22 липня 2005,12:34
|
 |
 |
Правительство завершило разработку программы развития аграрного комплекса.
На совещании губернаторов в Киеве было уделено внимание завершению разработки программы развития аграрного комплекса. По словам Юлии Тимошенко, уже 6 стран заявили о своей готовности вкладывать средства в реализацию типовых бизнес-проектов в аграрной сфере. Также было отмечено, что программа построена "не на бесконечной господдержке", а на трехстах типовых бизнес-проектах, которые можно реализовывать в аграрном комплексе с учетом переработки.
В связи с этим на губернаторов возлагаются следующие задачи: выбрать проекты, пригодные для их территории, определиться с менеджментом, а также "создать совместные предприятия для реализации таких бизнес-проектов, чтобы наши селяне не были вытеснены из этого процесса". В этом случае, по словам Юлии Тимошенко, правительство сможет предоставить мощных инвесторов, "которые готовы вкладывать в аграрный комплекс Украины не под землю, не под какие-либо госгарантии, а под право реализовывать нашу аграрную продукцию на внешних рынках". Также Премьер-министр сообщила, что в ближайшее время программа будет вынесена на утверждение на заседание правительства.
22 липня 2005,12:32
|
 |
 |
Кадрові зміни та перестановки повинні закінчитися протягом тижня.
Кадрові зміни та перестановки повинні закінчитися протягом тижня. Про це заявила на нараді з губернаторами всіх областей Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. "Вже пройшло достатньо часу, щоб визначитися, де і які кадрові ланки треба змінювати", - підкреслила глава уряду.
Прем’єр-міністр України доручила головам облдержадміністрацій протягом тижня подати зведені довідки щодо необхідності майбутніх кадрових змін та перестановок. Водночас, за словами Юлії Тимошенко, до цих зведених довідок мають бути включені пропозиції щодо змін як на місцевому рівні, так і на центральному. "Ви маєте вказати тих, кого треба міняти і на місцях, і в центрі, де в нас слабкі ланки. Я особисто з цими пропозиціями піду до Президента України", - підкреслила глава уряду.
22 липня 2005,11:29
|
 |
 |
У 2005 році прогнозується отримати врожай продовольчого зерна в обсязі 560 тис. тонн. – Валентина Понятова.
„У 2005 році прогнозується отримати врожай продовольчого зерна в обсязі 560 тис. тонн”, - зазначила заступник начальника управління розвитку харчової та переробної галузі Головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації Валентина Понятова. За її словами, вже здійснені розрахунки обсягів продовольчого зерна під формування регіональних ресурсів в межах фактичного споживання хліба.
Формування регіональних запасів продовольчого зерна сприяє збереженню цін на хліб. Воно здійснюється щорічно за рахунок власних ресурсів продовольчого зерна, а в роки неврожаю - через закупівлю його з інших регіонів України та країн СНД. Однак проблемою для регіону при створенні запасу продовольчого зерна Валентина Понятова називає фінансування закупівлі ресурсів зерна. Тому сьогодні перед обласною радою ставиться питання щодо виділення на ці цілі 7 млн. грн. з обласного бюджету.
В області з лютого 2002 року по теперішній час залишаються стабільними ціни на 3 види соціальних сортів хліба: хліб „Полюшко” з суміші борошна пшеничного і житнього, „Білий” з борошна пшеничного 2 сорту, „Айдарський” з борошна 1 і 2 сортів. Моніторинг відпуску хліба в торгівельну мережу здійснюється щотижнево, обсяг його виробництва становить біля 15% від загального випуску хліба. З метою стримування та недопущення необґрунтованого зростання цін, встановлені граничні рівні рентабельності та граничні рівні торговельних надбавок диференційовано для міст і села на борошно пшеничне - 10-15%, хліб (крім із борошна вищого ґатунку) – 10-13%.
22 липня 2005,10:44
|
 |
 |
Регіональний план заходів щодо розвитку підприємницької діяльності затверджено розпорядженням губернатора.
Регіональний план заходів щодо виконання Указу Президента України „Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва” затвердив голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов. За його розпорядженням у липні проведено аналіз виконання ряду президентський указів та інших актів. Серед них Укази „Про заходи щодо забезпечення підтримки та подальшого розвитку підприємницької діяльності”, „Про сприяння підготовці управлінських кадрів для сфери підприємництва”, „Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб’єктів малого підприємництва” та „Про державну підтримку малого підприємництва”. До 1 жовтня обласні та місцеві органи влади мають переглянути свої регуляторні акти та привести їх у відповідність з принципами чинної регуляторної політики.
В результаті аналізу ефективності виконання діючих в регіонах області програм підтримки малого підприємництва та при розробці нових планується основну увагу приділити впровадженню заходів щодо розвитку малого бізнесу на селі та на територіях з високим рівнем безробіття. При цьому малі підприємства мають залучатися до таких видів економічної діяльності, які є пріоритетними для кожної з територій. Також акцент буде робитися на залучення до бізнесової діяльності самих малозабезпечених верств населення.
Крім того, Регіональний план заходів підтримки підприємницької діяльності на Луганщині передбачає відкритий доступ підприємців до інформації про державне і комунальне майно, яке пропонується до відчуження або передачі в оренду. Також з метою прозорості запроваджується відслідкування того, як використовуються кошти, що спрямовуються на програми підтримки малого бізнесу. Результати цього моніторингу будуть щомісяця оприлюднюватися у засобах масової інформації.
22 липня 2005,10:07
|
 |
 |
Освячено місце під будівництво каплиці в Старобільському слідчому ізоляторі.
21 липня на території Старобільського слідчого ізолятора №18 відбулася церемонія освячення місця під будівництво каплиці Української православної церкви. Її провів Метрополит Луганський і Старобільський Іоаннікій, настоятель Свято-Миколаївської церкви Отець Володимир, Отець Олександр. На церемонії були присутні голова Старобільської райдержадміністрації Володимир Полулященко, мер Старобільська Олександр Салошенко.
Із 14 виправних установ області, Старобільський ізолятор останній, де ще не було такої події. До цього у в’язнів СІЗО була тільки молитовна кімната.
Співпраця між закладами управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області та Луганською Єпархією Української православної церкви започаткована в 1998 році. Установи виконання покарань регіону відвідують 55 священнослужителів 6 конфесій.
22 липня 2005,09:39
|
 |
 |
До вересня погасити борги із заробітної плати – таку задачу ставить перед місцевими органами влади облдержадміністрація.
Забезпечити погашення заборгованостей по зарплаті до вересня – таку задачу ставить перед місцевими органами влади Луганська облдержадміністрація. Заступник голови облдержадміністрації Зиновій Гузар провів вчора засідання комісії по своєчасній виплаті зарплати і інших соціальних платежів. В ході засідання він поставив вимогу до керівників Лутугинської, Новоайдарської райдержадміністрацій, а також до керівників Стаханова і Сєверодонецька посилити відповідальність підприємств-боржників. «Щоб навчити жити людей згідно із законом, а не «за поняттями», потрібно показати їм, як цей закон діє», - зазначив Зиновій Гузар. Тому єдиним ефективним і законним важелем впливу він вважає збудження кримінальних справ проти керівників підприємств, де не виплачується зарплата. Від мерів і глав районів він запросив щомісячний звіт про кількість поданих в прокуратуру клопотань щодо збудження справ і кількість відкритих за поданими матеріалами справ.
Керівники Стаханова, Сєверодонецька, Лутугіне і Новоайдара були викликані на комісію, бо в цих регіонах сформувалася найбільша заборгованість по виплаті заробітної плати. Так, в Новоайдарському районі борги по зарплаті на початок липня складають 648 тис. грн. і виросли за останні півроку уполовину. В Сєверодонецьку – 4,6 млн. грн., але поступово зменшуються і до осені будуть повністю ліквідовані. В Стаханові загальний борг складає на початок липня 6,5 млн. грн. і виріс за останні півроку удвічі. Борги по Лутугинському району сьогодні досягли 7,1 млн. грн. і з початку року виросли в 5 разів.
У зв’язку з цим Зиновій Гузар має намір клопотати перед головою облдержадміністрації Олексієм Даніловим щодо винесення посадового стягнення голові Лутугинської райдержадміністрації Григорію Пригебі.
«З порушеннями закону розбиратиметься прокуратура, а найближчі дії обласної адміністрації – звернутися з листом в Кабінет Міністрів України, в якому показати і обґрунтувати цифри для внесення до держбюджету 2006 року додаткових коштів на рішення проблеми боргів із зарплати», – заявив Зиновій Гузар.
Заступник губернатора також звернув увагу місцевих керівників на термінову необхідність привести житлово-комунальні тарифи у відповідність з витратами на їх виробництво і надання. Він назвав абсолютно недостатньою роз’яснювальну роботу з населенням і доручив надати людям порівняльну вичерпну інформацію зі всіма даними по структурі кожного з тарифів, рівню комунальної плати і зарплати в різних регіонах України. У вигляді одного з методів боротьби із злісними неплатниками планується в місцевих ЗМІ впровадити постійні рубрики, де регулярно будуть оприлюднюватися їх прізвища і суми комунальних боргів.
22 липня 2005,09:23
|
 |
 |
В містах та районах області: Біловодський район
На 7,790 млн. грн. вироблено товарної продукції промисловими підприємствами району за 6 місяців 2005 року, що на 4,95% більше, ніж за відповідний період минулого року у порівняних цінах.
В усіх категоріях господарств (за винятком населення) вироблено м’яса 467,2 тонн, що становить 97,2% до січня-червня 2004року, вироблено молока – 3547,2 тис. тонн (97,6%). Надій на корову склав 1375 кг (97,6% до 2004 року).
Одержано плодово-ягідної продукції 14,7 тонн, у тому числі ягідної продукції – 1,6 тонн, що більше відповідного періоду минулого року відповідно на 27,8% та 33,3%.
Обсяг підрядних робіт, виконаних власними силами будівельних підприємств за січень-червень 2005 року, склав 903,2 тис. грн., або 105,8% до відповідного періоду 2004р.
За шість місяців введено в експлуатацію 50 житлових будинків та 12 допоміжних приміщень загальною площею 3854 кв. м. Це на 37,8% більше, ніж за відповідний період 2004 року. В тому числі введено 27 будинків по лінії фонду "Власний дім", що перевищує результат шести місяців 2004 року у 2,7 рази.
21 липня 2005,15:56
|
 |
 |
Ефективність державної інформаційної політики залежить від рівня забезпечення реалізації її концептуальних завдань на регіональному рівні. – Андрій Зюзь.
“Ефективність державної інформаційної політики, яка визнана основним засобом і умовою розвитку громадянського суспільства, здебільшого залежить від рівня забезпечення реалізації її концептуальних завдань на регіональному рівні”. Про це заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Андрій Зюзь сьогодні на засіданні колегії Держкомтелерадіо України в Києві. Колегія підсумовувала розвиток інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі 2005 року.
Виступаючи перед учасниками колегії, Андрій Зюзь зосередив увагу на стані реалізації в регіоні окремих повноважень Держкомтелерадіо України, переданих обласній державній адміністрації. Мова йшла про діяльність по здійсненню комплексних заходів, спрямованих на забезпечення конституційних прав громадян на інформацію та всебічний розвиток й функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, а також на захист суспільної моралі. “Певні напрацювання в цьому напрямку дозволили не лише запровадити, а й вдало використовувати на місцевому рівні методологію активного впливу на процеси, що відбуваються в регіональних складових національного інформаційного простору“, - зазначив заступник луганського губернатора. Окреслюючи коло проблемних питань, він, зокрема, завив про те, що “штучно створена ситуація прив’язки регіональної державної телерадіокомпанії – власника ліцензії на право телемовлення до приватного підприємства – власника технічних засобів мовлення“ потребує негайного розв’язання за допомогою органів виконавчої влади вищого рівня. А нинішній стан забезпечення виконання в регіоні окремих повноважень Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, за його думкою, вимагає направлення в область комісії з комплексної перевірки стану дотримання законодавства з питань, що віднесені до її компетенції.
У той же день заступник голови облдержадміністрації мав окрему зустріч з головою Держкомтелерадіо України Іваном Чижом, під час якої були детально обговорені шляхи і механізми розв’язання проблем, озвучених під час засідання колегії.
21 липня 2005,15:49
|
 |
 |
Лекарствам – высокое качество.
«Обеспечение населения качественными лекарственными средствами является одной из важнейших слагаемых для повышения уровня здоровья населения», - отметил начальник Госинспекции по контролю качества лекарственных средств в Луганской области Геннадий Троценко. По его словам, фармацевтический рынок в Луганской области в течение последних 3-4 лет стабилизировался: функционирует развитая сеть аптечных учреждений для оптовой и розничной реализации медикаментов, ликвидирован дефицит лекарственных средств. На фармрынке области - 141 субьект хозяйствования, имеющих 1048 складов, аптек, пунктов и киосков.
Три основных производителя лекарственных средств в области - фармфабрика, химфармзавод г.Луганск и ООО «Микрохим» г.Рубежное. Они выпускают более 100 наименований, большинство из которых относятся к жизневажным лекарственным средствам. Наибольшим оператором фармрынка области является ЛОКПП «Фармация».
Госинспекция по контролю за качеством лекарственных средств в Луганской области контролирует качество лекарственных средств, находящихся в реализации и применении в аптечных и лечебных учреждениях всех форм собственности. За І полугодие 2005 года проведено 568 проверок аптечных и лечебных учреждений. Нарушения установлены более чем у 70% субьектов. Основными нарушениями являются, отпуск без рецептов, реализация лекарственных средств с истекшим сроком годности, нарушения условий хранения.
В І полугодии руководителям учреждений направлено 200 предписаний с установлением сроков устранения нарушений. В Лицензионную комиссию направлены 10 представлений для лишения лицензий. На 12 субьектов направлены представления в правоохранительные органы. 78 субьектов за невыполнение требований законодательства подвергнуты административным штрафам. В лаборатории Госинспекции за І полугодие проанализировано 568 наименований 1598 серий лекарственных средств. Установлено несоответствие необходимым требованиям 24 наименований 42 серий, в том числе 19 отечественных и 23 зарубежных, их реализация и применение в области запрещены.
Реализация медикаментов разрешается только субъектам хозяйствования, имеющим лицензию и аптечным учреждениям, отвечающим установленным требованиям. Аптечное учреждение должно иметь свое название, лицензия располагается в нем на видном месте. Разрешаются к реализации и применению лекарственные средства, зарегистрированные в Украине и имеющие сертификат качества производителя. Кроме того, одним из требований является то, что реализацию лекарственных средств могут осуществлять специалисты, имеющие фармацевтическое образование.
21 липня 2005,15:00
|
 |
 |
На Луганщині зібрано третину врожаю ранніх зернових культур.
Збирання врожаю ведуть всі господарства області. Ранні зернові належить зібрати на площі 447,8 тис. га. На обмолоті хлібів працює 1,4 тис. зернозбиральних комбайнів або 97% від наявності. В роботу також включені закуплені 55 нових та 423 високопродуктивних комбайни машино-технологічних станцій та комерційних структур.
До збирання дозріли практично всі посіви ранніх зернових культур.
В цілому по області в суху погоду денний обмолот хлібів складає 15-16 тис. гектарів, що відповідає темпам закладеним у робочому плані на період збирання врожаю.
За даними Головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, станом на 21 липня поточного року ранні зернові і зернобобові культури у всіх категоріях господарств скошені на площі 133,4 тис.га (30%), обмолочені – на 122,7 тис.га (27%), намолочено 354,4 тис. тонн зерна при врожайності 28,8 ц/га. Озима пшениця зібрана з площі 105,2 тис.га (40%), одержано 312,6 тис. тонн, врожайність - 29,7 ц/га, жито обмолочене з 2,6 тис. га (22%), горох з 3,0 тис. га (64%), ячмінь 6,7 тис. га (5%).
Більш високими темпами ведуть обмолот хлібів у Станично-Луганському, Біловодському, Краснодонському, Новоайдарському та Слов’яносербському районах, де зібрано 43-41% ранніх зернових. Відстають господарства Троїцького, Сватівського, Перевальського, та Міловського районів, ними обмолочено 9-19% збиральних площ.
Найвища врожайність із зібраної площі ранніх зернових у
Білокуракинському районі - 38,1 ц/га. Високу врожайність отримують також у
Новопсковському - 36,6 ц/га, Марківському - 36,2 ц/га та Сватівському районах - 36,1 ц/га. На відділенні „Шарівка" ПП СВФ „Агро" Білокуракинського району з площі 155 га озимої пшениці одержано врожайність по 53 ц/га, в ПП „Колосок" Слов’яносербського району з 150 га зібрано по 50 ц/га озимої пшениці, в ПП „Агро Гримуче" Старобільського району зібрано по 64 ц/га озимого тритікале з площі 50 га.
В господарствах також продовжується заготівля кормів. Вже заготовлено 47,2 тис. тонн сіна - 74% до прогнозу та 26,4 тис. тонн сінажу – 128%.
Закінчити збирання ранніх зернових і зернобобових культур на Луганщині планується до 7-10 серпня.
За прогнозами Міністерства агрополітики, валовий збір зерна в Україні врожаю 2005 року очікується у межах 37 млн тонн. Експортний потенціал - 10-12 млн тонн.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|