Текст документа: Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 році та основні завдання на 2005 рік


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 15 грудня 2004 року № 955


Про підсумки роботи з організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 році та основні завдання на 2005 рік

На виконання Постанови Верховної Ради України від 18.03.2004 N 1632-IV "Про підсумки проведення оздоровлення дітей влітку 2003 року та про заходи Кабінету Міністрів України щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2004 року", Розпорядження Президента України від 06.03.2004 N 42/2004-рп "Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 році", постанов Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 N 33 "Про затвердження Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року", від 14.04.97 N 323 "Про організаційне та фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" і від 30.04.98 N 591 "Про розвиток Міжнародного дитячого центру "Артек" та дитячих оздоровчих закладів", на підставі доповідної записки управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації "Про підсумки літньої оздоровчої кампанії 2004 року" (додається):

1. Визначити переможцями обласного огляду на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у 2004 році:

1.1. Серед виконкомів міських рад, райдержадміністрацій:

- виконком Ровеньківської міської ради;

- виконком Антрацитівської міської ради;

- Попаснянську райдержадміністрацію;

- Старобільську райдержадміністрацію;

1.2. Серед профспілкових організацій:

- Краснодонську територіальну організацію профспілки працівників вугільної промисловості;

- Антрацитівську територіальну організацію працівників вугільної промисловості;

- Краснолуцьку територіальну організацію працівників вугільної промисловості;

- обласну організацію профспілки працівників освіти та науки;

- обласну організацію профспілки працівників держустанов;

- обласну організацію профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення.

1.3. Серед дитячих оздоровчих закладів:

- дитячий оздоровчий табір "Салют" Попаснянського вагоноремонтного заводу;

- Луганський обласний учбово-методичний оздоровчий молодіжний центр "Сонячний" служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір "Мрія" Кремінської райдержадміністрації;

- табір праці і відпочинку "Шанс" Кремінської райдержадміністрації;

- профільний дитячий оздоровчий табір "Світанок" Сватівської райдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір ім. Ю. Гагаріна Сєверодонецького ДПП "Об'єднання "Азот";

- дитячий оздоровчий табір "Чайка" Луганського ВАТ "Підряд Агро";

- оздоровчий табір з денним перебуванням "Глобус" спеціалізованої багатопрофільної школи N 8 м. Лисичанська;

- табір денного перебування "Казкове царство" загальноосвітньої школи N 1 м. Кіровська;

- спортивно-оздоровчий табір "Олімпія" дитячо-юнацької спортивної школи N 1 м. Краснодона;

- табір денного перебування "Струмочок" загальноосвітньої школи N 14 м. Свердловська;

- профільний оздоровчий табір "Сюташка" станції юних техніків м. Антрацита;

- оздоровчий табір "Весела мультитролія" спеціалізованої школи I - III ступенів з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного профілю N 42 м. Луганська;

- оздоровчий табір денного перебування "Сонечко" загальноосвітньої школи N 33 м. Луганська;

- оздоровчий табір денного перебування "Робінзончик" Бобриківської загальноосвітньої школи I - III ступенів Антрацитівського району;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Горняк" відділу освіти Перевальської райдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір денного перебування "Дитяче містечко" м. Первомайська;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Южний" Головного управління освіти і науки облдержадміністрації;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Надія" Головного управління освіти і науки облдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Айболіт" м. Ровеньків;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу районного територіального медичного об'єднання "Калина" Троїцького району;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу районного територіального медичного об'єднання "Медик" Кремінського району.

2. Рекомендувати виконкомам міських рад міст обласного значення, зобов'язати голів райдержадміністрацій:

2.1. Розробити організаційні заходи щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей у 2005 році, враховуючи позитивний досвід і недоліки, що мали місце при проведенні літньої оздоровчої кампанії 2004 року.

2.2. Вжити заходів щодо організації змістовного відпочинку та оздоровлення школярів під час зимових канікул.

2.3. Інформувати обласну Координаційну раду з питань відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків про виконання цього розпорядження до 15 січня і до 15 березня 2005 року.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Просіна В. В. та першого заступника голови Федерації профспілок Луганської області Гайдукова М. Д.

 

Заступник голови - керівник
апарату облдержадміністрації 

 
М. В. Запорожцев 

Голова Федерації профспілок
Луганської області 

 
В. Ю. Мельников 


 

Додаток 


Доповідна записка
управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації "Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 році"

На виконання Розпорядження Президента України від 06.03.2004 N 42 "Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 році", Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 N 33, наказу Державного комітету України у справах сім'ї та молоді від 10.02.2004 N 58 "Про затвердження заходів Держкомсім'ямолоді на 2004 рік щодо виконання Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року" органами влади, профспілковими органами усіх рівнів, керівниками підприємств, обласною, міськими та районними координаційними радами з питань оздоровлення та відпочинку дітей у 2004 році була проведена відповідна робота.

Прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 15.04.2004 N 227 "Про затвердження заходів щодо організаційного та фінансового забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2004 року", розроблено та затверджено Положення про конкурс серед засобів масової інформації на краще висвітлення теми літнього відпочинку.

Питання про організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії були розглянуті на засіданнях обласної Координаційної ради з питань літнього відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків, апаратних нарадах у голови облдержадміністрації, на раді регіонів.

Щомісяця з метою підведення поточних підсумків оздоровлення проводились співбесіди з секретарями міських та районних координаційних рад з питань літнього відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків.

У червні - серпні поточного року з метою перевірки діючих дитячих оздоровчих таборів працювала робоча група, до складу якої увійшли представники обласної санітарно-епідеміологічної станції. Федерації профспілок області, Головного управління освіти та науки, управлінь у справах сім'ї та молоді, охорони здоров'я облдержадміністрації. Головного Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів. Робочою групою було перевірено 32 з 46 заміських оздоровчих закладів області.

Проведена організаційна робота дозволила збільшити обсяги фінансування оздоровлення з місцевих бюджетів з 3337,1 тис. грн. у 2003 році до 3616,7 тис. грн. у 2004 році, з обласного бюджету - з 3987 тис. грн. до 4766,8 тис. грн..

Найбільші суми з місцевих бюджетів були виділені у таких містах: Ровеньках (245 тис. грн., або 19,1 грн. на 1 дитину шкільного віку); Лисичанську (228,2 тис. грн., або 17,9 грн. на 1 дитину шкільного віку); Антрациті (128,9 тис. грн., або 17,6 грн. на 1 дитину шкільного віку); Краснодоні (198,6 тис. грн., або 15,8 грн. на 1 дитину шкільного віку); Міловському (70,1 тис. грн., або 33 грн., на 1 дитину шкільного віку); Новоайдарському (80,0 тис. грн., або 27,4 грн. на 1 дитину шкільного віку); Краснодонському (85,2 тис. грн., або 25,7 грн. на 1 дитину шкільного віку) районах.

Крім того, з Державного бюджету України на організацію відпочинку та оздоровлення дітей було виділено 1208,9 тис. грн.

Загальна сума коштів, виділених на організацію літнього оздоровлення з бюджетів всіх рівнів, склала 9592,4 тис. грн.

На оздоровчу кампанію також було залучено 23,6 млн. грн. позабюджетних коштів, що на 30 % більше, ніж у 2003 році, з них 5295 тис. грн. витрачено з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на організацію оздоровлення дітей у заміських закладах.

Активно працювали в цьому напрямку місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування міст Луганська, Лисичанська, Стаханова, Ровеньків, Антрацита; Попаснянського, Станично-Луганського, Лутугинського районів.

Покращання ситуації у сфері фінансування оздоровчої кампанії, залучення до її організації значної кількості позабюджетних коштів сприяло збільшенню загальної кількості дитячих оздоровчих закладів у порівнянні з 2003 роком. Всього влітку п. р. працювало 1078 дитячих оздоровчих закладів (46 - заміських, 4 - санаторних, 928 - з денним перебуванням, 10 - праці та відпочинку, 4 - для старшокласників, 64 - профільних, 22 - інших типів), що на 240 закладів більше, ніж у 2003 році.

Розширення мережі відбулося за рахунок відновлення діяльності стаціонарних заміських закладів у містах Луганську та Краснодоні, Краснодонському районі, а також збільшення кількості оздоровчих закладів з денним перебуванням. Вперше були створені та працювали оздоровчі заклади для старшокласників у містах Ровеньках та Рубіжному.

Найбільш розвинута мережа дитячих оздоровчих закладів діяла в містах Ровеньках (78), Антрациті (59), Красному Лучі (57), Кремінському (62), Антрацитівському (51), Краснодонському (42), Попаснянському (41) районах.

Кількість оздоровлених дітей збільшилась у порівнянні з 2003 роком зі 122 тис. до 143 тис. дітей, що складає 50,8 % від загальної кількості дітей 7 - 16 років.

Найбільшу кількість дітей оздоровлено в містах Ровеньках (9554 дитини, або 74,5 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Антрациті (5386 дітей, або 65,8 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Стаханові (6844 дитини, або 67,8 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Попаснянському (4376 дітей, або 97,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Старобільському (5957 дітей, або 88,5 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Лутугинському (7000 дітей, або 86,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку) районах.

Увага державних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, насамперед, була зосереджена на забезпеченні першочергового оздоровлення дітей, які потребують найбільшої уваги та турботи з боку держави. Влітку оздоровлено 12705 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1969 дітей-інвалідів, 2833 дитини, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, 25236 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 247 дітей з сімей загиблих шахтарів, 41 дитина загиблих військовослужбовців та працівників УМВС України в Луганській області, 17169 дітей диспансерної групи, 15834 обдаровані та талановиті дитини.

Проведена значна робота щодо забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей з девіантною поведінкою, вихованців притулків для неповнолітніх. З цією метою в містах Брянці, Антрациті, Красному Лучі, Лисичанську, Попаснянському, Міловському, Новоайдарському, Кремінському, Новопсковському, Сватівському районах працювали спеціалізовані оздоровчі заклади. Всього влітку оздоровлено 2919 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На базі центральних і районних лікарень та реабілітаційних центрів працювали дитячі оздоровчі заклади для дітей диспансерної групи. Такі заклади були створені у містах Антрациті, Алчевську, Ровеньках, Свердловську, Сватівському, Попаснянському, Новопсковському, Перевальскому, Антрацитівському, Кремінському районах.

Центральне місце в проведенні оздоровчої кампанії займала робота із забезпечення в дитячих таборах умов, безпечних для життя та здоров'я дітей. Санепідемслужбами й органами пожежної безпеки міст і районів області регулярно забезпечувався нагляд за дитячими оздоровчими таборами різних типів.

Медперсоналом здійснювався контроль за організацією й виконанням норм харчування. У всіх заміських закладах було організовано п'ятиразове харчування, у санаторних - шестиразове. Вартість харчування коливалась у межах 10 - 14 грн.

Спалахів захворювань на кишкові інфекції, харчових отруєнь не зареєстровано.

Разом з тим за порушення санітарного законодавства на відповідальних осіб було накладено 249 штрафів, у т. ч. в позаміських таборах - 120, винесено 19 постанов про тимчасове припинення експлуатації оздоровчих закладів, усунуто від роботи 197 осіб.

За літній період п. р. зареєстровано шість випадків травматизму дітей в оздоровчих закладах: 2 - в ДОТ "Зоря" (м. Рубіжне), 4 - в ДОТ "Луганські зорі" ДХК "Луганськтепловоз".

Недостатнє фінансування літньої оздоровчої кампанії було передбачено в місцевих бюджетах міст Алчевська (6 грн. на 1 дитину шкільного віку), Красного Луча (6,4 грн. на 1 дитину шкільного віку), Лутугинського району (4,1 грн. на 1 дитину шкільного віку).

За станом на 01.11.2004 заборгованість за надання оздоровчих послуг мають міста Красний Луч (33 тис. грн.), Лисичанськ (41 тис. грн.), Стаханов (59,9 тис. грн.).

За підсумками літа 2004 року низькі показники охоплення дітей оздоровленням зафіксовані, у порівнянні з іншими містами та районами області, в м. Луганську (15,1 %) (загальнообласний показник - 50,8 %).

Влітку п. р. кількість непрацюючих дитячих оздоровчих заміських закладів поповнили ДОТ "Чайка" Луганського верстатобудівельного заводу та ДОТ "Орля" ВАТ "ЛІНОС". Тільки одну зміну працював ДОТ "Ювілейний" ВАТ "Машинобудівельний завод". Лише з липня розпочав роботу ДОТ "Мрія" виконкому Краснодонської міської ради, "Юність" Головного управління освіти та науки облдержадміністрації, "Супутник" ш. "Вергелівська" ДП "Луганськвугілля".

Невирішеним залишається питання створення власної позаміської бази в м. Кіровську, Білокуракинському, Міловському, Новоайдарському, Станично-Луганському, Троїцькому районах.

З грудня 2004 року на засіданні обласної Координаційної ради з питань оздоровлення дітей і підлітків проаналізовано роботу місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, профспілкових організацій, підприємств та установ щодо літнього відпочинку та оздоровлення дітей та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.05.2001 N 247 "Про оголошення обласного огляду роботи на кращу організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у 2001 - 2005 роках" підбиті підсумки зазначеного огляду.

Переможцями огляду визнано:

1. Серед виконкомів міських рад, райдержадміністрацій:

- виконком Ровеньківської міської ради;

- виконком Антрацитівської міської ради;

- Попаснянську райдержадміністрацію;

- Старобільську райдержадміністрацію.

2. Серед профспілкових організацій:

- Краснодонську територіальну організацію профспілки працівників вугільної промисловості;

- Антрацитівську територіальну організацію працівників вугільної промисловості;

- Краснолуцьку територіальну організацію працівників вугільної промисловості;

- обласну організацію профспілки працівників освіти та науки;

- обласну організацію профспілки працівників держустанов;

- обласну організацію профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення.

3. Серед дитячих оздоровчих закладів:

- дитячий оздоровчий табір "Салют" Попаснянського вагоноремонтного заводу;

- Луганський обласний учбово-методичний оздоровчий молодіжний центр "Сонячний" служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір "Мрія" Кремінської райдержадміністрації;

- табір праці і відпочинку "Шанс" Кремінської райдержадміністрації;

- профільний дитячий оздоровчий табір "Світанок" Сватівської райдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір ім. Ю. Гагаріна Сєверодонецького ДПП "Об'єднання "Азот";

- дитячий оздоровчий табір "Чайка" Луганського ВАТ "Підряд Агро";

- оздоровчий табір з денним перебуванням "Глобус" спеціалізованої багатопрофільної школи N 8 м. Лисичанська;

- табір денного перебування "Казкове царство" загальноосвітньої школи N 1 м. Кіровська;

- спортивно-оздоровчий табір "Олімпія" дитячо-юнацької спортивної школи N 1 м. Краснодона;

- табір денного перебування "Струмочок" загальноосвітньої школи N 14 м. Свердловська;

- профільний оздоровчий табір "Сюташка" станції юних техніків м. Антрацита;

- оздоровчий табір "Весела мультитролія" спеціалізованої школи I - III ступенів з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного профілю N 42 м. Луганська;

- оздоровчий табір денного перебування "Сонечко" загальноосвітньої школи N 33 м. Луганська;

- оздоровчий табір денного перебування "Робінзончик" Бобриківської загальноосвітньої школи I - III ступенів Антрацитівського району;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Горняк" відділу освіти Перевальської райдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий табір денного перебування "Дитяче містечко" м. Первомайська;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Южний" Головного управління освіти та науки облдержадміністрації;

- заміський дитячий оздоровчий табір "Надія" Головного управління освіти та науки облдержадміністрації;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Айболіт" м. Ровеньків;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу районного територіального медичного об'єднання "Калина" Троїцького району;

- дитячий оздоровчий заклад санаторного типу районного територіального медичного об'єднання "Медик" Кремінського району.

На підставі вищевикладеного пропоную:

- затвердити підсумки огляду відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації;

- міським і районним координаційним радам з питань відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків врахувати при організації та проведенні чергової оздоровчої кампанії як позитивний досвід, так і недоліки, що мали місце в організації дитячого оздоровлення влітку 2004 року.

 

Начальник управління
у справах сім'ї та молоді
облдержадміністрації 

 
 
В. Я. Яриш 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.