ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 30 листопада 1999 року № 898
(Документ втратив чинність)
Про порядок проведення перерахунків житлових субсидій
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.99 р. N 822 "Про вдосконалення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій" та згідно із змінами і доповненнями до Методики надання населенню житлових субсидій, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Міністерства енергетики України, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 10.09.99 р. N 156/222/270/208/237/111, для проведення перерахунків раніше призначених субсидій та раціонального використання бюджетних асигнувань:
1. Затвердити порядок проведення перерахунків призначених субсидій, наданих населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у межах установлених термінів їх призначення (додається).
2. Підприємствам та організаціям, що надають житлово-комунальні послуги населенню, видавати одержувачам субсидій довідки за формами, наведеними у листах обласного управління соціального захисту населення від 04.03.99 р. NN 1217, 1218, 1219, 1220, 1221 для розрахунку остаточного розміру субсидій.
3. Виконкомам місцевих рад та головам райдержадміністрацій через служби субсидій, засоби масової інформації довести до населення умови та порядок перерахунків субсидій, взаємну відповідальність сторін.
4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 18.01.99 р. N 17 "Про порядок проведення перерахунків субсидій, наданих населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг".
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М.
Голова обласної держадміністрації |
О. С. Єфремов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 30 листопада 1999 р. N 898 |
ПОРЯДОК
проведення перерахунків призначених субсидій, наданих населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у межах установлених термінів їх призначення
Перерахунок субсидій у межах установлених термінів їх призначення проводиться у таких випадках:
1. Без звернення громадян при зміні цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, на оплату яких призначено субсидію.
2. За особистим зверненням громадян, субсидія яким призначена на житлово-комунальні послуги, терміном на 6 або 7 місяців:
- при зміні кількості прописаних на даній житловій площі;
- при зміні доходів:
а) якщо доход сім'ї знизився не менше ніж на 20 відсотків з моменту призначення субсидій; |
б) втрата роботи та перехід на облік до центру зайнятості; |
- при зміні величини межі малозабезпеченості;
- при неодержанні в повному обсязі житлово-комунальних послуг.
3. Перерахунок призначеної на 12 місяців субсидії на житлово-комунальні послуги:
1) без участі громадян:
- при збільшенні доходів, пов'язаних з підвищенням розміру пенсій та соціальних виплат, здійснювати з наступного місяця після місяця, в якому відбулися зміни, до кінця терміну призначення, виходячи з розміру плати за житлово-комунальні послуги та доходів осіб, на яких нараховуються житлово-комунальні послуги;
2) за особистим зверненням громадян:
- при збільшенні доходів у зв'язку з влаштуванням непрацездатної особи на роботу, появою інших джерел доходів, зміною в складі прописаних внаслідок прописки працездатної особи, виконується на загальних підставах з наступного місяця після місяця, в якому змінився доход, склад прописаних;
- при зміні величини межі малозабезпеченості;
- при неодержанні у повному обсязі житлово-комунальних послуг;
- при зміні розміру земельних ділянок, дохід від яких враховується при розрахунку субсидій.
4. Коректування субсидій за недодані (частково чи повністю) житлово-комунальні послуги при відсутності індивідуальних засобів обліку (гаряча вода, теплоенергія) проводиться згідно з Положенням, затвердженим розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.04.98 р. N 326 та Методикою надання населенню житлових субсидій зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Міністерства енергетики України, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 10.09.99 р. N 156/222/270/208/237/111.
4.1. Якщо протягом терміну призначення субсидії фактична плата за окремий вид послуг змінюється, то перерахунок розміру витрат та розміру субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у межах норм споживання здійснюється лише за цим окремим видом послуг.
4.2. Одержувачі субсидій зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менше, ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. При цьому обов'язковий відсоток платежу з цього виду послуг не зберігається. Розмір субсидії з вищезазначених послуг знімається з організації - надавача послуг.
4.3. При відсутності гарячого водопостачання збільшується норма газопостачання згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.98 р. N 822. Газопобутова організація надає абоненту дорахунки за спожитий, у період відсутності гарячого водопостачання, газ.
Якщо субсидія була розрахована з урахуванням гарячого водопостачання, то при його відсутності суму дорахунків за газ отримувач субсидії сплачує самостійно, починаючи з другого півріччя 1999 р.
Якщо субсидія на житлово-комунальні послуги була розрахована без врахування гарячого водопостачання при його відсутності та без підвищеної норми газопостачання на підігрів води, то при появі гарячого водопостачання в період дії субсидії заявник особисто звертається з відповідною довідкою до служби субсидій, яка дораховує субсидію на цей вид послуг.
5. Перерахунок субсидій по фактичному споживанню послуг у разі, коли обсяг витрачання газу, води, електричної та теплової енергії вимірюється засобами їх обліку здійснюється в такій послідовності:
5.1. Заявник звертається до служби житлових субсидій (СЖС) для продовження терміну субсидії на новий період (6, 7 або 12 місяців) з документами, що засвідчують право на її призначення.
Розрахунок субсидії провадиться по фактичному використанню житлово-комунальних послуг, обсяг яких вимірюється засобами їх обліку, за попередній термін дії субсидії, а в разі першого звернення - за попередній відповідний термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.
5.2. На підставі довідок, виданих організаціями про фактичне щомісячне використання житлово-комунальних послуг (опалення, холодна та гаряча вода, газ, електроенергія) за період дії попередньої субсидії, розрахункових книжок та проплати (обов'язкової частки платежу заявника) проводиться щомісячний аналіз та визначається сума залишків або дорахунків по абонентах та видах послуг.
5.3. Якщо після закінчення терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати в межах норм споживання, то невикористані перераховані кошти (залишки) повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок відділів субсидій або зараховуються цими організаціями в рахунок фінансування субсидій, призначених іншим отримувачам.
5.4. У разі, коли за закінченням терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму більшу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати в межах норм споживання, відділи (управління) субсидій проводять перерахунок раніше призначеної субсидії, виходячи з вартості фактично спожитих послуг, але не більше від встановлених норм (дорахунки). При цьому отримувачі субсидій повинні сплачувати обов'язкову частку плати в межах норм споживання, на яку призначено субсидію.
Результати перерахунків призначених субсидій (залишки чи дорахунки) відображаються службою субсидій в реєстрах і направляються організаціям - надавачам послуг для коректування розміру субсидій на особистих рахунках абонентів.
5.5. Розрахунок субсидій на житлово-комунальні послуги провадиться:
- при відсутності лічильників, виходячи з встановлених норм споживання;
- при наявності лічильників, з фактичного середньомісячного споживання за попередній період субсидії, але не більше норм.
При значній економії послуг, що вимірюються лічильниками (природний газ), за попередній термін дії субсидії розмір розрахованої нинішньої субсидії дорівнює нулю. У таких випадках після розрахунку субсидії заявнику видається повідомлення на загальних підставах. Заявник при цьому сплачує:
- за послуги, обсяг яких не вимірюється засобами обліку - повністю розмір плати у межах норм споживання;
- за послуги, обсяг яких вимірюється лічильниками - лише обов'язкову частку платежу, розподілену пропорційно їх вартості в межах норм споживання.
По закінченню терміну дії субсидії (6, 7 чи 12 місяців) на підставі довідок організацій - надавачів послуг про щомісячне фактичне споживання послуг, обсяг яких вимірюється лічильниками, служба субсидій проводить перерахунок субсидій та допроводить доплату субсидій (в межах норм споживання) на особистий рахунок заявника з вищезазначених послуг.
5.6. Заявник повинен щомісячно фіксувати в розрахункових книжках обсяг використання послуг, споживання яких вимірюється засобами обліку, незалежно від того, сплачує він їх вчасно чи ні, і передавати дані до організацій - надавачів послуг.
5.7. По закінченню терміну дії субсидії заявник забов'язаний повідомити відділ субсидій та організації, що надають житлово-комунальні послуги, про щомісячне фактичне споживання послуг, обсяг яких вимірюється засобами обліку, для остаточного визначення розміру субсидії.
5.8. Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, то за підтвердженням права на отримання субсидії на наступний термін розмір обов'язкової частки плати, розрахований від середньомісячного сукупного доходу прописаних у житловому приміщенні, зменшується на 1 відсоток, але не більше ніж на 5 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартості за встановленими нормами споживання.
Право на зменшення відсотка мають сім'ї, які повторно звернулися до відділу субсидій:
- на житлово-комунальні послуги, починаючи з грудня 1999 р. - по закінченню терміну дії субсидії;
- на оплату природного газу, що використовується на індивідуальне опалення - по закінченню опалювального періоду 1999 - 2000 рр.
6. При зверненні заявника за призначенням субсидії на наступний період СЖС проводиться аналіз фактичного використання раніше призначеної та перерахованої субсидії без уваги на суми залишків та дорахунків за минулий період.
7. В особистій справі заявника за кожний період субсидії повинні бути відображені всі операції з перерахунків (коректування, залишки чи дорахунки субсидій, визначення відсотка економії, відміну раніш призначеної субсидії), проведені на підставі аналізу фактичного використання житлово-комунальних послуг.
____________
Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.
|