Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
09 червня 2006,12:04 Версія для друку

Більше ніж на 15 відсотків подешевшали яйця курячі на ринках області.

Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області повідомляє, що за даними моніторингу цін за період з 2 червня по 9 червня 2006 року на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках області цінова ситуація на основні споживчі товари характеризується відносною стабільністю.
На підприємствах торгівлі області продовжувалося зниження цін на яйця курячі – на 18%, обумовленого зниженням оптово-відпускних цін товаровиробниками області. Зниження цін на яйця курячі на ринках області склало 15,8%.
Протягом тижня на підприємствах торгівлі продовжувалося зниження роздрібних цін на молоко та масло вершкове, пов’язаного з сезонним зниженням оптово-відпускних цін окремими товаровиробниками області.
На продовольчих ринках області протягом тижня спостерігалося зниження цін на яловичину – на 2,3%, молоко та кисломолочну продукцію - до 7,3%, капусту білоголову - 38,5%.
Зростання цін зафіксовано на сало – 4%., птицю -1,8%, рис – 1,8%. Ціни на овочі протягом тижня зросли від 21,6% на моркву до 29,9% на буряки.

09 червня 2006,11:03 Версія для друку

З настанням літнього періоду почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що з настанням літнього періоду почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій. Саме в цей період активізуються чинники передачі переважної більшості інфекційних захворювань.
Так, протягом 2005 року в Україні зареєстровано 41 спалах інфекційних захворювань, під час яких захворіло понад 1000 осіб, в тому числі 800 дітей. З початку 2006 року вже зареєстровано 14 спалахів інфекційних захворювань, під час яких постраждало понад 200 осіб, з них майже 80% діти. Лише за останній тиждень в Україні виникло 8 ускладнень епідемічної ситуації, пов\'язаних з інфекційними та іншими захворюваннями.
Найчастіше спалахи виникають після проведення весіль, ювілеїв, проводів до армії, ритуальних обрядів тощо.
Основними причинами спалахів є залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни, а також порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.
Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються \"із запасом\", що призводить до накопичення збудників інфекційних хвороб у продуктах з подальшим вживанням бактеріально забруднених харчових продуктів та питної води. Протягом останніх років показники бактеріального забруднення харчових продуктів в країні знаходяться на стабільно високому рівні.
В Україні також широко розповсюджена стихійна торгівля харчовими продуктами, в тому числі продуктами підвищеного епідемічного ризику - м\'ясними та молочними.
Міністерство охорони здоров\'я звертається до населення з проханням дотримуватися правил відпочинку та харчування у літній період.
З метою профілактики інфекційних захворювань МОЗ рекомендує:
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття і приготування їжі – використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання.
НЕ допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання.
НЕ вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності.
НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і проварена, для пиття та приготування їжі мати з собою запас води питної.
При купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції.
При здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти що потребують охолодження при зберіганні).
На відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо). Не готувати продукти із запасом. Приготовлені страви бажано споживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають бути піддані повторній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 години
При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою. При споживанні дітьми – обдати окропом.
При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском.
Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом.
Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.
При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Для дітей молодшої вікової групи – батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала незнайомі ягоди та інші продукти невизначеного походження.
Для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням. При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу.
При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку допомогу.

08 червня 2006,14:15 Версія для друку

11 червня відзначається День працівників легкої промисловості.

11 червня в Україні відзначається День працівників легкої промисловості. Легка промисловість, яка виробляє товари першої необхідності, відноситься до найбільш соціально значущих галузей промисловості. В Луганській області вона представлена 31 підприємством, на яких зайнято 5,7 тис. осіб, або 2,0% від загальної чисельності працюючих на промислових підприємствах.
Середньомісячна заробітна плата одного працівника за І квартал 2006 року становила 554,4 грн., що на 32,5% більше, ніж за відповідний період минулого року.
За січень-березень 2006 року підприємствами легкої промисловості реалізовано продукції власного виробництва на 18,6 млн.грн., у тому числі продукції текстильної промисловості та пошиття одягу – на 17,8 млн.грн., виробництва шкіри і шкіряного взуття – на 0,8 млн.грн. За підсумками І кварталу поточного року 48,6% підприємств легкої промисловості є прибутковими, тоді як за аналогічний період 2005 року таких підприємств було 40%.
На підприємствах області зосереджено виробництво майже всіх основних видів товарів легкої промисловості, які виробляються в Україні. Луганська область виробляє 8,3% суконь та сарафанів жіночих та дівчачих, з тканини; 6,9% пальт, напівпальт, курток теплих та виробів аналогічних жіночих та дівчачих, з тканини; 2,9% светрів, джемперів, пуловерів, жилетів та виробів аналогічних трикотажних машинного чи ручного в’язання; 2,3% взуття від загального обсягу по Україні. За І квартал 2006 року проти аналогічного періоду минулого року збільшено випуск светрів, джемперів, пуловерів, жилетів та виробів аналогічних трикотажних машинного чи ручного в’язання (у 2,4 рази), трикотажу спіднього (на 42,7%), взуття (на 30,6%), спідниць та спідниць-брюк жіночих та дівчачих, з тканини (на 19,2%), виробів панчішно-шкарпеткових трикотажних машинного чи ручного в’язання (на 17,6%).
В легкій промисловості залишається багато проблем, які гальмують її розвиток. У зв’язку з нестачею власних оборотних коштів, підприємства вимушені використовувати давальницькі схеми, які не дозволяють їм самостійно розпоряджатися готовою продукцією. Її власники – постачальники давальницької сировини, як правило інофірми. Але, разом з тим, такий вид співпраці дозволяє зберегти підприємство та кадри.
За І квартал 2006 року на розвиток підприємств легкої промисловості спрямовано 365 тис.грн., що складає 0,1% загального обсягу інвестицій в основний капітал по області. З них на розвиток підприємств з виробництва шкіри та шкіряного взуття спрямовано 335 тис.грн., що у 27,9 рази більше, ніж у І кварталі 2005 року.
Підприємствами легкої промисловості майже всі (99,2%) обсяги інвестицій в основний капітал використано на придбання машин, обладнання, інструменту та інвентарю. Витрати на будівельні та монтажні роботи становили лише 0,8% від загального обсягу інвестицій в основний капітал.
Для підйому легкої промисловості, росту виробництва недорогих та якісних товарів підприємствам потрібні інвестиції для оновлення виробничих потужностей, бо знос основних засобів на кінець 2005 року склав 50,3%.

08 червня 2006,13:51 Версія для друку

Указом Президента України створено Національну Комісію з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі

6 червня Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про Національну комісію з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі».
Як зазначається, її мета - забезпечення узгодження діяльності органів державної влади, громадських організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства для утвердження в Україні свободи слова та розвитку інформаційної галузі, належного виконання зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організаціях.
Комісія буде діяти як консультативно-дорадчий орган при Президентові України.
Основні завдання Національної комісії - це підготовка пропозицій щодо виконання зобов'язань України, які випливають з її членства в міжнародних організаціях, реалізація відповідних положень Плану дій «Україна – Європейський Союз», проведення моніторингу ефективності реалізації законів та інших нормативно-правових актів щодо свободи слова та розвитку інформаційної галузі, їх відповідності міжнародним стандартам, розробка проектів відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів;
Також у сфері компетенції комісії - опрацювання пропозицій щодо запровадження європейських стандартів в інформаційній галузі, зокрема, реформування державних та комунальних засобів масової інформації; створення та розвиток системи суспільних ЗМІ; впровадження цифрового телебачення та інших новітніх інформаційних технологій; розвиток українського сегменту мережі Інтернет; вдосконалення системи підготовки та перепідготовки працівників засобів масової інформації.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

08 червня 2006,13:13 Версія для друку

Презентація книги Юрія Темніка „Первые журналисты Донецкого края” відбулась в Луганську.

Сьогодні в обласній науковій бібліотеці ім. Горького відбулась презентація нової книги палкого краєзнавця, автора багатьох відомих видань, дослідника історії краю Юрія Олександровича Темніка „Первые журналисты Донецкого края”. Книга присвячена журналістській діяльності відомих діячів науки і техніки 18-19 століття, які відіграли величезну роль в освоєнні і розвитку нашого краю – Євграфу Ковалевському, Іліодору Фелькнеру, Густаву Гесс де Кальве, Оресту Шуману, Анемподисту Носову.
В презентації взяли участь керівники факультетів журналістики вузів Луганська, наукові співробітники обласного архіву, краєзнавчого музею та музею історії і культури міста, журналісти провідних обласних газет. Вони отримали у подарунок нове видання Юрія Темніка. Частина екземплярів передана у фонд обласної наукової бібліотеки.

08 червня 2006,09:40 Версія для друку

2 млн. 117,6 тис. тонн палива видобуто гірниками області в травні.

За даними паливно-енергетичного управління Луганської облдержадміністрації, протягом травня підприємства вугільної галузі області працювали у нормальному виробничому режимі. За цей період підприємствами вугільної промисловості області видобуто 2 млн. 117,6 тис. тонн палива, це на 268,7 тис. тонн більше встановленого завдання. На електростанції України відвантажено 643,4 тис. тонн вугілля.
1 червня трудовий колектив ВП "Шахта ім. М.В.Фрунзе" ДП "Ровенькиантрацит" виконав встановлене завдання І півріччя 2006 року, піднявши на-гора 850 тис. тонн антрациту. Понад плану ними видобуто 130,2 тис. тонн вугілля.
Гірники ВП "Шахта ім. Ф.Е.Дзержинського" ДП "Ровенькиантрацит" 1 червня виконали встановлене завдання 8 місяців 2006 року, піднявши на-гора 622 тис. тонн антрациту, понад плану видобуто 218,5 тис. тонн вугілля.
За травень Луганською ТЕС вироблено 389,8 млн. кВт год. електричної енергії. Споживання електричної енергії по території області за цей період склало 952 млн. кВт год. Розрахунки споживачів області за електроенергію, використану за травень, без урахування підприємств вугільної промисловості, склали 114,4 млн. грн. або 93%.

08 червня 2006,09:26 Версія для друку

В містах та районах області: Антрацитівський район

В райдержадміністрації відбулася апаратна нарада, в якій взяли участь керівники апарату РДА, начальники управлінь та відділів. В ході наради було розглянуто питання готовності оздоровчих таборів району. Зазначено, що станом на 5 червня працює 14 пришкільних таборів, в яких відпочивають 14 тис. дітей. Вже почали роботу 2 профільних табори, 6 таборів при дитсадках. Працюють 4 дитячі майданчики. Вирішується питання функціонування майданчика у Дяківській гімназії. Також проводяться ремонтні та підготовчі роботи в таборі „Золоте колосся”. Учасники наради обговорили стан підготовки до участі 4-х підприємств району в сільськогосподарській виставці, яка відбудеться 13-17 червня у Києві. Під час апаратної наради також були дані протокольні доручення щодо проведення Дня державного службовця.

07 червня 2006,16:43 Версія для друку

Ярмарок вакансій для випускників медичного університету та незайнятого населення з медичною освітою відбувся в Луганську.

Сьогодні в Луганському державному медичному університеті за ініціативи обласної служби зайнятості відбувся Ярмарок вакансій для випускників медуніверситету та незайнятого населення з медичною освітою. Мета заходу - працевлаштування у заклади охорони здоров’я Луганської та Воронезької областей.
На ярмарку були присутні заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар, генеральний директор ЛОКПП "Фармація" Олександр Гудзенко, керівники Луганського державного медичного університету, представники Головного та місцевих управлінь охорони здоров'я Луганської області, керівники місцевих органів самоврядування міст та районів Луганської області, а також близько 400 випускників та громадян з медичною освітою.
Роботодавці презентували заклади охорони здоров’я, ознайомили з оплатою праці, умовами проживання, наявності соціальної сфери.
Після офіційної частини та виступів учасники ярмарку мали змогу особисто поспілкуватися з роботодавцями та вирішити для себе питання майбутнього працевлаштування як на території області, так і в Російській Федерації.
На заході було представлено понад 200 вакансій, у тому числі з наданням житла.
Під час ярмарку близько 40 осіб пройшли тестування та профдіагностику.
Крім того, медичні установи міста Луганська запрошували студентів Луганського медичного університету на роботу у вільний від навчання час, у результаті чого понад 20 студентів знайшли для себе місце роботи у вигляді вторинної зайнятості.
Учасники заходу також ознайомились з послугами, що надаються службою зайнятості й отримали кваліфіковані консультації від спеціалістів.

07 червня 2006,15:48 Версія для друку

94,5 млн. грн. составила задолженность по зарплате на предприятиях области на 2 июня 2006 года.

По данным еженедельного мониторинга общая сумма долгов по заработной плате по состоянию на 2 июня составила 94,5 млн. грн. Об этом сообщил начальник Главного управления труда и социальной защиты населения облгосадминистрации Евгений Суглобов сегодня на расширенном заседании рабочей группы по координации действий местных органов исполнительной власти по обеспечению налоговых и других поступлений в бюджеты и погашению задолженности по зарплате и социальным выплатам.
На 1 мая текущего года по экономически активным предприятиям, предприятиям-банкротам и экономически неактивным предприятиям области задолженность по заработной плате составляла 101,4 млн. грн. С начала года задолженность по области выросла 16,6 млн. грн. или 19,6%. Наибольшие суммы задолженности в Луганске 23,1% (23,5 млн. грн.), Лисичанске – 12,4% (12,5 млн. грн.), Красном Луче – 12,1% (12,3 млн. грн.), Антраците – 10,5% (10,6 млн. грн.).
Основными причинами роста невыплат заработной платы Евгений Суглобов назвал неспособность предприятий угольной отрасли самостоятельно выплачивать заработную плату (в мае по статье Господдержка на себестоимость получено 33,3 млн. грн, которая предусматривает выплату заработной платы только работникам промышленной сферы, соцсфера остается в стороне). Среди причин роста задолженности - недостаточный уровень работы по взысканию дебиторской задолженности, большая дебиторская задолженность за предоставленные услуги тепло-, водоснабжения, низкая платежная дисциплина, недостаточное финансирование горэлектротранспорта.
По экономически активным предприятиям коммунальной формы собственности в течение года сумма задолженности выросла на 10 млн. грн. или 23,9%. Образовали долги предприятия коммунальной формы собственности г. Алчевска, Новопсковского, Перевальского, Попаснянского, Сватовского и Станично-Луганского районов.
Сумма задолженности по заработной плате по предприятиям-банкротам на 01.05.2006 по области составила 43,2 млн. грн. и увеличилась за январь–апрель на 5,4 млн. грн. или на 14,2%, в апреле – рост на 1,2 млн. грн. или на 2,8%.
По экономически неактивным предприятиям, которые приостановили деятельность в 2001–2004 годах, долги составили 6,4 млн. грн. и увеличились в сравнении с началом года на 1,2 млн. грн. или на 23,6%, в апреле – уменьшение на 0,5 млн. грн или на 7%.
В мае текущего года разработаны уточненные графики ликвидации задолженности до конца 2006 года. Половина из предоставленных графиков по экономически активным предприятиям предполагают переходящую на начало 2007 года задолженность в общей сумме 16,2 млн. грн.
Евгений Суглобов подчеркнул, что городским и районным комиссиям по вопросам обеспечения своевременности и полноты уплаты налогов и погашения задолженности по зарплате и прочим социальным выплатам необходимо установить жесткий контроль за выполнением утвержденных графиков.

07 червня 2006,15:11 Версія для друку

Задолженность по зарплате – это результат социально-экономического развития всего региона. – Александр Кобитев.

Сегодня и.о. председателя Луганской облгосадминистрации Александр Кобитев провел расширенное заседание рабочей группы по координации действий местных органов исполнительной власти по обеспечению налоговых и других поступлений в бюджеты и погашению задолженности по зарплате и социальным выплатам. В заседании приняли участие заместитель председателя – руководитель аппарата облгосадминистрации Сергей Тихоновский, заместитель председателя облгосадминистрации Зиновий Гузар, депутаты областного совета, городские головы, председатели райгосадминистраций, налоговой службы, прокуратуры, профсоюзов, руководители около 200 предприятий-должников.
По состоянию на 2 июня текущего года общая сумма задолженности по заработной плате по области составила 94,5 млн. грн., более половины задолженности приходится на предприятия, находящиеся в состоянии санации.
«Задолженность по заработной плате - результат социально-экономического развития всего региона», – заявил Александр Кобитев. Он подчеркнул, что для ликвидации долгов по зарплате необходима слаженная ежедневная работа всех соответствующих служб, подразделений и ответственность руководителей, а, главное, нужно создавать условия для устойчивой работы экономики области. Он отметил, что за последнее время облгосадминистрацией совместно с областным советом проделана серьезная аналитическая работа по базовым вопросам жизнедеятельности области, есть Программа социально-экономического развития области, понимание существующих проблем и комплексного их решения. По данным вопросам облгосадминистрация неоднократно обращалась в Киев, но, как правило, соответствующих решений получать не удавалось. «Сегодня необходимо формировать с центральными органами власти такие отношения, которые бы не тормозили, а, наоборот, стимулировали деловую активность нашего региона», - отметил Александр Кобитев. По его словам, руководство области намерено поставить вопрос о проведении выездного заседания КМУ в Луганской области по обозначенным проблемам. Он выразил надежду на поддержку в этом депутатского корпуса, в том числе народных депутатов Украины от Луганской области.


Сторінки:
9596979899100101102103104105106107108109

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера