Текст документа: Про затвердження обласної Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10 червня 2002 року № 333


Про затвердження обласної Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки

Відповідно до статей 5 та 43 Закону України "Про дорожній рух", з метою забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони довкілля на території області:

1. Затвердити обласну Програму забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки (далі - Програма, додається).

2. Управлінню транспорту та зв'язку облдержадміністрації (Бойко В. І.), Управлінню МВС України в Луганській області (Єпур Г. В.), Службі автомобільних доріг в Луганській області (Арапов О. А.), відділу взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації (Горелік Л. М.) щороку, до 10 грудня, інформувати облдержадміністрацію про хід та результати виконання Програми.

3. Рекомендувати виконкомам міських рад та зобов'язати голів райдержадміністрацій розробити і прийняти місцеві програми забезпечення безпеки дорожнього руху.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 10 червня 2002 р. N 333 


ОБЛАСНА ПРОГРАМА
забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки
Загальна частина

Внаслідок дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП) суспільству завдаються суттєві збитки. За останні п'ять років в області зареєстровано більш ніж 9 тис. ДТП, у яких загинуло 1217 і травмовано 10500 чоловік. При цьому щороку кількість загиблих на 100 травмованих становить 11 чоловік, а матеріальні збитки від ДТП складають 200 млн. гривень.

Тільки за минулий 2001 рік на дорогах області скоєно 1713 ДТП (проти 1715 у 2000 році), у яких загинуло 231 (проти 228) і травмовано 2075 (проти 1982) осіб. Через порушення дітьми Правил дорожнього руху сталося 203 наїзди на них, при цьому загинуло 11 дітей.

Складність забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони довкілля обумовлюється недостатнім фінансуванням заходів щодо будівництва й утримання об'єктів дорожнього господарства та вдосконалення організації дорожнього руху, посилення контролю за експлуатаційним станом автомобілів, впровадження приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля, проведення навчання Правилам дорожнього руху й медичного огляду водіїв. Щороку в 70 % випадків причинами ДТП є незадовільний стан автошляхів.

Програма забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки спрямована на реалізацію положень Закону України "Про дорожній рух". Вона враховує реальний стан безпеки дорожнього руху в області.

Мета й головні напрями обласної Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на 2002 - 2006 роки

Метою Програми є забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздах, дотримання вимог експлуатації транспортних засобів шляхом здійснення комплексу взаємопов'язаних заходів за такими напрямами:

1. Впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом, контролю швидкісних режимів і екологічної безпеки.

2. Поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів та контролю за технічним станом транспортних засобів.

3. Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху.

Впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом, контролю швидкісних режимів і екологічної безпеки здійснюється з метою запобігання виникненню місць концентрації ДТП та затримки руху автотранспорту на перехрестях.

Для поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів та контролю за технічним станом транспортних засобів передбачається створення системи станцій діагностики транспортних засобів, приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля та засобів технологічного зв'язку; приведення у належний стан доріг, вулиць, залізничних переїздів; здійснення заходів щодо покращання умов руху транспорту та пішоходів у найбільш небезпечних місцях вулично-шляхової мережі.

Основною метою щодо поліпшення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху є забезпечення дотримання учасниками дорожнього руху належної дисципліни й удосконалення процесу навчання правил поведінки на дорогах і підготовки водіїв, підвищення рівня їх кваліфікації шляхом випуску спеціалізованих інформаційних програм, видання та розповсюдження друкованої продукції з питань безпеки дорожнього руху.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Механізм реалізації Програми та контроль за її виконанням

Програма розрахована на 2002 - 2006 роки й має бути реалізована шляхом здійснення заходів, передбачених головними напрямами.

Координацію діяльності та контроль за виконанням заходів Програми здійснює управління транспорту та зв'язку облдержадміністрації, УМВС України в Луганській області, Служба автомобільних доріг у Луганській області, відділ взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації. Щороку, до 10 листопада, Служба автомобільних доріг, виконкоми міських рад, райдержадміністрації, УМВС України в Луганській області інформують обласну державну адміністрацію про хід виконання Програми.

Оцінка ефективності реалізації Програми

Внаслідок реалізації Програми очікується ліквідація на дорогах причин виникнення місць концентрації ДТП та зменшення на 15 - 20 відсотків кількості загиблих у ДТП, удосконалення умов руху й регулювання на дорогах, створення мережі оперативного зв'язку в системі УМВС України в Луганській області та підвищення якості надання допомоги потерпілим у ДТП.

Основні заходи щодо реалізації обласної Програми

1. Розвиток та модернізація автоматизованої системи керування дорожнім рухом у м. Луганську:

- заміна обладнання центрального пункту управління (I черга);

- заміна та впровадження периферійного обладнання на перехрестях (II черга).

Луганський міськвиконком 

2002 - 2006 роки 


2. Проведення проектних робіт та впровадження автоматизованих систем керування дорожнім рухом у містах області: Алчевську, Лисичанську, Стаханові, Сєверодонецьку, Краснодоні, Красному Лучі.

виконавчі органи міських рад 

2002 - 2006 роки 


3. Заміна застарілої апаратури світлофорного регулювання (контролерів) у містах області: Луганську, Антрациті, Алчевську, Брянці, Краснодоні, Красному Лучі, Лисичанську, Первомайську, Ровеньках, Рубіжному, Сєверодонецьку, Стаханові, Свердловську.

виконавчі органи міських рад 

2002 - 2004 роки 


4. Розробка проектів дислокацій технічних засобів керування дорожнім рухом на магістральних вулицях у містах області: Луганську, Антрациті, Алчевську, Брянці, Краснодоні, Кіровську, Красному Лучі, Лисичанську, Первомайську, Ровеньках, Рубіжному, Сєверодонецьку, Стаханові, Свердловську. 

виконавчі органи міських рад 

2002 - 2004 роки 


5. Впровадження покажчиків маршрутного орієнтування водіїв транзитного транспорту при проїзді через міста області: Луганськ, Антрацит, Алчевськ, Брянку, Краснодон, Кіровськ, Красний Луч, Лисичанськ, Первомайськ, Ровеньки, Рубіжне, Сєверодонецьк, Стаханов, Свердловськ.

виконавчі органи міських рад 

2002 - 2004 роки 


6. Розгляд можливості впровадження системи екологічного моніторингу автомагістралей у м. Луганську.

Луганський міськвиконком 

2002 - 2004 роки 


7. Забезпечення впровадження заходів щодо вдосконалення умов руху транспорту та пішоходів у містах (ділянках) концентрації дорожньо-транспортних пригод, зареєстрованих на вулично-шляховій мережі області.

виконавчі органи міських рад, райдержадміністрації 

2002 - 2004 роки 


8. Забезпечення проведення операцій "Увага! Діти", "Увага! Залізничний переїзд", "Дорога", "Розмітка".

виконавчі органи міських рад, райдержадміністрації 

2002 - 2006 роки 


9. Вжиття заходів щодо створення системи станцій діагностики транспортних засобів у містах та районах області.

управління транспорту та зв'язку облдержадміністрації, УДАІ УМВС України в Луганській області

2002 - 2006 роки 


10. Проведення обласних змагань Клубу веселих та винахідливих юних інспекторів руху.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, УДАІ УМВС України в Луганській області 

грудень - квітень
2002 - 2006 роки 


11. Розробка з метою підвищення рівня знань з Правил дорожнього руху учнів шкіл та дошкільних навчальних закладів методичних збірників з узагальненням передового досвіду міських та районних управлінь освіти й науки та підрозділів УДАІ УМВС України в Луганській області.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, УДАІ УМВС України в Луганській області 

2002 - 2003 роки 


12. Проведення циклу інформаційно-проблематичних програм "Поїхали" через засоби масової інформації.

управління транспорту та зв'язку облдержадміністрації, УДАІ УМВС України в Луганській області 

щомісячно протягом 2002 - 2006 років


____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.