Текст документа: Про стан виконання Указу Президента України від 18.03.98 р. N 200/98 "Про затвердження Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві" та координацію дій щодо подальшого поліпшен


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 20 листопада 2000 року № 696


Про стан виконання Указу Президента України від 18.03.98 р. N 200/98 "Про затвердження Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві" та координацію дій щодо подальшого поліпшен

На виконання Указу Президента України від 18.03.98 р. N 200/98 "Про затвердження Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві" місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування проведена певна робота щодо їх реалізації. Зокрема, в області розроблені та реалізуються: Комплексна програма державних органів і установ щодо поліпшення профілактичної роботи серед неповнолітніх на 1999 - 2000 рр., Додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності, Заходи щодо соціальної адаптації та залучення до праці неповнолітніх, що звільнилися з місць позбавлення волі, Заходи щодо попередження розповсюдження наркоманії та СНІДу в підлітковому та молодіжному середовищі та ін.

З даного напрямку роботи в 1980 - 2000 рр. облдержадміністрацією прийнято 5 розпоряджень, створено обласну комісію з питань запобігання дитячій бездоглядності та соціальної реабілітації неповнолітніх.

Райдержадміністраціями й виконавчими органами місцевих рад створено банки даних на дітей, які перебувають у надзвичайних і складних умовах, і сімей, які не виконують своїх функцій відносно них; впроваджено систему контролю за підлітками, котрі скоїли злочини або правопорушення, перевіряються місця збору криміногенних угруповань, дітям і сім'ям, які найбільш цього потребують, надається матеріальна допомога.

Впроваджено систематичне проведення цільових рейдів для виявлення бездоглядних дітей. За 10 місяців 2000 р. в ході рейдів було виявлено понад 1600 безпритульних і схильних до жебракування неповнолітніх. Створено та функціонують 9 притулків для неповнолітніх, у яких протягом 2000 р. відповідну допомогу отримало майже 3 тис. дітей, діють громадські опікунські ради, працюють консультаційні пункти центрів соціальних служб для молоді. Надано адресну допомогу 12 тис. неповнолітнім, з них 8500 безкоштовно отримали взуття, одяг, продукти харчування, фінансову підтримку, до цієї роботи залучаються благодійні фонди, громадські організації, спонсори, підприємства та установи. Розглянуто понад 5 тис. заяв і скарг з питань надання соціального та правового захисту неповнолітніх.

Здійснення цих й інших заходів сприяло зниженню в області за 10 місяців п. р. рівня злочинності серед неповнолітніх на 4,3 відсотка. У цілому зниження підліткової злочинності зареєстровано в 20 містах і районах.

Проте криміногенна ситуація в дитячому та підлітковому середовищі залишається надзвичайно складною й тривожною.

Зростання злочинності допущено у містах Алчевську, Антрациті, Брянці, Кіровську, Лисичанську, Стаханові, Кремінському, Лутугинському, Міловському, Новоайдарському, Станично-Луганському районах, Артемівському та Жовтневому районах м. Луганська.

Не в повному обсязі реалізуються вимоги Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх". Так, станом на 01.11.2000 р. в області не створені служби в м. Сєверодонецьку, Лутугинському та Білокуракинському районах, Артемівському районі м. Луганська, а також не укомплектовані відповідно до вимог чинного законодавства зазначені структури в містах Антрациті, Свердловську, Стаханові, Антрацитівському, Біловодському, Краснодонському, Кремінському, Міловському, Новопсковському, Попаснянському, Сватівському, Слов'яносербському, Станично-Луганському районах.

У ряді міст і районів області ще не вдалося налагодити чітку взаємодію відділів у справах сім'ї та молоді, освіти та підрозділів кримінальної міліції у справах неповнолітніх, внаслідок чого попереджувально-профілактичні заходи здійснюються епізодично та формально.

Мають місце факти порушення майнових і житлових прав дітей. Не належним чином вирішується питання зайнятості неповнолітніх у позаурочний час, за місцем проживання, працевлаштування після закінчення навчальних закладів.

На підставі зазначеного та з метою поліпшення криміногенної ситуації в підлітковому середовищі, координації дій органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо профілактики бездоглядності та правопорушень:

1. Районним державним адміністраціям, виконкомам міських рад:

1.1. У грудні - січні 2000 - 2001 рр. детально проаналізувати виконання Указу Президента України, розпорядження голови облдержадміністрації від 19 травня 1998 року N 396, розглянути ці питання на засіданнях колегій, визначити конкретні заходи для усунення недоліків. Про проведену роботу інформувати до 20 лютого 2001 року.

1.2. З метою організації змістовного дозвілля, попередження бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх не допускати ліквідації або використання не за призначенням позашкільних закладів, фізкультурно-спортивних клубів, що працюють за місцем проживання, незалежно від форм власності.

Протягом I кварталу 2001 року провести облік наявних позашкільних закладів, у разі необхідності вжити конкретних заходів щодо відновлення їх роботи.

1.3. Службам у справах неповнолітніх, органам опіки та піклування посилити контроль за виконанням посадовими особами, установами та організаціями незалежно від форм власності чинного законодавства з питань забезпечення прав і законних інтересів неповнолітніх.

Проводити роботу щодо поповнення банку даних на батьків, які не виконують батьківських обов'язків, налагоджувати патронажне обслуговування дітей з цих сімей.

2. Головному управлінню освіти і науки (Омельченко О. П.) спільно із службою у справах неповнолітніх (Родіна Р. В.) облдержадміністрації посилити рівень профілактично-виховної роботи в учбових закладах. Вжити конкретних заходів з виявлення дітей, які не навчаються і не працюють, залучити їх до навчання або сприяти працевлаштуванню.

3. Управлінню охорони здоров'я (Хунов Ю. А.), управлінню у справах сім'ї та молоді (Полященко С. В.), центру соціальних служб для молоді (Філіппов Ю. М.), управлінню культури і мистецтв (Голубович М. В.) облдержадміністрації здійснити комплекс заходів щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики наркоманії та СНІДу в закладах освіти, спецустановах під час проведення масових заходів, молодіжних фестивалів, концертно-розважальних шоу-програм, конкурсів, свят тощо.

4. Управлінню у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації з метою створення належних умов для повноцінного відпочинку дітей із сімей соціального ризику та дітей, які опинились у складних життєвих умовах, протягом I кварталу 2001 року розробити конкретні заходи щодо організації літнього оздоровлення й відпочинку цієї категорії підлітків.

5. Управлінню у справах сім'ї та молоді, службі у справах неповнолітніх облдержадміністрації, центру соціальних служб для молоді залучати у період літніх канікул до роботи у молодіжних трудових об'єднаннях області підлітків, схильних до правопорушень.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Іванова В. М.

 

Голова
обласної держадміністрації 

 
О. С. Єфремов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.