28 грудня 2015, 15:45
Ситуація із процесом об'єднання територіальних громад в Луганській області
В Луганській області створено чотири об’єднаних територіальних громади - Новопсковська селищна, Щастинська міська, Новоайдарська селищна та Білокуракинська селищна.
В Білокуракинській та Новопсковській ОТГ 25.10.2015 пройшли перші вибори на новій територіальній основі, перші організаційні сесії селищних рад ОТГ, були розпочаті процедури реорганізації цих рад шляхом приєднання до них відповідних сільських рад, прийняті бюджети ОТГ на 2016 рік.
Із 24 ОТГ, що передбачені Перспективним планом, процес об'єднання ініційований в 20 громадах, в 19 з них завершився або триває процес громадських обговорень, в 16 громадах 71 міська, селищна та сільська ради надали згоду щодо об’єднання.
Розпорядженням Біловодського селищного голови від 21.12.2015 року № 7-к Олєйнікова Е.М. створено спільну робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад з урахуванням рішень : Біловодської селищної ради від 21.07.2015 № 42/28, Бараниківської сільської ради від 24.11.2015 № 2/2, Брусівської сільської ради від 19.08.2015 № 36/1,Городищенської сільської ради від 21.08.2015 № 51/2, Євсузької сільської ради від 22.08.2015 № 37/1, Кононівської сільської ради від 20.08.2015 № 40/1, Литвинівської сільської ради від 19.08.2015 № 39/1, Нижньобараниківської сільської ради від 19.08.2015 № 33/1, Данилівської сільської ради від 21.08.2015 № 40/5, Новолимарівської сільської ради від 20.08.2015 № 41/4, Новоолександрівської сільської ради від 14.08.2015 № 39/4, Плугатарської сільської ради від 04.12.2015 № 2/4, Семикозівської сільської ради від 04.12.2015 № 2/5, Шуліківської сільської ради від 16.11.2015 № 1/15.
25 грудня 2015, 23:32
25 грудня 2015 року в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації відбулася прес-конференція
25 грудня 2015 року в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації відбулася прес-конференція "Об'єднання територіальних громад: перші результати та проблеми". Спікери прес-конференції зазначили, що проект «Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні» громадської організації Луганського регіонального відділення Асоціації міст України здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення АМУ зазначила наступне: "Наш проект направлено на вирішення трьох основних проблем, з якими стикаються громади в процесі об'єднання. А саме, низький рівень обізнаності щодо конкретних результатів створення ОТГ для пересічного громадянина. Тому, проект передбачає проведення широкомасштабної інформаційної компанії в трьох пілотних громадах, а саме в Кремінській міській, Щастинській міський, Новопсковській селищній громадах у форматі семінарів, круглих столів. прес-конференціях. Друга проблема - це запізнення законодавчого регулювання процесів розбудови ОТГ. Так сталося із реєстрацією. Тому, ОТГ потребують консалтингового супроводження як на етапах утворення, так і на етапах функціонування. По-третє, після прийняття бюджетів на 2016 рік, ОТГ важливо створити інструмент ефективного управління новими ресурсами, які необхідно спочатку проаналізувати, потім визначити пріоритетні напрями розвитку і розробити плани дій ефективного розподілу цих ресурсів шляхом проектної діяльності громади. Цим інструментом є Стратегія розвитку громади. Тому, в рамках нашого проекту ми визначили дві пілотні громади, яким ми будемо допомагати розробляти Стратегії розвитку об'єднаних територіальних громад до 2020 року."
24 грудня 2015, 11:12
Експерти Офісу реформ провели робочі зустрічі із керівництвом Новопсковського та Старобільського районів, Старобільського міського голови
23 грудня 2015 року директор Офісу реформ Сергій Тихоновський та виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко провели робочі зустрічі із керівництвом Старобільського та Новопсковського районів, а також із Новопсковським селищним та Старобільським міським головами. Питання, які були обговорено - це подальші кроки створення об'єднаних громад на території даних районів. Сергій Бєлік - голова Новопсковської райдержадміністрації запропонував проведення активної інформаційної компанії на практичних прикладах дій та досягнень вже створеної Новопсковської об'єднаної територіальної громади. За його словами це стане потужним позитивним стимулом для інших громад на шляху просування реформи створення та розбудови об'єднаних територіальнних громад. Наталія Бойко розповіла присутнім про можливість проведення такої інформаційної компанії у вигляді прес-конференцій, семінарів, круглих столів та підсумкового Форуму місцевого самоврядування в Луганській області. Дану діяльність буде проведено в рамках проекту "Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні". Цей проект громадської організації Луганського регіонального відділення Асоціації міст України здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Старобільський міський голова Володимир Живага зазначив також про необхідність створення Старобільської об'єднаної територіальної громади саме тому, що це надасть можливості вирішення земельних питань та ефективного управління власністю громади.
24 грудня 2015, 10:10
Увага прес-анонс! 25 грудня об 11-00 в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації відбудеться прес-конференція, присвячена питанню децентралізації влади
25 грудня об 11-00 в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації (проспект Радянський, 59, третій поверх, кімната 3) відбудеться прес-конференція з питань децентралізації влади. Спікери заходу Сергій Тихоновський - директор офісу реформ та Наталія Бойко - виконавчий директо Луганського регіонального відділення Асоціації міст України. В програм заходу - висввітлення двох питань: 1) Про підсумки роботи Офісу реформ за 2015 рік; 2) Про реалізацію проекту "Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні": мета та завдання. Даний проект громадської організації Луганського регіонального відділення Асоціації міст України здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
23 грудня 2015, 22:30
Внесено зміни до Перспективного плану формування територій громад Луганської області
Розпоряженням голови Луганської облдержадміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21 грудня 2015 року № 627 схвалено зміни до Перспективного плану формування територій громад Луганської області. Після ухвалення відповідного проекту Перспективного плану із внесеними змінами Постановою Кабінету Міністрів Украни, Новопсковська та Білокуракинська селищні об'єднані територіальні громади отримують можливість виходу на прямі міжбюджетні відносини із Державним бюджетом України та отримання різних форм державної підтримки.
23 грудня 2015, 19:30
По завершенню першого засідання Робочої групи зі стратегічного планування Новопсковської об'єднаної територіальної громади відбулася прес-конференція
По завершенню першого засідання Робочої групи зі стратегічного планування Новопсковської об'єднаної територіальної громади відбулася прес-конференція. В ній прийняли участь спікери: Тихоновський Сергій Гаврилович - директор Офісу реформ, Гаєв Вадим Вікторович - Новопсковський селищний голова, Бойко Наталія Іванівна - виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України. Дана прес-конференція відбулася в рамках проекту "Експертний супровід провдення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні". Даний проект громадської організації Луганського регіонального відділення Асоціації міст України здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Під час прес-конференції представники засобів масової інформації та громадськості отримали відповіді на питання про подальшу реорганізацію Новопсковської селищної громади шляхом приєднання Осинівської сільської громади, про затвердження бюджету на 2016 рік, про розробку проектів для отримання державної підтримки від Державного Фонду регіонального розвитку. Редактор газети "Новопсковщина" запитала у спікерів про три основних посили до Новопсковської селищної об'єднаної громади. Наталія Бойко відповіла "По-перше, Новопсковська об'єднана територіальна громада виходить на прямі міжбюджетні відносини із Державним бюджетом України і набуває повноважень маіста обласного значення - це означає відкриття нових можливостей для розвитку. По-друге, громада отримує можливості збільшення фінансування і у вигляді державної підтримки і у вигляді донорської допомоги з боку міжнародних донорських та фінансових організацій. По-третє, Стратегія розвитку розроблена колегіальним органом селища надасть можливості визначити пріоритетні напрямки розвитку та зосередити на їх впровадження ресурси всієї об'єднаної територіальної громади. Це означає створення точок росту та пожвавлення економічних процесів у громаді, залучення додаткових ресурсів та підвищення якості життя". Підбив підсумки прес-конференції Сергій Тихоновський, який зазначив наступне: "Новопсковська селищна об'єднана громада може увійти в історію Луганщини як зразок кращих практик місцевого економічного розвитку. Ефективне управління ресурсами, стимулювання економічного зростання та надання якісних послуг для населення - це основні позитивні посили для інших громад для активної участі в подальшій реалізації реформи місцевого самоврядування та створення об'єднаних територіальних громад на Луганщині".
23 грудня 2015, 19:07
У Новопсковській селищній об'єднаній територіальній громаді відбулося перше засідання Робочої групи зі стратегічного планування
23 грудня 2015 року у Новопсковській селищній об'єднаній територіальній громаді відбулося перше засідання Робочої групи із розробки Стратегії розвитку Новопсковської селищної об'єднаної територіальної громади 2020 року. Робочу групу створено розпорядженням селищного голови Гаєва В.В. № 72 - о від 04 грудня 2015 року. До складу робочої групи увійшли керівництво селищної ради, представники виконкому, депутати, громадські діячі та підприємництво. Засідання проведено в рамках проекту "Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні". Даний проект громадської організації Луганського регіонального відділення Асоціації міст України здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Під час засідання виступив директор Офісу реформ Сергій Тихоновський, який нагадав присутнім про історію створення Новопсковської об'єднаної територіальної громади, яка стала першою не тільки на Луганщині, але й в Україні. Розповів про фінансові, економічні переваги, які надає об'єднання громаді, у тому числі можливість отримання державної підтримки у формі освітньої та медичної субвенції, від Державного Фонду регіонального розвитку, міжнародних донорських та фінансових організацій. Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України розповіла присутнім про неохідність розробки Стратегії об'єднаної територіальної громади. В результаті, присутніми було прийнято рішення про затвердження методології розробки Стратегії та графік виконання робіт. По завершенні проведення всіх необхідних дій Новопсковська громада може отримати Стратегію вже у травні 2016 року.
22 грудня 2015, 18:05
З метою стимулювання Кремінської громади до об',єднання створено робочу групу
З метою стимулювання Кремінської громади до об'єднання та проведення інформаційно-просвітницької, методичної та організаційної підтримки об'єдання територіальних громад, розпорядженням Кремінського міського голови затверджено склад робочої групи. До неї увйшли Голова Кремінської районної державної адмінстрації Чехута Н.В., Голова Кремінської районної ради Прокопенко В.М., Кремінський міський голова Прокопенко Ю.О., Чевонопопівський сільський голова Гнелицький Д.В., Новокраснянський сільський голова Смалько Ю.В., директор Офісу реформ Тихоновський С.Г., депутати різних рівнів, представники виконкому Кремінської міської ради, керівники ромадських організацій та ЗМІ. 23 грудня 2015 року відбудеться перше засідання Робочої групи, на якому планується обговорення наступних питань: хід реформи децентралізації влади в Луганській області, мета та завдання проекту «Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні», який впроваджується Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України. Підтримка цього Проекту була здійснена Фондом Східна Європа за рахунок коштів, наданих Європейською комісією через Інститут Громадянського Суспільства.
18 грудня 2015, 16:57
В об'єднаних територіальних громадах розпочинається процес стратегічного планування
22 грудня в Щастинській, а 23- в Новопсковській об'єднаних територіальних громадах розпочинається засідання Комітетів зі стратегічного планування, обговорення методології та затвердження графіків роботи із розробки Стратегій розвитку об'єднаних громад. Це складний процес, який розпочнеться із інвентаризації ресурсів громади, аналізу слабких та сильних сторін, можливостей і загроз. Важливо, на першому аналітичному етапі провести опитування бізнесу та громадськості, а також правильно визначити пріоритети майбутнього розвитку об'єднаних громад. На етапі планування необхідно правильно розробити плани дій для реалізації стратегічних напрямків та визначити проекти, які базуватимуться не тільки на місцеві ресурси, але й залучатимуть додаткові ресурси із Фонду регіонального розвитку, міжнародних донорських організацій тощо.
Щастинська та Новопсковська об'єднані територіальні громади стали пілотними в рамках проекту «Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні», який було підтримано Фондом Східна Європа за рахунок коштів, наданих Європейською комісією через Інститут Громадянського Суспільства.
18 грудня 2015, 11:52
Сергій Сірик, селищний голова Білокуракинської об'єднаної громади про наступні кроки розбудови спроможної громади
Сергій Сірик, селищний голова Білокуракинської об'єднаної територіальної громади прокоментував наступні кроки розбудови спроможної громади: "16 грудня 2015 року продовжено пленарне засідання Білокуракинської селищної ради відкрите ще 01 грудня 2015 року. Серед рішень, які було прийнято - це припинення діяльності сільських рад, які увійшли до складу Білокуракинської ОТГ. Створено комісію з реорганізації шляхом приєднання та затверджено новий штатний розклад. Наступний дуже важливий крок - сформувати ефективний бюджет на 2016 рік. Ми чекаємо також на подальше упорядкування законодавства, яке регламентує створення та подальше функціонування об'єднаних територіальних громад".
18 грудня 2015, 11:16
Луганська делегація прийняла участь у нараді представників центральних органів виконавчої влади з головами об’єднаних територіальних громад в Києві
Директор Офісу реформ Сергій Тихоновський спільно із виконавчим директором Луганського регіонального віддіення Асоціації міст України Наталією Бойко та селищним головою Новопсковської об'єднаної територіальної громади Вадимом Гаєвим прийняли участь у нараді представників центральних органів виконавчої влади з головами об’єднаних територіальних громад в Києві 16 листопада 2015 року. У нараді прийняв участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, який зазначив наступне: "Першими бути складно, але ваші 159 громад отримають від цього великі вигоди. Держава надасть вам всю необхідну підтримку, в тому числі і бюджетну...У Державному бюджеті 2016 року передбачено фінансування регіональних інвестиційних проектів із Державного фонду регіонального розвитку у розмірі 4,65 млрд. грн. В Держбюджеті 2016 року також буде передбачено окрему субвенцію на підтримку об’єднаних територіальних громад у розмірі 1 млрд. грн."
Під час наради представники об’єднаних громад мали змогу отримати відповіді на ті питання, які виникали у них в процесі проведення об’єднання: реєстрація, розвиток соціальної мережі, формування бюджету на 2016 рік, взаємодія із державним казначейством, а також створення проектних офісів у об’єднаних територіальних громадах для роботи з інвестиційними проектами.
16 грудня 2015, 11:48
Вадим Гаєв, селищний голова Новопсковської об'єднаної громади про наступні кроки розбудови спроможної громади
Вадим Гаєв, селищний голова Новопсковської об'єднаної територіальної громади прокоментував наступні кроки розбудови спроможної громади: "14 грудня 2015 року відбулося друге пленарне засідання Новопсковської селищної ради сьомого скликання. Серед рішень, які було прийнято, це налагодження процесу фінансування комунальних закладів та апаратів рад, внесення змін до бюджету Новопсковської селищної ради та бюджету Осинівської сільської ради на 2015 рік для розподілу коштів по різним видам видатків, встановлено ряд заходів щодо припинення юридичної особи Осинівської сільської ради шляхом реорганізації тощо. Тобто, ми рухаємося вперед. Але ми розуміємо, що на шляху вперед нам необхідно активно включатися в ефективний проектний менеджмент. Зараз ми розглядаємо питання щодо пошуку молодих людей, які ми могли би пройти відповідне навчання для отримання знань щодо написання проектів. Ці проекти нам необхідно подавати і до Державного фонду регіонального розвитку і до міжнародних донорських організацій для підтримки розвиткових ідей: створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможноті нашої громади у отриманні додаткового фінансування. Наступний дуже важливий крок - сформувати ефективний бюджет на 2016 рік. Ми чекаємо також на зміни до законодавства в частині земельних відносин. Це 6 законопроектів. Ми сподіваємося, що управління землею поза межами населених пунктів буде передано об'єднаним громадам. Також буде впроваджено прозорий електронний аукціон, через який буде передаватися земля в оренду. В результаті, ми отримаємо додатковий ресурс для розвитку, в тому числі розвитку маленьких та середніх фермерських господарств, які зможуть конкурувати із великими сільськогогосподарськими холдингами".
14 грудня 2015, 21:18
Експерти офісу реформ провели робочу зустріч із керівництвом Кремінського району та міста Кремінна
14 грудня 2015 року експерти Офісу реформ зустрілися із головою Кремінської РДА Чехутою Наталією, головою Кремінської районної ради Прокопенко Володимиром, Кремінським міським головою Прокопенко Юрієм. В ході зустрічі були обговорені наступні етапи та проблеми створення об'єднаних спроможних громад на території Кремінського району. Було прийнято рішення про необхідність проведення ефективної інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення щодо переваг реформи децентралізації та місцевого самоврядування для пересічного громадянина. Наталія Бойко,виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України зазначила, що Кремінська громада стала пілотною для впровадження проекту «Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні», який було підтримано Фондом Східна Європа за рахунок коштів, наданих Європейською комісією через Інститут Громадянського Суспільства. В рамках даного проекту Кремінською міською радою розпочато роботу зі створення робочої групи з питань інформаційної компанії щодо реформи місцевого самоврядування за участі міськвиконкому, депутатів, громадських лідерів та бізнесу. Перше засідання робочої групи планується провести 24 грудня 2015 року.
11 грудня 2015, 14:56
Офіс реформ активно здійснює експертний супровід розбудови об'єднаних територіальних громад
За участі Офісу реформ здійснюється підготовка проекту розпорядження керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо внесення змін до Перспективного плану щодо Новопсковської та Білокуракинської об'єднаних територіальних громад. Планується, що після внесення відповідних змін ці громади вийдуть на прямі міжбюджетні відносини із Державним бюджетом України, що надасть відповідного поштовху до їх розвитку. В той же час, експерти Офісу реформ разом із працівниками об'єднаних територіальних громад продовжують підготовку галузевих Паспортів з освіти, охорони здоров'я, культури та соцзахисту цих громад. Напочатку наступного тижня планується продовження роботи перших сесій селищних рад Білокуракинської та Новопсковської ОТГ щодо питань реорганізації рад, які об'єдналися.
09 грудня 2015, 13:31
Експерти пропонують наступні кроки розвитку Щастинської об'єднаної громади
Вікторія Нецвітайло, голова Агенції економічного розвитку м.Щастя прокоментувала створення Щастинської об'єднаної територіальної громади. "На жаль, нам не вдалося створити нові органи управління в Щастинській об'єднаній спроможній громаді, у зв'язку із небезпечністю проведення місцевих виборів на нашій території. Але це нас не зупиняє і ми рухаємося вперед. Спільно із Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України, а з цією організацією ми маємо підписаний меморандум про співпрацю ще з 2013 року, узгоджено подальші заходи із створення Щастинської спроможної громади. В теперішній час, відбувається процес створення спільного із Щастинською міською, Передільською сільською та Петрівською селищною радами Комітету по розробці стратегічного плану розвитку Щастинської об'єднаної громади. Розробити такий спільний для цих трьох громад програмний документ дозволяє законодавство, а саме Закон України "Про співробітництво територіальних громад". Саме цей документ надасть нам можливість проінвентаризувати наші спільні із цими громадами ресурси, вивчити тенденції, які відбуваються в цих громадах у всіх сферах розвитку та проаналізувати можливості об'єднання зусиль та зосередження їх на спільних стратегічних напрямках. Можливо у міста Щастя з'являться нові напрями роботи та проекти у зв'язку, наприклад, із об'єднанням із Передільською сільською громадою. Наприклад, я знаю точно, що фермерам цього села буде набагато краще обслуговуватися у Центрі адмінстративних послуг м Щастя. Поки що такого Центру у місті немає. Але перший спільний проект, який увійде у Стратегію розвитку об'єднаної громади стане саме створення такого Центру. Наша Агенція сьогодні активно займається наданням послуг для підприємців та внутрішньо-переміщених осіб у започаткуванні та веденні бізнесу. Ми можемо розширити наші послуги і на сусідні громади, оскільки там також є дана цільова аудиторія і ми могли би надавати їм нашу підтримку. Дуже важливо розробити спільні проекти розвиткового характеру. Це проекти, які створюють нові робочі місця, покращують послугу та відкривають перед громадою нові можливості. Це проекти місцевого економічного розвитку. І як показало нам життя, економіка знань та загального усвідомлення свого майбутнього стало більш важливими речами ніж заробляння самих коштів. Тому, в Стратегію розвитку мають увійти проекти підвищення рівня знань та самореалізації громадян. Це є надзвичайно важливими речами"
07 грудня 2015, 10:47
Луганщина обговорює практику та перспективи створення об'єднаних територіальних громад
4 грудня 2015 року в приміщенні Луганської ОДА відбувся круглий стіл «Практика формування об’єднаних громад: очікування та досягнення». В його роботі взяли участь перший заступник голови ОДА Пушко-Цибуляк Є.М., керівник апарату Холоденко Р.А., керівники структурних підрозділів ОДА, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій, експерти Офісу реформ. Модератор – директор Офісу реформ Сергій Тихоновський розповів про ситуацію в області щодо створення ОТГ. Він наголосив, що кожна з громад пройшла свій власний шлях до об’єднання. А дві громади - Білокуракинська та Новопсковська, в яких вже пройшли перші вибори на новій територіальній основі та перші сесії селищних рад, розпочали конкретну роботу по розбудові об’єднаних територіальних громад. Керівники цих громад розповіли про набутий досвід в кожній громаді. Учасники круглого столу наголосили, що реформа місцевого самоврядування незворотня, звернулися до керівників та активістів діючих територіальних громад з пропозицією активізувати роботу щодо об’єднання, до керівників структурних підрозділів ОДА – брати активнішу участь як в процесі створення ОТГ, так і надання допомоги вже діючим громадам, більше уваги приділяти висвітленню в ЗМІ цих процесів, перших практик щодо створення та розвитку ОТГ.
07 грудня 2015, 10:42
Офіс реформ прийняв участь у загальних звітно-виборчих зборах Луганського регіонального відділення Асоціації міст України
Директор Офісу реформ Сергій Тихоновський 3 грудня 2015 року взяв участь у загальних звітно-виборчих зборах Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, де виступив з інформацією про результати та перспективи створення об’єднаних територіальних громад області. Він повідомив, що в області створені чотири ОТГ, в двох з яких - Білокуракинській та Новопсковській, 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори на новій територіальній основі . В селищних радах цих громад вже пройшли перші сесії, на яких вирішені необхідні організаційні питання. В роботі сесій об’явлені перерви. Після вступу в дію відповідного закону, прийнятого ВРУ 26.11.2015 року (законопроект № 2983), сесії продовжать роботу та приймуть рішення про реорганізацію шляхом приєднання сільських рад, що об’єдналися та створення відповідних комісій з реорганізації. В області продовжується робота щодо створення ОТГ. Найближчим часом планується внести зміни до складу спільної робочої групи по підготовці проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад в Сєвєродонецьку ОТГ, створити аналогічну спільну робочу групу в Біловодському районі. Буде продовжена робота по створенню Кремінської, Марківської, Старобільської та інших ОТГ.
02 грудня 2015, 15:14
Відбулося засідання оновленого складу робочої групи із підтримки та впровадження заходів із добровільного об’єднання територіальних громад
02 грудня в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації відбулося засідання оновленого складу робочої групи із підтримки та впровадження заходів із добровільного об’єднання територіальних громад. Захід пройшов під головуванням Хлякіна Сергія Анатолійовича, заступника голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Протягом засідання робочої групи були розглянуті наступні питання: 1) Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад щодо включення сіл Боровеньки та Єпіфанівка Кремінського району в Сєвєродонецьку об’єднану громаду із центром у м.Сєвєродонецьку; 2) Про підготовку подання до Верховної Ради України щодо зміни межі Мирнодолинінської селищної ради Попаснянського району та включення цих землі до території об’єднаної спроможної територіальної громади із адміністративним центром у м.Сєвєродонецьку 3) Про внесення змін до Перспективного плану у частині зміни меж Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних громад відповідно до меж фактично створених громад. Були розглянуті також інші питання. В результаті бурхливого обговорення питань були прийняті наступні рішення. По-першому питанню, рекомендувати Єпіфанівській та Боровенківській сільським радам продовжити процес об’єднання та створення Сєвєродонецької об’єднаної територіальної громади та повернутися до розгляду питання після завершення об’єднання. По-другому питанню, рекомендувати Сєвєродонецькій міській раді вирішити питання зміни меж в установленому законом порядку. По-третьому питанню, більшістю голосів було прийнято рішення внести зміни до Перспективного плану у частині зміни меж Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних громад відповідно до меж фактично створених громад.
01 грудня 2015, 16:06
Відбулася перша сесія Білокуракинської селищної ради об'єднаної територіальної громади
1 грудня 2015 року відбулася перша сесія Білокуракинської селищної ради об'єднаної територіальної громади, в якій прийняли участь директор Луганського обласного Офісу реформ Сергій Тихоновський та голова Білокуракинської районної держадміністрації Сергій Іванюченко. Голова виборчої комісії Заїка Юрій Іванович оголосив результати виборів депутатів та голови Білокуракинської селищної ради. За результатами виборів до депутатського корпусу увійшло 26 депутатів, селищним головою обрано Сірика Сергія Івановича, повноваження яких затверджено наступним голосуванням. Після чого сесію продовжив Сірик Сергій Іванович і виніс на розгляд питання про обрання секретаря ради. Секретарем ради обрано шляхом таємного голосування Жукову Наталію Іванівну. Наступними рішеннями було сформовано постійні комісії ради, затверджені Положення про постійні комісії, склад Робочих груп по розробці Статуту громади, проекту бюджету на 2016 рік, структури виконавчого комітету та виконавчих органів селищної ради. Після цього було оголошено перерву у пленарному засіданні сесії, а питання реорганізації сільських рад, які об'єдналися та затвердження складу комісій з реорганізації будуть розглянуті на наступному пленарному засіданні після оприлюднення Закону України, регламентуючого питання реєстрації об'єднаних територіальних громад та прийнятого Верховною Радою на попередньому тижні.
30 листопада 2015, 20:54
Анонс! 1 грудня 2015 року відбудеться перша сесія Білокуракинської селищної об'єднаної громади
1 грудня 2015 року відбудеться перша сесія Білокуракинської об'єднаної селищної громади, в якій приймуть участь експерти Офісу реформ. Протягом сесії будуть розглянуті необхідні питання для початку ефективного функціонування нового органу місцевого самоврядування.