Текст документа: Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом у Луганській області


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 грудня 2000 року № 754


Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом у Луганській області

Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом у Луганській області

Розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 13 грудня 2000 року N 754

Зареєстровано в Луганському обласному управлінні юстиції
22 грудня 2000 р. за N 152/487

З метою поліпшення спеціалізованої медичної допомоги населенню України, комплексної профілактики та лікування туберкульозу, у зв'язку з тенденціями, пов'язаними з погіршенням епідемічної ситуації з цього захворювання, Президентом України був виданий Указ від 11.05.2000 р. N 679/2000 "Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом", в якому зроблено акцент на безумовне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 667 "Про Комплексні заходи боротьби з туберкульозом" і визначено додаткові завдання, спрямовані на покращання спільної організаційної роботи міністерств та відомств у боротьбі з туберкульозом.

Перевірка стану виконання Указу Президента України від 11 травня 2000 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом", відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 667, а також розпорядження голови облдержадміністрації від 25.06.99 року N 462 "Про комплексні заходи боротьби з туберкульозом у Луганській області" виявила недоліки, пов'язані з недостатнім фінансуванням відповідних програм міст і районів місцевими бюджетами протитуберкульозних лікувальних заходів щодо забезпечення ліками, харчуванням та іншими витратними матеріалами медичного призначення, необхідних для проведення лікувально-профілактичних заходів.

Разом з цим ситуація на захворюваність туберкульозом у області залишається напруженою. На обліку в протитуберкульозних закладах знаходиться 35,6 тис. хворих, у тому числі 3 тис. хворих, які виділяють мікобактерії туберкульозу та епідемічно небезпечні для здорових. Тільки в міжобласній туберкульозній зоні знаходяться 1286 хворих на туберкульоз, з яких 251 чоловік з відкритою формою туберкульозу.

Ураховуючи означене та з метою впорядкування спільних дій відповідних підрозділів облдержадміністрації, виконкомів місцевих рад, райдержадміністрацій щодо припинення розповсюдження туберкульозу в області:

1. Продовжити роботу з виконання комплексних заходів боротьби з туберкульозом у Луганській області на 1999 - 2005 роки, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 червня 1999 року N 462.

2. Затвердити склад комісії по контролю за виконанням комплексних заходів боротьби з туберкульозом у Луганській області у 2000 - 2005 роках (додається).

3. Управлінню охорони здоров'я (Хунов Ю. А.), управлінню державної ветеринарної медицини облдержадміністрації (Ігнатов М. М.), головному державному санітарному лікарю Докашенку А. І.:

3.1. Посилити контроль за епідемічною ситуацією в області.

3.2. Розробити комплекс профілактичних протитуберкульозних заходів у сільській місцевості серед населення та тваринницьких господарств.

4. Управлінню охорони здоров'я та Головному фінансовому управлінню (Балковий Ю. І.) облдержадміністрації підготувати пропозиції щодо фінансування комплексних заходів боротьби з туберкульозом на 2001 рік на розгляд Луганської обласної ради при формуванні бюджету охорони здоров'я на 2001 рік.

5. Управлінню МВС України в Луганській області (Єпур Г. В.), управлінню державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (Горенко С. В.), управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації розробити спільний план заходів щодо проведення та контролю за профілактичними оглядами на туберкульоз громадян, які поступають до приймальників-розподільників, слідчих ізоляторів та виправно-трудових установ з виконання покарань.

6. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (Тураєв В. О.), обласному комітету товариства Червоного Хреста (Кудаєва О. Т., за згодою) забезпечити проведення профілактичних оглядів на туберкульоз малозабезпечених осіб, інвалідів, пенсіонерів, безробітних, які звертаються за соціально-побутовою та медичною допомогою або перебувають у закладах соціального призначення.

7. Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації (Омельченко О. П.) забезпечити контроль за виконанням комплексних заходів з профілактики та виявлення туберкульозу серед дітей, підлітків і працівників системи освіти.

8. Зобов'язати райдержадміністрації, рекомендувати виконкомам міських рад:

8.1. Внести корективи у відповідні комплексні заходи боротьби з туберкульозом у містах і районах з урахуванням вимог Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом".

8.2. Відпрацювати порядок оплати рахунків-реєстрів за лікування хворих на туберкульоз у міжрайонних протитуберкульозних диспансерах і санаторіях.

8.3. Щоквартально до 1 числа надавати інформацію про виконання комплексних заходів до обласної комісії по контролю за виконанням комплексних заходів боротьби з туберкульозом у Луганській області у 2000 - 2005 роках.

8.4. Звернути увагу на питання щодо забезпечення житлом молодих фахівців, направлених на роботу до фтизіатричної служби міст і районів області.

9. Голові обласної комісії по контролю за виконанням комплексних заходів боротьби з туберкульозом у Луганській області у 2000 - 2005 роках (Іванов В. М.) щоквартально заслуховувати міських голів і голів районних держадміністрацій з приводу виконання комплексних заходів боротьби з туберкульозом, запланованих на 2001 рік.

10. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М.

 

 Голова обласної
держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 13 грудня 2000 р. N 754 


КОМІСІЯ
по контролю за виконанням комплексних заходів боротьби з туберкульозом у Луганській області у 2000 - 2005 роках

Іванов
Володимир Михайлович 

- заступник голови облдержадміністрації, голова комісії 

Хунов
Юрій Айдамирович 

- начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації, заступник голови комісії 

Усатюк
Андрій Іванович 

- головний лікар СТМО "Фтизіатрія", секретар комісії 

Члени комісії: 

Антонов
Сергій Анатолійович 

- заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації 

Балковий
Юрій Іванович 

- начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації 

Гудзенко
Олександр Павлович 

- генеральний директор ВП "Фармація" (за згодою) 

Гаврюшенко
Віктор Володимирович 

- головний лікар обласного Центру здоров'я 

Докашенко
Анатолій Іванович 

- головний державний санітарний лікар області 

Фоменко
Катерина Олександрівна 

- голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів обласної ради 

Фомічова
Надія Іванівна 

- завідуюча кафедрою туберкульозу Луганського державного медичного університету (за згодою). 


____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.