Текст документа: Про підсумки відбору кандидатів до військово-навчальних закладів із числа цивільної молоді у 2002 році та задачі на 2003 рік


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18 грудня 2002 року № 798


Про підсумки відбору кандидатів до військово-навчальних закладів із числа цивільної молоді у 2002 році та задачі на 2003 рік

 

Згідно із Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" в містах і районах області у 2002 році проводилася робота з відбору кандидатів і підготовки їх для вступу до вищих військово-навчальних закладів. Усього міськими та районними військкоматами було відібрано 321 юнак, але зараховано до вищих військово-навчальних закладів тільки 129 (40 відсотків).

Більш ефективно та системно проводилась ця робота в Артемівському, Жовтневому, Кам'янобрідському, Ленінському районах міста Луганська, у містах Алчевську, Сєверодонецьку та Стаханові. У цих містах і районах було створено необхідні умови для їх підготовки з екзаменаційних дисциплін, забезпечено найбільш якісний відбір кандидатів.

Низький загальноосвітній рівень підготовки під час вступних іспитів показали кандидати, відібрані в Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Марківському, Новопсковському, Старобільському, Троїцькому районах області й містах Краснодоні, Красному Лучі, Ровеньках та Рубіжному. Жоден кандидат, направлений цими районами й містами до вищих військових навчальних закладів, не був зарахований через незадовільне складання іспитів або не пройшов за конкурсом.

Недостатньо інформувалась молодь з питань вступу до вищих військових навчальних закладів у регіональних засобах масової інформації. Є недоліки й у лікувально-оздоровчій роботі серед юнаків. Захворювання в кандидатів своєчасно не виявлялись, лікувально-оздоровча робота проводилась не досить ефективно.

З метою покращання військово-професійної орієнтації цивільної молоді та підвищення ефективності підготовки кандидатів до вступу у військово-навчальні заклади у 2003 році:

1. Рекомендувати міським головам, головам райдержадміністрацій спільно з міськими та районними військовими комісарами до 30.12.2002 підбити підсумки роботи з військово-професійної орієнтації молоді, відбору та підготовки кандидатів до вищих військових навчальних закладів у 2002 році й визначити задачі з підвищення ефективності цієї роботи у 2003 році.

2. Обласному військовому комісаріату (Птушка О. П.), Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації (Омельченко О. П.):

- до 10.02.2003 провести методичні наради з директорами загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ, їх заступниками з навчально-виховної роботи, на яких розглянути комплекс заходів щодо посилення військово-професійної орієнтації молоді, організації відвідань молоддю військових частин для ознайомлення з умовами служби, життям та побутом військовослужбовців у військових частинах, що дислокуються на території області;

- до 10.01.2003 спільно з обласним комітетом Товариства сприяння обороні України (Білоусов С. М.) спланувати заходи щодо залучення молоді до занять військово-технічними видами спорту;

- у березні - травні 2003 року в містах і районах області організувати проведення додаткових занять з екзаменаційних дисциплін з юнаками, які виявили бажання вступити до військових інститутів.

3. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Желєзний В. О.) сприяти покращанню інформування населення про життя та діяльність військових підрозділів Сухопутних та Прикордонних військ, які дислокуються на території області, а також підшефних частин Військово-Морських Сил щодо формування гордості за Збройні Сили України та за професію офіцера.

4. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (Хунов Ю. А.) у лютому - березні 2003 року організувати та провести медичний огляд юнаків, які виявили бажання вступити до військових навчальних закладів.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М.

 

Голова
обласної держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.