Текст документа: Про заходи щодо поліпшення стану розрахунків споживачів області за використані електроенергію, природний газ, теплову енергію та воду


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 12 лютого 2002 року № 100


Про заходи щодо поліпшення стану розрахунків споживачів області за використані електроенергію, природний газ, теплову енергію та воду

 ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 12.02.2002 р. N 100

Про заходи щодо поліпшення стану розрахунків споживачів області за використані електроенергію, природний газ, теплову енергію та воду
-->

В області склалася критична ситуація із забезпеченням розрахунків за використані електроенергію та природний газ. Заборгованість за спожиті енергоносії складає близько 2 млрд. грн. При цьому за підсумками 2001 року загальна заборгованість має стійку тенденцію зростання.

Протягом 2001 року споживачам області відпущено електроенергії на суму 1431,4 млн. грн., сплачено 1125,4 млн. грн., або 78,6 відсотка, у тому числі грошима сплачено 786 млн. грн., або 54,8 відсотка. Загальне зростання боргу становить 305,9 млн. грн. За даними показниками область знаходиться на 25 місці серед 27 регіонів України.

Найгірші показники розрахунків мають підприємства житлово-комунального господарства - 25,3 відсотка, водопостачальні організації - 24,5 відсотка, підприємства хімічної промисловості - 72,3 відсотка, вугільної галузі - 74,6 відсотка, сільського господарства - 80,7 відсотка, установи, які фінансуються з місцевих бюджетів, - 84 відсотки.

Найбільша заборгованість за спожиту електроенергію бюджетними установами й організаціями за станом на 01.01.2002 р. склалася в містах: Луганську - 775 тис. грн., Свердловську - 429,1 тис. грн., Лисичанську - 347,1 тис. грн., Брянці - 263,4 тис. грн., Рубіжному - 102,6 тис. грн. На загальнообласному рівні платежі складають 84 відсотки, відсоток розрахунків щодо зазначених міст склав: по Брянці - 44,3 відсотка, Лисичанську - 50,1 відсотка, Луганську - 60,7 відсотка, Рубіжному - 69,4 відсотка, Свердловську - 72,7 відсотка.

Середньообласний рівень розрахунків за спожитий природний газ бюджетними установами області у 2001 році склав 80,3 відсотка. Найбільша заборгованість за 2001 рік і низький відсоток розрахунків склалися у містах: Брянці - 57,7 відсотка, Лисичанську - 63,1 відсотка, Свердловську - 70 відсотків, Луганську - 70,4 відсотка, Старобільському районі - 50,6 відсотка.

Значно збільшилась заборгованість споживачів за послуги водопостачання, яка станом на 01.01.2002 року склала 415,6 млн. грн.

Найбільшу заборгованість мають: м. Луганськ - 74,8 млн. грн., м. Лисичанськ - 14,7 млн. грн., м. Перевальськ - 12,2 млн. грн., м. Первомайськ - 11,6 млн. грн., м. Краснодон - 12,4 млн. грн., м. Свердловськ - 9,1 млн. грн.

Враховуючи вищевикладене, з метою подолання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі області, які зумовлені недостатнім рівнем енергоплатежів:

1. Звернути увагу керівництва ВАТ "Луганськобленерго" (Трифонов Ю. П.) на незадовільний стан роботи щодо розрахунків споживачів електричної енергії регіону та дотримання встановлених Луганській області граничних величин споживання електроенергії.

2. Звернути увагу начальників управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації (Кірюшин В. М.), Головного управління промислової політики облдержадміністрації (Смірнов М. М.) на незадовільну роботу з підвідомчими підприємствами й організаціями в частині забезпечення останніми своєчасних і повних розрахунків за спожиті енергоносії.

3. Звернути увагу голів райдержадміністрацій і міських голів (міст обласного значення) на недостатню роботу районних та міських комісій з контролю за своєчасними розрахунками за спожиту енергію в частині:

- розгляду та вирішення питань забезпечення розрахунків підприємств, установ і організацій за спожиті енергоносії;

- організації забезпечення дотримання встановлених режимів електроспоживання.

4. З метою поліпшення стану енергорозрахунків підприємств житлово-комунального господарства області:

4.1. ОКП "Луганськводпром" (Павлік М. А.), ОКП "Луганськводоканал" (Альошкін В. С.) забезпечити платежі за спожиту електроенергію в повному обсязі та вжити заходів щодо обмеження або припинення постачання води споживачам у встановленому порядку в разі неповного проведення ними розрахунків за воду.

4.2. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (Тураєв В. О.), управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації (Кірюшин В. М.) провести аналіз причин зниження обсягів нарахованих субсидій і вжити заходів щодо повноти субсидіювання громадян, яким необхідна державна підтримка з оплати за житлово-комунальні послуги.

4.3. Звернути увагу Луганського, Краснодонського, Первомайського, Свердловського, Ровеньківського, Антрацитівського, Кіровського, Брянківського, Стахановського виконкомів міських рад, голови Перевальської райдержадміністрації на низький рівень розрахунків за воду відповідними комунальними підприємствами водопостачання та пропонувати їм вжити заходів щодо забезпечення розрахунків за поточне споживання в повному обсязі.

5. Головному управлінню промислової політики облдержадміністрації (Смірнов М. М.) надати Мінпаливенерго України пропозиції щодо своєчасності розрахунків за використану електроенергію вуглевидобувними підприємствами області.

6. Заступникам голови облдержадміністрації (Рисухін Л. І., Махортов Ю. О., Кобітєв О. Є., Пілієв С. Г.) забезпечити проведення щодекадних селекторних нарад з питань розрахунків за використані енергоносії з відповідними підприємствами та організаціями області.

7. Начальнику Головного фінансового управління облдержадміністрації (Балковий Ю. І.), виконкомам міських рад міст обласного значення, головам райдержадміністрацій до 28.02.2002 р. надати енергопостачальним компаніям довідки про затверджені місцевими бюджетами обсяги фінансування бюджетних установ для розрахунків за спожиті природний газ та електроенергію.

8. Запропонувати управлінню Державного казначейства в Луганській області (Попов М. І.) взяти на контроль проходження платежів від бюджетних установ, які фінансуються з Державного бюджету України, за використані природний газ та електроенергію. Щомісячно до 28 числа після закінчення звітного періоду надавати до облдержадміністрації довідку про обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості за переліком відповідних організацій.

9. Головам райдержадміністрацій та міським головам проаналізувати стан виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 27.09.99 р. N 737 "Про Комплексну програму енергозбереження Луганської області на 1999 - 2010 рр." та поінформувати Головне управління економіки облдержадміністрації до 5 березня та до 5 липня поточного року.

10. Головам райдержадміністрацій, виконкомам міських рад міст обласного значення, керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації:

10.1. До 28.02.2002 р. розглянути стан розрахунків за спожиті енергоносії, теплову енергію та воду підприємствами, установами й організаціями, розташованими на відповідних територіях.

10.2. Забезпечити контроль за споживанням енергоносіїв, теплової енергії та води бюджетними установами та організаціями в межах коштів, передбачених затвердженими кошторисами доходів і видатків цих установ та організацій.

10.3. До 28.02.2002 р. вжити заходів щодо запровадження тимчасової зміни в режимі роботи підприємств області з метою зменшення пікових навантажень в об'єднаній енергосистемі України, особливо у години ранкового та вечірнього максимумів електроспоживання.

11. Начальнику Головного фінансового управління облдержадміністрації Балковому Ю. І., виконкомам міських рад міст обласного значення вжити заходів щодо забезпечення повного фінансування бюджетних витрат по пільгах і субсидіях населенню на послуги енергопостачання, тепло та водозабезпечення в межах відповідних надходжень субвенцій з державного бюджету.

12. Керівництву Луганської ТЕС (Михайлов М. П., Щигров М. В.) вжити заходів щодо повноти розрахунків з вугледобувними підприємствами області за відвантажене паливо.

13. Пропонувати керівництву ВАТ "Алчевський металургійний комбінат", ВАТ "Стахановський завод феросплавів", СП "Інтерсплав", ВАТ "Стахановський завод техвуглецю", СДВП "Об'єднання "Азот", ВАТ "Лисичанський завод ГТВ", ВАТ "Стахановський завод ГТВ", ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод", АТЗТ Краснодонський завод "Автоагрегат", ХК "Луганськтепловоз", ВАТ НВФ "Луганські акумулятори", ДППО "Луганський верстатобудівний завод" розробити в установленому порядку комплекс спеціальних заходів щодо безаварійного припинення виробництва (у разі відключення енергопостачання), направлених на виключення можливості заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу.

14. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Селіванов Є. М.) забезпечити опублікування цього розпорядження та організувати у подальшому інформування населення через засоби масової інформації області про стан виконання заходів з поліпшення ситуації в паливно-енергетичному комплексі.

15. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації Кобітєва О. Є., Рисухіна Л. І., Пілієва С. Г., Махортова Ю. О., заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Запорожцева М. В.

 

 Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.