Луганщина активно долучилася до реформи місцевого самоврядування та створення спроможних громад.
Чи дійсно реформа місцевого самоврядування призведе до розвитку та підвищення якості життя? За роз’ясненнями експерти Луганського Офісу реформ звернулися до першого заступника Сєвєродонецького міського голови Чернишина Петра Гнатовича.
– Петро Гнатовичу, чи вважаєте Ви, що створення об’єднаних спроможних територіальних громад призведе до їх розвитку?
– Реформи завжди викликають дискусії в суспільстві і шквал критики. Це нормальний процес. Місто Сєвєродонецьк об’єднає навколо себе сільські громади і стане адміністративним центром Сєвєродонецької громади. На нього буде покладено відповідальність за створення якості життя і на території сіл та селищ Борівської селищної ради, Сиротинської селищної ради. До Сєвєродонецька також приєднаються землі лісового фонду Мирнодолинської селищної ради. Дійсно вже зараз місто Сєвєродонецьк – це самодостатнє місто. Але воно досить обмежене в земельних ресурсах. Я думаю, що можливість залучення додаткового земельного ресурсу тільки сприятиме розвитку громади у майбутньому. Це ресурс, який дозволить залучати додаткові інвестиції і реалізувати досить цікаві проекти.
– Чи отримають переваги від об’єднання сільські громади?
Уряд надає право громадам, які добровільно об’єдналися, отримувати пряму освітню, медичну, соціальну субвенцію просто з державного бюджету в місцевий. Це дозволить покращити послуги в даних сферах в сільській місцевості, в першу чергу.
Сєвєродонецькі підприємці матимуть змогу організовувати торгівлю в селах.
Ми теж маємо зрозуміти: що більша громада, то сильніший бюджет, менше управлінців і більше коштів, які можна спрямувати на розвиток.
В рік на утримання тільки апаратів управлінь та обслуговуючого персоналу Борівської та Сиротинської селищної ради витрачалося навколо 1 млн. грн. Тепер усі кошти будуть спрямовуватись на покращення життя мешканців Сєвєродонецької об’єднаної громади.
|