Текст документа: Про створення Лисичанського державного підприємства "Спеценергоремонт"


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 04 серпня 2000 року № 453


Про створення Лисичанського державного підприємства "Спеценергоремонт"

Керуючись Законом України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" від 10.09.91 р. N 1540-XII та Указом Президента України від 21.02.94 р. N 61/94 "Про додаткові заходи щодо делегування Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській обласним державним адміністраціям повноважень щодо управління майном, що перебуває у загальнодержавній власності": 

1. Створити державне підприємство "Спеценергоремонт" на базі державного майна колишньої Лисичанської спеціалізованої виробничої дільниці підприємства "Спеценергоремонт" ВВО "Союзнафтооргсинтез" Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР, нинішнього АТЗТ "Спеценергоремонт".

2. Затвердити Статут державного підприємства "Спеценергоремонт" (додається).

3. Доручити Головному управлінню промислової політики облдержадміністрації (Басакіну Г. М.) зареєструвати підприємство в установленому законодавством порядку.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Дзоня В. М.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 4 серпня 2000 р. N 453 


СТАТУТ
Лисичанського державного підприємства "Спеценергоремонт"
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Державне підприємство "Спеценергоремонт" (надалі - Підприємство) засноване на державній власності та підпорядковане Луганській обласній державній адміністрації.

1.2. Підприємство у своїй діяльності керується чинним законодавством України та положеннями цього Статуту.

1.3. Повне найменування Підприємства українською мовою: Державне підприємство "Спеценергоремонт".

1.4. Місце знаходження Підприємства: 93117 м. Лисичанськ-17, Луганська обл., ВАТ "ЛиНОС", майданчик теплоелектроцентралі.

II. ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1. Метою створення і діяльності Підприємства є задоволення громадських потреб у товарах і послугах, отримання максимального прибутку і реалізації на його основі соціально-економічних інтересів трудового колективу.

2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:

2.2.1. Поточний і капітальний ремонти:

а) енергетичного та технологічного обладнання нафтопереробних та хімічних підприємств;

б) виконання робіт з ремонту парових водогрійних котлів, котлів-утилізаторів, повітряпідігрівників, водяних економайзерів;

в) ремонт електродвигунів та електричного і технологічного обладнання цехів ТЕЦ.

2.2.2. Всі види ремонтних робіт будинків, споруджень, резервуарів, очисних споруд;

2.2.3. Оптова торгівля бензином та дизельним пальним за ліцензією;

2.2.4. Посередницька діяльність;

2.2.5. Зовнішньоекономічна діяльність.

2.3. Підприємство здійснює також іншу діяльність, яка не заборонена чинним законодавством України після внесення відповідних доповнень до Статуту.

III. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА

3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на підставі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується головою Луганської обласної держадміністрації.

3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях здійснюється за погодженням з облдержадміністрацією на добровільних засадах, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству та іншим нормативним актам України.

3.4. Підприємство може мати фірмовий знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.

3.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.

Підприємство не несе відповідальність за зобов'язаннями держави та Луганської обласної державної адміністрації.

Держава та Луганська обласна державна адміністрація не відповідають за зобов'язаннями Підприємства.

3.6. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, арбітражному суді та третейському суді.

IV. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА

4.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

4.2. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

- державне майно колишньої Лисичанської спеціалізованої виробничої дільниці підприємства "Спеценергоремонт" ВВО "Союзнафтооргсинтез" Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР - нинішнього АТЗТ

"Спеценергоремонт";

- доходи, одержані від реалізації продукції, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;

- доходи від цінних паперів;

- кредити банків та інших кредиторів;

- капітальні вкладення і дотації з державного та місцевих бюджетів;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;

- придбання майна іншого підприємства, організації;

- інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.

4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється за погодженням з Луганською обласною державною адміністрацією.

Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.

4.5. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами згідно з метою своєї діяльності та чинним законодавством.

4.6. Збитки, заподіяні Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду або арбітражного суду. 

4.7. Підприємству забороняється передавати безкоштовно закріплене за ним майно іншим підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам.

4.8. Підприємство має право здавати в оренду відповідно до чинного законодавства (крім цілісних майнових комплексів, його структурних підрозділів, філій, цехів, а також не житлових приміщень) підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать, а також списувати їх з балансу.

4.9. Підприємство відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном, на яке може бути накладене стягнення.

V. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА

5.1. Права Підприємства:

5.1.1. Підприємство самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку, продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.

5.1.2. Підприємство реалізує свою продукцію, послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, за фіксованими цінами.

5.1.3. Підприємство має право на випуск цінних паперів та реалізацію їх юридичним особам і громадянам України та інших держав у відповідності з чинним законодавством. Підприємство може купувати цінні папери юридичних осіб України та інших держав, випускати, реалізовувати та купувати цінні папери відповідно до законодавства України.

5.1.4. Підприємство має право створювати філіали, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків і затверджує положення про них.

5.1.5. Підприємство самостійно визначає структуру управління і встановлює штати.

5.2. Обов'язки Підприємства:

5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство повинно враховувати державні контракти, державні замовлення та інші договірні зобов'язання. Доведені у встановленому порядку державні контракти і замовлення є обов'язковими до виконання.

5.2.2. Підприємство:

- забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;

- здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний та поточний ремонти основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;

- здійснює оперативну діяльність щодо матеріально-технічного забезпечення виробництва;

- купує необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;

- відповідно до державного контракту та державного замовлення, укладених договорів забезпечує виробництво та поставку продукції, товарів тощо;

- створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

- здійснює заходи з вдосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства;

- забезпечує економічне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;

- виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання та відтворення природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки.

У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства.

5.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.

Генеральний директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності.

VI. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ І САМОВРЯДУВАННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

6.1. До виключної компетенції Луганської обласної державної адміністрації щодо управління Підприємством відноситься:

6.1.1. Затвердження Статуту Підприємства, внесення до нього змін та доповнень, а також здійснення контролю за його дотриманням.

6.1.2. Затвердження основних напрямків діяльності Підприємства.

6.1.3. Призначення та звільнення з посади генерального директора Підприємства.

6.1.4. Прийняття рішення про реорганізацію або припинення діяльності Підприємства, призначення ліквідаційної комісії.

6.1.5. Вирішення питань про вступ Підприємства до інших об'єднань та вихід з них.

6.2. Управління Підприємством здійснює його керівник - генеральний директор.

6.3. Призначення генерального директора здійснюється Луганською обласною державною адміністрацією шляхом укладання з ним контракту.

6.4. Генеральний директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Луганської облдержадміністрації та інших органів управління Підприємством.

6.5. Генеральний директор Підприємства:

6.5.1. Несе повну відповідальність за стан діяльності Підприємства;

6.5.2. Діє без доручення від імені Підприємства, представляє його в усіх установах та організаціях;

6.5.3. Розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.

6.5.4. Укладає договори, дає доручення, відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки; 

6.5.5. Несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;

6.5.6. У межах своєї компетенції видає накази, організує і контролює їх виконання;

6.5.7. Приймає на роботу і звільняє робітників Підприємства;

6.5.8. Затверджує структуру управління і штати, розміри оплати праці, визначає порядок преміювання працівників, форми та розміри інших винагород, які стимулюють підвищення продуктивності праці, і враховує принципи розподілу винагороди за кінцевим результатом.

6.6. Заступники генерального директора, керівники та спеціалісти структурних підрозділів, виробництв, цехів, відділів, відділень, дільниць та інших аналогічних підрозділів Підприємства, а також старші майстри призначаються на посаду і звільнюються з посади генеральним директором Підприємства.

6.7. Функціональні обов'язки і компетенція заступників генерального директора, керівників та спеціалістів структурних підрозділів, а також старших майстрів визначається відповідними положеннями, а також службовими інструкціями, затвердженими генеральним директором Підприємства.

6.8. Усі громадяни, які своєю працею беруть участь в діяльності Підприємства на підставі трудового договору (контракту, угоди), становлять трудовий колектив Підприємства.

6.9. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами через їх виборні органи. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах трудовий колектив може обирати органи колективного самоврядування, до складу яких не може обиратися керівник Підприємства. Вибори здійснюються таємним голосуванням строком на 3 роки не менш 2/3 голосів. Члени виборного органу не можуть звільнятися з роботи або переводитися на інші посади з ініціативи адміністрації Підприємства без згоди відповідного виборного органу цього колективу. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю присутніх на зборах і оформлюються протоколом.

6.10. Право укладання колективного договору від імені власника надається генеральному директору Підприємства, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу.

6.11. Рішення соціально-економічних питань, що стосується діяльності Підприємства, опрацьовується і приймається його керівником за участю трудового колективу та уповноважених ним органів і відображається у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі, економічні та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства.

6.12. Загальні збори трудового колективу Підприємства:

6.12.1. Розглядають та затверджують проект колективного договору;

6.12.2. Беруть участь у матеріальному і моральному стимулюванні продуктивності праці, заохоченні винахідницької та раціоналізаторської діяльності;

6.12.3. Визначають і затверджують перелік і порядок надання працівникам Підприємства соціальних пільг;

6.12.4. Розглядають, вирішують згідно із Статутом Підприємства питання самоврядування трудового колективу.

VII. ГОСПОДАРСЬКА ТА СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

7.1. Підприємство діє на засадах повного господарського розрахунку, самофінансування та самоокупності, функціонує як самостійний господарський суб'єкт, забезпечує соціальний розвиток і матеріальне стимулювання працівників за рахунок зароблених коштів, всім належним йому майном відповідає за результати своєї діяльності та виконання взятих зобов'язань перед Держбюджетом, банками, іншими юридичними особами, а також перед трудовим колективом згідно з чинним законодавством.

7.2. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток (доход).

7.3. Чистий прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплату відсотків по кредитах банків, внесків, передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, відрахувань у галузеві інвестиційні фонди, залишається у повному розпорядженні Підприємства.

7.4. Підприємство утворює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних зі своєю діяльністю:

- Фонд розвитку виробництва;

- Фонд споживання;

- Резервний фонд та інші.

7.5. Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів відрахувань від чистого прибутку в порядку, передбаченому чинним законодавством. Кошти Фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Підприємства. Напрямки витрат визначаються кошторисом.

7.6. Фонд споживання створюється у розмірах, які визначаються згідно з чинним законодавством. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижче встановленого законодавством України її мінімального розміру. Умови оплати праці та матеріального забезпечення генерального директора Підприємства визначаються контрактом.

7.7. Резервний фонд Підприємства утворюється в розмірі 1,5 відсотка Фонду споживання і призначається для покриття витрат, які пов'язані з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.

7.8. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів (контрактів, угод).

7.9. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.

7.10. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (доход), амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, внески членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.

7.11. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей вирішуються трудовим колективом за участю керівника Підприємства, якщо інше не передбачено законодавством.

7.12. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством України.

VIII. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

8.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) здійснюється за рішенням Луганської облдержадміністрації та за участю трудового колективу Підприємства або за рішенням арбітражного суду згідно з чинним законодавством.

8.2. При реорганізації Підприємства вся сукупність прав та обов'язків Підприємства переходить до його правонаступників.

8.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється облдержадміністрацією. До складу ліквідаційної комісії входять представники облдержадміністрації. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензії кредиторам визначаються облдержадміністрацією.

У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

8.4. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством.

8.5. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і передає його органу, який призначив ліквідаційну комісію.

Кредитори та інші юридичні та фізичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, що ліквідується, інформуються про його ліквідацію у письмовій формі.

8.6. При реорганізації та ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантуються додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.