Текст документа: Про затвердження Тимчасового порядку укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18 листопада 2004 року № 872


Про затвердження Тимчасового порядку укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок

Про затвердження Тимчасового порядку укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок

Розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 18 листопада 2004 року N 872

Зареєстровано в Луганському обласному управлінні юстиції
16 грудня 2004 р. за N 23/709

Згідно із Земельним кодексом України до повноважень обласної державної адміністрації належать питання щодо розпорядження землями державної власності, у тому числі передачі земельних ділянок в оренду та укладення договорів оренди земельних ділянок.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статей 17, 124 Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі" та з метою впорядкування роботи щодо підготовки й підписання договорів оренди земельних ділянок:

1. Затвердити Тимчасовий порядок укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок і Тимчасовий розрахунок річного розміру орендної плати за земельну ділянку, що передається в оренду (додаються).

2. Уповноважити начальника Луганського обласного головного управління земельних ресурсів Мілєхіна П. О., у разі його відсутності - першого заступника начальника Луганського обласного головного управління земельних ресурсів Сирого О. М., нотаріально посвідченою довіреністю на підписання договорів оренди та актів приймання-передачі земельних ділянок.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 18 листопада 2004 р. N 872 


Тимчасовий порядок укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок

1. Тимчасовий порядок укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок (далі - Порядок), розроблений відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі", визначає порядок підготовки договорів оренди земельних ділянок й актів приймання-передачі земельних ділянок та їх підписання, а також вирішення інших питань, пов'язаних з укладенням договорів оренди земельних ділянок.

2. Підготовка проектів договорів оренди земельних ділянок, актів приймання-передачі земельних ділянок здійснюється Луганським обласним головним управлінням земельних ресурсів (далі - управління земельних ресурсів).

3. Договір оренди укладається в письмовій формі згідно з вимогами Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі" та постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 N 220 "Про затвердження Типового договору оренди землі".

4. Юридична або фізична особа (землекористувач), якій розпорядженням голови облдержадміністрації була надана в оренду земельна ділянка, для підготовки договору оренди земельної ділянки подає до управління земельних ресурсів такі документи:

- технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

- план або схему земельної ділянки, яка передається в оренду;

- кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів;

- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- проект відведення земельної ділянки у випадках, передбачених Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі".

5. Документи, зазначені в п. 4 Порядку, реєструються управлінням земельних ресурсів в окремому журналі.

6. Управління земельних ресурсів у тритижневий строк перевіряє подані документи на відповідність вимогам чинного законодавства України, готує проект договору й у трьох примірниках передає його разом з документами, зазначеними в п. 4 цього Порядку, в юридичний відділ апарату облдержадміністрації для здійснення правової експертизи.

За наявності зауважень до поданих документів управління земельних ресурсів у письмовій формі повідомляє про це землекористувача.

7. Юридичний відділ апарату облдержадміністрації здійснює правову експертизу поданих документів у триденний строк.

У разі наявності зауважень чи заперечень юридичного відділу апарату облдержадміністрації до представлених на правову експертизу документів про це повідомляється управлінню земельних ресурсів в усній чи письмовій формі.

У цьому випадку управління земельних ресурсів повинно усунути зауваження.

8. Якщо управління земельних ресурсів не погоджується усунути висловлені зауваження, вважаючи їх безпідставними, його уповноважена особа повинна провести переговори з працівником юридичного відділу апарату облдержадміністрації, який здійснював експертизу, з метою врегулювання розбіжностей.

У випадку, якщо розбіжності шляхом переговорів не будуть урегульовані, юридичний відділ апарату облдержадміністрації у триденний строк готує експертний висновок, який передає управлінню земельних ресурсів разом із проектом договору та відповідними документами.

9. Якщо зауважень чи заперечень юридичного відділу апарату облдержадміністрації немає, проект договору візується начальником юридичного відділу апарату облдержадміністрації або його заступником і повертається управлінню земельних ресурсів.

10. Управління земельних ресурсів у триденний строк із дня отримання проекту договору в трьох примірниках передає його землекористувачу, який у разі згоди з умовами проекту договору підписує його, скріплює печаткою та у десятиденний строк повертає всі примірники управлінню земельних ресурсів.

11. За наявності заперечень щодо окремих умов проекту договору землекористувач складає протокол розбіжностей та у десятиденний строк надсилає його у двох примірниках до управління земельних ресурсів, яке в цей же строк вживає заходів щодо врегулювання розбіжностей. Усі розбіжності та спори, пов'язані з умовами проекту договору, вирішуються шляхом переговорів.

У разі неможливості врегулювання розбіжностей шляхом переговорів вони вирішуються в порядку, визначеному чинним законодавством України.

12. Якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору, уповноважена особа у дводенний строк із дня повернення до управління земельних ресурсів підписаного землекористувачем договору підписує його. Підпис уповноваженої особи на договорі оренди земельної ділянки скріплюється печаткою обласної державної адміністрації із зображенням Державного Герба України.

13. Після підписання договору оренди земельної ділянки він підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством України.

14. Після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки землекористувач у п'ятиденний строк повинен повернути один примірник договору з реєстраційним написом в управління земельних ресурсів, яке готує проект акта приймання-передачі земельної ділянки. Передача земельної ділянки здійснюється у строки та на умовах, що визначені у договорі.

15. Управління земельних ресурсів здійснює зберігання та веде облік договорів оренди та актів приймання-передачі земельних ділянок.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Луганської обласної державної адміністрації
від 18 листопада 2004 р. N 872 


Тимчасовий розрахунок річного розміру орендної плати за земельну ділянку, що передається в оренду

Категорія земель 

Землі за функцією використання 

Склад категорії 

Ставка орендної плати (в % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки) 

Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення 

землі промисловості 

землі легкої промисловості 

землі важкої промисловості 

землі будівництва (за винятком будівельних майданчиків) 

землі гірничої промисловості і відкритих розробок 

землі торфорозробок 

землі відкритих розробок і кар'єрів гірничої промисловості 

інші землі гірничої промисловості 

землі комерційного використання 

землі автотехобслуговування, автозаправні станції та автостоянки 

10 

землі оптової торгівлі та складського господарства 

землі роздрібної торгівлі та комерційних послуг 

землі ринкової інфраструктури 

землі іншої комерційної діяльності 

землі досліджень і розробок 

землі транспорту, зв'язку 

землі шляхів 

землі автомобільного транспорту 

землі залізничного транспорту 

землі трамвайного й тролейбусного транспорту 

землі трубопровідного транспорту 

землі повітряного транспорту 

землі зв'язку й телекомунікацій 

інші землі транспорту та зв'язку 

землі технічної інфраструктури 

землі санітарної очистки й благоустрою 

землі водопостачання та каналізації 

землі енергозабезпечення 

землі іншого інженерного забезпечення 

Землі житлової та громадської забудови 

землі житлової забудови 

землі одно- і двоповерхової забудови 

землі багатоповерхової забудови 

землі громадського призначення 

землі державного управління та місцевого самоврядування 

2,5 

землі оборони 

землі освіти 

землі культури 

землі охорони здоров'я й соціальних послуг 

землі громадських та релігійних організацій 

землі екстериторіальних організацій і органів 

Землі оздоровчого та рекреаційного призначення 

землі рекреаційного призначення та інші відкриті землі 

землі відпочинку й спорту 

1,5 

землі, що зайняті поточним будівництвом 

інші відкриті (незабудовані) землі в межах населеного пункту 


____________

 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.