Текст документа:

Про затвердження Тимчасового порядку надання водних об’єктів загальнодержавного значення (їх частин), розташованих на території області, у тимчасове користування на умовах оренди


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26 квітня 2011 року № 460

(Документ втратив чинність)


Про затвердження Тимчасового порядку надання водних об’єктів загальнодержавного значення (їх частин), розташованих на території області, у тимчасове користування на умовах оренди


 З метою упорядкування підготовки правових актів з надання водних об'єктів загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди, керуючись статтею 51 Водного кодексу України, Законом України “Про місцеві державні адміністрації”:

 
1.                Затвердити Тимчасовий порядок надання водних об’єктів загальнодержавного значення (їх частин), розташованих на території області, у тимчасове користування на умовах оренди (додається).
 
2.                Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації забезпечити опублікування цього розпорядження в газеті "Наша газета".
 
3.                Розпорядження набирає чинності з дня його опублікування в газеті "Наша газета".
 
4.                Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Ольшанського О.П.
 
 
Голова обласної
держадміністрації                                                                                 В.М.ПРИСТЮК

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови
облдержадміністрації
“ 26 ” квітня 2011 р. № 460


ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
надання водних об'єктів загальнодержавного значення
(їх частин), розташованих на території області,
у тимчасове користування на умовах оренди
 
1.    Тимчасовий порядок надання водних об'єктів загальнодержавного значення (їх частин), розташованих на території області, у тимчасове користування на умовах оренди (далі - Порядок) розроблений відповідно до Водного та Земельного кодексів України, законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про державний контроль за використанням та охороною земель", "Про тваринний світ", "Про оренду землі", постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.96 № 502 "Про затвердження Порядку користування землями водного фонду"  і визначає механізм надання водних об'єктів загальнодержавного значення (їх частин), розташованих на території області (далі – водні об’єкти), у тимчасове користування на умовах оренди.
 
2.  У користування на умовах оренди водні об'єкти надаються водокористувачам для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також у лікувальних і оздоровчих цілях.
 
3.                Орендодавцями водних об’єктів є:
 
районні державні адміністрації – у разі розташування водного об’єкта на території одного району, в межах сіл, селищ, а також міст районного значення;
  
обласна державна адміністрація – у разі розташування водного об’єкта на території двох або більше районів, у межах міст обласного значення, а також на території Свердловського району Луганської області.
  
4.                  Відповідно до ст. 5 Водного кодексу України до водних об'єктів загальнодержавного значення належать поверхневі води (озера, водосховища, річки, канали), що знаходяться і використовуються на території більш як однієї області, а також їх притоки всіх порядків.
         Використання водного об’єкта повинно здійснюватися згідно з умовами договору оренди водного об’єкта.
 
5.                 Водні об'єкти надаються в оренду тим юридичним та фізичним особам, які набули в установленому законодавством порядку право оренди відповідної земельної ділянки водного фонду.
Надання земель водного фонду в оренду здійснюється в порядку, визначеному Земельним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами у сфері земельних відносин.
 
6.                 Надання в оренду водного об'єкта оформляється договором оренди, який погоджується Луганським обласним виробничим управлінням меліорації і водного господарства та Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Луганській області.
 
7.                 Фізична або юридична особа, яка бажає отримати водний об’єкт в оренду (далі – претендент), подає до обласної (районної) державної адміністрації такі документи:
 
клопотання, в якому зазначаються найменування юридичної особи, якщо клопотання від фізичної особи - її прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер та місце проживання, місцезнаходження водного об'єкта, орієнтовна площа водного дзеркала, мета і строк оренди;
 
копії установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію для суб'єктів підприємницької діяльності та копія паспорту для фізичних осіб, завірені нотаріально, банківські реквізити;
 
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із зазначенням видів діяльності;
 
копію рішення сільської, селищної або міської ради, завірену в установленому порядку, про погодження надання водного об’єкта в оренду, якщо об'єкт розташований в межах населеного пункту;
 
перспективний план використання водного об'єкта на строк оренди та план природоохоронних заходів відповідно до державних та обласних (районних) програм;
 
копію договору оренди земельної ділянки водного фонду, зареєстрованого в установленому порядку;
 
висновок територіального органу рибоохорони у разі надання водного об'єкта у користування для рибогосподарських потреб;
 
висновок санітарно-епідеміологічної служби у разі надання у користування для оздоровчих цілей водного об'єкта, який є джерелом питного водопостачання.
 
8.                 Якщо матеріали надані заявником не в повному обсязі, обласна (районна) державна адміністрація письмово повідомляє про це заявника та встановлює строк для усунення недоліків.
 
9.                 Обласна (районна) державна адміністрація протягом місяця розглядає подані документи та приймає рішення про надання або про відмову у наданні водного об’єкта у користування.
 
10.             У наданні водного об'єкта у користування може бути відмовлено, якщо:
 
установчими документами заявника не передбачено здійснення виду діяльності, які відповідають вимогам п. 2 цього Порядку;
 
мета, для якої передбачається передати водний об’єкт у користування, не узгоджується із заходами, що проводяться відповідно до державних або обласних (районних) програм;
 
відсутні погодження відповідних органів згідно з умовами цього Порядку;
 
з інших підстав, передбачених законодавством.
 
Рішення про відмову в наданні водного об’єкта у користування має містити обґрунтування. Копія цього рішення надсилається заявнику протягом 10 днів з дня його прийняття.
 
11.             Договір оренди водного об'єкта повинен бути укладений протягом місяця з дня прийняття розпорядження голови обласної (районної) держадміністрації про надання водного об’єкта в оренду.
 
12.             Використання водного об'єкта здійснюється з урахуванням режиму спеціального водокористування та умов договору відповідно до вимог чинного законодавства.
 
13.             Строк оренди водного об'єкта не може перевищувати строку оренди земельної ділянки, на якій розташований водний об’єкт.
14.             Орендар набуває права користування водним об'єктом після прийняття розпорядження голови обласної (районної) держадміністрації й підписання сторонами договору оренди, погодженого з органами, зазначеними в п. 6 цього Порядку, та передачі водного об’єкта за актом приймання-передачі.
 
15.             У договорі оренди водного об'єкта (його частини) зазначаються:
 
об'єкт оренди (місце знаходження і розмір водного об'єкта);
 
строк дії договору;
 
розмір орендної плати (індексація, форми оплати, строки і порядок внесення та перегляду);
 
мета використання водного об’єкта;
 
умови повернення водного об'єкта орендодавцеві після закінчення строку оренди;
 
обмеження щодо використання водного об'єкта, включаючи природоохоронні вимоги;
 
відповідальність сторін;
 
умови наповнення водного об’єкта, попуски та скиди води з нього;
 
умови обслуговування та утримання гідротехнічних споруд у технічно справному стані;
 
дотримання вимог чинного законодавства при використанні прибережних захисних смуг;
 
умови загального та спеціального водокористування з максимальним врахуванням інтересів населення та водокористувачів;
 
умови дострокового розірвання договору.
 
Невід’ємною частиною договору оренди водного об’єкта є:
 
план (схема) водного об’єкта, що передається в оренду;
 
паспорт водного об’єкта з включенням матеріалів обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, розроблений спеціалізованою організацією;
 
акт приймання-передачі об’єкта оренди.
До договору оренди можуть бути включені інші умови, які стосуються конкретного водного об'єкта і сприяють найбільш ефективному його використанню.
У договорі оренди водного об’єкта має бути зазначена умова, що у разі прийняття нових та внесення змін до чинних законодавчих та нормативних актів до договору вносяться відповідні зміни та доповнення в установленому законодавством порядку.
 
16.             Річна орендна плата за користування водним об'єктом становить:
 
у разі оренди водного об’єкта строком до 5 років – 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земель водного фонду;
 
у разі оренди водного об’єкта строком від 6 до 10 років – 11 відсотків від нормативної грошової оцінки земель водного фонду;
 
у разі оренди водного об’єкта на строк більше 10 років – 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земель водного фонду.
 
17.             У разі надходження від орендаря клопотання про продовження строку дії договору оренди водного об’єкта обласна (районна) державна адміністрація створює комісію із залученням до її роботи представників відповідного органу місцевого самоврядування, Луганського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, Державного управління навколишнього природного середовища в Луганській області для проведення перевірки ефективності використання і технічного стану водного об'єкта та виконання природоохоронних заходів з наданням відповідних висновків щодо доцільності продовження договору оренди водного об’єкта.
 
18.             У разі закінчення строку дії договору обласна (районна) державна адміністрація створює комісію, яка здійснює обстеження водного об’єкта та складає акт його приймання-передачі.
 
19.            Підготовка проектів розпоряджень голови облдержадміністрації про надання водного об’єкта в оренду, договорів оренди та актів приймання-передачі водних об’єктів здійснюється Луганським обласним виробничим управлінням меліорації і водного господарства.  
 
 
Заступник голови – керівник
апарату облдержадміністрації                                                       О.С. ОСТАПЕНКО