Текст документа:

Про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Кіровської міської ради


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16 березня 2012 року № 284


Про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Кіровської міської ради


 

 

Керуючись ст. 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

 

1. Інформацію про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Кіровської міської ради взяти до відома (додається).

 

2. Рекомендувати виконавчому комітету Кіровської міської ради:

 

спільно із Головним управлінням економіки облдержадміністрації в строк до 17.04.2012 провести аналіз виконання Стратегічного плану розвитку м. Кіровська Луганської області на 2005 - 2015 рр. з урахуванням основних положень Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада», розробленої Комітетом економічних реформ України, та Стратегії економічного і соціального розвитку Луганської області на період до 2015 року;

 

в строк до 10.04.2012 розробити програму подолання стану депресивності території відповідно до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів»;

 

в строк до 05.04.2012 внести зміни до місцевої програми зайнятості населення, доповнивши її заходами щодо заохочення населення до зайняття підприємницькою діяльністю та створення нових робочих місць на підприємствах міста із залученням коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

 

в строк до 30.04.2012 розробити план заходів щодо створення сприятливих інвестиційних умов, передбачивши в ньому підготовку спільно із ОКП «Регіональне агентство сприяння інвестиціям» інвестиційного паспорта міста для відпрацювання із потенційними інвесторами;

 

провести організаційну роботу із суб’єктами господарювання міста щодо їх участі у внутрішньообласній та міжгалузевій коопераціях;

 

звернути увагу на безконтрольність надання платних медичних послуг лікувально-медичними закладами Кіровського територіального медичного об’єднання без затвердження у встановленому чинним законодавством порядку тарифів;

 

спільно із управлінням освіти і науки облдержадміністрації здійснити розрахунки зміни чисельності і вікової структури населення на період до 2020 року та на їх підставі в строк до 04.05.2012 спланувати потребу у розширенні існуючих та відкритті додаткових дошкільних навчальних закладів;

 

вжити заходів щодо створення умов для стимулювання населення міста до  усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, взяття їх під опіку та піклування, збільшення кількості прийомних сімей і  дитячих будинків сімейного типу;

 

організувати державний облік і паспортизацію відходів на території міста;

 

забезпечити висвітлення у ЗМІ ходу реалізації економічних реформ на території міста.

 

3. Рекомендувати виконавчому комітету Кіровської міської ради та головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області звернути увагу на недостатній контроль за своєчасністю сплати внесків до Пенсійного фонду підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Кіровська.

 

4. Структурним підрозділам облдержадміністрації, відповідно до компетенції, надавати методичну та організаційну допомогу виконавчому комітету Кіровської міської ради для вирішення найбільш актуальних проблем соціально-економічного розвитку м. Кіровська. 

 

5. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Кушелева А.В.) забезпечити оприлюднення в місцевих засобах масової інформації матеріалів про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Кіровської міської ради.

 

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Остапенка О.С.

 

 

Голова обласної

держадміністрації                                                                 В.М.ПРИСТЮК


Додаток

до розпорядження голови

облдержадміністрації

« 16 » березня 2012 р. № 284

 

Інформація

за результатами вивчення стану реалізації делегованих повноважень

виконкому Кіровської міської ради

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

 

В місті знаходиться два великих економічно активних промислових підприємства.

ПАТ «ККЗ Центрокуз»–підприємство заготівельного виробництва, що виготовляє штамповані поковки різної конфігурації для потреб вуглевидобувної і нафтохімічної промисловості, машинобудування. У 2011 році підприємство виробило товарної продукції на суму понад 166,8 млн грн, що на 24,6 % перевищує рівень 2010 року.

Позитивна виробнича динаміка обумовлює прибутковість роботи і соціальні гарантії працівникам підприємства (850 чоловік). Так, за попередніми підсумками роботи в 2011 році прибуток до оподаткування склав 650 тис. грн. Середня заробітна плата на підприємстві – 2300 грн. Перспективою розвитку передбачено подальше нарощування обсягів виробництва. У 2012 році прогнозний індекс промислової продукції становить 115 %, отримання прибутку – 700 тис. грн.

ПАТ «Кіровська швацька фабрика «Кіфадо»створено в 1974 році. Спеціалізується на пошитті виробів дитячого, жіночого, чоловічого асортименту і спецодягу. Станом на 01.01.2012 чисельність працюючих складає 135 осіб. Індекс промислової продукції за 2011 рік склав 165 % до 2010 року, реалізація товарної продукції – 3989 тис. грн, середньомісячна заробітна плата – 1464 грн. За підсумками роботи в 2011 році збитки значно знизилися і склали 80,0 тис. грн. (у 2010 році – 994 тис. грн). У 2012 році прогнозується індекс промислової продукції 125 %, отримання прибутку в сумі 100 тис. грн, збільшення середньомісячної заробітної плати до 1800 грн. Поліпшення виробничо-господарської діяльності підприємства планується за рахунок модернізації основних виробничих фондів, розширення номенклатури продукції, що випускається, поступове збільшення  випуску продукції на внутрішній ринок.

Промисловий потенціал зазначених підприємств дозволяє довгостроково прогнозувати стабільні бюджетні надходження і працевлаштування близько тисячі осіб, що проживають на території з надлишком трудових ресурсів.

У межах міста знаходитьсяВАТ «Кіровський завод виробів з металопорошків» (далі – ВАТ «КЗМП»),промисловий потенціал якого фактично загублений. Зараз підприємство перебуває у процедурі банкрутства з подальшою ліквідацією. Кредиторська заборгованість складає 3840 тис. грн, у тому числі: до бюджету – 639,5 тис. грн, Пенсійного фонду України – 527,7 тис. грн, із заробітної плати – 1399,6 тис. грн.

Підприємство мало перспективу відновлення платоспроможності. ВАТ ПП «ККЗ» Центрокуз», що знаходиться поряд з територією, готове було виступити інвестором в процедурі санації підприємства.

Проте, усі пропозиції щодо виведення товариства з кризового стану блокувалися главою комітету кредиторів – генеральним директором ТОВ «Донбас-сервіс»Оверчуком Н.А.

 

ТРАНСПОРТ

 

З метою підвищення безпеки дорожнього руху рішенням Кіровської міської радизатверджена Програмабезпеки дорожнього руху в м. Кіровську на 2012 рік. На виконання цієї програми передбачено відповідне фінансування.

Пасажирські перевезення міськими автобусними маршрутами загального користування здійснює ТОВ «Кіровське АТП-1» (директор Фастовець Ю.В.)
14-ма одиницями техніки за шістьма міськими маршрутами:

-       м № 1  - «АС - 1/2 ш. Голубівська - АС»;

-       м № 2  - «АС - 1/2 ш. Голубівська - Дит. поліклініка - АС»;

-       м № 3  - «Ас - пл. Бежановська - ц. ринок - станція Голубівка - АС»;

-       м № 4  -  «АС - 77 - Стоматологія - Сота - 1/2 ш. Голубівська- АС» (кільце);

-       м № 5  - «АС - 1/2 ш. Голубівська - Сота - 77 - Стоматологія - АС»

-       м № 6  - «АС - вул. Борисова - завод «Центрокуз» - АС» (кільце).

Перевезення пасажирів вищезгаданими автобусними маршрутами загального користування здійснюється в режимі «Маршрутне таксі». Вартість проїзду – 2,5 грн відповідно до рішення Кіровської міської ради від 07.07.2011 № 382.

За 9 місяців 2011 року перевезено пасажирів, враховуючи перевезення, які здійснюють фізичні особи, 490,9 тис. осіб, або 152,5 % до аналогічного періоду 2010 року. Загальний пасажирообіг склав 6,4 млн пас./км, збільшився на 93 % до аналогічного періоду минулого року. Станом на 01.01.2012 заборгованість за перевезення пільгової категорії складає 256,8 тис. грн (2007-2011 роки), заборгованість за 2011 рік – 91,3 тис. грн, у 2011 році з державного бюджету виплачено 26,8 тис. грн, або 29,3 %.

Договором про перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 07.07.2007, укладеним з ТОВ «Кіровське АТП-1», передбачено надання пільг на проїзд згідно з чинним законодавством.

Також слід зазначити, що пасажирські перевезення приміськими і міжміськими маршрутами здійснює ТОВ «Кіровськ-Транссервіс» (директор Савенков В.В.) 14-ма одиницями техніки більшою пасажиромісткістю (марки БАЗ – А07923 - «Эталон», ПАЗ – 3205.110 СПГ, СПВ 17 РУТА ЗНГ) п’ятьма приміськими маршрутами («м. Кіровськ АС - м. Стаханов АС», «м. Кіровськ АС - смт Червоногвардійське», «м. Кіровськ АС - смт Донецький», «м. Кіровськ АС - Тошківка - Нижнє» «м. Стаханов АС - Кіровськ АС - Нижнє» і одним міжміським маршрутом «м. Кіровськ - м. Луганськ». Між Луганською обласною державною адміністрацією  і ТОВ «Кіровськ-Транссервіс»  укладені договори на перевезення пасажирів приміськими і міжміськими автобусними маршрутами загального користування. Відправлення пасажирського автотранспорту на вищезгаданих маршрутах здійснюється з автостанції м. Кіровська згідно з розкладом, затвердженим управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації.

З перевізниками постійно проводиться роз’яснювальна робота про обов’язкове надання пільгового проїзду відповідним категоріям громадян.

Упродовж 2011 року систематичнопроводились наради за участю представників управління транспорту та зв’язкуоблдержадміністрації,ЗМІ, ДАІ, автостанції і перевізників, працюючиху місті.

Основні проблеми та питання для вирішення в 2012 році це:

проведення чергового конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування відповідно до чинного законодавства і введення до конкурсного комітету представника управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації;

розробка і реалізація заходів забезпечення безпеки дорожнього руху;

вдосконалення транспортно-маршрутної мережі міста;

необхідність оновлення рухомого складу перевізниками, що здійснюють перевезення на міських маршрутах загального користування.

Для забезпечення стабільної і безперебійної роботи пасажирського автотранспорту, підвищення культури обслуговування пасажирів управлінням економіки і ринкових стосунків спільно з управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації в поточному році особлива увага буде приділена дотриманню договірних зобов’язань перевізниками, роботі автостанцій міста.

Послуги з телефонного зв’язку та інтернету забезпечує цех телекомунікаційних послуг № 27 Луганської філії ВАТ «Укртелеком», район телефонізований: від п’яти АТС в місті працюють дві, забезпечено телефонним зв’язком більше 7000 абонентів, що складає майже 90 % задіяних потужностей. Упродовж 2011 року встановлено 144 телефони, з яких 10 – пільгові категорії громадян.

У місті Кіровську працює 9 поштових відділень і встановлено 14 поштових скриньок, середньомісячна заробітна плата одного працівника в еквіваленті повної зайнятості по місту склала 1667 грн, що на 9,3 % більше, ніж у 2010 році.

Проблема, яка ускладнює надання поштових послуг і погіршує їх якість, – незадовільний стан абонентського господарства.

 

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Зовнішньоекономічна діяльність у місті Кіровську здійснюється одним підприємством – ПАТ ККЗ «Центрокуз».

Протягом 2011 року вищезазначене підприємство здійснювало експорт виробленої продукції до Російської Федерації та Латвії. Загальна сума реалізованої продукції склала 0,3 млн дол. США. На 2012 рік планується, що сума експорту збільшиться на 133,3 % та складе 0,4 млн дол. США.

Імпортні операції не здійснюються та не плануються.

Міжнародні зв’язки та контакти з іноземними представниками

Місто не має партнерських відносин з іноземними регіонами, переговорів щодо їх встановлення не проводить.

Відповідно до п. 2 розпорядження голови облдержадміністрації від 19.09.2006 № 910 «Про затвердження Порядку здійснення заходів у сфері зовнішніх зносин місцевими органами виконавчої влади» міським головам міст обласного значення рекомендовано надавати інформацію про контакти з іноземними делегаціями, групами та окремими іноземцями. Від міста Кіровська звіти та інформація не надходять.

Виїздів делегації міста за кордон та прийомів іноземців у 2011 році не відбувалося.

 

Формування позитивного міжнародного іміджу району

Заходів, спрямованих на популяризацію позитивного міжнародного іміджу міста шляхом видання та розповсюдження рекламних та іміджевих матеріалів про потенціал та інвестиційну привабливість території, участі у виставкових заходах міжнародного характеру, популяризації туристичних можливостей серед іноземних дипломатичних установ в Україні та закордонних представників, міськрадою не проводилося.

 

Співпраця із закордонними українцями

Співпраця із закордонними українцями в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1034 «Про затвердження Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року» та розпорядження голови обласної держадміністрації від 26.02.2007 № 202 «Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року» у 2008-2010 роках міськрадою не здійснювалась.

 

РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

За даними ДПІ у Луганській області, мале підприємництво представлено:

- малими підприємствами: 54 зареєстрованих, з них 48 – платники податків (88,9 %).

За останні п’ять років кількість малих підприємств збільшилась на 8 одиниць (і зареєстрованих, і ті, що сплачують податки);

- фізичними особами – підприємцями: 1308 зареєстрованих, в тому числі платники податків – 1308 (100,0 %).

За той же період кількість фізичних осіб – підприємців збільшилася:

- зареєстрованих – на 260 (25,0 %);

- платників податків – на 363 (38,8 %).

У малому підприємництві зайнято 2,0 тис. чол. (2014 чол.), з них: на малих підприємствах – 0,43 тис. (429 осіб), фізичних осіб – підприємців – 1,6 тис. (1585 осіб).

Кількість зайнятих у малому підприємництві за цей час збільшилась на 20,3 % (340 осіб). При цьому кількість зайнятих на малих підприємствах збільшилася на 10,9 % (42 працівника), а кількість найнятих фізичними особами – підприємцями знизилося на 18,5 % (65 осіб).

На дев’ять фізичних осіб – підприємців припадає тільки два найнятих працівника. При цьому протягом останніх п'яти років спостерігається стійка тенденція до зниження кількості працівників, найнятих фізичними особами – підприємцями.

Таким чином, за останні п'ять років збільшення кількості зайнятих у малому підприємництві відбувалося переважно за рахунок реєстрації нових фізичних осіб – підприємців.

Сума податків і платежів, сплачених суб'єктами малого підприємництва до бюджетів всіх рівнів в 2011 році, склала 4,8 млн грн.

У порівнянні з 2006 роком від суб'єктів малого підприємництва надходження до бюджету збільшилися в 2,6 раза.

За 2011 рік суб'єктами малого бізнесу створено 286 нових робочих місць, у тому числі: за рахунок малих підприємств – 12, фізичних осіб – підприємців – 274.

За період 2006 – 2011 років спостерігалася стійка тенденція щодо зменшення кількості нових робочих місць, створених за рахунок суб'єктів малого підприємництва.

Так, якщо в 2006 році малим бізнесом було створено 677 робочих місць, то в 2011 році цей показник знизився в 2,5 раза.

Довідка:

Створено робочих місць за рахунок суб'єктів малого бізнесу за роками:

2006 - 677;

2007 - 538;

2008 - 429;

2009 - 313;

2010 - 308;

2011 - 286.

 

Затверджена та реалізується Міська програма розвитку та підтримки малого підприємництва в місті Кіровську на 2010-2012 роки. На фінансування заходів цієї програми в 2011 році кошти з міського бюджету не виділялися.

Розроблено проект порядку виділення коштів для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами комерційних банків за рахунок коштів місцевого бюджету. Порядок не затверджений, механізм підтримки малого бізнесу не використовується.

Створено «гарячу лінію» для підприємців, на яку звернулося 67 суб'єктів підприємницької діяльності.

 

Дозвільна система

Функціонує Єдиний дозвільний центр, в роботі якого беруть участь представники дев’яти дозвільних органів, передбачених чинним законодавством:

- Комітет у справах культури Кіровської міської ради;

- Кіровський міський відділ архітектури, містобудування та землевпорядкування;

- відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та екологічної безпеки Кіровської міської ради;

- Кіровська міська самостійна державна пожежна частина;

- Кіровська міська СЕС;

- відділ Держкомзему у м. Кіровську;

- державна автомобільна інспекція Головного управління МВСУ в Луганській області;

- управління ветеринарної медицини в м. Кіровську;

- інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Луганській області.

Протягом 2011 року в дозвільний центр звернулося 67 суб'єктів підприємництва, що 1,8 раза більше, ніж у 2010 році.

Кількість виданих документів дозвільного характеру збільшилася майже в два рази і склала 67 одиниць.

На 5,7 % збільшилася кількість наданих консультацій і склала 112.

У дозвільному центрі є один адміністратор, що недостатньо для належного виконання норм Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Кандидатура другого адміністратора не пройшла процедуру узгодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

 

Регуляторна політика

Станом на 01.01.2012 не було затверджено план підготовки регуляторних актів. Таким чином, порушено норми Закону України «Про основи регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Довідка:

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про основи регуляторної політики у сфері господарської діяльності» план підготовки регуляторних актів на наступний календарний рік затверджується не пізніше 15 грудня і публікується в засобах масової інформації або на офіційній веб-сторінці в мережі Інтернет не пізніше 10 днів після затвердження.

На офіційному сайті міської ради не публікується інформація про реалізацію заходів державної регуляторної політики (план підготовки регуляторних актів, проекти регуляторних актів, реєстр чинних регуляторних актів, звіти про відстеження результативності).

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Офіційний сайт Кіровської міської ради створений наприкінці 2011 року.

Розділ «Інвестиції» не містить жодної інформації, що не дає можливості потенційним інвесторам оцінити перспективи реалізації інвестиційних проектів на території міста.

Як результат – іноземні інвестиції до міста не надходили.

За підсумками 9 місяців 2011 року місто Кіровськ знаходиться на останньому місці серед міст обласного значення області за обсягом інвестицій в основний капітал у розрахунку на одну людину.

По місту Кіровську цей показник становить 245,75 грн  (у середньому по області – 1483,88 грн на особу).

Крім того, спостерігається стійка тенденція зі зниження обсягів капітальних інвестицій. Так, якщо в 2006 році було освоєно капітальних інвестицій на суму понад 16 млн грн, то в 2010 році цей показник склав 7,5 млн грн, тобто в 2,1 раза менше.

 

ТОРГІВЛЯ

 

У місті Кіровську функціонує 179 магазинів, з яких: 96 – з продажу  продовольчих товарів, 81 – з продажу промтоварів, 2 супермаркети, а також 3 ринки змішаної спеціалізації.

Забезпеченість торговельними площами на 1 тис. осіб становить 391 м2 (по області – 257).

На всіх ринках запроваджено заходи для стимулювання продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками.

Послуги ресторанного господарства населенню міста надають 28 підприємств на 1488 посадкових місць.

Забезпеченість населення міста посадковими місцями підприємств ресторанного господарства загальнодоступної мережі на 1000 осіб складає
40,3 (при нормативі 23).  

Також у місті функціонує 59 підприємств та структурнихпідрозділів побутового обслуговування, з яких 91,7 % належить фізичним особам. Крім того, в місті, за даними податкової адміністрації, зареєстровані та мають патенти на право надавати послуги населенню 120 суб’єктів підприємницької діяльності, це свідчить про те, що більшість суб’єктів господарювання надають послуги вдома.

У місті створено робочу групу із стабілізації цінової ситуації, але ціни на олію соняшникову, цукор, капусту білокачанну, сало вище середньообласних.

 

 

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ

 

За 11 місяців 2011 року фінансовий результат роботи підприємств, які звітували до органів статистики, склав 3,4 млн грн прибутків. Отримано прибутків на суму 7,5 млн грн та  збитків  на суму 4,0 млн грн.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

 

У житлово-комунальній сфері міста Кіровська функціонує 4 підприємства комунальної власності: КП «Міське житлове управління», КП «Світанок» (смт Донецький) КП «Промінь» (смт Червоногвардійське), КП «Жилсервіс» (смт Новотошківське) і два підприємства приватної власності – МПП фірма «Схід» та ПП «Схід-НІП», які надають послуги з утримання житла.

 

Житлове господарство

Житловий фонд складає 493,5 тис. м2 загальної площі (житлових будинків – 1004, з них багатоповерхових – 164), 150 будинків підлягають реконструкції, що становить 90 %.

Станом на 01.01.2012 у житлових будинках міста експлуатується 64 пасажирських ліфти, з них не обслуговуються вже декілька років 27 (42,2 %) через відсутність коштів на поновлення їх роботи і подальше утримання. Із загальної кількості ліфтів 20 од. (31 %) експлуатуються понад нормативний термін служби і потребують заміни.

Питома вага житлового фонду, обладнаного водопроводом, складає 90 %, каналізацією – 45 %.

В місті Кіровську створено 10 ОСББ, які утримують 10 житлових будинків загальною площею 15,6 тис. м2.

 

Теплопостачання

Згідно з Програмою децентралізації теплопостачання житловий фонд та об’єкти соціальної та гуманітарної сфер міста повністю переведені на індивідуальне газове опалення. За рахунок різних джерел фінансування встановлено індивідуальне опалення мешканцям міста:

2007-2008 роки – 308 квартир на суму 788,9 тис. грн;

2008-2009 роки – 231 квартира на суму 295,0 тис. грн;

2010 рік – 115 квартир на суму 1109,0 тис. грн;

2011 рік – 147 квартир на суму 1532,8 тис. грн;

Кіровська  міська рада та її виконавчий комітет в цьому напрямку активно беруть участь.

 

Водопостачання

Водопостачання міста здійснює відокремлений підрозділ Світличанського райуправління ТОВ «Луганськвода».

У віданні водопровідно-каналізаційного господарства перебувають:

- мережі водопостачання – 183,9 км, у т. ч. аварійних – 103,7 км (56,4 %);

- мережі водовідведення – 54,3 км, у т. ч. аварійних – 15 км (27,6 %).

Сучасний стан водопровідно-каналізаційного господарства характеризується дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для належної експлуатації та обслуговування систем водопостачання і водовідведення.

Крім того, проблемним питанням в цій галузі залишається наявність безхазяйних водопровідних та каналізаційних мереж. На цей час складено перелік таких мереж: по м. Кіровську – 7,3 км водопровідних мереж, каналізаційних – 12,53 км, смт Червоногвардійське – 8,4 км водопровідних мереж, смт Донецький – 5 км. Робота щодо прийняття цих об’єктів у комунальну власність з подальшою передачею на баланс експлуатуючим підприємствам проводиться повільними темпами.

Зовнішнє освітлення

Загальна протяжність електромереж зовнішнього освітлення становить 19,2 км. Із загальної довжини мереж зовнішнього освітлення: кабельні – 1,6 км  (8,3 %), повітряні – 17,6 км (91,7 %).

Загальна кількість світлоточок становить 364 одиниці, з них використовують енергозберігаючі лампи – 60,2 %. На утримання об’єктів мереж зовнішнього освітлення у 2011 році  витрачено 208,4 тис. грн.

 

Благоустрій

Згідно із заходами з благоустрою, озеленення у місті встановлено 25 нових лавок, висаджено 450 дерев, облаштовано 3 клумби. Створено 10 нових дитячих майданчиків.

 

Санітарна очистка

У місті щороку утворюється майже 32 тис. м3 твердих побутових відходів. Площа полігону ТПВ становить 5,314 га, яких не вистачає. Полігон вичерпав свій ресурс та потребує додаткової площі.

Збирання твердих побутових відходів у місті здійснюється трьома підприємствами, які мають дві одиниці спецавтотранспорту для збору ТПВ контейнерним способом і одну для збору ТПВ безконтейнерним способом з приватного сектору. Рухомий склад спеціалізованих підприємств застарілий, зношеність спецавтотранспорту -85 %.

 

Виконання міської програми

Рішенням Кіровської міської ради від 29.04.2011 № 125 затверджено Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Кіровська Луганської області на 2011-2015 роки. Програму розроблено з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення, поліпшення якості житлово-комунальних послуг з одночасним зниженням нераціональних витрат. Ця програма є продовження попередньої програми реформування, яка діяла до 2010 року. За рахунок її реалізації було виконано наступне (тис. грн):

 

Найменування заходів

2010 рік

2011рік

Капітальний ремонт пасажирських ліфтів

358,7

0

Децентралізація теплозабезпечення

1101,9

1532,8

Капітальний ремонт житлових будинків, в яких функціонують ОСББ

360,0

0

Поточний ремонт доріг

239,3

1204,6

Капітальний ремонт доріг

223,0

0

Реконструкція зовнішнього освітлення

42,0

0

Придбання контейнерів для збору ТПВ

21,0

35,2

 

 

Тарифна політика

Діючі тарифи на послуги з утримання житла та прибудинкових територій затверджені рішеннями виконкому від 23.11.2010 № 702 та від 25.01.2011 № 23 і становлять:

для будинків з ліфтами: 1,62 грн/м2 – 1,73 грн/м2;

для будинків без ліфтів: 1,095 грн/м2 – 1,271 грн/м2;

неблагоустроєні будинки: 0,57 грн/м2

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 розраховані нові тарифи, які із додержанням вимог ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» опубліковані для обговорення у міській газеті «Рабочее слово» та на офіційному сайті Кіровської міської ради.

У 2011 році питання житлово-комунального господарства неодноразово розглядались на засіданнях виконкому Кіровської міської ради.

 

Заплановані заходи

У сфері житлово-комунального господарства на 2012 рік планується:

капітальний ремонт житлового фонду – 250,0 тис. грн (співфінансування капітального ремонту трьох ліфтів у житловому фонді);

благоустрій міста – 1235,0 тис. грн (утримання міського кладовища, усипляння безпритульних тварин, утримання мереж зовнішнього освітлення, зимове утримання доріг, санітарне очищення міста);

придбання контейнерів для збору ТПВ – 25,5 тис. грн.

 

МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРА, ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО І ГАЗИФІКАЦІЯ

У 2010 році у м. Кіровську було прийнято в експлуатацію один будинок садибного типу загальною площею 196 м2, при плані на рік – 500 м2, що складає 39,2 %.

Не виконано планові показники (1000 м2) щодо введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків у м. Кіровську Комплексної регіональної програми розвитку житлового будівництва у 2011 році.

Генеральні плани міста Кіровська та селищ міського типу розроблено
ДП УДНДІ ПМ «ДІПРОМІСТО», а саме: міста Кіровська у 1984 році,
смт Червоногвардійське – у 1974 році, смт Донецький – у 1970 році,
смт Новотошківське у 1976 році. Всі вони потребують коригування та оновлення.

Згідно із Стратегічним планом розвитку міста, затвердженим рішенням Кіровської міської ради від 12.04.2007 № 242 «Про затвердження Стратегічного плану розвитку міста Кіровська до 2015 року», заплановано розробити новий генеральний план міста Кіровська та створити земельний і містобудівний кадастри.

Протягом 2010-2011 років розробка містобудівної документації у м. Кіровську  не відбувалась у зв'язку з відсутністю коштів у місцевому бюджеті.

Служба містобудівного кадастру, яка передбачена Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», в місті не створена.

У 2010 році було видано 10 містобудівних обмежень забудови земельних ділянок для об’єктів різних форм власності, за 2011 рік – 7.

 

Діючі програми на території району

Відповідно до обласної програми газифікації шахтарських міст і селищ на 2004-2010 роки, до якої включено м. Кіровськ, смт: Донецький, Новотошківське і Червоногвардійске, заплановано побудувати підвідні газопроводи високого тиску загальною довжиною 24,7 км.

У 2007 році розпочато будівництво газопроводу високого тиску до смт Донецький. За рахунок коштів обласного бюджету в сумі 900 тис. грн побудовано 3,4 км газопроводу. Для продовження будівництва підвідного газопроводу високого тиску до смт Донецький  і розвідних газопроводів виділено 1749,0 тис. грн за рахунок  коштів НАК «Нафтогаз України». На виконання вищевказаних робіт проведено тендер і з переможцем торгів ПК НП «Термо-Златополь» укладено договір на суму 1575,3 тис. грн, з яких станом на 01.01.2012 освоєно 1405,3 тис. грн (3,3 км).

У місцевому бюджеті на 2012 рік заплановані кошти для виконання проектно-кошторисної документації для будівництва підвідних газопроводів високого тиску до смт: Новотошківське і Червоногвардійське.

У місті Кіровську створено сучасне виробництво цементу на базі ТОВ «ВКФ «Стройбізнес». Акт про готовність до введення в експлуатацію об’єкта – переможця обласного конкурсу бізнес-планів за Програмою із створення нових робочих місць підписано 27 грудня 2011 року. Урочисте відкриття заплановано на І квартал 2012 року. На фінансування заходів із створення цього об’єкта з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття отримано кошти державного бюджету у сумі 7982,0 тис. грн.

 

Добудова об’єктів незавершеного будівництва

До переліку об’єктів будівництва, які передбачається фінансувати
у 2012 році за рахунок бюджетних коштів включено реконструкцію будівлі гуртожитку на 220 місць під житловий будинок за адресою: м. Кіровськ,
вул. Карташова, 5, що потребує фінансування з державного бюджету в обсязі
7,0 млн грн.

 

БЮДЖЕТ

У 2010 роціпоказники загального фонду міського бюджету були затверджені в обсязі 19,3 млн грн, що більше розрахункового показника Міністерства фінансів України на 7,9 млн грн, або 68,6 %, та фактичного виконання у 2009 році – на 10,3 млн грн  (в 2,1 раза). У тому числі доходи, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, затверджені в обсязі 18,0 млн грн та збільшені проти розрахункової норми на 7,9 млн грн, або 77,5 %, за рахунок необґрунтованого збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з прогнозом ДПІ на 10,2 млн грн. Доходи, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, затверджені в обсязі 1,3 млн грн, що на рівні розрахункового показника Міністерства фінансів України.

Протягом року в процесі виконання бюджету обсяг доходів загального фонду був зменшений міською радою, у порівнянні із затвердженими показниками, на 4,9 млн грн.

Фактично до міського бюджету надійшло 11,4 млн грн податків і зборів, або 99,9 % до розрахункових показників Міністерства фінансів України. При цьому виконання уточненого плану міського бюджету склало лише 79,6 %, недоотримано 2,9 млн грн. Слід зазначити, що у порівнянні з 2009 роком обсяг надходжень до міського бюджету власних та закріплених доходів збільшився на 26,4 %, або 2,4 млн грн, при середньому зростанні серед міст обласного значення 12 %.

Доходи, що враховуються, виконані до розрахункових показників Міністерства фінансів України на 101,2 %, до затвердженого обсягу – лише на 78,6 % через недоотримання податку на доходи фізичних осіб в сумі 2,8 млн грн у зв’язку з необґрунтованим його завищенням при затвердженні. До рівня минулого року фактичні надходження зросли на 29,5 %, або 2,3 млн грн.

Затверджені показники загального фонду міського бюджету міста Кіровська на 2011 ріксклали 16,9 млн грн, збільшені проти розрахункових показників Міністерства фінансів України на 7,2 млн грн, або майже у 1,8 раза, проти фактично отриманого обсягу у 2010 році – на 5,5 млн грн (47,9 %). При затвердженні доходи, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, збільшені до розрахункових показників на 7,1 млн грн або в 1,9 раза, доходи, що не враховуються, – на 120,8 тис. грн, або 6,6 %.

Бюджет міста збалансовано дотацією вирівнювання з державного бюджету  на 78,4 %. Рівень дотаційності у порівнянні з минулим роком зріс на 4,3 %, або
2,3 млн грн.

У 2011 році загальний обсяг отриманих доходів до міського бюджету міста Кіровська склав 74,2 млн грн, і порівняно з минулим роком у співставних умовах збільшився на 19,1 %, або 11,9 млн грн.

У 2011 році до загального фонду міського бюджету міста Кіровська фактично отримано доходів у сумі 13,4 млн грн, або 84,2 % до уточненого плану на звітний період, недоотримано до міського бюджету 2,5 млн грн. В порівнянні з минулим роком обсяг надходжень до загального фонду власних і закріплених доходів у співставних умовах збільшився на 22,2 %, або 2,4 млн грн, дотацій з державного бюджету отримано більше на 4,2 млн грн, або 10,8 %, обсяг перерахованих субвенцій  збільшився на 5,3 млн грн, або 41,9 %.

Доходи міського бюджету міста Кіровська, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, отримані в сумі 11,1 млн грн, або 141,4 % до розрахункових показників Міністерства фінансів України і лише 80,5 % до уточненого плану на поточний період, недоотримано 2,7 млн грн, в основному за рахунок невиконання затверджених показників з мобілізації  податку на доходи фізичних осіб, який є основним податком місцевих бюджетів. У звітному періоді із запланованих 13,8 млн грн фактично зараховано на рахунок міського бюджету податку на доходи фізичних осіб 11,2 млн грн, або 80,5 %, недоотримано 2,7 млн грн.

Доходи міського бюджету міста Кіровська, які не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, отримано в обсязі 2,3 млн грн і виконані на 108,5 % до затвердженого плану, додатково отримано 178,6 тис. грн за рахунок перевиконання планових показників за надходженнями плати за землю на 148,1 тис. грн та податку на прибуток підприємств комунальної власності – 21,7 тис. грн.

З державного бюджету до загального фонду міського бюджету отримано: дотацію вирівнювання 36,0 млн грн, додаткові дотації: на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – 6,0 млн грн, забезпечення пальним станцій (відділень) екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги – 60,8 тис. грн, забезпечення виплат, пов’язаних із підвищенням рівня оплати праці працівників бюджетної сфери, у т. ч. на підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та виплату допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю – 698,5 тис. грн, поліпшення умов оплати праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на заразну та активну форми туберкульозу – 12,2 тис. грн. Всі  дотації отримано в обсязі затверджених показників.  Субвенції профінансовано в обсязі 18,1 млн грн, або 98,2 % до затвердженого, з урахуванням внесених змін плану. У порівнянні з минулим роком обсяг отриманих  офіційних трансфертів з державного бюджету зріс на 9,5 млн грн, або 18,5 %.

На фінансування видатків загального фонду міського бюджету в 2011 році спрямовано 71,9 млн грн, що на 13,4 % перевищує показники минулого року і складає 96,4 % до обсягу, затвердженого на рік.

Слід зазначити, що місто за індексом дотаційності посідає перше місце серед міст області, при цьому при затвердженні міського бюджету та внесенні змін до нього видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери були збільшені міською радою проти планових призначень 2010 року на 11,7 %, при середньому зростанні таких видатків серед міст області на 7,0 %, а фактично нараховано заробітної плати було більше, ніж у 2010 році на 12,9 % при середньому показнику по містах 9,1 %.

У порівнянні з 2010 роком збільшено обсяги фінансування видатків: на державне управління на 7,2 %, або 347,5 тис. грн; освіта – 15,4 %, або 2,7 млн грн, охорона здоров’я – 12,4 %, або 2,3 млн грн; соціальний захист – 40,2 %, або 5,6 млн грн; житлово-комунальне господарство – 24,4 %, або 210,1 тис. грн; культура і мистецтво – 16 %, або 435,2 тис. грн; фізична культура і спорт – 12,1 %, або 164,9 тис. грн.

У структурі видатків міського бюджету за економічною класифікацією у 2011 році видатки на захищені статті та енергоносії складають 97 % загального обсягу видатків, у тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями та інші соціальні виплати – 87 %, або 62,5 млн грн, придбання продуктів харчування і медикаментів – 1,7 %, або 1,3 млн грн, оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 8,3 %, або 6,0 млн грн.

У структурі видатків загального фонду міського бюджету за функціональною класифікацією основну питому вагу становлять видатки на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери та соціального забезпечення – 90,9 %. Так, частка видатків на заклади та заходи з охорони здоров’я в сумі видатків загального фонду бюджету в 2011 році складала 29 % (20,8 млн грн), соціального захисту та соціального забезпечення населення – 27 % (19,4 млн грн), освіти – 28,4 % (20,4 млн грн), культури і мистецтв – 4,4 %
(3,2 млн грн), фізкультури і спорту – 2,1 % (1,5 млн грн).

 

 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Станом на 01.01.2012 у місті Кіровську нараховується 13,8 тис. пенсіонерів. Співвідношення кількості пенсіонерів до кількості працюючих складає 2,7.

В порівнянні з 2010 роком спостерігається тенденція збільшення чисельності працюючих (на 175 осіб) і зниження чисельності пенсіонерів
(на 187 осіб).

Станом на 01.01.2012 середній розмір пенсії по місту складає 1697,67 грн, при середній по області-1427,94 грн.

Виплачено пенсій в 2010 році на загальну суму 259,7 млн грн, в 2011 році – 270,4 млн грн. Власними засобами профінансовано виплату пенсій:

у 2010 році -  на 11,0 % (середньообласний показник – 63,1 %);

 у 2011 році - на 12,7 % (середньообласний показник – 70,4 %). 

Станом на 01.01.2012 на обліку в управлінні Пенсійного фонду м. Кіровська знаходяться 1765 страхувальників, з них 223 юридичних і 1542 фізичних особи.

Основні бюджетоутворюючі підприємства міста:

ПАТ ККЗ «Центрокуз» – надходження страхових внесків за 2010 рік склали 6,8 млн грн, або 23,8 % в загальній сумі надходжень, за 2011 рік – 7,5 млн грн. Питома вага в загальній сумі надходжень до Пенсійного фонду України складає 21,9 %.

ПАТ Кіровська швацька фабрика «Кіфадо» – надходження страхових внесків за 2010 рік склали 518,6 тис. грн, або 1,8 % в загальній сумі надходжень, за 2011 рік – 626,7 тис. грн. Питома вага в загальній сумі надходжень до бюджету Пенсійного фонду України складає 1,8 %.

Станом на 01.01.2012 загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску складає 2,8 млн грн. У структурі боргу борг економічно активних підприємств складає 526,7 тис. грн, або 19,0 % в загальній сумі боргу, борг підприємств-банкротів і тих, проти яких порушено справу про банкрутство, - 2238,3 тис. грн, або 80,0 % в загальній сумі боргу.

Окрім цього,  борги, які залишилися несплаченими до Пенсійного фонду України за страховими внесками станом на 01.01.2012, складають 8,5 млн грн,  у тому числі  борг економічно активних підприємств – 5,5 млн грн, або 64,8 % в загальній сумі боргу, борг підприємств-банкротів і тих, проти яких порушено справу про банкрутство, – 2989,8 тис. грн, або 35,2% в загальній сумі боргу.

Залишаються невідшкодованими  кошти на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, на загальну суму 89,2 тис. грн.

Управління  Пенсійного фонду в м. Кіровську взяло участь в 13 засіданнях  комісії з погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних платежів виконкомі Кіровської міської ради, на яких неодноразово заслуховувалися керівники підприємств-боржників. За результатами засідань комісії упродовж 2010-2011 років  погашено 1,2 млн грн.

Щомісячно інформація про боржників, існуючі проблеми Пенсійного фонду України надається до прокуратури міста і  міському голові.

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

Система охорони здоров'я міста складається з таких лікувально-профілактичних закладів:

·        центральна міська лікарня;

·        поліклініки №№ 2, 3;

·        стоматологічна поліклініка;

·        станція швидкої медичної допомоги;

·        два ФАПи.

У 2011 році на околиці міста відкрито медичний пункт з організацією при ньому аптеки.

Забезпеченість стаціонарними ліжками складає 60,6 на 10 тис. населення, або 225 ліжок (2010 рік – 69,08 на 10 тис. населення, або 260). Скорочено 35 ліжок, зокрема 10 ліжок пологового відділення.

Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню надають чотири амбулаторно-поліклінічних заклади з фактичною потужністю 843 відвідувань на зміну (2010 рік – 897) при плановій потужності 650 відвідувань на зміну
(2010 рік – 650).

Кількість відвідувань на одного жителя зменшилася на 5,3 % і складає 9,33 (2010 рік – 9,85).

Показник флюорографічного обстеження дорослого населення на туберкульоз залишився на рівні 610,13 на 1000 жителів (2010 рік – 610,72).

Добровільне обстеження населення на ВІЛ-інфекцію збільшилося на 0,48 % і склало 2,15 % (2010 рік – 1,76 %).

В амбулаторно-поліклінічних закладах функціонують три денних стаціонари на 100 ліжок, у т. ч. 100 ліжок терапевтичного профілю (2010 рік – 100).

Забезпеченість ліжками денних стаціонарів склала 26,93 на 10 тис. населення (2010 рік – 26,57).

Кількість хворих, що отримали лікування в денних стаціонарах, збільшилася на 7,3 % і склала 674,71 на 10 тис. населення (2010 рік – 620,17).

Кількість хворих, що отримали лікування в стаціонарах вдома, збільшилася на 6,6 % і склала 2269 осіб, або 611,15 на 10 тис. населення (2010 рік – 2221 особа, або 590,14).

Медичну допомогу населенню надають 84 лікаря, або 22,63 на 10 тис. населення (2010 рік – 88 лікарів, або 23,38), і 278 молодших спеціалістів з медичною освітою, або 74,88 на 10 тис. населення (2010 рік – 292 особи, або 77,59 на 10 тис. населення).   

Укомплектованість лікарями складає 67 % (2010 рік – 67,53 %).

У наявності одна вакантна посада лікаря-психіатра.

Кількість осіб пенсійного віку серед працюючих лікарів складає  25 осіб, або 29,7 % (2010 рік – 28 осіб, або 31,4 %), серед молодших спеціалістів з медичною освітою – 44 особи, або 15,8 % (2010 рік – 50 осіб, або 17,1 %).

Кількість сімейних лікарів – 5 (на рівні 2010 року), або 1,35 на 10 тис. населення  (2010 рік – 1,33 на 10 тис. населення).

Лікарями загальної практики сімейної медицини охоплено 12,3 тис. осіб, або 33 % населення (2010 рік – 9755 осіб, або 25,9 %).

У 2011 році відкрита ділянка сімейної медицини в поліклініці № 3 (смт Червоногвардійське).

Завдяки виконанню комплексних заходів з розвитку охорони здоров'я міста окремі показники здоров'я населення мають тенденцію до поліпшення.

Народжуваність зменшилася на 25,4 % і склала 5,93 на 1000 жителів
(2010 рік – 7,84).

Кількість померлих зменшилася на 97 осіб і склала 636 осіб (2010 рік –
733 особи). Показник загальної смертності зменшився на 13,2 % і склав 17,13 на 1000 жителів (2010 рік – 19,47).

У структурі причин смертності населення перші місця зайняли:

перше місце – хвороби системи кровообігу – 67,77 % (2010 рік – 70,72 %);

друге місце – злоякісні новоутворення – 11,48 % (2010 рік – 10,77 %);

третє місце – хвороби органів травлення – 8,65 % (2010 рік – 5,80 %).

Природний приріст залишається негативним і складає /-/11,2‰  (2010 рік –
/-/ 11,65‰).

Малюкова  смертність у 2011 році відсутня (2010 рік – 3 випадки, або 10,17 на 1000 народжених живими).

Випадки материнської смертності не зареєстровані (2010 рік – не зареєстровані).

Загальна захворюваність зменшилася на 1,9 % і склала 151865,21 на 100 тис. населення (2010 рік – 154877,1).

У структурі загальної захворюваності всього населення перші місця займають:

перше місце – хвороби серцево-судинної системи – 43,43 % (2010 рік –
40,56 %);

друге місце – хвороби органів дихання – 19,54 % (2010 рік – 21,91 %);

третє місце – розлади психіки і поведінки  – 4,28 % (2010 рік – 4,28 %).

Первинна захворюваність зменшилася на 8,11 % і склала 53370,8 на 100 тис. жителів (2010 рік – 58078,9).

Первинна захворюваність злоякісними новоутвореннями склала 352,8 на 100 тис. населення (2010 рік – 324,2) при середньообласному показнику – 311,8.

Показник захворюваності на всі форми туберкульозу зменшився на 4,6 % і склав 56,6 на 100 тис. населення (2010 рік – 58,5) при середньообласному показнику – 79,9.

Загальна захворюваність на хвороби системи кровообігу збільшилася на 3,56 % і склала 65957,39 на 100 тис. дорослого населення (2010 рік –  62832,47).

Захворюваність на деструктивні форми туберкульозу зменшилася на 27,3 % і склала 21,55 на 100 тис. населення (2010 рік – 29,23).

Загальна кількість ВІЛ-інфікованих станом на 01.01.2012 збільшилась на 33,3 % і склала 40 осіб, або 107,74 на 100 тис. населення (2010 рік – 30 осіб, або 79,71) при середньообласному показнику – 163,4.

Кількість вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфікованих збільшилася в 3,5 раза і склала 14 осіб, або 37,71 на  100 тис. населення (2010 рік – 4 особи, або 10,63) при середньообласному показнику – 31,3.

Загальна кількість хворих на СНІД збільшилася в 2 рази і склала 6 осіб або 16,2 на 100 тис. населення (2010 рік – 3 особи або 8,0) при середньообласному показнику – 22,2.

За 2011 рік зареєстровано два випадки захворювання на СНІД, що складає 5,4 на 100 тис. населення (2010 рік – один випадок, або 2,7) при середньообласному показнику – 16,2.

Первинна захворюваність на наркологічні захворювання зменшилася на 37,04 % і склала 45,79 на 100 тис. населення (2010 рік – 71,70),  на алкоголізм –  зменшилася на 11,6 % і склала 102,35 на 100 тис. населення (2010 рік – 114,30).

На диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах знаходиться 1618 ветеранів війни (2010 рік – 2042 особи), з них проліковано амбулаторно 1618 осіб, або 100 % (2010 рік – 100 %), у стаціонарних умовах – 169 осіб, або 10,4 % (2010 рік – 145 осіб, або 7,1 %); оздоровлено в санаторно-курортних умовах – 31 особа, або 1,92 % (2010 рік – 23 особи, або 1,13 %).

Витрати на стаціонарне лікування одного ветерана війни у розрахунку на 1 ліжко-день склали 75 грн, у т. ч. на медикаменти – 40 грн, харчування – 35 грн (2010 рік – 75 грн, зокрема на медикаменти – 40 грн, харчування – 35 грн).

Безкоштовно зубопротезовано 21 ветерана війни на суму 14,4 тис. грн
(2010 рік – 56 осіб на суму 26,1 тис. грн). Потреба в зубопротезуванні задоволена на 100 %.

Бюджетне фінансування склало 20,9 млн грн, або 97 % від річного  плану(2010 рік – 19,2 млн грн, або 95,4 % від річного плану).

Залучено позабюджетних асигнувань 795,1 тис. грн, що складає 21,42 грн на  одного жителя(2010 рік – 594,4 тис. грн або 15,79 грн на одного жителя).

Національні і регіональні програми  профінансовано на загальну суму 758,1 тис. грн, або 90,8 % від річного плану (2010 рік – 822,5 тис. грн, або 91,2 %), у т. ч. за рахунок державного бюджету – 219,4 тис. грн, місцевого бюджету – 195,6 тис. грн (74,9 % від річного плану), позабюджетні кошти – 343,1 тис. грн, у т. ч:

програму «Репродуктивне здоров'я населення» профінансовано на суму 434,2 тис. грн (2010 рік – 86,9 тис. грн), у т. ч. з місцевого бюджету – 93,1 тис. грн (93,1%  від річного плану), за рахунок держбюджету – 1,8 тис. грн і за рахунок позабюджетних коштів – 339,3 тис. грн;

програму «Протидія захворюванню туберкульозом на 2007-2011 роки» профінансовано на суму 104,5 тис. грн (2010 рік – 661,9 тис. грн), у т. ч. з місцевого бюджету – 72,7 тис. грн (90,9 % від річного плану) і за рахунок держбюджету – 31,8 тис. грн;

програму «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду і підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» профінансовано на суму 14,0 тис. грн (2010 рік – 22,8 тис. грн), у т. ч. за рахунок місцевого бюджету – 11,9 тис. грн (99,2 % від річного плану), державного бюджету – 2,1 тис. грн;

програму «Здоров'я дитини» на 2007–2011 роки профінансовано на суму 7,1 тис. грн (2010 рік – 20,3 тис. грн за рахунок добродійності), у т. ч. за рахунок коштів місцевого бюджету – 2,4 тис. грн (100 % від річного плану), держбюджету – 0,9 тис. грн, позабюджетних коштів – 3,8 тис. грн;

програму імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних захворювань на 2010-2015 роки профінансовано на суму 198,3 тис. грн (2010 рік – 25,8 тис. грн), у т. ч. за рахунок коштів місцевого бюджету – 15,5 тис. грн (23,2 % від річного плану), держбюджету – 182,8 тис. грн.

У 2011 році за рахунок міського бюджету проведено капітальних ремонтів на загальну суму 18 тис. грн (ремонт крівлі, ремонт приміщення під медпункт).

За рахунок міського бюджету проведено поточних ремонтів на загальну суму 118 тис. грн (підведення і заміна труб холодного водопостачання – 160 м, перевірка вузла обліку газу, ремонт пологового відділення з фарбуванням стін і покриттям лінолеуму, заміна теплотраси на території ЦРЛ – 138 м, ревізія устаткування котельних дорослої і дитячої поліклінік, педіатричного, дитячого і дорослого інфекційних відділень).

Здійснено реконструкцію котельної ЦРЛ і теплотраси на загальну суму 267,6 тис. грн (за рахунок міського бюджету).

Придбано медичного устаткування 19 од. на загальну суму 207,3 тис. грн. Медичний автотранспорт не отримувався.

 

ОСВІТА

 

Мережа установ освіти міста представлена 9-ма дошкільними навчальними закладами (у тому числі 3 дошкільні підрозділи у складі УВК), 8-ма загальноосвітніми і 2-ма позашкільними навчальними закладами.

У місті Кіровську станом на 01.01.2012 функціонує 9 дошкільних закладів, з них:

3 дитячих садка у складі УВК №№ 10, 16, 18;

1 приватний дитячий садок «Казка» (завод «Центрокуз»);

3 дитячих садка загального розвитку ДНЗ №№ 2, 4, 5;

1 комбінований дитячий сад ДНЗ № 1;

1 дитячий  будинок сімейного типу.

Протягом останніх трьох років спостерігається збільшення відсотка охоплення дітей дошкільного віку усіма формами дошкільної освіти: 2009 рік – 80 %, 2010 рік – 82 %, 2011 рік – 91 %.

Мережа дошкільних закладів у 2011 році збільшилася за рахунок введення до складу дошкільних установ дитячого будинку сімейного типу (рішення Кіровської міської ради від 05.12.2006 № 969). Збільшилась і кількість груп. Рішенням  виконкому міськради від 12.08.2011 № 210 відкрита дошкільна група на 20 місць в ДНЗ № 2 (смт Донецький), також на 20 місць відкрита група в ДНЗ «Казка» заводу «Центрокуз».

Особлива увага в місті приділяється навчанню дітей 5-річного віку. У 2011/2012 навчальному році додатково відкриті і функціонують три групи короткострокового перебування, які відвідують 35 дітей (ДНЗ № 1, № 4, № 5). Чотири дитини (2 – смт Донецький і 2 – смт Червоногвардійське) охоплено соціальним патронатом.

Окрім дошкільних установ продовжують  функціонувати дошкільні групи в школі «Гармонія» при ЦВР (36 дітей).

Дошкільні установи, розташовані в центрі міста, працюють з перевантаженням. Дитячий садок № 1 на 90 запланованих місць відвідують 135 дітей. У садку № 4 із запланованих 13 груп на 248 місць функціонує тільки 7 груп, які відвідують 195 дітей.

З метою постійного збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, поліпшення і зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних установ, рішенням Кіровської міської ради від 14.10.2011 № 280 затверджена Цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти міста Кіровська на період до 2017 року, в якій особливу увагу приділено проведенню капітальних ремонтів груп в ДНЗ № 4 і № 5. У 2011 році у рамках виконання Програми  відкрито додаткову групу в ДНЗ № 2 (смт Донецький). Із цією метою з міського бюджету було виділено 9,1 тис. грн. Ремонт групових приміщень ДНЗ № 4 заплановано на 2012 рік. Ремонт групи  ДНЗ № 5 дозволить дитячому саду прийняти додатково ще 20 вихованців. Відкриття запланованих трьох груп дозволить зменшити черговість у дошкільні навчальні установи з 162 до 102 дітей.

У системі загальної середньої освіти міста функціонує 8 загальноосвітніх установ: 4 школи, 3 навчально-виховні комплекси,  1 гімназія.

Слід зазначити, що контингент учнів і кількість класів в місті щорічно скорочуються: 2009/2010 навчальний рік – 2298 учнів (118 класів),  2010/2011 – 2117 учнів (114 класів), 2011/2012 – 2034 учні (114 класів). Середня наповнюваність класів по місту в 2011-2012 навчальному році складає 17,84 учнів, що нижче за обласний показник – 19 учнів. Середня наповнюваність шкіл у 2011 році склала 43 % від проектної потужності (2009 рік – 48 %, 2010 рік – 45 %), при цьому наповнюваність менше 50 %  в 6 школах міста. Цей факт пояснює загальна демографічна ситуація в місті.

З метою економії бюджетних коштів, усі загальноосвітні, дошкільні і позашкільні навчальні заклади міста переведено на автономне опалювання, що забезпечує якісну і своєчасну подачу тепла в осінньо-зимовий період. У 2011 році побудовано сучасні газові міні-котельні для ДНЗ № 2 і ЗОШ № 21. Із цією метою з бюджету фонду розвитку міста, за ініціативою міського голови, було виділено 712 тис. грн, з яких на оформлення проектно-кошторисної документації витрачено 99,9 тис. грн. За рахунок бюджету міста був проведений капітальний ремонт вугільної котельні ЗОШ № 21, на який витрачено 39,9 тис. грн. Для забезпечення теплопостачання ЗОШ № 1 в 2011 році побудована газова міні-котельня, послуги з теплопостачання школи надає ТОВ «Олан-м».

Рівень комп’ютеризації навчальних закладів складає 100 %. На один комп’ютер в загальноосвітніх навчальних установах доводиться 18,7 учнів.

До мережі Інтернет підключено 100 % шкіл міста.

У місті виконується ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» і ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо харчування учнів 1-4 класів  і дітей пільгових категорій.

У 2009/2010 навчальному році було охоплено різними формами  харчування 2298 учнів, з них 796 учнів 1-4 класів і 136 пільгових категорій (100 %), що навчаються. У 2009 році середня вартість харчування однієї дитини складала 3 грн, в 2010-2011 роках – 3,5 грн. Середня вартість харчування однієї дитини в день по області складає 4,10 грн, у тому числі по місту  – 4,7 грн.

З 14  закладів освіти оформлені акти на землю в 5, що складає 33 % від загального числа установ освіти. На цей час готується акт на  право володіння землею для ДНЗ № 5.

Відділом освіти Кіровської міської ради проводиться робота із залучення додаткових джерел фінансування сфери освіти. У 2011 році організацією  «Добродійний фонд ХХІ століття» у Кіровській багатопрофільній гімназії замінено 48 вікон (35 % від потреби) на пластикові склопакети. Проте подібну роботу  необхідно провести в усіх школах і  дошкільних установах міста.

Станом на 15.01.2012 у сфері освіти міста прийнято 7 програм, які фінансуються з державного, обласного, міського бюджетів, а також за рахунок залучення спонсорських грошових  коштів:

- міська цільова програма «Освіта міста Кіровська 2008-2011 роки» (752 тис. грн);

- міська цільова програма розвитку дитячого руху в місті Кіровську на 2011-2015 роки (5,0 тис. грн);

- Програма «Виготовлення документів про освіту на 2011-2015 роки» (1783 тис. грн);

- міська цільова Програма розвитку і функціонування української і російської мов в м. Кіровську Луганської області на 2011-2014 роки (15,0 тис. грн);

- Програма інформатизації і комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів міста Кіровська на 2005-2012 роки(32,689 тис. грн);

- цільова соціальна Програма розвитку дошкільної освіти міста Кіровська Луганської області на період до 2017 року(3,06 тис. грн);

- міська програма «Вчитель» на період до 2012 року(1514,1 тис. грн).

Проте із 7 діючих програм у 2011 році в повному обсязі профінансовано тільки 3 («Виготовлення документів про освіту на 2011-2015 роки», Програма інформатизації і комп’ютеризації загальноосвітніх учбових закладів міста Кіровська на 2005/2012 роки, «Вчитель»).

 

КУЛЬТУРА

 

Станом на 01.01.2012 культурне обслуговування населення міста Кіровська здійснюють 7 установ: міський Палац культури, клуб ім. Гагаріна
смт Червоногвардійського, Історико-художній музей, три дитячі школи мистецтв  (Кіровська міська, Новотошківська та Донецька), Централізована бібліотечна система, до складу якої у якості структурних підрозділів входять 4 бібліотеки. Всі установи належать до комунальної власності територіальної громади міста Кіровська.

Окрім цього, на балансах селищних рад знаходяться 2 установи – клуб та бібліотека смт Новотошківки.

У закладах культури міста станом на 01.01.2012 працюють 87 осіб, скорочення чисельності у 2011 році не було.

Протягом 2010 – 2011 років у сфері культури міста Кіровська діяли таки програми:

У 2010 році

Програма розвитку культури в м. Кіровську до 2012 року (рішення Кіровської міської ради від 17.07.2008 № 496).

Програма інвентаризації та паспортизації об’єктів культурної спадщини на 2008 – 2010 роки (рішення Кіровської міської ради від 17.07.2008 № 497).

Міська програма фінансування міських культурних заходів на 2010 рік.

У 2011 році

Програма розвитку культури в м. Кіровську до 2012 року (рішення Кіровської міської ради від 17.07.2008  № 496).

Програма фінансування міських культурних заходів на 2011 рік.

Згідно з програмами соціально-економічного і культурного розвитку
м. Кіровська:

         - на 2010 рік було заплановано виділення коштів на суму 3,6 млн грн, фактично виділено – 3,4 млн грн (недофінансування складає 4,6 %).

         - на 2011 рікбуло заплановано виділення коштів на суму 3,7 млн грн, фактично виділено – 3,5 млн грн (недофінансування складає 3,9 %).

Основними напрямками в роботі установ культури є культурно-просвітницька діяльність і організація дозвілля населення.

Так, протягом 2010 року у місті та селищах  було організовано й проведено 886 культурно-масових заходів, в яких взяли участь більш 28 тис. глядачів, у 2011 році – 871 захід.

Станом на 01.01.2012 у місті та селищах працюють 35 художніх колективів, в яких задіяно 802 особи. 

При міському Палаці культури працюють 2 народних колективи та один зразковий – народний хор ветеранів війни і праці, народний фольклорний ансамбль «Червона калина», зразковий вокальний квартет «Консонанс». У листопаді 2010 року колективи хору ветеранів війни та праці і ансамблю «Червона калина» підтвердили звання «народний» перед обласним журі під час звітного концерту.

Бібліотечне обслуговування мешканців міста здійснює Центральна бібліотечна система (далі – ЦБС), до складу якої входить 4 бібліотеки державної мережі: центральна бібліотека для дорослих, 2 дитячі (центральна міська та бібліотека-філія № 2), бібліотека-філія в с-щі Криничному.

Загальна кількість книжкового фонду становить 80 тис. примірників. Середньорічна кількість книговидач становить близько 100 тис. примірників. У бібліотеках працюють 12 бібліотечних працівників, з яких 50 % мають середню і вищу бібліотечну освіту, що є запорукою успіху стабільної і творчої роботи.

ЦСБ облаштована 3 комп’ютерами та підключена до мережі Інтернет.

З метою вирішення проблем поповнення бібліотечних фондів були здійснено такі заходи:

         - проведено моніторинг в бібліотеках ЦБС та складено перелік першочергового придбання літератури;

         - серед населення міста регулярно проводилися акції «Подаруй бібліотеці книгу»;

         - тривала робота з надання платних послуг населенню.

         Щорічно з міського бюджету виділяються кошти у сумі близько 6 тис. грн на періодичні видання.

Комітетом у справах культури м. Кіровська здійснюється робота з організації охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, збереження та використання культурного надбання.

Станом на 01.01.2012 на території міста Кіровська розташовано 6 пам'яток культурної спадщини: 4 – історії, 2 – монументального мистецтва. На всі зазначені пам’ятки створено облікову документацію нового зразка (відповідно до міської Програми інвентаризації та паспортизації об’єктів культурної спадщини на 2009-2010 роки, затвердженої рішенням міської ради  від 17.07.2008 № 497.

Всі пам’ятки історії згідно з наказом Міністерства культури України
від 25.10.2010 № 957/0/16 занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Протягом 2008 року була проведена інвентаризація пам’яток культурної спадщини, які знаходяться на території міста та селищ, складено акти їх технічного стану.

Рішеннями Кіровської міської ради від 21.04.2009 № 684 та Донецької селищної ради від 05.05.2009 № 132 було надано дозволи на розробку документації із землеустрою на 4 братські могили та 2 пам'ятки монументального мистецтва.

Для виконання зазначеної роботи у проекті бюджетів на 2010 та 2011 роки було заплановано виділення коштів на суму 9,0 тис. грн щорічно, але через відсутність фінансування ця робота проведена не була.

Щорічно до Дня Перемоги в м. Кіровську проводяться місячники з упорядкування об’єктів культурної спадщини.

У 2010 році на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток було витрачено
2,1 тис. грн позабюджетних коштів; у 2011 році – 2,8 тис. грн.

Естетичне виховання молоді у місті здійснюють 3 школи мистецтв: Кіровська, Новотошківська та Донецька. Кількість учнів протягом останніх двох років не зменшується: у 2010 році навчався 281 учень, у т. ч. пільгових категорій – 30, у 2011 році – 285 учнів, у т. ч. пільгових категорій – 87. Усі 3 зазначені школи мистецтв пройшли державну атестацію.

Заклади культури забезпечуються енергоносіями у повному обсязі. Частково опалюється від електроенергії 1 установа культури (1 будівля) – клуб ім. Гагаріна смт Червоногвардійського; повністю опалюється електроенергією 1 школа мистецтв смт Новотошківки; обладнані газовими міні-котельнями 3 установи – міський Палац культури, Кіровська школа мистецтв та Історико-художній музей; має газове індивідуальне опалення 1 будівля (філія дитячої бібліотеки).

Протягом 2010 року виконані ремонти міського Палацу культури та Новотошківської школи мистецтв на суму 128,7 тис. грн (з них бюджетних коштів – 102,1 тис. грн, позабюджетних – 26,6 тис. грн).

В цілому на зміцнення матеріально-технічної бази установ культури міста у 2010 році освоєно 160,3 тис. грн, з них 102,9 тис. грн бюджетних коштів.

У 2011 році виконані поточні ремонти закладів культури  на суму 37,2 тис. грн (з них за рахунок бюджетних коштів – на 30,0 тис. грн, за позабюджетні кошти – на 7,2 тис. грн).

В цілому на зміцнення матеріально-технічної бази установ культури міста у 2011 році освоєно 106,9 тис. грн, з них 99,7 тис. грн бюджетних коштів.

 

ЗАХИСТ ДІТЕЙ

 

У м. Кіровську  затверджена та реалізується Програма соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2007-2014 роки, проте у міському бюджеті на 2011 рік не було передбачено її фінансування.

У районі проживає 4485 дітей, з них на первинному обліку в службі  у справах дітей  перебуває 116 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 2,5 % від загальної кількості дітей (середній показник по області – 1,5 %).

У порівнянні з минулим роком кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилась на  13 % (2010 рік - 133 дитини). Із загальної кількості дітей (116) лише 81 дитина  влаштована на сімейні форми виховання:  75 дітей  виховуються під опікою, 6 дітей виховуються у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу, що складає  69 % (середній по області 70 %).

У 2011 році поставлено на первинний облік 25 дітей. З них  влаштовано під опіку родичів  лише 13 дітей, проте 12 влаштовано до інтернатних закладів, жодної дитини не влаштовано на усиновлення. Це свідчить про  порушення  ст. 6 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», відповідно до якої  орган опіки й піклування повинен вжити вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім'ї громадян України.

У м. Кіровську створено і функціонує лише  2 прийомні сім'ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких  виховуються 8 дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це один з найгірших показників в області. (Для порівняння: Алчевськ – 7 прийомних сімей, 2 дитячі будинки сімейного типу, Свердловськ – 14 прийомних сімей, Ровеньки - 8 прийомних сімей.  Протягом 3 останніх років у місті не створено жодної прийомної сім'ї, що свідчить про недостатню роботу щодо розвитку сімейних форм виховання. 

Під час перевірки обласною службою було відвідано  дитячий будинок сімейного типу Матвієнків, який створенорішенням  Кіровської міської ради від 05.12.2006 № 969. На цей час в дитячому будинку виховуються 5 дітей-вихованців та 4 рідних дитини. У 2011 році сім′ї було надане житлове приміщення за адресою: м. Кіровськ, вул. Войкова, 13/13, загальною площею 172,7 кв. м. Будинок забезпечено необхідною побутовою технікою, меблями,  предметами тривалого вжитку.

Відповідно до звітів про ефективність функціонування прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, складених службою у справах дітей за 2011 рік, на підставі інформацій,  наданих фахівцем центру соціальних служб, який веде соціальний супровід сімей, класних керівників класів, в яких навчаються прийомні діти, дільничним лікарем-педіатром, дільничним інспектором міліції, в прийомних  сім'ях та дитячому будинку створені всі необхідні умови для повноцінного розвитку дітей.

Проте службою недостатньо  здійснюється  контроль за умовами утримання, навчання і виховання  дітей  під опікою, піклуванням.  Графік відвідування сімей складено формально. Відповідно до пп. 52, 53 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866, служба у справах дітей  із залученням працівників органів освіти та охорони здоров'я за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання дитини, яка влаштована під опіку, піклування, шляхом відвідування родин. В особових справах дітей відсутні  висновки про стан утримання та виховання дітей, які  повинні складатися службою 1 раз на рік.

Особові справи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  не відповідають вимогам  наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту  від 18.11.2008 № 4591 «Про затвердження  Порядку ведення особової справи  дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та форми індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилась  у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування». В них відсутні довідки про призначення та виплату пенсії, державної соціальної допомоги, аліментів,  документи, які підтверджують право власності або користування  дитини  житлом, опис майна дитини. Індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складаються формально, на засіданнях комісій з питань захисту прав дітей щорічно не переглядаються.

Крім того, не в повному обсязі заповнені  обліково-статистичні картки дітей, які перебувають на обліку в службі,  в Єдиній інформаційно-аналітичній системі  «Діти».

При веденні книги первинного обліку дітей, позбавлених батьківського піклування, не дотримуються вимоги постанови Кабінету Міністрів  України  від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини». 

Також обласною службою виявлено  порушення законодавства щодо несвоєчасної постановки дітей на місцевий облік дітей, які підлягають усиновленню: Вербицької Олени Володимирівни, Вербицького Олексія Володимировича, Верігіна Сергія Андрійовича, Верігіна Владислава Андрійовича, Верігіної Вікторії Андріївни, Верігіна Миколи Андрійовича, Чиколай Кристини Вікторівни.  Діти мали правові підстави для усиновлення ще у грудні 2010 року. Проте анкети для постановки дітей на регіональний облік було передано до служби у справах дітей облдержадміністрації лише у грудні 2011 року, що є грубим порушенням прав дітей, вимог п. 9 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905, відповідно до якого через місяць після взяття дитини на місцевий облік 2 примірники анкети передаються до служби у справах дітей облдержадміністрації.

З метою надання своєчасної допомоги та захисту прав дітей, які мешкають в неблагополучних сім′ях, службою ведеться облік дітей, які знаходяться у складних життєвих обставинах.

Для попередження  дитячої безпритульності та бродяжництва службою у справах дітей спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією у справах дітей протягом  2011 року проведено 22 рейди, у ході яких виявлено 9 дітей, 3 вилучено з неблагополучного оточення та влаштовано до притулку. Обстежено 43 сім’ї, попереджено 36 батьків за  невиконання  батьківських обов′язків.

Службою ведеться реєстр житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із 116 дітей, які перебувають на обліку в службі, 86 мають житло: 6 на праві власності, 80  на праві користування,   30 дітей  житла не мають.

У 2011 році після закінчення навчання в установах освіти до міста повернулися 4 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, які не мали житла: Ксенофонтова Д., Маклакова Ю., Шандарович С., Шатенко С.Усім дітям надано квартири.

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

 

Згідно із затвердженою Програмою зайнятості населення міста Кіровська передбачено створення:

у 2010 році – 275 нових робочих місць;

у 2011 році – 275 нових робочих місць.

На виконання Програми створено:

у 2010 році – 160 нових робочих місць, що складає 58 % від запланованого на рік;

у 2011 році – 280 нових робочих місць, що складає 102 % від запланованого на рік.

Незважаючи на те, що в 2011 році план створення нових робочих місць виконано на 104 %, баланс між створеними і ліквідованими робочими місцями залишається негативним (-32) – за звітний період на території ліквідовано 318 робочих місць.

Рішенням Кіровської міської ради від 30.12.2011 № 383 затверджено Програму зайнятості міста Кіровська на 2012-2014 роки.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

 

Згідно з базою даних Державного автоматизованого реєстру пільговиків станом на 01.01.2012 на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Кіровської міської ради перебуває 24384 особи, які мають право на пільги, з них:

- 1703 ветерани війни;

- 4667 ветеранів праці;

- 256 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;

- 36 ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

- 5454 дитини війни;

- 9989 пенсіонерів за віком;

- 2692 інваліди різних категорій тощо.

Крім цього, на обліку в УПСЗН перебуває 2166 одержувачів різних видів соціальних допомог, яким за 12 місяців 2011 року здійснено виплат на суму 15 млн 226,982 тис. гривень.

З метою виконання рішень уряду щодо посилення соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги, в 2011 році субсидією скористалися 812 сімей, що на 32 % більше, ніж у 2010 році (614 сімей), і більше в 2,4 раза, ніж у 2009 році.

Загальна сума призначених субсидій становила 376,7 тис. грн. Заборгованість станом на 01.01.2012 складає 158,1 тис. грн, з яких 153,8 тис. грн – житлово-комунальні послуги та 4,23 тис. грн – вугілля.

Рішенням комісії при виконкомі Кіровської міської ради протягом 2011 року призначено субсидії 270 сім'ям.

 

Надання пільг населенню

1.     Житлово-комунальні послуги.

На реалізацію державних програм соціального захисту пільгових категорій населення громадян в 2011 р. місту Кіровську була затверджена субвенція в розмірі 2835,064 тис. грн, у т. ч. на надання пільг населенню на житлово-комунальні послуги в розмірі 2123,18 тис. грн.

Станом на 01.01.2012 підприємствами міста за надані послуги пільговикам нараховано 2072,47 тис. грн, перераховано 1716,41 тис. грн, у тому числі на погашення заборгованості минулих років 132,86 тис. гривень. Заборгованість становить 356,073 тис. гривень.

 

2.     Виплати постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

Станом на 01.01.2012 на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення м. Кіровська перебуває 256 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, у т. ч. – 38 дітей, яким на виплату компенсацій в управління надійшло 522,58 тис. грн, у т. ч. частково на погашення заборгованості минулих років – 32,5 тис. грн. Станом на 01.01.2011 заборгованість складає 15,49 тис. грн.

 

3.     Вугілля, скраплений газ.

Для надання пільг населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу м. Кіровську на 2011 рік було затверджено 51,55 тис. гривень. Всього було нараховано для виплати готівкою 50,88 тис. грн. Станом на 01.01.2012 фінансування надійшло в сумі 50,88 тис. грн, у т. ч. на погашення заборгованості 2010 року в сумі 0,67 тис. грн. В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Кіровської міської ради на обліку перебувало 55 ветеранів війни, які потребують забезпечення твердим паливом, у т. ч.: інвалідів війни - 11, учасників бойових дій - 2, учасників війни та членів сімей загиблих (померлих) - 42.

Пільга на вугілля та скраплений газ надається в грошовому еквіваленті. Станом на 01.12.2011 готівка виплачена 173 пільговикам в розмірі 100 % від потреби.

 

4.                Капітальний ремонт.

У 2011 році проведено 12 капітальних ремонтів власного житла інвалідам війни на суму 346,72 тис. грн.

 

5.      Інші види пільг і виплат.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у 2011 році виплачена матеріальна допомога до Дня Перемоги 1628 ветеранам війни в сумі 416,73 тис. грн.

За розрахунками автотранспортних підприємств за 12 місяців 2011 року ними було перевезено близько 63 тис. пільговиків на загальну суму 118,1 тис. грн. Профінансовано з державного бюджету 26,8 тис. грн, що становить 23 % від фактичних витрат. Заборгованість – 249,3 тис. грн, з яких 165,55 тис. грн – минулих років.

Пільга на безкоштовне санаторно-курортне лікування у 2011 році в санаторно-курортних установах України була надана 73 чол. За субвенціями з державного бюджету було закуплено 17 путівок для ветеранів війни на загальну суму 97 тис. 344 грн.

У 2011 році 39 інвалідам війни та загального захворювання виплачена компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування на суму 9,45 тис. грн.

Компенсація на транспортні витрати, бензин і технічне обслуговування транспорту була виплачена 48 інвалідам на суму 8,50 тис. грн.

Управління займається питаннями виплати компенсації, пов'язаної з похованням учасників бойових дій. Рішенням виконкому Кіровської міської ради від 24.02.2011 № 125 затверджено середню вартість ритуальних послуг на безкоштовне поховання в сумі 1125 грн. У 2011 році виплачено 17,678 тис. грн на 16 померлих ветеранів війни.

Інвалідам, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, видаються інвалідні коляски та інші засоби технічної реабілітації. У 2011 році по лінії УПСЗН 71 інвалід отримав інвалідні коляски та опорно-рухові пристрої, 159 інвалідам видано направлення на виготовлення протезно-ортопедичних виробів.

З метою поліпшення житлових умов інвалідів у 2011 році виконкомом Кіровської міської ради виділено 2 квартири - інваліду війни 1-ї групи Дахну В.С. і учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії Коваленку В.М.

 

Виконання міських програм

З метою поліпшення умов проживання пільгової категорії громадян в місті було прийнято Комплексну міську програму соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2009-2011 рр.

На її виконання у 2011 році було витрачено 4234,8 тис. грн, з них 650,6 тис. грн з коштів місцевого бюджету. Крім того, на соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, було витрачено 203,3 тис. грн, з яких 91,4 тис. грн – кошти місцевого бюджету.

 

Заборгованість із заробітної плати

За попередніми даними,станом на 01.01.2012 загальна сума заборгованості із заробітної плати по місту Кіровську склала 2817 тис. грн, у порівнянні з 01.01.2011 вона зменшилася на 1102,4 тис грн.

Загальна сума заборгованості на економічно активних підприємствах на 01.01.2012 становить 529,1 тис. грн, що на 486,5 тис. грн менше, ніж на початок попереднього року. Заборгованість із заробітної плати на початок 2012 року мають три підприємства.

Основним боржником у цій групі є КП «Комбінат комунальних послуг», яке з 07.09.2011 не здійснює виробничої діяльності згідно з рішенням Кіровської міської ради від 30.06.2011№ 175 «Про ліквідацію Кіровського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг». Заборгованість із заробітної плати на початок року 2011 року становила 343,0 тис. грн, на 01.01.2012 – 472,8  тис. грн, збільшилася на 129,8 тис. грн. Основна причина  – нарахування працівникам компенсаційних виплат при звільненні з підприємства. З метою зменшення заборгованості підприємством направлено позовну заяву на КП «ГЖУ» про стягнення 45,8 тис. грн, з них перераховано 15,0 тис. грн. Вжиття заходів з фінансової підтримки КП «ККУ» є неможливим, тому що воно знаходиться у стадії ліквідації.Виділення дотації підприємству, що ліквідується, не передбачено чинним законодавством.Основних фондів під реалізацію у зазначеного підприємства немає.Єдиним джерелом погашення заборгованості із заробітної плати може бути претензійно-позовна робота зі стягнення дебіторської заборгованості.

Кіровська філія ТОВ «ВIАТ» (27,8 тис. грн,  за рік заборгованість зменшилась на 10,6 тис. грн).

КП «Міське житлове управління» (28,5 тис. грн, на 01.01.2011 заборгованість відсутня).

Загальна сума заборгованості на підприємствах-банкрутах, за попередніми даними, на 01.01.2012 становить 2287,9 тис. грн, що на 615,9 тис. грн менше, ніж на початок попереднього року. Боржниками на 01.01.2012 є ті ж самі три підприємства, що й на 01.01.2011:

- ВАТ «Кіровський завод по виготовленню виробів з металевих порошків» (1390,9 тис. грн – за рік заборгованість зменшилась лише на 18,7 тис. грн);

- ДП винзавод «Алко-Прима» (527,5 тис. грн – за рік заборгованість зменшилась на 37,7 тис. грн);

- ВАТ «Кіровське АТП № 10923» (369,5 тис. грн, за рік заборгованість зменшилась на559,5 тис. грн).

По економічно неактивних підприємствах заборгованість відсутня.

 

 

Заступник голови – керівник

апарату облдержадміністрації                                              О.С.ОСТАПЕНКО