Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 29 серпня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
26 липня 2005,09:17 Версія для друку

В містах та районах: Кремінський район

З метою розширення бази оподаткування, притягнення додаткових надходжень до бюджету постійно проводиться робота по виявленню та оподаткуванню громадян, які одержані від зайняття підприємницькою діяльністю без реєстрації. За 6 місяців п.р. додатково зареєстровано 132 особи. Нараховано податків в сумі 17,5 тис. грн.
На виконання Указу Президента України від 01.06.05р. №901/2005 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики" у Кремінському районі була створена робоча група з прискореного перегляду регуляторних актів. До складу робочої групи було включено представників громадських об’єднань підприємницьких структур та СПД (4 особи). У результаті моніторингу, проведеного робочою групою з прискореного перегляду регуляторних актів, були виявлені та скасовані 17 розпоряджень голови райдержадміністрації згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 14.07.2005р. № 325.

25 липня 2005,16:52 Версія для друку

Хід збирання врожаю, виплат пенсій та боротьби з контрабандою розглянуто на апаратній нараді в облдержадміністрації.

Хід проведення збиральної кампанії-2005, стан роботи з виплати пенсій, та виконання державної програми "Контрабанді – Стоп" в Луганській області розглянуто сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації Її провів заступник голови облдержадміністрації Зиновій Гузар з керівниками основних управлінь та структурних підрозділів обласної адміністрації. На нараді начальник Головного управління сільського господарства та продовольства Юрій Махортов поставив питання про необхідність знайти кошти на закупівлю у місцевого товаровиробника 10 тис. тонн зерна нового врожаю. Зазначено, що на сьогодні в області вже зібрано врожай на площі понад 40% від запланованого.
Також підведені підсумки роботи облдержадміністрації щодо розгляду звернень громадян за І півріччя 2005р. На нараді поставлено завдання проаналізувати стан розгляду звернень громадян у структурних підрозділах облдержадміністрації та наголошено, що за підсумками цієї роботи будуть робитися висновки про роботу керівників управлінь та відділів.

25 липня 2005,16:48 Версія для друку

В Луганській області проведено аналіз заборгованості по зарплаті. – Зиновій Гузар.

В Луганській області проведено аналіз заборгованості по зарплаті. Про деякі його результати повідомив сьогодні на прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Зиновій Гузар. За його словами, низка підприємств комунальної сфери мають "безнадійну заборгованість", яка склалася внаслідок невідповідності тарифів на послуги ЖКГ та витратності підприємств цієї сфери. Зиновій Гузар повідомив, що за тиждень буде проаналізовано рівень тарифів по регіонах Луганщини, різних областях України та рівень заробітної плати людей.

25 липня 2005,16:31 Версія для друку

Більше п’яти тисяч питань порушили мешканці Луганщини у зверненнях, що надійшли до облдержадміністрації з початку року.

Більше п’яти тисяч питань порушили мешканці Луганщини у зверненнях, що надійшли до Луганської облдержадміністрації з початку 2005 року. Традиційно лідирують прохання допомогти з приводу незадовільної роботи житлово-комунальних підприємств. Такі звернення складають більше 19%. З приводу соціального захисту надійшло 13% звернень, працевлаштування, оплати праці тощо – 13%, охорони здоров’я – 4% від усього загалу звернень.
Більшість питань - 60,4 %, розглядалася підрозділами облдержадміністрації, обласними установами та організаціями. Найбільше звернень було спрямовано на розгляд управлінь. Решта була спрямована на розгляд райдержадміністраціям та міськвиконкомам.
Проте, перевірками, здійснюваними органами прокуратури області, найчастіше виявляються порушення термінів надання відповідей авторам звернень, або взагалі ігнорування цієї норми закону. Такі порушення допускаються навіть у відношенні звернень, які перебувають на контролі вищих органів влади держави. Впродовж півріччя керівництвом облдержадміністрації на контроль було поставлено біля половини отриманих звернень. З порушенням термінів розглянуто 13,4 % контрольних звернень в тому таких, що надійшли з Верховної Ради України, Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів України.
Ще одна важлива проблема - це неповні, або формальні відповіді, які породжують повторні звернення та вимушують людей звертатися з одних і тих же питань по кілька десятків разів, а листування з ними ведеться роками.
Щодо удосконалення роботи із зверненнями громадян за півріччя надійшло біля 3-х десятків розпоряджень та доручень Президента України, його Служби з питань звернень громадян, Прем’єр-міністра України. Новим свідченням особливої уваги Глави держави до вирішення вимог громадян виявилось у повсюдному створенні громадських приймалень Президента України. Такі приймальні на теперішній час створені і працюють у переважній більшості міст обласного значення та районних центрів області.
При облдержадміністрації з 12 квітня діє така приймальня, через неї на їм’я Президента України звернулися вже більше двохсот громадян. Розпорядженням Президента України як і інших областях цю громадську приймальню перетворено в Регіональну приймальню Президента України в Луганській області. У найближчий час вона почне працювати у новому статусі. Це робиться для того, щоб зменшити потік звернень мешканців області до Глави держави з питань, які переважно відносяться до повноважень місцевої влади, щоб ці звернення залишалися і вирішувалися в області.

25 липня 2005,16:30 Версія для друку

Зростання звернень громадян з питань, яки повинні вирішуватись на місцях, свідчить про бездіяльність місцевих органів влади. – Зиновій Гузар.

Останнім часом зросла кількість звернень громадян області до Луганської облдержадміністрації з питань, які повинні вирішувати місцеві органи влади, що свідчить про їх бездіяльність. Про це заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар сьогодні під час прес-конференції в облдержадміністрації. „Якщо влада в містах та районах не в змозі вирішувати питання, які турбують мешканців тих територій, то треба ставити питання про звільнення тих керівників”, - заявив заступник голови облдержадміністрації. За його словами, питання роботи із зверненнями громадян буде винесено на засідання колегії облдержадміністрації наступного місяця Керівників територій, звідки надходить найбільш таких звернень, буде заслухано на колегії та вжито відповідних заходів дисциплінарного реагування.
За перше півріччя 2005 року до обласної адміністрації надійшло 4тис.900 звернень, що майже на 14 % більше минулорічного. Кількість листів збільшилася на 3,7%, звернень в ході особистих прийомів – на 85%. При цьому кількість звернень до голови облдержадміністрації порівняно з минулим роком зросла майже у 10 разів, а його заступників – наполовину зменшилась. Кожен 3-й лист надійшов від мешканців Луганська, а на особистих прийомах луганчан було майже дві третини всіх відвідувачів. Найбільша кількість звернень також поступає з Красного Луча, Краснодону, Первомайську, Лисичанську та Станично-Луганського, Перевальського, Старобільського, Слов’яносербського і Лутугинского районів. З них надійшло звернень більше ніж разом з інших 12 районів області.

25 липня 2005,15:13 Версія для друку

Из-за удушья в провале старой горной выработки погибли два жителя Антрацитовского района.

22 июля в поселке Боково-Платово Антрацитовского района погибли два жителя, попав в провал старой горной выработки, сообщает пресс-служба ТУ ГНОТ Украины по Луганской области и Луганского ЭТЦ. Провал находится на территории бывшей шахты № 15, закрытой еще в 50-х годах. На место происшествия прибыли отряды спасателей МЧС, представители правоохранительных органов и теруправления Госнадзорохрантруда Украины по Луганской области. Причиной смерти людей специалисты называют удушье. Замеры воздуха на месте происшествия показали наличие кислорода до 3 процентов и углекислого газа до 12 процентов. За последние три года это уже шестой несчастный случай, зарегистрированный в Антрацитовском районе, связанный с проникновением людей в старые горные выработки.
Теруправление Госнадзорохрантруда Украины по Луганской области обращается ко всем руководителям местных администраций и общественных громад с просьбой усилить разъяснительную работу среди населения по предупреждению проникновения людей в горные выработки и несанкционированной добыче угля.

25 липня 2005,14:50 Версія для друку

Більше півмільйона тон зерна нового врожаю намолотили селяни Луганщини з початку збиральної кампанії.

Станом а 25 липня в луганській області намолочено 545,6 тис. тон зерна нового врожаю. За даними Головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, зернові забрані на загальній площі у 448 тис. гектарів. Середня врожайність по області складає більше 29 центнерів на гектар. Найбільшу врожайність показали поля Білокуракинського району – 38,5 ц/га, Новопськовського – 36,3 ц/га та Марківського – 35,2 ц/га районів. Найменша врожайність у Лутугінському районі – 18,2 ц\га.

25 липня 2005,14:23 Версія для друку

Справа під особистим контролем губернатора

21-22 липня в облдержадміністрації відбулося засідання за участю заступника голови Зіновія Гузара на тему „Про заходи щодо погашення заборгованості із заробітної плати та фінансові можливості підприємств-боржників”, на якому були присутні заступники міських голів та голів райдержадміністрацій. В результаті було винесено протокольне доручення, яке зобов’язує розглянути причини допущеного зростання боргів по заробітній платі по кожному суб’єкту господарювання. Крім того, необхідно вжити невідкладних заходів щодо ліквідації й забезпечення виконання графіків погашення заборгованості.
В дорученні йшла мова про те, щоб забезпечити безумовне виконання Президента України стосовно повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати до 1 жовтня 2005 року. Звернути увагу Антрацитівського, Ровеньківського, Сєвєродонецького, Стаханівського міських голів, голів Біловодської, Кремінської, Лутугінської, Новоайдарської райдержадміністрацій на незадовільне виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 11.04.2005 №228 „Про термінові заходи щодо стабілізації розрахунків з виплати заробітної плати у 2005 році”, зниження рівня організаторської роботи з питань погашення заборгованості та зростання обсягів невиплат. Також за наказом Зіновія Гусара, необхідно здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності кожного підприємства-боржника за результатами роботи 1 півріччя 2005 року. „Розробити заходи щодо ліквідації заборгованості з підтвердженням реальними джерелами фінансування, забезпечити дієвий контроль за виконанням вимог чинного законодавства щодо дотримання першочерговості виплати заробітної плати. Матеріали перевірок щомісяця надсилати до органів прокуратури”.
В протокольному дорученні рекомендовано міським головам та головам райдержадміністрацій переглянути графіки щорічних відпусток посадовим особам, з їх подальшим наданням лише після повного погашення боргів. Одним з наступних пунктів є підготовка аналізу собівартості послуг з водопостачання і водовідведення, теплопостачання, квартирної плати із середньомісячною заробітною платою працівників у галузях економіки в розрізі областей України.

25 липня 2005,14:19 Версія для друку

Новий тип лікувального закладу – амбулаторію сімейного лікаря відкрито на Луганщині.

Сільську амбулаторію сімейного лікаря відкрито в суботу у селі Піски Новопськовського району на Луганщині. В урочистостях з цього приводу взяв участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар.
Пісківська сільська лікарня до того обслуговувала п’ять сел. У 1961 році її було переведено у село Закотне, а в 1984 році – знов повернуто у Піски. Лікарні надали переобладнане приміщення старої сільської школи. В 1997 році сільська дільнична лікарня перетворилася на сільську лікарську амбулаторію з денним стаціонаром на 10 ліжок Тут є лабораторія, дитячий, стоматологічний, і маніпуляцій кабінети, а також кабінет лікарського прийому та аптечний пункт.
Під час перебування у Новопсковському районі Зиновій Гузар ознайомився з новими принципами роботи амбулаторії, а також зустрівся з представниками місцевої громадськості.

25 липня 2005,13:58 Версія для друку

Наш борг – якнайскоріше зібрати документальні свідчення про Голодомор на території Луганщини та передати історикам для вивчення. - Ірина Магрицька.

„Наш борг – якнайскоріше зібрати документальні свідчення тих людей, які пережили страхіття голодомору 1932-33 років, зафіксувати їх спогади та передати історикам для вивчення”, - заявила голова луганської філії Асоціації дослідників голодоморів України Ірина Магрицька. В ході брифінгу в облдержадміністрації разом із заступником голови облдержадміністрації Зиновієм Гузаром та начальником управління з питань внутрішньої політики Наталією Пшеняник вона розповіла журналістам про заходи, що проводяться зараз в Луганській області з приводу дослідження Голодомору 1932-1933 років. Тоді голодною смертю майже чверть усього населення регіону.
Як повідомив Зиновій Гузар, 5 липня губернатор Олексій Данілов підписав розпорядження, за яким при облдержадміністрації було створено Координаційну комісію з досліджень Голодомору. А 11 липня Президент України підписав Указ „Про додаткові заходи щодо увічнення пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів України”. „З боку держави надається великої уваги вивченню цієї проблеми”, – підкреслив Зиновій Гузар. За його словами, вже зараз по всіх районах та місцях області створено аналогічні комісії, яким доручено вивчити наявність масових поховань або пам’яток жертв Голодомору, виявити та скласти списки існуючих свідків подій 1932-1933 років. Найближчим часом планується створити 5 мобільних експедиційних груп, які проїдуть по всіх 792 селах області та зберуть фактичний матеріал на диктофонну плівку у вигляді свідчень учасників подій. Після цього почнеться тривала та копітка робота з наукової обробки зібраного матеріалу, пошуку та братських поховань та встановленню на їх місці пам’ятних знаків. .
Ірина Магрицька звернулася до мешканців Луганщини, в яких є що розповісти про події 1932-1933 років, з проханням надіслати свої письмові спогади на адресу Луганської облдержадміністрації до Координаційної комісії з дослідження Голодомору.

За її словами, Координаційна комісія при обласній адміністрації створена не на пустому місті. З 2003 року на Луганщині працює регіональний осередок Асоціації дослідників голодоморів В Україні Асоціація існує з 1992 року. До неї входять письменники, журналісти, вчені і просто люди, яким болить ця тема. Минулого року луганський осередок за підтримки „Нашої України” провів обстеження 65 населених пунктів Луганської області, серед яких Слов’яносербський, Старобільський, Новоайдарський, Троїцький райони. На відео було зафіксовано розповіді старих мешканців, які пережили Голодомор, і яким тепер вже за 90 років. Як вважає Ірина Магрицька зібрані матеріали можуть слугувати для створення не одного документального фільму з розповіддю про страхіття Голодомору на теренах Луганщини. До того ж, у жовтні 2004 року у селі Проїзже Старобільського району стараннями місцевого краєзнавця Олексія Погорілого встановлено пам’ятний знак жертвам голодомору. При його створенні використали старі жорна, якими за старих часів на селянських подвір’ях мололи зерно. У 1933 році в цьому селі від Голодомору вмерло 384 людини. Крім того, встановлено тісну співпрацю з Луганським обласним краєзнавчим музеєм та обласним архівом. Спільними зусиллями до видання підготовлено книгу про Голодомор на Луганщині. В ході брифінгу також були представлені книги з дослідженням подій українських голодоморів, в які включені свідчення мешканців нашої області.
Разом з тим, Ірина Магрицька вважає, що до 2003 року в Луганській області дослідження голодомору проводилися несистемно, епізодично. За її словами, цим займалися в основному ентузіасти, такі як сватівчанин Євген Дзюба, завдяки якому було встановлено пам’ятний хрест у Сватовому, Володимир Мартинов у Новоайдарі, Василь Каплунов у Новопсковському районі, Віра Анусова на Біловодщині. „Треба, щоб робота була ситематизована, щоб цим опікувалися вчені-історики. Проте, досі жодної наукової експедиції вченими по регіону не проведено”, - заявила голова луганської філії Асоціації дослідників голодоморів.
Вона підкреслила, що робота на території нашій області потребує негайного впровадження. „Треба спішити зібрати свідчення від тих людей, яки ще можуть розповісти про ті події від першої особи, а їх з кожним днем стає все менше й менше”, - виказала стурбованість Ірина Магрицька. .
За її словами, щодо усвідомлення значення та масштабів Голодомору, українцям треба брати приклад з єврейського народу, який власну проблему Голокосту підняв на міжнародний рівень. „Український народ поніс більші жертви, і наш обов’язок – перед мертвими і тими, хто це пережив, – зібрати матеріал і передати пам’ять нащадкам, бо, як відомо, без знання власної історії немає і майбутнього”, - впевнена Ірина Магрицька.
Зараз 26 країн світу визнали Голодомор в Україні геноцидом проти українського народу.


Сторінки:
949596979899100101102103104105106107108

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера