Текст документа: Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Луганської області на 2001 рік за 9 місяців п. р.


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30 листопада 2001 року № 678


Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Луганської області на 2001 рік за 9 місяців п. р.

Аналіз виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Луганської області на 2001 рік свідчить про збереження з початку року позитивної динаміки зростання більшості показників соціально-економічного розвитку області. Так, за 9 місяців поточного року темпи зростання випуску товарної продукції становили 39,3 відс. (по Україні - 16,6 відс.). Усі галузі промислового виробництва працювали з перевищенням показників минулого року.

Аналіз ефективності роботи підприємств свідчить, що в поточному році рентабельно працювали 51,0 відс. підприємств, якими отримано 614,6 млн. грн. прибутку. За січень - вересень 2001 року вироблено товарів народного споживання на 617,2 млн. грн., що на 10,4 відс. більше ніж у січні - вересні минулого року. При цьому одержано приріст по всіх групах споживчих товарів. Зросли обсяги надання платних послуг населенню, у тому числі побутового обслуговування населення.

Досягнуто скорочення реалізації продукції та послуг на бартерних умовах з 31,5 відс. за 9 місяців 2000 року до 13,9 відс. у поточному році, 69,4 відс. сплачено в грошовій формі.

Темпи зростання обсягів інвестицій в основний капітал порівняно із січнем - вереснем минулого року становили 116,4 відс. За рахунок усіх джерел фінансування освоєно 770,6 млн. грн. та введено в дію основних фондів на 635,2 млн. грн. Переважним джерелом інвестицій до основного капіталу залишаються кошти підприємств (60,6 відс.), кошти населення (9,4 відс.) та інші позабюджетні джерела. З початку року до області надійшло прямих іноземних інвестицій 9,5 млн. дол. США, або на 12,4 відс. більше ніж за весь минулий рік.

Підприємствами транспорту за звітний період виконано вантажооборот на 105,7 відс. та пасажирооборот на 137,4 відс.

Рівень надання платних послуг підприємствами зв'язку склав 107,1 відс. до минулого року.

Завдяки організованому проведенню весняних та осінньо-польових робіт у сільському господарстві виробництво зернових культур у всіх категоріях господарств склало 967 тис. тонн, що в 3 рази більше ніж за минулий рік. Зросли темпи заготівлі кормів. За 9 місяців поточного року у тваринництві виробництво молока проти минулого року збільшилось на 11,5 відс., кількість курячих яєць - на 4,5 відс.

Порівняно з відповідним періодом минулого року в січні - вересні поточного року на 9,7 відс. зріс зовнішньоторговий обіг і склав 765 млн. дол. США. Одержано позитивне сальдо в розмірі 421,9 млн. дол. США (у минулому році було 215,9 млн. дол. США).

У січні - вересні поточного року до зведеного бюджету України мобілізовано 967,2 млн. грн., що на 47 відс. більше відповідного періоду минулого року.

Разом з тим повільно йдуть якісні зміни в галузях економіки. Місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарської діяльності не використані всі резерви прискорення темпів покращання соціально-економічного становища, підвищення ефективності роботи.

У поточному році щомісячно понад 32 відс. підприємств скорочували обсяги промислового виробництва. За січень - вересень 2001 року проти аналогічного періоду минулого року зменшено виробництво автомобілів, лінолеуму, ванн, верстатів металорізальних, конструкцій і збірних залізобетонних виробів, вагонеток шахтних і гірничорудних, макаронних виробів, консервів, маргаринової продукції, м'яса. У легкій промисловості знизився випуск основних видів продукції. Низькими темпами зростає ефективність виробництва, а 49,0 відс. підприємств працюють збитково.

Високою залишається частка реалізації продукції шляхом бартерних операцій у машинобудівній промисловості (41,5 відс.), обробній (40,8 відс.) та добувній (29,5 відс.).

За 8 місяців поточного року проти аналогічного періоду минулого збільшилась дебіторська заборгованість на 3571 млн. грн., кредиторська - на 4583,7 млн. грн.

Залишаються незадовільними темпи розширеного відтворення основних фондів, технічна та технологічна відсталість, яка є основною причиною випуску неконкурентоспроможної продукції.

За січень - вересень 2001 року оборот роздрібної торгівлі становив 1735,5 млн. грн., що в порівняних цінах на 1,7 відс. менше рівня січня - вересня 2000 року.

Не подолані негативні тенденції в окремих галузях і видах сільськогосподарського виробництва. У поточному році в порівнянні з минулим майже на 41,0 відс. скоротилися обсяги виробництва соняшника, на 42,5 відс.- картоплі, на 54,4 відс.- овочів. Знижені обсяги виробництва м'яса на 37,3 відс. проти 9 місяців минулого року. Не досягнута стабілізація поголів'я великої рогатої худоби та свиней.

У 2001 році залишається велика кількість неплатоспроможних суб'єктів господарювання.

Низькими темпами вирішуються питання розрахунків. Заборгованість, яка безпосередньо стосується рівня життя населення, складає 595,5 млн. грн., у тому числі із заробітної плати - 398,3 млн. грн., інших соціальних виплат - 197,2 млн. грн. Податкова заборгованість до Пенсійного фонду становить 34,5 млн. грн.

Результати виконання місцевих бюджетів складають лише 92,3 відс. від запланованих обсягів і призводять до недофінансування асигнувань більшості функцій видатків, крім дотацій з обласного бюджету.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення виконання показників Програми соціально-економічного та культурного розвитку Луганської області на 2001 рік:

1. Керівникам управлінь облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій, виконавчим органам міських рад в межах наданих повноважень проаналізувати причини нестабільної роботи окремих підприємств, організацій, сільгосптоваровиробників, причини скорочення обсягів виробництва продукції та зниження її конкурентоспроможності, погіршення фінансового становища та вжити заходів щодо підвищення ефективності роботи підприємств й досягнення до кінця поточного року прогнозованих обсягів.

2. Керівникам управлінь облдержадміністрації розглянути на чергових засіданнях колегій результати фінансово-економічної діяльності підприємств спільної власності територіальних громад області, які належать до сфери управління облдержадміністрації, за 9 місяців цього року, перспективи роботи на 2002 рік, можливості забезпечення їх стабільної роботи.

3. Звернути увагу Головного управління економіки облдержадміністрації (Ахромкин Є. М.), райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад на необхідність вжиття заходів щодо стимулювання розвитку малих підприємств області.

4. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Іванов В. О.), райдержадміністраціям проаналізувати стан справ у рослинництві й тваринництві та вжити заходів щодо сприяння вирощуванню технічних і овочевих культур, недопущення зниження поголів'я худоби та збільшення обсягів виробництва м'яса й м'ясопродуктів.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної держадміністрації Пілієва С. Г.

 

 Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.