою Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 1999 - 2000 роки є створення сприятливого інвестиційно-фінансового клімату організаційно-правових умов для подальшого забезпечення стабільності та динамічного розвитку малого підприємництва на регіональному та місцевих рівнях за пріоритетними напрямками, що відповідають завданням структурної перебудови та економічного росту.

Досягнення основної мети Програми вимагає вирішення першочергових завдань з:

- нормативно-правового забезпечення умов для стабільної діяльності малих підприємств подолання адміністративно-бюрократичних бар'єрів;

- прискореного освоєння нових кредитно-інвестиційних механізмів, що полегшують доступ суб'єктів малого підприємництва до матеріальних та фінансових ресурсів;

- підвищення ефективності діючих та створення нових елементів інфраструктури підтримки малого підприємництва;

- повсюдного й доступного інформаційного забезпечення малих підприємств.

Заходи Програми розроблені виходячи із основних потреб підприємницьких структур: вдосконалення нормативно-правової бази та умов оподаткування, обліку, звітності фінансово-кредитної підтримки, орендно-майнових відносин; залучення їх до виконання держзамовлення для регіональних потреб; участь у виробничо-технологічній кооперації з великим виробництвом, рекламно-виставковій діяльності; інформаційно-консультативне забезпечення; підготовка підприємницьких кадрів.

Термін реалізації Програми розрахований на 2 роки.

За прогнозами виконання бюджету Луганської області за 1998 рік по доходах становитиме 444 млн. грн., у тому числі: обласний бюджет - 96,0 млн. грн., місцеві бюджети - 348,0 млн. грн. На підтримку малого підприємництва, згідно з Указом Президента України від 12.05.98 N 456/98 "Про державну підтримку малого підприємництва", може бути направлено до 2,2 млн. грн., у тому числі: з обласного бюджету - 480 тис грн., з місцевих бюджетів - 1720,0 тис. грн. Але у зв'язку за наявністю заборгованості місцевих бюджетів області із першочергових виплат станом на 01.12.98 в сумі 300,9 млн. грн., у тому числі: із соціальних виплат населенню - 53 млн. грн., з них по заробітній платі працівникам бюджетної сфери - 30,9 млн. грн. при формуванні бюджету, на 1999 рік передбачити кошти у повному обсязі не є можливим. На підтримку малого підприємництва, згідно з заходами Програми, проектами бюджетів передбачено направити у 1999 році 795 тис. грн., у 2000 році - 851 тис. грн. 

 

ОСНОВНІ РОЗДІЛИ ПРОГРАМИ
РОЗДІЛ 1. Нормативно-правове забезпечення

Нормативно-правове забезпечення передбачає: підготовку за участю спілок, об'єднань та асоціацій підприємців пропозицій щодо вдосконалення законодавчих і нормативних актів, спрямованих на правове забезпечення розвитку соціально-орієнтованої ринкової економіки, діючої податкової системи; створення системи зворотнього зв'язку із залученням структур орієнтованих на підтримку малого підприємництва, наукових кіл, підприємців, що надасть змогу оцінити ефективність застосування законодавчих і нормативних актів, оперативно виявляти недоліки, розробляти і спрямовувати пропозиції по удосконаленню діючого законодавства.

N
п/п 

Зміст заходів 

Очікувані результати 

Термін виконання 

Виконавці 

Вартість реалізації заходів (тис. грн.) 

Джерела фінансування 

1999 р. 

2000 р. 

1. 

Розробка пропозицій щодо змін та доповнень в існуючі законодавчі та нормативно-правові акти з питань реєстрації, ліцензування, оподаткування, лізингових відносин, захисту трудових прав громадян, зайнятих в малому бізнесі, та іншої діяльності суб'єктів підприємництва; внесення пропозицій до проектів нових законів України:
- "Про франчайзинг";
- "Про лізинг" 

Удосконалення нормативно-правової бази 

1999 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, міськвиконкоми та райдержадміністрації, Державна податкова адміністрація в Луганській області, обласне управління статистики, Луганське регіональне відділення УСПП, профспілки та громадські об'єднання підприємців, представництво Ліцензійної палати України в Луганській області 

  

  

  

2. 

Розробка техніко-економічного обгрунтування запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в містах Брянка, Стаханов, Первомайськ та інших. Підготовка проекту Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності в Луганській області" 

Залучення інвестицій в пріоритетні галузі виробництва, створення підприємств з іноземними інвестиціями, створення нових робочих місць для персоналу, що вивільняється в результаті закриття та перепрофілювання гірничо-добувних підприємств 

I півріччя 1999 

Головне управління економіки та власності, галузеві управління облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації 

  

  

  

3. 

Організація та проведення семінарів з фахівцями органів державної реєстрації та видачі ліцензій з питань дотримання діючого законодавства при реєстрації суб'єктів підприємництва та видачі їм ліцензій; з питань обліку та звітності; орендно-майнових відносин; умов оподаткування 

Своєчасне інформування про прийняття нових та внесення змін і доповнень в діючі нормативно-правові акти. Обмін досвідом серед фахівців міськвиконкомів та райдержадміністрацій. Розробка пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази 

1999 - 2000 

Управління підтримки та розвитку підприємництва, інвестиційної політики та власності Головного управління економіки та власності облдержадміністрації, представництво Ліцензійної палати України в Луганській області, обласне управління статистики, Державна податкова адміністрація в Луганській області 

  

  

  

4. 

Організація та проведення семінарів для керівників підприємницьких структур з питань доведення та роз'яснення законодавчих актів, які регулюють підприємницьку діяльність 

Своєчасне інформування про прийняття нових нормативно-правових актів та внесення змін і доповнень в діючі 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації 

  

  

  

5. 

Випуск бюлетеня "Довідковий посібник керівника", який включає законодавчі та нормативні акти, що регулюють підприємницьку діяльність 

Забезпечення економіко-правовою інформацією 

І півріччя 1999 

Луганський центр науково-технічної і економічної інформації 

0,1 

  

Кошторис виконавця 

6. 

Сприяння вдосконаленню соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва, посилення контролю за дотриманням законодавства про працю, його охорона з боку органів нагляду і контролю, громадських об'єднань підприємців і профспілок тощо 

Поліпшення умов праці для працюючих на малих підприємствах, зниження травматизму та професійних захворювань 

1999 - 2000 

Територіальне управління Держнаглядохоронпраці в Луганській області, управління праці та зайнятості населення облдержадміністрації, федерація профспілок області, профспілка робітників інноваційних і малих підприємств, громадські об'єднання підприємців 

  

  

  

7. 

Розробка проекту регіональної угоди між облдержадміністрацією. Луганським регіональним відділенням УСПП та федерацією профспілок області, передбачаючого заходи з соціального захисту підприємців 

Узгодженість заходів по підтримці та розвитку малого підприємництва між облдержадміністрацією, Луганським регіональним відділенням УСПП, федерацією профспілок області та підприємницькими структурами 

I квартал 1999 

Управління праці та зайнятості населення, Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Луганське регіональне відділення УСПП, федерація профспілок області, обласна рада профспілки робітників інноваційних і малих підприємств, обласна рада профспілки "Наше право" 

  

  

  

8. 

Розробка проекту регіональної програми підтримки малого підприємництва в Луганській області на 2001 - 2002 роки 

Подальший розвиток малого підприємництва та його інфраструктури 

IV квартал 2000 

Головне управління економіки та власності, фінансове управління, галузеві управління облдержадміністрації, Регіональна комісія з розвитку підприємництва та малого бізнесу, затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.07.98 N 673, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, Регіональний інститут менеджменту, Луганська обласна організація підтримки та розвитку підприємництва "Бізнес-інкубатор", Міжрегіональний фонд "Бізнес-центр" 

  

  

  


РОЗДІЛ 2. Фінансово-кредитна та матеріально-технічна підтримка

Фінансово-кредитна та матеріально-технічна підтримка передбачає: створення умов для самоорганізації фінансово-кредитних спілок малих підприємств, товариств взаємного кредитування та інших форм цільової акумуляції тимчасово вільних коштів самих малих підприємств та вільних грошових коштів населення; взаємодію з міжнародними фінансовими організаціями щодо залучення інвестицій в економіку області; заходи по сприянню розміщенню регіонального замовлення серед суб'єктів малого підприємництва.

1. 

Внесення на розгляд сесій обласної та місцевих рад пропозицій щодо виділення коштів для підтримки малого підприємництва згідно з Указом Президента України від 12.05.98 N 456/98 

Забезпечення фінансової підтримки малих підприємств, діючих у пріоритетних для регіону напрямках 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності, фінансове управління облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації 

  

  

  

2. 

Застосування диференційованого підходу при встановленні ставок місцевих податків і зборів до підприємств, працюючих в пріоритетних напрямках 

Розвиток малого підприємництва в пріоритетних напрямках 

1999 - 2000 

Міськвиконкоми, райдержадміністрації, міські та районні державні податкові адміністрації 

  

  

  

3. 

Сприяння розміщенню регіонального замовлення серед суб'єктів малого підприємництва щодо придбання продуктів, товарів, надання послуг тощо 

Залучення суб'єктів малого підприємництва щодо вирішення соціально-економічних завдань регіону 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності, фінансове управління облдержадміністрації, розпорядники бюджетних коштів 

  

 

  

 

  

4. 

Створення центрів з навчання основам малого бізнесу в містах Красний Луч, Краснодон, Луганськ, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ та ін. 

Створення ефективної інфраструктури навчальних центрів 

1999 - 2000 

Міськвиконкоми, райдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

100

80,5 

-

96,0 

TACIS

УДФПП, місцеві бюджети 

5. 

Консолідація діяльності зареєстрованих на території області кредитних спілок. Проведення на базі Луганської кредитної спілки семінару-практикуму з питань мікрокредитування підприємців 

Забезпечення фінансової підтримки, залучення додаткових інвестицій в сферу малого бізнесу 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Луганська кредитна спілка "Луганськредитспілка" 

50,0 

50,0 

Кредитні спілки 

6. 

Створення пілотного фонду ТАСІS "малих і мікроінвестицій" та надання за його допомогою фінансової підтримки підприємствам малого бізнесу 

Фінансово-кредитна підтримка не менше ніж 10 нових та існуючих підприємств 

1999 

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

600 

  

TACIS 

7. 

Створення банку даних про наявність в області приміщень виробничого та невиробничого призначення, які не використовуються, та сприяння в їх отриманні суб'єктами малого підприємництва для здійснення підприємницької діяльності 

Підвищення матеріально-технічної оснащеності малих підприємств 

I півріччя 1999 

Головне управління економіки та власності, Головне управління промислової політики, управління будівництва, Головне управління ЛПК облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

  

  

  

8. 

Створення банку даних про потенційних лізингоотримувачів та лізингодавців. Інформування через засоби масової інформації суб'єктів підприємництва 

Обновлення основних фондів підприємств, підвищення обсягу реалізованої продукції 

1999 - 2000 

Управління підтримки та розвитку підприємництва, інвестиційної політики та власності Головного управління економіки та власності облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації 

  

  

  

9. 

Взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями щодо залучення інвестицій в економіку області для реалізації підприємницьких проектів 

Залучення інвестицій в сферу малого бізнесу 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності, управління зовнішніх економічних зв'язків, торгівлі та побутового обслуговування населення облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, Луганська обласна організація підтримки та розвитку підприємництва "Бізнес-інкубатор", МРФ "Бізнес-центр" 

  

  

  

10. 

Створення та підтримка служби по притягненню інвестицій у Луганську область 

Встановлення ділових відносин з іноземними партнерами, притягнення іноземних інвестицій в економіку Луганського регіону 

I півріччя 1999 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

130 

  

TACIS 

11. 

Відпрацювати механізм заохочення комерційних банків до роботи із суб'єктами малого підприємництва щодо фінансово-кредитної підтримки їх діяльності 

Заохочення комерційних банків до інвестування малого підприємництва 

III квартал 1999 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Луганське обласне управління Національного банку України 

  

  

  

12. 

Фінансування науково-дослідних робіт, пріоритетних соціально-економічних розробок у сферах діяльності малого бізнесу 

Підвищення науково-технічної оснащеності і конкурентоздатності малих підприємств 

1999 - 2000 

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

500 

800 

УДФПП, обласний
бюджет, УДКР, місцеві бюджети, інші джерела 

13. 

Проведення виставок, конкурсів інвестиційних проектів, кредитування переможців 

Підвищення ефективності розміщення кредитних ресурсів 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності, фінансове управління, галузеві управління облдержадміністрації, Регіональна комісія з розвитку підприємництва та малого бізнесу облдержадміністрації, Луганське відділення Держіннофонду України, Регіональний інститут менеджменту, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, Луганська обласна організація підтримки та розвитку підприємництва "Бізнес-інкубатор", МРФ "Бізнес-центр" 

150 

200 

Обласний бюджет 


РОЗДІЛ 3. Інформаційна підтримка

Інформаційна підтримка включає консультаційно-інформаційне та методичне забезпечення, яким передбачається проведення моніторингу стану малих підприємств, розробка і видання методичної та довідкової літератури з організації малого бізнесу, створення та розвиток системи інформаційного забезпечення малого підприємництва.

1. 

Розробка комплексу заходів, спрямованих на широке висвітлення підприємницької діяльності, використання кращого досвіду у сфері малого бізнесу 

Інформування населення області про тенденції розвитку малого підприємництва, розповсюдження підприємницького досвіду 

1999 - 2000 

Комітет інформації облдержадміністрації, управління підтримки та розвитку підприємництва, інвестиційної політики та власності Головного управління економіки та власності облдержадміністрації, Луганське регіональне відділення УСПП, громадські об'єднання підприємців, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

30 

40 

обласний бюджет 

2. 

Розробка інвестиційного каталогу малих підприємств Луганської області 

Залучення додаткових інвестицій у сферу малого бізнесу 

IV квартал 1999 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Сєвєро-Донбаське відділення УСПП, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

50 

  

Обласний бюджет 

3. 

Створення Єдиного Реєстраційно-ліцензійного Реєстру суб'єктів підприємництва Луганської області 

Інформаційна підтримка малого бізнесу 

IV квартал 
1999 

Представництво Ліцензійної палати України в Луганській області, обласне управління статистики, міськвиконкоми, райдержадміністрації 

  

  

  

4.

 

Складання кадастрового проспекту прикордонних будівельних матеріалів на території області 

Надання інформаційно-технічної допомоги підприємствам, працюючим в будівельній індустрії 

I квартал
2000 

Управління будівництва облдержадміністрації 

  

  

  

5. 

Інформаційне обслуговування підприємницьких структур з питань збуту, постачання, пошуку партнерів (надання адресно-номенклатурних даних, реклама послуг і продукції тощо) 

Встановлення ділового партнерства 

1999 - 2000 

Луганський центр технічної і економічної інформації, ЛФАО "КВИА Компасс" 

  

  

  

6. 

Розробка методичних рекомендацій та надання консультаційних послуг з питань заключення лізингових угод 

Освоєння нових методів навчання, створення програм для малого бізнесу 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

  

  

  

7. 

Організація в області інформаційної служби для централізованого урахування інформації про джерела фінансової і технічної допомоги, іноземних інвестицій і кредитів 

Інформаційна підтримка малого бізнесу 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Регіональний інститут менеджменту, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр", обласне державне комунальне підприємство "Лугінвест" 

225 

300 

УДФПП, обласний бюджет, УДКР, місцеві бюджети, інші джерела 

8. 

Поновлення бібліотечного фонду області довідковою, навчальною та методичною літературою з питань підприємництва. Розробка та видання навчальної, методичної та довідкової літератури, а також посібників з організації малого бізнесу 

Підвищення загальноосвітнього рівня населення 

1999 - 2000 

Управління культури та мистецтв облдержадміністрації,
Регіональний інститут менеджменту, Луганська обласна організація підтримки та розвитку підприємництва "Бізнес-інкубатор". Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

75 

75 

Обласний та місцеві бюджети, РФПП, інші джерела 

9. 

Сприяння в проведенні конференцій, семінарів, конкурсів, благодійних акцій та інших заходів для пропаганди малого підприємництва 

Пропаганда малого бізнесу, формування позитивної думки у населення 

1999 - 2000 

Управління зовнішніх економічних зв'язків, торгівлі та побутового обслуговування населення, Головне управління економіки та власності облдержадміністрації, Регіональний інститут менеджменту, Луганський центр технічної і економічної інформації. Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр", Луганське регіональне відділення УСПП 

90 

90 

Обласний бюджет, РФПП 


РОЗДІЛ 4. Інфраструктурне забезпечення

Інфраструктурне забезпечення орієнтоване на створення нових та розвиток створених раніше елементів інфраструктури підтримки малого підприємництва: бізнес-інкубаторів, бізнес-центрів, технопарків тощо. 

1. 

Участь в підтримці існуючих та створення нових спеціалізованих об'єктів інфраструктури підтримки та розвитку малого підприємництва, в тому числі: 

Створення розвинутої інфраструктури підтримки підприємництва для забезпечення ефективної діяльності підприємств малого бізнесу 

постійно 

Головне управління економіки та власності, обласне фінансове управління, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, Регіональний інститут менеджменту, Луганський фонд сприяння державній молодіжній політиці "Молодь" 

  

  

  

- розвиток обласного "Бізнес-інкубатору"; 

I півріччя 1999 

50 

  

УДФПП, обласний бюджет, РФПП 

- створення молодіжного "Бізнес-центру" 

I квартал 1999 

10 

  

- " - 

2. 

Підтримка діючого технопарку на базі вищих навчальних закладів 

Формування інфраструктури підтримки підприємництва 

1999 - 2000 

Головне управління економіки та власності, облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

20 

40 

Обласний бюджет 

Сприяти створенню сільськогосподарського технопарку ("Бізнес-інкубатору") на базі КСП "Райгородське" Новоайдарського району. 

Підтримка сільських товаровиробників 

1999 

Головне управління АПК облдержадміністрації, Новоайдарська райдержадміністрація, Регіональний інститут менеджменту, КСП "Райгородське" 

2700 

  

РФПП, кошти інвесторів 

3. 

Створення консультаційного пункту з питань охорони інтелектуальної власності 

Формування інфраструктури підтримки підприємництва 

I півріччя 1999 

Луганський центр технічної і економічної інформації 

  

  

  

4. 

Створення "Бізнесінформцентру" з підрозділом "На допомогу малому бізнесу" (консультації, ділові зустрічі, семінари, проведення круглих столів, науково-практичних конференцій та ін.) 

Консультаційне супроводження діяльності малих підприємств з метою створення благодійних умов для розвитку, забезпечення економіко-правовою інформацією 

II квартал 1999 

Луганський центр технічної і економічної інформації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

  

  

  

5. 

Сприяння розвитку малого бізнесу в сфері інноваційного підприємництва та високих технологій 

Розвиток інноваційної діяльності в малому бізнесі 

1999 - 2000 

Луганське регіональне відділення Держіннофонду України, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

  

  

  


РОЗДІЛ 5. Підготовка кадрів

Підготовка кадрів передбачає навчання основам бізнесу, насамперед, представників незахищених прошарків населення: звільнених в запас військовослужбовців, безробітних, молоді, жінок, інвалідів в рамках різноманітних форм короткострокового навчання, вирішення проблем поліпшення умов праці та зменшення травматизму на малих підприємствах.

1. 

Організація підготовки керівників нових малих підприємств та підвищення кваліфікації керівників діючих підприємств шляхом проведення семінарів, комп'ютерних тренінгів тощо (не менш 300 чоловік) 

Формування підприємницького середовища, підвищення рівня зайнятості населення, підвищення кваліфікації кадрів 

1999 - 2000 

Регіональний інститут менеджменту, Луганський обласний "Бізнес-інкубатор", Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр 

55 

65 

Внески учасників 

2. 

Організація навчання безробітних основам малого бізнесу та підприємницької діяльності, представників незахищених прошарків населення: звільнених в запас військовослужбовців, безробітних, молоді, інвалідів (не менш 200 чоловік) 

Формування підприємницького середовища 

1999 - 2000 

Луганський обласний та міські центри зайнятості населення, Регіональний інститут менеджменту, МРФ "Бізнес-центр", Алчевський регіональний "Бізнес-центр" 

35 

45 

Фонд сприяння зайнятості, інвестори 

3. 

Залучення до підприємницької діяльності, навчання та консультування незайнятих та безробітних жінок 

Підвищення рівня зайнятості жінок 

1999 - 2000 

Регіональний інститут менеджменту, Луганська асоціація "Жінки та освіта", МРФ "Бізнес-центр" 

45 

45 

TACIS, спілка жінок України 

4. 

Організація шкільної профорієнтаційної діяльності з метою виявлення здібностей та можливостей у молоді займатися підприємницькою діяльністю 

Залучення молоді до підприємницької діяльності 

1999 - 2000 

Обласний та міські центри зайнятості населення, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр", Регіональний інститут менеджменту 

10 

10 

Обласний та місцеві бюджети 

5. 

Організація та проведення навчання в містах області за освітньою програмою "Підготовка менеджерів підприємців" 

Освоєння нових методів навчання, підвищення рівня зайнятості населення, створення нових робочих місць (не менш ніж 40 курсів - 800 чол.) 

1999 - 2000 

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, TACIS, МРФ "Бізнес-центр" 

300 

300 

УДФПП, РФПП, УДКР, центри зайнятості населення, місцеві бюджети 


РОЗДІЛ 6. Виставкова діяльність та міжнародне співробітництво

Виставкова діяльність та міжнародне співробітництво спрямовані на залучення до участі малих підприємств регіону в міжнародних, державних та регіональних виставках, ярмарках; надання консультаційно-технічної та інформаційної допомоги суб'єктам малого підприємництва в їх зовнішньоекономічній діяльності.

1. 

Сприяти участі підприємств малого бізнесу в обласних, національних та міжнародних виставках, презентаціях, ярмарках, у тому числі в постійно-діючій виставці "Україна сьогодні" на базі НВЦ м. Київ 

Розповсюдження продукції малих підприємств на регіональному та міжрегіональному рівнях, встановлення ділових контактів, в тому числі з зарубіжними партнерами, залучення зарубіжних інвестицій 

1999 - 2000 

Обласна Рада з питань виставкової діяльності, Луганська Торгово-промислові; палата, відділи та управління облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

68,5 

73 

обласний та місцеві бюджети, РФПП, інші джерела 

2. 

Створення комплексу "Постійно-діюча виставка - на допомогу підприємцю" на базі Луганського центру технічної і економічної інформації 

Отримання суб'єктами малого підприємництва ділової інформації, встановлення контактів з партнерами 

I півріччя 1999  

Луганська Торгово-промислова палата, управління підтримки та розвитку підприємництва, інвестиційної політики та власності Головного управління економіки та власності облдержадміністрації, Луганський центр технічної і економічної інформації. Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області 

20 

  

Луганська ТПП, обласний бюджет, РФПП, кошти учасників 

3. 

Надання консультаційної та інформаційної допомоги суб'єктам малого підприємництва в їх зовнішньоекономічній діяльності 

Вихід продукції малих підприємств на світовий ринок 

1999 - 2000 

Управління зовнішніх економічних зв'язків, торгівлі та побутового обслуговування населення облдержадміністрації, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр", ЛФАО "КВИА Компасс" 

  

  

  


РОЗДІЛ 7. Пілотні програми і підпрограми

Пілотні програми і підпрограми вміщують спеціалізовані програми по розвитку та підтримці малого підприємництва, які фінансуються за рахунок Державного та місцевого бюджетів, міжнародних фінансових структур та надходження коштів від донорів, спонсорів і нових власників.

1. 

Програма надання підтримки малому і середньому бізнесу, зниження соціальної напруги в результаті реструктуризації
вугільної промисловості у Луганському регіоні 

Щорічна підготовка 360 - 400 стажистів, фінансування 60 проектів, створення 240 робочих місць 

1999 - 2000 

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Луганській області, МРФ "Бізнес-центр" 

5090 

5444 

УДФПП, Луганська ОДА, УДКР, TACIS, CEPAC 


 

Додаток N 1 


Динаміка
розвитку діючих малих підприємств, кооперативів і селянських (фермерських) господарств Луганської області

  

Одиниця виміру 

1990 р.
факт 

1991 р.
факт 

1992 р.
факт 

1993 р.
факт 

1994 р.
факт 

1995 р.
факт 

1996 р.
факт 

1997 р.
факт 

Малі підприємства 

одиниць 

932 

2134 

3425 

3712 

4193 

3895 

5796 

Кооперативи 

одиниць 

1534 

1399 

819 

470 

297 

206 

149 

150 

Селянські (фермерські) господарства 

одиниць 

  

82 

444 

1062 

1247 

1293 

1365 

1405 

Площа закріплених за ними земель 

гектарів 

  

2600 

15882 

36603 

47504 

50887 

56443 

62714 


 

Додаток 2 


Наявність підприємств за організаційно-правовими формами та їх кількість

N
п/п 

Міста та райони 

Індивідуальні та приватні підприємства 

Колективні підпри-
ємства 

Спільні підприємства з іноземними партнерами 

Коопера-
тиви 

Орендні підпр-ва  

Селянські (фермерські) госпо-
дарства 

Акціонерні