Текст документа: Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області за 9 місяців 2005 року та завдання з її реалізації до кінця року


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24 жовтня 2005 року № 888


Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області за 9 місяців 2005 року та завдання з її реалізації до кінця року

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24.10.2005 р. N 888

Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області за 9 місяців 2005 року та завдання з її реалізації до кінця року

За 9 місяців 2005 року приріст обсягів промислового виробництва в порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 3 відс. В обробній промисловості минулорічні обсяги перевищено на 3,4 відс., у виробництві та розподіленні електроенергії - на 13,1 відс.

На підприємствах добувної промисловості відбувся спад обсягів виробництва продукції на 2 відсотка.

За січень - вересень 2005 року порівняно з відповідним періодом 2004 року обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшився на 26,8 відс., у тому числі в рослинництві - на 40,2 відс., тваринництві - 4,2 відс.

Уведено в дію майже 160,0 тис. кв. м житла, що становить 97 відс. рівня минулого року та 40 відс. річної програми. Введено в експлуатацію 387,3 км газопроводів, газифіковано 11778 будинків і квартир.

Підприємствами, які працювали за контрактами будівельного підряду, виконано робіт на суму 543,4 млн. грн., що на 0,6 відс. більше, ніж у січні - вересні 2004 року.

Пасажироперевезення автомобільним транспортом у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 12,8 відс., вантажні навпаки скоротилися на 8,3 відс.

Досягнуто приріст обсягів роздрібної торгівлі на 12,6 відс.

Оборот зовнішньої торгівлі товарами за 8 місяців п. р. склав 2692,9 млн. дол. США й збільшився в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 90,2 відс., у т. ч. експорту - на 14,2 відс., імпорту - у 5,7 раза.

В області створюються сприятливі умови для залучення інвестицій.

За I півріччя освоєно 1814,5 млн. грн. капітальних інвестицій, з них в основний капітал - 1559,6 млн. грн., що більше, ніж у минулорічному періоді на 353,4 млн. грн., або майже на 30 відс.

За 9 місяців 2005 року до області залучено (за попередніми даними) 58,4 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що більше, ніж у 3 рази перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) на споживчому ринку області з початку року склав 106,4 відс. Ціни на продовольчі товари зросли на 5,9 відс., непродовольчі - на 2,2 відс., послуги - 12,4 відс.

Грошові доходи населення області зросли проти відповідного періоду минулого року на 40,6 відс., заробітна плата збільшилася з початку року більше, ніж на 31 відс. і за серпень становила 844,5 грн.

Заборгованість із заробітної плати за станом на 01.09.2005 дорівнює 105,5 млн. грн. і скоротилася протягом серпня на 27,8 млн. грн.

Унаслідок проведених перерахунків середньомісячна пенсія в області становить 417 грн. і збільшилася у порівнянні з початком року майже на 22 відс. (що більше середньоукраїнського на 10 відс.).

За станом на 01.10.2005 рівень зареєстрованого безробіття становив 2,1 відс. населення працездатного віку, що на 0,5 відсоткових пункта менше, ніж рік тому.

Фінансовий результат суб'єктів господарювання від звичайної діяльності до оподаткування (крім сільськогосподарських, малих підприємств та установ, що утримуються за рахунок бюджету) за січень - серпень 2005 року становив 751,9 млн. грн. прибутку, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року в 1,6 раза більше.

За станом на 01.09.2005 дебіторська й кредиторська заборгованість суб'єктів господарювання (без малих підприємств та бюджетних установ) становили відповідно 10377,9 та 17045,4 млн. грн. і зменшилися в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 10,3 і 5,7 відс.

За 9 місяців 2005 року збільшилися платежі до Державного бюджету України на 44 відс., місцевих бюджетів - на 25,2 відс. Контрольні показники Міністерства фінансів України по надходженням до Державного бюджету України виконані на 112,2 відс., місцевого бюджету - на 107,4 відс.

Разом з тим у поточному році не повністю задіяні можливі важелі впливу на позитивні зміни.

Враховуючи викладене та з метою виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2005 рік, керуючись статтею 6, пунктами 2, 5, 6 і 10 частини першої статті 13, пунктом 5 статті 19 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Відзначити позитивні результати роботи щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2005 рік виконавчих органів Алчевської (Кириченко М. Є.), Лисичанської (Бондаренко В. В.), Луганської (Бурлаченко Є. Д.), Рубіжанської (Бусенков А. А.) міських рад та Білокуракинської (Іванюченко С. І.), Новопсковської (в.о. голови Растєряєв Д. І.) райдержадміністрацій.

2. Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури (в. о. начальника Ісаченко О. С.), управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації (Поздняков М. В.) до кінця 2005 року здійснити організаційні заходи щодо збільшення досягнутих темпів зростання промислового виробництва.

3. Головним управлінням: промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку (Махортов Ю. О.), економіки (Зінченко А. М.), управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації, райдержадміністраціям, рекомендувати виконавчим органам місцевого самоврядування звернути особливу увагу на необхідність спрямування інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки області, підвищення ефективності використання інвестицій в основний капітал.

4. Звернути увагу голів райдержадміністрацій: Антрацитівської (Коробкин О. І.), Кремінської (Чернишин П. Г.) та Перевальської (Бутенко І. М.) на погіршення показників соціально-економічного розвитку районів та необхідність вжиття заходів щодо поліпшення становища.

5. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (в. о. начальника Задорожна А. В.), Луганському обласному центру зайнятості (Моцний Ю. П.) посилити контроль за станом погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області, реалізацією заходів програми зайнятості населення.

6. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (Комаревцева І. О.), райдержадміністраціям і рекомендувати виконавчим органам місцевого самоврядування здійснити заходи, спрямовані на поліпшення медичного обслуговування всіх верств населення, зниження рівня захворюваності.

7. Управлінню ветеринарної медицини в Луганській області (Ігнатов М. М.) розробити комплекс попереджувальних заходів щодо запобігання розповсюдженню "пташиного грипу" на територію області.

8. Управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації (Андрєєв В. Г.), райдержадміністраціям, рекомендувати виконавчим органам місцевого самоврядування забезпечити беззбиткову роботу підприємств житлово-комунального господарства на території області шляхом доведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня у термін до 01.12.2005 або передбачити відповідні дотації у місцевих бюджетах.

9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Рисухіна В. В.

 

Голова обласної держадміністрації 

О. М. Данілов 


 

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.