Текст документа: Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Луганської області за 4 місяці 2003 р. та завдання з її виконання до кінця року


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10 червня 2003 року № 308


Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Луганської області за 4 місяці 2003 р. та завдання з її виконання до кінця року

Аналіз виконання Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік свідчить про збереження з початку року позитивної динаміки зростання більшості показників соціально-економічного розвитку області.

За 4 місяці поточного року, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, темпи росту промислового виробництва складають 110,6 відс.

З початку поточного року вироблено товарів народного споживання на 296,3 млн. грн., що на 10,0 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Досягнуто скорочення реалізації продукції та послуг на бартерних умовах з 7,9 відс. за 4 місяці 2002 року до 3,4 відс. у поточному році, 78,8 відс. розрахунків сплачено в грошовій формі.

Темпи зростання обсягів інвестицій в основний капітал порівняно із січнем - квітнем минулого року склали 121,5 відс. За рахунок усіх джерел фінансування освоєно 306,4 млн. грн. та введено в дію основних фондів на 257,8 млн. грн. Переважним джерелом інвестицій в основний капітал залишаються кошти підприємств (80,4 відс.), кошти Державного бюджету (10,9 від.). Кошти місцевих бюджетів склали 0,6 відс.

З початку року в область надійшло прямих іноземних інвестицій 3,3 млн. дол. США, або у 2,2 разу більше, ніж за весь минулий рік.

Проти аналогічного періоду минулого року збільшився вантажообіг на 10,2 відс. та пасажирообіг - на 23,4 відс.

За вказаний період поточного року в сільському господарстві обсяги продукції склали 202,2 млн. грн., або зросли проти аналогічного періоду минулого року на 9,5 відс. У тваринництві виробництво м'яса зросло на 19,7 відс., молока - на 3,8 відс., яєць - на 4,5 відс.

За I квартал 2003 року зовнішньоторговий обіг склав 400,7 млн. дол. США. Обсяг експорту проти минулого року збільшився на 21,4 відс., імпорту зменшився на 65,1 відс., одержано позитивне сальдо в розмірі 289,0 млн. дол. США.

Роздрібний товарообіг за 4 місяці 2003 року проти аналогічного періоду минулого року збільшився на 15,2 відс. та склав 1085,7 млн. грн.

За 4 місяці 2003 року середньомісячна зарплата на 1 штатного робітника проти цього ж періоду минулого року зросла на 18,0 відс. та склала 423,5 грн.

Разом з цим, позитивні процеси в ряді напрямків економіки не набули глибокого динамічного характеру.

За січень - квітень поточного року проти аналогічного періоду минулого року скорочені обсяги виробництва товарів легкої промисловості, інших неметалевих мінеральних виробів, гумових і пластмасових виробів та інших.

У звітному періоді ускладнилось фінансове становище в господарському комплексі, збитки перевищують отримані прибутки на 110,8 млн. грн.

У порівнянні з початком року дебіторська заборгованість збільшилась на 4,4 відс., а кредиторська - на 4,6 відс.

Доходна частина місцевих бюджетів за I квартал 2003 року виконана на 21,6 відс. до річного обсягу, затвердженого місцевими радами, та 12,6 відс. - до відповідного періоду минулого року. На витрати спрямовано з місцевих бюджетів 263,5 млн. грн., що на 9,3 відс. більше, ніж у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

При цьому витрати на освіту зросли на 24,2 відс., на соціальний захист і соціальне забезпечення - на 29,9 відс., на молодіжні програми - на 42,5 відс., на культуру - на 29,9 відс., на фізичну культуру та спорт - на 55,9 відс.

У той же час, скоротились у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги коштів, спрямованих з місцевих бюджетів на охорону здоров'я на 2,4 відс., місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства - на 18,3 відс., на капітальні витрати - на 24,5 відс., витрати на транспорт та транспортне господарство - у 1,9 разу.

Сума заборгованості з виплати заробітної плати на 1 травня поточного року становила 337,0 млн. грн. Із загальної суми боргу 74,8 відс. припадає на промислові підприємства, серед яких більше ніж дві третини (71,4 відс.) - на підприємства з видобування кам'яного вугілля.

Враховуючи викладене, і з метою подолання негативних явищ у реальному секторі економіки, соціальній сфері та виконання всіх показників Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік:

1. Зобов'язати керівників управлінь та відділів облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, запропонувати виконавчим органам місцевих рад забезпечити в повному обсязі виконання завдань, визначених у Посланні Президента України до Верховної Ради України: "Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії", Програмі діяльності Кабінету Міністрів України "Відкритість, дієвість, результативність" та виконання показників Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік.

2. Головному управлінню промислової політики (Смірнов М. М.), Головному управлінню економіки (Косарев С. В.) облдержадміністрації у зв'язку із зупиненням виробництва через капітальний та поточний ремонти на ВАТ "ЛиНОС", ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" та, як наслідок, суттєвим зменшенням обсягів виробництва в промисловості області, розробити заходи щодо помісячного відновлення обсягів виробництва до показників не нижче, ніж прийняті в Програмі соціально-економічного розвитку Луганської області на 2003 рік. Встановити постійний контроль за їх виконанням.

3. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Іванов В. О.), головам райдержадміністрацій виробити науково обгрунтовану, гнучку посівну політику в погодних умовах, що склалися навесні, та вжити всіх можливих заходів з недопущення втрат у сільськогосподарському виробництві до кінця поточного року.

4. Звернути увагу голів райдержадміністрацій та виконкомів міських рад на незадовільне виконання місцевих бюджетів, недостатній рівень контролю за дотриманням розпорядниками коштів бюджетної дисципліни.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Пілієва С. Г.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.