Текст документа:

Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2009 році та основні завдання на 2010 рік


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22 січня 2010 року № 51


Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2009 році та основні завдання на 2010 рік


 

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Указу Президента України від 26.05.2009 № 363/2009 «Про літнє оздоровлення та відпочинок дітей у 2009 році», постанов Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 323 «Про організаційне та фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні» та від 30.04.98 № 591 «Про розвиток Міжнародного дитячого центру «Артек» та дитячих оздоровчих закладів», обласної програми оздоровлення та відпочинку на 2009-2013 роки «ЛУГАНСЬКЕ ЛІТО»:
1. Взяти до відома звіт управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2009 році» (додається).
2.            Визначити переможцями обласного огляду на крашу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і молоді:
2.1.    Серед виконкомів міських рад міст обласного значення,
райдержадміністрацій:
виконком Луганської міської ради; виконком Краснодонської міської ради; виконком Ровеньківської міської ради; Краснодонську райдержадміністрацію; Слов" яносербську райдержадміністрацію; Перевал ьську райдержадміністрацію.
2.2. Серед профспілкових організацій:
обласну організацію профспілки працівників освіти і науки;
Краснолуцьку територіальну організацію профспілки робітників вугільної промисловості;
профспілкову організацію працівників органів Пенсійного фонду України в Луганській області.


 

2.3. Серед дитячих закладів оздоровлення та відпочинку:
позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Казка» МКП «Теплокомуненерго»;
позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «імені Ю.Гагаріна» ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот»;
позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лісові простори» теркому профспілки робітників вугільної промисловості;
позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Молода гвардія» ТОВ «Краснодонвугілля»;
табір з денним перебуванням «Місто майстрів» ЗОШ № 4, м. Краснодон;
табір з денним перебуванням «Сталкер» Будинку дитячої творчості, смт Новопсков;
молодіжну літню школу «Сооі Еп§1І8п» СЗШ № 7, м. Рубіжне;
табір праці та відпочинку «Лісовичок» ЗОШ № 3, м. Кремінна;
табір з денним перебуванням «Усмішка» ЗОШ № 51, м. Луганськ;
табір з денним перебуванням «Світанок» дитячо-юнацького центру туризму, екскурсій та краєзнавства, м. Алчевськ;
табір з денним перебуванням «Злагода» навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум національного університету «Києво-Могилянська академія», м. Сєвєродонецьк;
табір з денним перебуванням «Весела сімейка» ЗОШ № 10, м. Рубіжне;
табір з денним перебуванням «Чайка» ЗОШ № 2, м. Ровеньки;
табір з денним перебуванням «Світанок» ЗОШ № 24, м. Лисичанськ;
табір з денним перебуванням «Росинка» ЗОШ № 28, м. Стаханов;
табір з денним перебуванням «Веселкова країна» спеціалізованої школи № 6, м. Первомайськ;
табір з денним перебуванням «Альїе паруса» Свердловської гімназії;
табір з денним перебуванням «Сонечко» ЗОШ № 1, смт Станиця Луганська.
3. Рекомендувати виконкомам міських рад міст обласного значення, зобов'язати голів райдержадміністрацій розробити та затвердити організаційні заходи щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей улітку 2010 року, серед яких передбачити заходи з проведення необхідних ремонтних і підготовчих робіт у дитячих оздоровчих закладах, створення належних умов для їх ефективного функціонування та збереження існуючої мережі. Про проведену роботу інформувати обласну Координаційну раду з питань
відпочинку та оздоровлення дітей і молоді до 1 травня 2010 року.
4.    Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на
заступника голови облдержадміністрації Заблоцького В.В.
 
Голова обласної
держадміністрації                                                                          О.М.АНТІПОВ

Додаток
до розпорядження голови
облдержадміністрації
« 22 » січня 2009 р. № 51
 
 
Звіт
управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації
«Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2009 році»
 
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Указу Президента України «Про літнє оздоровлення і відпочинок дітей у 2009 році», постанов Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 323 «Про організаційне та фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні» та від 30.04.98 № 591 «Про розвиток Міжнародного дитячого центру «Артек» та дитячих оздоровчих закладів» органами влади, профспілковими органами всіх рівнів, керівниками підприємств, обласною, міськими та районними координаційними радами з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді у 2009 році була проведена відповідна робота.
Так, рішенням обласної ради від 17.04.2009 № 28/43 прийнято Обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2013 роки «Луганське літо», видано розпорядження голови облдержадміністрації від 03.03.2009       № 186 «Про затвердження заходів щодо організаційного та фінансового забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей та молоді влітку 2009 року», постанови головного державного санітарного лікаря Луганської області: від 16.03.2009 «Про заходи щодо санітарно-епідеміологічного забезпечення літнього відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків влітку 2009 року»; від 21.04.2009 № 4 «Про додаткові заходи щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь в дошкільних, загальноосвітніх навчальних та оздоровчих закладах»; від 17.07.2009 № 16 «Про посилення медико-санітарного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей», наказ першого заступника начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації від 23.04.2009 № 211 «Про організацію медичного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в літній період 2009 року», наказ виконуючого обов’язки начальника територіального управління Держгіпромнагляду по Луганській області від 06.05.2009 № 305 «Про проведення цільових перевірок дитячих оздоровчих таборів на предмет готовності їх до оздоровчого сезону». Цими документами визначено основні завдання проведення оздоровлення дітей області, особливо дітей пільгових категорій, надання якісних оздоровчих послуг, забезпечення безпечного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, сприяння у забезпеченні функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на повну потужність, збереження їх мережі тощо. 
Питання організації та проведення літньої оздоровчої кампанії 2009 року були розглянуті на апаратних нарадах у голови обласної держадміністрації та його заступників, обласній селекторній нараді, засіданнях обласної Координаційної ради з питань літнього відпочинку й оздоровлення дітей і молоді, обласних семінарах-нарадах, засіданнях виконкомів міських рад міст обласного значення і колегій райдержадміністрацій.
Для своєчасного реагування і корегування перебігу літньої оздоровчої кампанії координаторами оздоровчої кампанії в містах і районах області щотижня до управління у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації надавалась інформація щодо оздоровлення дітей області. Крім того, щомісяця для підбиття поточних підсумків оздоровлення проводилися співбесіди із секретарями міських і районних координаційних рад.
Враховуючи, що однією із найважливіших складових оздоровчої   кампанії є її фінансування, у поточному році з обласного бюджету виділено 808,6 тис. грн для підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи, а також 4729,0 тис. грн – безпосередньо на проведення літньої оздоровчої кампанії. За рахунок цих коштів було придбано 980 путівок в ДОК «Южний» для 656 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 54 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села,  270 талановитих і обдарованих дітей. Для 30 дітей, хворих на цукровий діабет, були придбані путівки до спеціалізованого санаторного закладу «Ялинка» (Харківська обл.).
З місцевих бюджетів на оздоровлення та відпочинок дітей виділено     7056 тис. грн, залучено понад 109 млн грн позабюджетних коштів, у т.ч.                 11 млн 423 тис. грн коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Всього влітку поточного року оздоровленням і відпочинком охоплено 162311 дітей області, або 83,4 % від загальної кількості дітей 7-17 років (у 2008 році – 174602 дитини, або 83,7 %).
Традиційно особлива увага приділялася забезпеченню оздоровчими та відпочинковими послугами дітей пільгових категорій, а саме охоплено:
-         4400 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки;
-         2341 дитину-інваліда;
-         1810 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;
-         10891 дитину з багатодітних і малозабезпечених сімей;
-         223 дитини, батьки яких загинули при виконанні службових обов'язків або в результаті нещасних випадків на виробництві;
-         24058 талановитих і обдарованих дітей;
-         19552 дітей, які перебувають на диспансерному обліку;
-         7506 дітей працівників агропромислового комплексу і соціальної сфери села .
Оздоровлення дітей, які потребують особливих умов перебування, як і раніше, залишається одним із проблемних та нагальних питань.
Але, із року в рік практика організації оздоровлення таких дітей набуває поширення. Так, у поточному році за сприянням управління у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації за рахунок спонсорських коштів оздоровлено 44 дитини, хворих на цукровий діабет, в ДОЦ «Лісова пісня» Запорізької області. За рахунок коштів обласного бюджету 30 таких дітей оздоровлені в санаторії «Ялинка» (Харківська область) та щомісяця 2-3 дитини з батьками мають змогу оздоровитись у санаторії імені Чкалова (м. Одеса).
Крім цього, проводяться спеціалізовані зміни для дітей з функціональними обмеженнями, ВІЛ-інфікованих дітей тощо. Так, 12 дітей з функціональними обмеженнями було оздоровлено в МДЦ «Артек» у рамках спеціалізованої зміни «Повір у себе, і в тебе повірять інші!», ще 8 таких дітей та 1 ВІЛ-позитивна дитина були оздоровлені в ДОЦ «Молода гвардія».
За рахунок коштів державного бюджету з початку поточного року в МДЦ «Артек» було оздоровлено 710 дітей області, в УДЦ «Молода гвардія» - 275 дітей.
Улітку поточного року 55 вихованців шкіл-інтернатів області у складі 5 організованих груп відпочивали в Австрії та Іспанії.
Протягом літнього періоду поточного року на території області працював 941 дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, із них: 40 позаміських, 800 з денним перебуванням, 25 таборів праці та відпочинку і 76 наметових таборів.
До традиційних вже проблем тривалої відсутності капітальних ремонтів і загальної нерозвиненості матеріальної бази дитячих оздоровчих таборів області цього року додалася проблема економічної кризи, в умовах якої підприємства-власники, маючи фінансові проблеми, були не в змозі забезпечувати повноцінне і ефективне функціонування оздоровчих установ.
Із цих причин улітку 2009 року так і не розпочали роботу дитячі заклади оздоровлення та відпочинку «Кримське» ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод», «Супутник» шахти Вергілівська ДП «Луганськвугілля» та «Зірковий» ВАТ «Укртелеком», який був підготовлений до роботи, але головою правління не надано дозвіл на відкриття табору у поточному році.
Із дитячих позаміських закладів оздоровлення в 4 зміни працювали 4 табори: «Юність» виконкому Луганської міської ради, «Мрія» Кремінської районної ради та виконкому Алчевської міської ради, «Сосновий» об`єднання «Луганськсільгоспоздоровниця», «Южний» обласної ради, у 3 зміни – 22 табори, у 2 зміни – 10 таборів і протягом однієї зміни працювали 3 табори: «Зоря» (Біловодський р-н), «Альянс» (м. Сєвєродонецьк), «Золотий колос» (Антрацитовській р-н), відкриття яких улітку поточного року власниками не планувалося. Дитячий заклад санаторного типу «Незабудка» працює цілорічно.
Тривалість зміни 18 днів складала у таборах «Сосновий гай» Донецької залізниці і «Берізка» Луганського коледжу культури і мистецтв; 14 днів – у таборі «Дружба» благодійної асоціації «Міст надії». Решта дитячих закладів оздоровлення згідно із Законом України «Про оздоровлення і відпочинок дітей» мала тривалість зміни 21 день.
Загальна пропускна спроможність 40 працюючих цього літа позаміських таборів складала 11 тис. 640 дітей у зміну. За підсумками літнього періоду ці дитячі оздоровчі заклади були задіяні на 74 %.
У зв`язку із цим можна відзначити такі табори, як «Супутник» ВАТ «Алчевськкокс», «Солов'їний гай» відділу освіти м. Антрацита, ім. Гагаріна ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот», «Ялинка» шахти Міусинська, «Сосновий» об’єднання «Луганськсільгоспоздоровниця», «Чайка» ВАТ «Луганськоблагробуд», «Казка» МКП «Теплокомуненерго», «Енергетик» ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», «Дзержинець» Головного управління МВС України в Луганській області, «Лісові зорі» та «Зірниця» ДП «Ровенькиантрацит», «Юність» виконкому Луганської міської ради, «Гончарівський» Сватівської райдержадміністрації, «Южний» Луганської обласної ради, які працювали від 2 до 4 змін при повній наповнюваності.
Для підтримки існуючої мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку органами виконавчої влади та місцевого самоврядування виділялися кошти на закупівлю путівок, з метою залучення позабюджетних коштів організовувались зустрічі з керівниками підприємств, організацій та установ, проводились інформаційно-рекламні акції на сторінках місцевих друкованих видань, радіо та телеканалах.
Для забезпечення якісної підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до літнього сезону центрами зайнятості проводилася робота щодо направлення безробітних громадян на громадські роботи до цих закладів. З роботодавцями міст Антрацита, Первомайська, Сєвєродонецька та Біловодського, Кремінського, Попаснянського, Марківського, Лутугинського, Старобільського, Станично-Луганського районів були укладені договори на організацію та проведення ремонтних робіт і благоустрою оздоровчих таборів (всього направлено 158 безробітних).
Крім цього, з метою поширення профорієнтаційної допомоги підліткам відділом організації профорієнтації Луганського обласного центру зайнятості розроблено методичні матеріали «Ігри профорієнтаційної тематики для дітей шкільного віку», згідно з якими міськими та районними центрами зайнятості проводиться профорієнтаційна робота у закріплених за ними дитячих оздоровчих закладах.
Окрім 40 заміських таборів улітку 2009 року в області працював ще 901 дитячий оздоровчий заклад, з них 800 – з денним перебуванням, 25 – праці та відпочинку і 76 – наметових.
Багаторічний досвід роботи дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням підтверджує необхідність організації цих закладів у канікулярний період. Неодноразово зазначалось, що перебування в них дітей знижує загальні показники бездоглядності та безпритульності, забезпечує зайнятість дітей та при належній організації і творчому підході перебування дитини в такому таборі стає цікавим і незабутнім. Саме такий досвід продемонстрували організатори таборів з денним перебуванням у мм. Краснодоні, Рубіжному, Алчевську, Сєвєродонецьку, Луганську та Новопсковському, Слов`яносербському, Кремінському, Станично-Луганському районах.
Окрім вищезазначених заходів в області проводився системний відомчий контроль.
З метою попередження інфекційних захворювань серед дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області органами санітарно-епідеміологічної служби встановлено держсанепіднагляд за виконанням заходів зі створення безпечних умов перебування дітей у цих закладах.
За результатами перевірок санітарно-епідеміологічної служби було встановлено, що більшість оздоровчих закладів при підготовці вжило необхідних заходів щодо забезпечення відповідного рівня санепідблагополуччя (стан виконання планів склав 95-97 %). Без погодження із санепідслужбою міст і районів області заклади відпочинку та оздоровлення не відкривалися.
В усіх позаміських оздоровчих закладах норми харчування впродовж літа виконувались. Асортимент страв, виробів і напоїв дотримувався рекомендацій для оздоровчих закладів. У закладах оздоровлення і відпочинку були створені та діяли бракеражні комісії, які контролювали норми закладки продукції, вихід страв, напоїв, технологічні процеси. Санепідслужбою області здійснювався систематичний санепіднагляд за станом водопостачання та якістю питної води, за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках і якістю виготовлених страв.
У всіх заміських таборах було забезпечено п’ятиразове харчування, у санаторних – шестиразове, яке здійснювалось за узгодженими із санепідслужбою меню та переліком постачальників.
За результатами обстежень 1969 закладів оздоровлення та відпочинку порушення виявлені у 185 (9 %). За порушення статей 17, 18, 20, 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» на відповідальних осіб було накладено 213 штрафів, відсторонено від роботи 133 особи, накладено 8 фінансових санкцій, винесено 10 постанов про вилучення з реалізації харчових продуктів.
Для своєчасної та якісної підготовки до роботи в оздоровчий період 2010 року розроблені та направлені власникам плани-завдання щодо підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Улітку цього року спеціалістами Головного Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів перевірено 245 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку стосовно дотримання вимог нормативно-правових актів щодо якості та безпеки харчових продуктів, продовольчої сировини, надання послуг з розміщення та харчування дітей, у 68 із яких встановлені порушення, а саме: відсутність документів, що підтверджують якість та безпеку продтоварів, реалізація продукції з простроченим терміном придатності, відсутність доступної, необхідної, своєчасної та достовірної інформації про товари, які використовуються для приготування їжі. За підсумками перевірок до адмінвідповідальності притягнуто 68 осіб, адміністративних штрафів накладено на суму 4,3 тис. грн, на 15 суб’єктів господарювання накладено адміністративно-господарські санкції на суму 5,42 тис. грн, видано 50 приписів про припинення порушень проти споживачів, 12 підприємствам заборонено виробництво, відвантаження, продаж товарів, виконання робіт та надання послуг.
За даними Головного управління МНС України в Луганській області у квітні-травні поточного року проведені планові та позапланові перевірки 38 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку області щодо дотримання вимог пожежної безпеки. За їх результатами всім керівникам були вручені приписи та постанови для усунення виявлених недоліків з конкретними термінами виконання, проведено 83 протипожежних інструктажів.
З початку оздоровчої кампанії за грубі порушення вимог пожежної безпеки та невиконання протипожежних заходів у встановлені терміни до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 19 посадових осіб, заборонено експлуатацію 1 будівлі та 11 приміщень. Крім того, для здійснення контролю за організацією безпечного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області міськвиконкомами і райдержадміністраціями спільно з представниками ЗМІ, територіальних підрозділів МНС та МВС регулярно проводилось патрулювання водних об’єктів, у тому числі з масовим перебуванням дітей. В обласних та районних друкованих виданнях розміщувалися попереджувальні матеріали щодо загибелі людей на воді, забезпечено вихід близько 1000 інформаційних сюжетів на телебаченні, радіо та у мережі Інтернет щодо правил поведінки на водних об’єктах. Систематично проводились тематичні заняття у дитячих закладах оздоровлення щодо правил поведінки на воді та надання першої медичної допомоги.
У підготовчий період співробітниками Луганської комунальної установи «Обласна рятувально-водолазна служба» було проведено водолазне обстеження дна акваторії 5 пляжів, розташованих на території дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. За результатами обстежень було усунено перешкоди, що становили небезпеку при купанні, складені відповідні акти та надано паспорти підводної частини пляжів.
Головним управлінням МВС України в Луганській області під час оздоровчого сезону 2009 року для забезпечення громадського порядку в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку щоденно було задіяно 87 працівників ОВС, з яких 84 – на території області та 3 відряджені для забезпечення громадського порядку у ДОК «Южний». З метою попередження дорожньо-транспортного травматизму в період літніх канікул управлінням державної автомобільної інспекції спільно з представниками дорожніх і комунальних організацій проведено обстеження доріг та маршрутів перевезення дітей в оздоровчі табори. Для забезпечення контролю за несенням служби, дотриманням правопорядку в дитячих оздоровчих закладах і на прилеглій до них території, а також надання практичної допомоги співробітникам територіальних органів внутрішніх справ, задіяним на охорону громадського порядку в дитячих оздоровчих таборах, була створена пересувна мобільна група зі співробітників ГУМВС України в Луганській області.
На виконання наказу Головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації від 23.04.2009 № 211 лікувально-профілактичними закладами області у період підготовки до літньої оздоровчої кампанії проведено безоплатні профогляди та обстеження працівників дитячих оздоровчих закладів, які фінансуються з державного чи місцевих бюджетів. Усі пункти, станції швидкої допомоги своєчасно виконували виклики до хворих дітей, які перебували в закладах оздоровлення та відпочинку. Була забезпечена безвідмовна першочергова госпіталізація дітей з таких закладів до лікувальних установ за територіальним принципом.
Заміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку області були забезпечені кадрами лікарів-педіатрів і середніх медичних працівників, які мають досвід роботи з дітьми. Медичний супровід здійснювався також під час перевезення організованих груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і в зворотному напрямку.
Крім того, для забезпечення дієвого контролю за ходом літньої оздоровчої кампанії та умовами перебування дітей у дитячих оздоровчих закладах була створена обласна комплексна робоча група, до складу якої увійшли представники обласної санітарно-епідеміологічної станції, Федерації профспілок області, управлінь облдержадміністрації: у справах сім'ї, молоді та спорту, освіти і науки; головних управлінь: охорони здоров'я облдержадміністрації, МНС та МВС України в Луганській області, Головного Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів.
Улітку поточного року обласною комплексною групою перевірено 16 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області. Пильна увага приділялася дотриманню санітарно-епідеміологічних умов, правил протипожежної безпеки, виховній роботі у дитячих таборах. У ході перевірок було відзначено, що всі перевірені заклади працюють на підставі актів відкриття, згідно з положеннями про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, мають необхідну документацію та кадровий склад, який відповідає типовому штатному розкладу.
Перевірки проводились відповідно до затвердженого графіку.
Крім цього, були створені комплексні робочі групи в містах і районах області, які перевіряли дитячі оздоровчі заклади всіх типів і кожну зміну, що дозволило забезпечити постійний комплексний контроль за ходом оздоровчого процесу та уникнути нещасних випадків.
 Протягом оздоровчого періоду 2009 року масових отруєнь, епідускладнень, нещасних випадків у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області не зареєстровано.
Закладами культури області проведена робота щодо забезпечення організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей і молоді. Так, протягом літа обласними музеями проведено екскурсійне обслуговування пришкільних таборів, виїзні лекції-екскурсії, виїзд співробітників музеїв з міні-виставками у заміські оздоровчі заклади, обласними театрально-видовищними та концертними закладами – стаціонарні та виїзні вистави та концертні програми.
Питання підготовки, організації і забезпечення літньої оздоровчої кампанії 2009 року постійно висвітлювалися у місцевих і обласних засобах масової інформації. У рамках медіа-підтримки передбачених заходів транслювалися спеціальні випуски програм «Пильно», «Акцент», «Реалії», у випусках новин надавалась оперативна інформація про роботу обласної влади в цьому напрямку, репортажі з дитячих оздоровчих закладів. Комунальними та приватними друкованими виданнями запроваджено тематичні рубрики. Загалом, за даними управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, на шпальтах місцевих періодичних друкованих видань оприлюднено близько 200 матеріалів, вийшло понад 150 теле- та радіосюжетів і програм.
На засіданні обласної Координаційної ради з питань відпочинку та оздоровлення дітей і молоді, яке відбулося 9 грудня 2009 року, проаналізовано роботу місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілкових органів, підприємств та установ з організації літнього відпочинку й оздоровлення дітей і молоді. Відповідно до Положення про конкурс-огляд на кращу організацію літньої оздоровчої кампанії підбиті його підсумки та визнані переможці:
1.     Серед виконкомів міських рад міст обласного значення, райдержадміністрацій:
-         виконком Луганської міської ради (голова – Кравченко С.І.);
-         виконком Краснодонської міської ради (голова – Баклагов Ю.Б.);
-         виконком Ровеньківської міської ради (голова – Онасенко О.О.);
-         Краснодонська райдержадміністрація (голова – Кравцов О.В.);
-         Слов`яносербська райдержадміністрація (голова – Сергєєв Д.С.);
-         Перевальська райдержадміністрація (перший заступник голови, в.о. голови – Бойко В.А.).
2.     Серед профспілкових організацій:
-         обласна організація профспілки працівників освіти і науки (голова – Соркін Г.М.);
-         Краснолуцька територіальна організація профспілки робітників вугільної промисловості (голова – Кубарєв С.Г.);
-         профспілкова організація працівників органів Пенсійного фонду України в Луганській області (голова – Ткач Л.І.).
3.     Серед дитячих оздоровчих закладів:
-         табір з денним перебуванням «Місто майстрів» ЗОШ № 4,                          м. Краснодон;
-         табір з денним перебуванням «Сталкер» Будинку дитячої творчості, смт Новопсков;
-         молодіжна літня школа «Cool English» СЗШ № 7, м. Рубіжне;
-         табір праці та відпочинку «Лісовичок» ЗОШ № 3, м. Кремінна;
-         табір з денним перебуванням «Усмішка» ЗОШ № 51, м. Луганськ;
-         табір з денним перебуванням «Світанок» дитячо-юнацького центру туризму, екскурсій та краєзнавства, м. Алчевськ;
-         табір з денним перебуванням «Злагода» навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум національного університету «Києво-Могилянська академія», м. Сєвєродонецьк;
-         табір з денним перебуванням «Весела сімейка» ЗОШ № 10, м. Рубіжне;
-         табір з денним перебуванням «Чайка» ЗОШ № 2, м. Ровеньки;
-         табір з денним перебуванням «Світанок» ЗОШ № 24, м. Лисичанськ;
-         табір з денним перебуванням «Росинка» ЗОШ № 28, м. Стаханов;
-         табір з денним перебуванням «Веселкова країна» спеціалізованої школи № 6, м. Первомайськ;
-         табір з денним перебуванням «Алые паруса» Свердловської гімназії;
-         табір з денним перебуванням «Сонечко» ЗОШ № 1, смт Станиця Луганська.
На підставі вищевикладеного пропоную:
- затвердити підсумки огляду відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації;
- міським і районним координаційним радам з питань відпочинку та оздоровлення дітей і молоді врахувати при організації та проведенні чергової оздоровчої кампанії позитивний досвід і недоліки, які мали місце у 2009 році, вжити заходів щодо їх усунення та недопущення у подальшому.
 
 
 
 
 
 
Заступник голови – керівник
апарату облдержадміністрації                                                   С.Г.ТИХОНОВСЬКИЙ