Текст документа: Про підсумки соціально-економічного розвитку Луганської області за I квартал та пріоритетні завдання на 2001 рік


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 04 травня 2001 року № 242


Про підсумки соціально-економічного розвитку Луганської області за I квартал та пріоритетні завдання на 2001 рік

У I кварталі 2001 року облдержадміністрація, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування спрямовували свою діяльність на виконання завдань, визначених у Посланні Президента України до Верховної Ради України "Україна: поступ у XXI сторіччя. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000 - 2004 роки", Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Реформи заради добробуту", Програми соціально-економічного і культурного розвитку Луганської області на 2001 рік та інших документів.

У першому кварталі поточного року спостерігалась тенденція стабілізації соціально-економічного становища.

Порівняно з відповідним періодом минулого року темпи зростання промислового виробництва складають 137,8 відсотка, у березні приріст відзначений по всіх основних галузях промисловості: добувній промисловості - на 10,5 відс., обробній - на 52,6, виробництві електроенергії, газу, тепла, води - на 3 відс. Збільшився випуск основних видів продукції: вугілля рядового, сталевих труб, первинної переробки нафти, автомобільного бензину, мінеральних добрив, кальцинованої соди, вибухобезпечних електродвигунів, віконного скла, взуття. Виробництво товарів народного споживання збільшилось на 13,7 відс., у тому числі продуктів харчування на 6,2 відс., непродовольчих товарів - на 31,2 відс.

У сільському господарстві області тривають весняно-польові роботи. За станом на 20 квітня 2001 року завершені роботи щодо підготовки грунтів під ранні ярові культури. Посіяно зернових і зернобобових на площі - 110 тис. га (81,2 відс. до запланованого). При потребі у кредитно-фінансових ресурсах в обсязі 61,9 млн. грн., необхідних для проведення весняно-польових робіт, укладено договорів на 65,9 млн. грн. (106,5 відс.), з яких отримано 63,1 млн. грн. Забезпеченість господарств дизельним паливом на 20 квітня 2001 року складала 68 відс. проти 39 відс. на ту ж дату минулого року.

Зростання обсягів промислового виробництва сприяло збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів. До зведеного бюджету України мобілізовано 294 млн. грн., що складає 118,8 відс. до плану та у 1,6 разу більше в порівнянні з I кварталом 2000 року. У місцеві бюджети надійшло (з урахуванням дотації з державного бюджету) 157,3 млн. грн., або 96,2 відс. до розрахункових показників.

Спостерігається скорочення збитків на підприємствах торгівлі та громадського харчування - у 2,7 разу, житлово-комунального господарства - у 1,6 разу.

У поточному році стабілізувалась ситуація з мобілізацією коштів до Пенсійного фонду України та з виплати пенсій. До бюджету надійшло коштів з урахуванням надходжень з Пенсійного фонду України 234,9 млн. грн., що забезпечило своєчасні виплати пенсій січня - березня. Виконання плану власних надходжень за три місяці п. р. становило 119,9 відс. Проти відповідного періоду минулого року обсяги власних надходжень зросли на 41,9 млн. грн., або 36,8 відс.

У січні - березні п. р. освоєно 186,1 млн. грн. інвестицій до основного капіталу (капітальних вкладень) та введено в дію основних фондів за фактичною вартістю на 152,8 млн. грн. Обсяги інвестицій до основного капіталу порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 16,8 відс.

Дещо покращилась ситуація на ринку праці. Рівень безробіття складав за станом на 1 квітня п. р. 3,9 відс. і залишається незмінним з березня 2000 року. Своєчасно виплачено робітникам і службовцям 37,5 відс. фонду оплати праці проти 22,1 відс. за січень - лютий 2000 р. Заборгованість по заробітній платі складала на 10 березня 2001 року 460,1 млн. грн. і скоротилася в порівнянні з початком року на 5,4 млн. грн. або на 1,2 відс.

Скорочення заборгованості із заробітної плати відбулося в 23-х галузях із 40 представлених в області. Як наслідок, завдяки стабілізації показників у соціальній сфері у січні - лютому номінальні грошові доходи зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 46,6 відс. Середньомісячний грошовий прибуток на душу населення становив 138,1 грн. проти 93,6 грн. за аналогічний період минулого року.

Продовжуються позитивні зрушення в зовнішньоекономічній діяльності. Обіг зовнішньої торгівлі за січень - лютий п. р. зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 29,4 відс., у тому числі обсяги експорту збільшились на 44 відс., а імпорту зменшились на 1,4 відс.

Разом з тим у звітному періоді припущено зниження обсягів виробництва в целюлозно-паперовій промисловості та видавничій справі, обробленні металевих відходів і брухту. Скоротився випуск деяких основних видів промислової продукції: чавуну, сталі, готового прокату, автомобілів, вагонеток шахтних, верстатів металорізальних, будівельних матеріалів, тканин шовкових, панчішно-шкарпеткових і трикотажних виробів.

У сільському господарстві продовжується скорочення поголів'я худоби. Як наслідок, виробництво м'яса (в живій вазі) зменшилось на 39 відс. У сільськогосподарських підприємствах спостерігається зниження виробництва продукції: м'яса вироблено 2,0 тис. тонн, або 41,4 відс. до відповідного періоду минулого року, молока - 16,0 тис. тонн (86,2 відс.), яєць - 55,5 млн. штук (78,9 відс.).

Незважаючи на зростання обсягів виробництва в більшості галузей економіки, 54 відс. підприємств одержали збитки в сумі 194,4 млн. грн., з яких 35,7 відс. - підприємства паливно-енергетичного комплексу.

Спостерігається зростання за два місяці п. р. дебіторської заборгованості - на 3,6 відс., кредиторської - 6,3 відс.

Незадовільно складається ситуація з оплатою енергоносіїв, спожитих бюджетними установами області. Їх рівень становить за станом на 1 квітня 2001 р. 68 відс. Значно нижче середньообласного рівень оплати за спожиті енергоносії бюджетних установ у містах Луганську, Лисичанську, Стаханові, Брянці, Рубіжному, Свердловську, у Попаснянському, Новоайдарському, Станично-Луганському, Білокуракинському, Міловському, Троїцькому районах.

Не вирішена проблема погашення заборгованості по житлових субсидіях населення, яка станом на 1 квітня п. р. становить 37060,8 тис. грн. і збільшилась в порівнянні з початком року в 1,4 разу. Зросла з початку року в 1,4 разу заборгованість відшкодування у зв'язку з наданням пільг ветеранам війни та праці й на 1 квітня п. р. вона становить 35668,5 тис. грн.

З метою подальшої реалізації положень Указу Президента від 23.02.2000 р. N 276 "Про першочергові заходи щодо реалізації Послання Президента України до Верховної Ради України "Україна: поступ у XXI сторіччя. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000 - 2004 роки" та Програми соціально-економічного і культурного розвитку Луганської області на 2001 рік:

1. Керівникам галузевих підрозділів облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій та виконкомам місцевих рад, керівникам бюджетних установ:

- зосередити зусилля на питаннях зростання реальних доходів населення, посилення його соціальної захищеності;

- вжити дійових заходів щодо скорочення заборгованості з виплати заробітної плати;

- запровадити щомісячний моніторинг стану співвідношення заробітної плати до індексу споживчих цін у містах і районах.

2. Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати виконкомам міських рад:

- проаналізувати стан справ з погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах і в установах, здійснити комплекс заходів, направлених на її максимальне скорочення;

- вжити заходів до керівників державних та комунальних підприємств, які не виконують умов контрактів щодо своєчасної виплати заробітної плати, аж до розірвання контрактів.

3. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (Тураєв В. О.):

- до вересня цього року розробити обласну програму подолання бідності на 2001 - 2004 роки;

- до кінця року завершити роботу по створенню в області центру професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів;

- підготувати установчі документи щодо створення науково-методичного центру професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів;

- провести комплексні обстеження підприємств, на яких протягом 2000 року відбулось погіршення стану безпеки і умов праці або збільшення випадків виробничого травматизму;

- розробити та впровадити комплекс заходів щодо регіонального управління охороною праці в області.

4. Головному управлінню промислової політики облдержадміністрації (Басакін Г. М.) здійснити комплекс заходів, спрямованих на введення в експлуатацію нових вугледобувних потужностей на 800 тис. тонн за рахунок будівництва шахт "Самсонівська-Західна" ДХК "Краснодонвугілля", "Никанор-Нова", ДХК "Луганськвугілля", реконструкції шахт "Краснокутська" ДХК "Донбасантрацит" і "Комсомольска" ДХК "Антрацит", будівництва нових вугледобувних горизонтів на 10 діючих шахтах.

5. Головному управлінню економіки облдержадміністрації (Ахромкин Є. М.):

- підготувати пропозиції щодо запровадження застосування конкурсних засад під час закупівлі товарів, робіт, послуг суб'єктами господарської діяльності державної або комунальної форми власності;

- забезпечити контроль за застосуванням конкурсних процедур під час закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, зосередивши увагу на їх прозорості та ефективності;

- сприяти збільшенню та ефективному використанню інвестицій як головної складової економічного зростання потенціалу області.

6. Головному управлінню сільського господарства та продовольства облдержадміністрації (Іванов В. О.):

- разом з управлінням земельних ресурсів (Мілехін П. О.) та органами місцевого самоврядування вжити дійових заходів щодо видачі державних актів на право приватної власності на землю власникам земельних часток (паїв);

- сприяти подальшому розвитку інфраструктури аграрного ринку, формування прозорих каналів збуту сільськогосподарської продукції та ринків матеріально-технічних ресурсів для потреб аграрного сектору;

- запровадити моніторинг цін та кон'юнктуру аграрного ринку, заставних операцій із зерном;

- організувати закупівлю та збереження продовольчого зерна в обсягах, необхідних для стабільного забезпечення хлібом і хлібобулочними виробами населення області, не допускати погіршення становища з цього питання, що впливатиме на зростання цін на хлібопродукти.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Гапочку М. М.

 

 Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.