03 липня 2015, 21:35

Мирослав Пітцик: Регіональні Офіси реформ завершили розробку Перспективних планів. Сьогодні слово за Урядом

Станом на початок липня у всіх областях України Офіси реформ завершили роботу над підготовкою Перспективних планів, на основі яких формуватимуться території громад.

 «Україна вже має мапу консолідованих громад, які зможуть самостійно та за рахунок власних ресурсів вирішувати питання в інтересах кожного жителя та надавати їм якісні послуги. Отже, в регіональних Офісах реформ напрацьована нова адміністративно-територіальна основа держави, що складається зі справді спроможних громад», - наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик .

На початку травня у 24 областях почали працювати Офіси реформ. Ці регіональні центри підтримки реформ створено за фінансування проекту USAID ДІАЛОГ, який реалізує АМУ, відповідно до Меморандуму між Асоціацією міст України та Мінрегіоном.

«Перед Офісами стояло надзавдання – у максимально короткі терміни розробити спільно з облдержадміністраціями проекти Перспективних планів формування територій спроможних громад. І це завдання виконано!»,- підкреслює Мирослав Пітцик.

Сімнадцять областей вже схвалили Перспективні плани, в інших – рішення очікується у найближчий час. Усі проекти планів були презентовані робочій групі Мінрегіону. Попереду найголовніше – розгляд та затвердження Урядом.

«Схвалені обласними радами Перспективні плани – це лише передумови якісних змін. Реально запустити процес формування спроможних громад має рішення на центральному рівні – схвалення Кабінетом міністрів Перспективних планів. Консолідація громад – це можливості розвитку і нова якість життя наших громадян. Тому сьогодні слово за Урядом!», - наголошує Мирослав Пітцик.

В процесі формування нової просторової моделі країни Офіси реформ стали «містком» між центральною та місцевою владою, «провідником» інтересів місцевих громад. Два місяці експерти Офісів брали участь у консультаціях з жителями населених пунктів, проводили круглі столи, семінари, онлайн-конференції, медіа-заходи, щоб донести до кожної громади сутність і переваги реформи. До цієї роботи були залучені представники місцевого самоврядування, наукових та бізнесових кіл, ЗМІ,  громадські організації, місцеві активісти.  

«Державна підтримка - це відправна точка для створення нової територіальної основи ефективного місцевого самоврядування, яка має прийти на заміну застарілої радянської моделі. Адже ми приречені зробити цю реформу, щоб розбудувати дійсно європейську країну», - вважає Мирослав Пітцик.