Текст документа: Про Регіональну програму розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Луганській області на 2002 - 2004 роки


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 07 листопада 2002 року № 698


Про Регіональну програму розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Луганській області на 2002 - 2004 роки

На виконання Указу Президента України від 08.08.2002 N 694 "Про заходи щодо прискорення розвитку аграрного ринку" та з метою забезпечення формування і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в області, залучення їх до виконання державних та регіональних програм розвитку аграрного сектора економіки:

1. Затвердити Регіональну програму розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Луганській області на 2002 - 2004 роки (додається).

2. Рекомендувати виконкомам міських рад, зобов'язати райдержадміністрації:

2.1. Розробити та затвердити у місячний термін відповідні місцеві програми.

2.2. При формуванні місцевих бюджетів на 2003 та наступні роки передбачати виділення коштів на виконання Регіональної програми й місцевих програм розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Махортова Ю. О.

 

Голова
обласної держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 7 листопада 2002 р. N 698 


Регіональна програма
розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Луганській області на 2002 - 2004 роки
Основні положення Програми

Регіональна програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Луганській області на 2002 - 2004 роки (далі - Програма) визначає завдання, а також основні напрями забезпечення розвитку інфраструктури аграрного ринку, захисту сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів від недобросовісної конкуренції, впровадження сучасних технологій організації праці, розширення мережі надання послуг сільському населенню, сприяння подальшому розвитку соціальної сфери села.

Головна мета Програми - активізація подальшого розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, підвищення ефективності сільськогосподарської діяльності та поліпшення умов розширеного відтворення в аграрному секторі економіки.

Основні завдання Програми

Завданнями Програми є:

- сприяння формуванню на кооперативних засадах найбільш оптимальної інфраструктури сільського господарства;

- активізація процесів формування сприятливого конкурентного середовища шляхом підтримки розвитку альтернативних комерційним структурам кооперативних маркетингових каналів руху продукції до споживача, що належать самим товаровиробникам;

- стимулювання процесів самоорганізації сільського населення на кооперативних принципах для виконання сільськогосподарських робіт в особистих селянських і фермерських господарствах, спільного використання майна, надання технологічних, соціально-побутових та інших послуг;

- розширення доступу сільськогосподарських товаровиробників до агросервісних послуг;

- підвищення товарності особистих селянських і фермерських господарств, зменшення втрат продукції;

- удосконалення для сільськогосподарських товаровиробників процесу реалізації продукції, більш ефективне використання каналів збуту, допомога в досягненні міцних позицій на ринку сільськогосподарськими товаровиробниками, протистояння несприятливій конкуренції, адаптація сільськогосподарських товаровиробників за допомогою сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до умов ринкової економіки;

- більш повне задоволення потреб споживачів щодо кількості та якості продукції й доступної ціни на продовольчі товари;

- створення додаткових робочих місць у сільській місцевості.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми буде здійснюватися за рахунок коштів донорських організацій, вітчизняних і зарубіжних інвесторів, а також коштів, передбачуваних Державним бюджетом України, місцевими бюджетами.

Основні заходи Програми

1. З метою формування матеріально-технічної бази сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

1.1. Здійснити заходи щодо максимального залучення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до виконання державних і регіональних програм розвитку аграрного сектора економіки.

Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, управління сільського господарства райдержадміністрацій, Луганська агропромислова товарна біржа (за згодою) 

2002 - 2004 рр. 


1.2. Розробити та забезпечити здійснення пілотних проектів у Новоайдарському та Сватівському районах щодо створених сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із залученням на договірній основі об'єктів матеріально-технічної бази споживчих товариств та їх спілок, а також із залученням як асоційованих членів переробних, агротехнічних та інших підприємств, які роблять до цих кооперативів пайові внески.

Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації 

2003 р. 


2. З метою максимального використання можливостей для товарного наповнення аграрного ринку регіону через товарні біржі, оптово-продовольчі та плодоовочеві ринки, аукціони живої худоби, просування сільськогосподарської продукції на національний та зовнішній ринки розробити заходи щодо створення у районах агроторгових домів як маркетингових кооперативів, заснованих сільськогосподарськими товаровиробниками.

Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації 

2003 р. 


3. З метою інформаційно-консультаційного забезпечення розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

3.1. Пропагувати формування мережі сервісних кооперативів, які здійснюють технологічні, транспортні, меліоративні, ремонтні, будівельні, еколого-відновні роботи, зооветеринарне обслуговування тварин, займаються водопостачанням, телефонізацією, газифікацією, електрифікацією в сільській місцевості, надають послуги із соціально-культурного, житлово-комунального та торговельно-побутового обслуговування.

Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації 

постійно 


3.2. Проводити постійне навчання та підвищення кваліфікації керівних кадрів кооперативів, керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств та надання їм консультацій з використанням досвіду діяльності кращих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації 

2003 - 2004 рр. 


3.3. Запровадити у професійно-технічних і вищих навчальних закладах сільськогосподарського профілю підготовку та перепідготовку фахівців з питань сільськогосподарської кооперації.

Головні управління: сільського господарства і продовольства, освіти і науки облдержадміністрації 

постійно 


3.4. Організувати семінар-нараду для керівників новостворених та діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на базі Новоайдарського технологічного парку "Новий вік".

Головні управління: сільського господарства і продовольства, економіки облдержадміністрації, Новоайдарська райдержадміністрація, технологічний парк "Новий вік" (за згодою) 

I квартал 2003 р. 


3.5. Запровадити у засобах масової інформації висвітлення питань щодо роз'яснення ідеї кооперації, природи кооперативних форм самодопомоги, переваг кооперації на селі й поширення передового досвіду діяльності кооперативних формувань та їх об'єднань.

Головне управління сільського господарства і продовольства, управління у справах преси та інформації облдержадміністрації 

постійно 


4. Сприяти залученню сільськогосподарських кооперативів до участі в регіональних оптових сільськогосподарських ринках.

Головні управління: сільського господарства і продовольства, економіки облдержадміністрації 

2003 - 2004 рр. 


____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.