Текст документа: Про підсумки літньої оздоровчої кампанії 2000 року й першочергові заходи щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у 2001 році


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 25 грудня 2000 року № 792


Про підсумки літньої оздоровчої кампанії 2000 року й першочергові заходи щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у 2001 році

Протягом літа 2000 року в Луганській області функціонувало 627 дитячих оздоровчих установ проти 575, діючих у 1999 році, серед них: 50 заміських стаціонарних таборів, 442 пришкільних з денним перебуванням, 46 таборів праці та відпочинку, 86 профільних таборів та інші.

У зазначених установах було оздоровлено 78796 дітей (у 1999 році цей показник складав 75765 осіб).

У порівнянні з минулим роком збільшилась кількість пришкільних і профільних таборів, таборів праці та відпочинку.

Найбільше число таборів для дітей нараховувала мережа дитячих оздоровчих установ в містах Свердловську, Ровеньках, Стаханові, Красному Лучі, Краснодоні, Троїцькому, Попаснянському, Білокуракинському, Перевальському, Біловодському районах. Значно збільшилась у порівнянні з 1999 роком кількість оздоровчих установ для дітей у містах Красному Лучі, Алчевську, Перевальському, Марківському районах.

Подальшого розповсюдження набули такі форми організації відпочинку як експедиції, туристичні походи та поїздки.

384 дітям була надана можливість відпочити в МДЦ "Артек", 50 - у ДЦ "Молода гвардія" (м. Одеса), 1202 - за кордоном.

Всього влітку 2000 року різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено понад 283600 неповнолітніх (у 1999 році цей показник складав 190 тисяч осіб).

На оздоровлення дітей і підлітків у поточному році використано 3612,666 тис. грн. з обласного та місцевих бюджетів (на 1271,766 тис. грн. більше у порівнянні з минулим роком), 242,68 тис. грн. із Державного бюджету (в 1999 році - 235,5 тис. грн.). Крім цього на оздоровлення дітей використано 156,5 тис. грн. залучених коштів (202,4 тис. грн. у 1999 році) та кошти підприємств, господарств різних форм власності, установ, громадських організацій тощо у сумі 1125,632 тис. грн.

Значно збільшились обсяги фінансування оздоровчої роботи з місцевих бюджетів у містах Стаханові (на 150,3 %), Антрациті (на 100,6 %), Брянці (на 170,4 %), Краснодоні (на 158,5 %), Міловському (на 713,3 %), Білокуракинському (на 328,1 %), Краснодонському (на 114,6 %), Біловодському (на 155,1 %), Новопсковському (на 133,5 %) районах.

Найбільше позабюджетних коштів на організацію оздоровчої роботи було залучено Білокуракинською (43,0 тис. грн.), Сватівською (35,9 тис. грн.), Біловодською (30,5 тис. грн.) райдержадміністраціями, виконкомами Стахановської (15,6 тис. грн.), Рубіжанської (8,8 тис. грн.) міських рад.

Пріоритетним напрямком літньої оздоровчої кампанії була організація відпочинку й оздоровлення дітей пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей.

Протягом літа 2000 року було оздоровлено:

- дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування - 5330;

- дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей - 23344;

- дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС - 1914;

- дітей-інвалідів - 1113.

У минулому році ці показники дорівнювали відповідно 5014, 19988, 1563, 672. У числі оздоровлених дітей - 690 дітей загиблих шахтарів.

Значно активізувалась у п. р. робота громадських та політичних партій, об'єднань щодо оздоровлення та відпочинку дітей. Демократичним об'єднанням "Злагода", благодійними фондами "Добро і Надія", "Захист дітей-чорнобильців", міжнародною організацією "Педагоги - за мир", народно-демократичною партією та іншими проведено культурно-просвітницькі рейси у дитячих таборах, творчі зустрічі, конкурсно-ігрові програми, психолого-педагогічні практикуми, оздоровлено понад півтори тисячі дітей різних пільгових категорій (у тому числі й за межами України).

Протягом літа санепідемслужбами області з метою покращання умов утримання дітей у дитячих оздоровчих таборах було запропоновано здійснити 1087 заходів, з них виконано 900, або (83 %). Найкращих показників щодо виконання зазначених заходів досягли оздоровчі установи міст Лисичанська, Ровеньок, Рубіжного, Алчевська, Антрацитівського району.

Активну позицію в організації та проведенні літньої оздоровчої кампанії поточного року займали: Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна санітарно-епідеміологічна служба, рада Федерації профспілок області, УМВС України в Луганській області.

Велику організаційну і практичну роботу під час підготовки і проведення оздоровчої кампанії 2000 року провели виконкоми Алчевської, Стахановської, Сєверодонецької міських рад, Попаснянська, Перевальська, Марківська райдержадміністрації, обласна рада профспілки робітників хімічної та нафтохімічної промисловості, обласний комітет профспілки робітників металургійної та гірничодобувної промисловості, Луганський і Свердловський теркоми профспілки працівників вугільної промисловості, трудові колективи ВАТ "Алчевський металургійний комбінат", ДХК "Луганськтепловоз", ВАТ "Трест "Сєверодонецькхімбуд".

Разом з тим підсумки літньої оздоровчої кампанії 2000 року свідчать про наявність проблем і недоліків в організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків.

Гострою залишається проблема збереження та укріплення матеріально-технічної бази дитячих здравниць. Більшість з них потребують поновлення твердого та м'якого інвентарю (забезпечені достатньо твердим інвентарем 253, або 49,9 % оздоровчих закладів і 113, або 22,3 %, - м'яким інвентарем).

З причини дефіциту коштів на утримання дитячих оздоровчих закладів протягом 1 - 2 змін функціонували ряд таборів міст Красного Луча, Лисичанська та Луганська.

Значно зменшені обсяги фінансування літньої оздоровчої кампанії з місцевих бюджетів у містах Свердловську, Кіровську, Первомайську, Станично-Луганському, Старобільському районах області.

Повільно вирішується проблема погашення заборгованості місцевих бюджетів перед оздоровчими установами в містах Лисичанську, Свердловську, Рубіжному, Станично-Луганському районі (станом на 15.11.2000 р. розміри заборгованості за літнє оздоровлення дітей у зазначених районах склали: 33,7 тис. грн., 17,6 тис. грн., 9 тис. грн., 5,8 тис. грн., відповідно). Загальна сума заборгованості у п. р. складає 67,7 тис. грн. У минулому році цей показник дорівнював 431,45 тис. грн.

У деяких оздоровчих установах погіршилось харчування дітей. Багато суттєвих порушень в організації дитячого харчування було допущено в оздоровчих таборах "Чайка" ВО "Луганський верстатобудівний завод", "Берізка" Луганського коледжу культури та мистецтва, "Донецькі гірки" АТЗТ "Стахановмаш".

Спеціалістами санепідемстанції протягом оздоровчого сезону проведено 1600 обстежень, грубі порушення санітарно-гігієнічного режиму виявлені в 53 випадках.

На підставі зазначеного та з метою організаційного забезпечення відпочинку й оздоровлення дітей і підлітків у 2001 році, стимулювання діяльності органів виконавчої влади, виконавчих органів рад, профспілкових органів, підприємств і установ, дитячих оздоровчих закладів:

1. Затвердити рішення обласної Координаційної ради з питань літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків (додається).

2. Вважати пріоритетними напрямками літньої оздоровчої кампанії 2001 року:

- організацію відпочинку та оздоровлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей із сімей загиблих шахтарів і загиблих військовослужбовців, дітей диспансерної групи, обдарованих дітей, дітей девіантної поведінки;

- організацію оздоровлення дітей на заміській оздоровчій базі.

3. Рекомендувати виконкомам міських рад, райдержадміністраціям:

3.1. При формуванні бюджету на 2001 рік збільшити розміри асигнувань на літнє оздоровлення, передбачити фінансування зимового оздоровлення дітей і підлітків, виходячи із можливостей і потреб регіону.

3.2. У термін до 15 січня 2001 року провести міжвідомчі наради, на яких підвести підсумки літньої оздоровчої кампанії 2000 року, розробити план конкретних дій координаційних органів щодо підготовки до зимового та літнього оздоровлення дітей у 2001 році, погасити заборгованість перед дитячими оздоровчими установами за оздоровлення дітей і підлітків у 1997 - 2000 роках.

4. Апарату ради Федерації профспілок Луганської області організувати преміювання дитячих оздоровчих установ системи профспілок, визнаних переможцями обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків, телеапаратурою.

5. Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації (Омельченко О. П.):

5.1. Здійснити заходи щодо заохочення пришкільних та профільних таборів - переможців обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2000 році.

5.2. Під час зимових канікул:

- організувати оздоровлення в санаторіях та оздоровчих центрах області 450 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в школах-інтернатах обласного підпорядкування, здійснити заходи щодо створення в позашкільних закладах, загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, профтехучилищах пришкільних, профільних таборів, майданчиків тощо.

6. Управлінню у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації (Полященко С. В.):

6.1. Здійснити заходи щодо організації зимового оздоровлення і відпочинку дітей у області.

6.2. Здійснити заходи щодо заохочення заміських оздоровчих таборів непрофспілкової системи - переможців обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2000 році.

7. Службі у справах неповнолітніх облдержадміністрації (Родіна Р. В.), відповідним службам райдержадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад розробити програми оздоровлення дітей девіантної поведінки, забезпечити їх виконання.

8. Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації (Голубович М. В), управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації (Курліщук І. М.) забезпечити під час зимових канікул 2001 р. роботу закладів культури та спорту обласного підпорядкування щодо організації оздоровлення й відпочинку дітей.

9. Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації, управлінням у справах сім'ї та молоді, культури і мистецтв, з питань фізичної культури і спорту, службі у справах неповнолітніх облдержадміністрації, райдержадміністраціям та виконкомам міських рад інформувати обласну Координаційну раду з питань оздоровлення та відпочинку дітей про хід виконання розпорядження до 20 березня 2001 року.

10. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М. і першого заступника голови Федерації профспілок області Гайдукова М. Д.

 

 Голова обласної
держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 

Голова Федерації
профспілок області 

 
В. Ю. Мельников 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації і Президії ради Федерації профспілок Луганської області
від 25 грудня 2000 р. N 792 


РІШЕННЯ
обласної Координаційної ради з питань літнього відпочинку та оздоровлення дітей від 16 жовтня 2000 року

1. Визначити переможцями обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків:

1.1. Серед виконкомів міських рад, райдержадміністрацій, профспілкових органів, установ та підприємств: 

- виконком Стахановської міської ради (міський голова Скобліков В. В.);

- виконком Алчевської міської ради (міський голова Кириченко М. Є.);

- виконком Сєверодонецької міської ради (міський голова Грицишин В. О.);

- Попаснянську райдержадміністрацію (голова Охріменко М. М.);

- Перевальську райдержадміністрацію (голова Віннік С. В.);

- Марківську райдержадміністрацію (голова Дорошенко М. І.);

- обласну раду профспілки робітників хімічної та нафтохімічної промисловості (голова Захарченко Г. І.);

- обласний комітет профспілки робітників металургійної та гірничовидобувної промисловості (голова Харченко А. М.);

- Луганський терком профспілки робітників вугільної промисловості (голова Шевченко П. М.);

- Свердловський терком профспілки працівників вугільної промисловості (голова Фещенко В. Г.);

- трудовий колектив ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" (генеральний директор Цкитишвілі Е. О., голова профкому Шевельдін Б. М.);

- трудовий колектив ДХК "Луганськтепловоз" (генеральний директор Мельников М. П., голова профкому Максимов В. Г.);

- трудовий колектив ВАТ "Трест "Сєверодонецькхімбуд" (голова правління Бугун О. І., голова профкому Крицький А. М.).

1.2. Серед профспілкових оздоровчих установ:

- дитячий оздоровчий центр ім. Ю. Гагаріна ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" (директор Семенова Л. М.);

- дитячий оздоровчий табір ім. О. Кошового шахти "Тошківська" ДХК "Первомайськвугілля" (начальник Козюберда О. Л.);

- дитячий оздоровчий комплекс "Лісові зорі" шахти N 81 "Київська" ДХК "Ровенькиантрацит" (директор Вінтілова Н. М.);

- санаторій "Перлина" об'єднання "Луганськсільгоспздравниця" (головний лікар Шерстюк В. М.).

1.3. Серед пришкільних та профільних таборів:

- профільний туристичний табір Ровеньківської станції юних туристів (директор Башмакова О. П.);

- пришкільний табір "Бригантина" Верхньогарасимівської середньої школи Краснодонського району (директор школи Мерзлякова С. Є., начальник табору Лещенко О. С.);

- пришкільний табір "Ракета" середньої школи N 23 м. Брянки.

1.4. Серед дитячих оздоровчих установ непрофспілкового підпорядкування:

- молодіжний науково-оздоровчий центр "Мрія" Кремінської райдержадміністрації (директор Хартов М. М.);

- оздоровчий табір "Калина" Троїцького територіально-медичного об'єднання (головний лікар Щеглова Л. П.);

- оздоровчий молодіжний центр "Сонячний" управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації (директор центру Сазонова Л. А.).

____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.